Ligue 1 - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nantes : Reims - 16. září 2018   15:00

Tătăruşanu – Kwateng, Miazga, Diego Carlos, Lucas Lima, Moutoussamy (60. Boschilia) – Krhin, Rongier (C), Evangelista (75. K. Coulibaly) – Sala, Waris (85. Limbombe).
Reims
Mendy – Foket, Abdelhamid, Engels, Konan – Cafaro, Romao (C), Chavalerin, Doumbia (73. Ojo) – Chavarría (67. Suk Hjun-Čun), Oudin (80. Ndom).
J. Carrasso – Fontaine, Martin, Ojo, Mbemba, Ndom, Suk Hjun-Čun.

Já děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne.
Tak ani druhá půle gól nepřinesla, ne tedy regulérní. Hosté sice dokázali domácího brankáře překonat, ale branka nebyla správně pro ofsajd uznána. Domácí jsou odměněny hlasitým pískotem, za dnešní výkon si opravdu nezasloužil vyhrát ani jeden mančaft.
90+5'
90+4'
Hosté dlouho drželi míč na polovině soupeře, nakonec o něj přišli, avšak mrzet je to moc nemusí.
90+3'
Coulibaly chtěl z levé strany přihrát na střed, ovšem míč se mu zajímavým odrazem vrátil. Domácí hráč mohl zakončovat do odkryté brány, ale byl tak překvapen, že balón poslal pouze brankáři.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty.
90+1'
Limbombe pálil tvrdě z levé strany k bližší tyči, Mendy byl připraven a vyrazil míč na roh.
88'
Coulibaly střílel z dobré pozice, ovšem trefil pouze protihráče, od kterého se míč odrazil nad bránu.
87'
Žlutou kartu dostává Mathieu Cafaro (Stade de Reims).
87'
Tătăruşanu sice míč podběhl, ale naštěstí pro něj nestál nikdo z protihráčů poblíž.
86'
Hosté budou rozehrávat roh a nikam se příliš neženou.
85'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Majeed Waris, přichází Anthony Limbombe.
83'
Sala se v útoku provinil nedovoleným zákrokem a se spoluhráči se musí stáhnout.
80'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Rémi Oudin, přichází Aly Ndom.
80'
Znovu zastavuje hostující celek ofsajd.
79'
Následně se už hosté radovali, avšak předčasně. Engels před brankářem tečoval ránu spoluhráče z dálky a míč skončil za brankovou čárou, belgický hráč však stál v ofsajdu.
78'
Oudin si naběhl pro přihrávku na střed a nebezpečně pálil k levé tyči, zřejmě by to byl gól, ale míč odrazil jeden z bránících protihráčů.
77'
Žlutou kartu dostává Matt Miazga (FC Nantes).
76'
Domácí nebyli o mnoho úspěšnější, také po jejich akci se míč odkutálel do náruče Mendyho.
76'
Přihrávka z levé strany v podání jednoho z hráčů Reims končí přímo v náruči gólmana.
75'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Lucas Evangelista, přichází Kalifa Coulibaly.
73'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Moussa Doumbia, přichází Oluwaseyi Ojo.
73'
Žlutou kartu dostává Xavier Chavalerin (Stade de Reims).
72'
Žlutou kartu dostává Valentin Rongier (FC Nantes).
70'
Hosté opět vážněji nezahrozili, letící míč domácí obrana bez větších potíží odvrátila.
67'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Pablo Chavarría, přichází Suk Hjun-Čun.
66'
Hosté vyrazili do přečíslení tři na dva, přesto Tătăruşanu nemusel zasahovat, veškerou práci odvedli jeho spoluhráči.
64'
Nový muž na hřišti Boschilia hned prověřil Mendyho pozornost, když vypálil k bližší tyči, avšak hostující brankář dalším výtečným zásahem vyrazil míč do zámezí.
63'
Žlutou kartu dostává Moussa Doumbia (Stade de Reims) a hosté opět čelí přímému kopu soupeře.
61'
Držení míče po hodině hry: 62 % – 38 %.
60'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Samuel Moutoussamy, přichází Gabriel Boschilia.
57'
První centr před bránu hosté odvrátili, míč se dostal ke Krhinovi, jenž místo zpracování pálil z voleje, balón tak nezasáhl moc dobře a poslal jej mimo bránu.
56'
Žlutou kartu dostává Pablo Chavarría (Stade de Reims).
56'
Nyní je vše jinak, Chavarría fauloval Limu a nejen, že viděl žlutou kartu, ještě bude jeho tým čelit přímému kopu.
56'
Kwateng při pokusu o rychlý útok skončil na zemi, ale rozhodčí faul nepíská.
54'
Hráči Nantes teď celou útočnou akci až příliš překombinovali, Sala se při snaze o střelu provinil faulem.
52'
Domácí poslali míč přímo do náruče vyběhnutého Mendy, ten rozehrává na krátko.
49'
Hosté rozehráli přímý kop, jeden z hráčů však poslal míč vysoko nad soupeřovu svatyni.
47'
Sala hlavičkoval příliš mimo.
46'
První půle branku nepřinesla, po opatrném začátku se oba celky začaly více osmělovat, blíže k brance měli jistě domácí, ovšem Mendy v bráně Reims je zatím bezchybný, případně měl štěstí. Tătăruşanu příliš zasahovat nemusel, většina pokusů soupeře šla mimo jeho bránu. Dočkáme se gólu ve druhé pětačtyřicetiminutovce?
45+2'
45+1'
Sala o kousek nedosáhl na letící balón, kdyby se mu to povedlo, nadělal by Mendymu nemalé starosti.
45+1'
Nastavuje se minuta.
45'
Hosté rozehráli roh, Tătăruşanu na míč nedosáhl, ale ten nakonec proletěl pokutovým územím a skončil v zámezí.
43'
Mendy zatím v bráně čaruje, Evangelista hodně nepříjemně tečoval v pokutovém území přihrávku z pravé strany, avšak hostující brankář předvedl výborný reflex a míč lapil do rukou.
42'
Romao je od hlavního arbitra napomínán, ale žlutou kartu nevidí.
40'
Domácím se nepovedlo míč odhlavičkovat, avšak soupeře zastavuje ofsajd.
39'
Hostující celek rozehraje rohový kop.
36'
Další velká možnost Nantes, Moutoussamy si doběhl pro odražený míč, na nic nečekal a ihned pálil k levé tyči, ovšem Mendy se natáhl a stačil balón vyrazit. Výborný zásah hostujícího gólmana.
35'
Sala si nedokázal zpracoval míč, ten mu utekl k Mendymu.
34'
Hodně nepřesný centr domácího mužstva proletěl pokutovým územím a skončil v zámezí, následuje odkop od brány.
33'
Na druhé straně musel zasáhnout Mendy, který měl ovšem štěstí, neboť rána z dálky šla přesně do míst, kde stál.
32'
Doumbia poslal centrem balón přímo do rukavic připraveného Tătăruşanua.
30'
Velká šance domácího mužstva. To nejprve rozehrálo roh na krátko, následně přišel centr před bránu, kde hlavou zakončoval Miazga, míč skončil jen kousek nad břevnem.
29'
Spravedlnost se nakonec možná ukázala, neboť hostující celek po následné rozehrávce zastavil ofsajd.
28'
Chavarría si nakonec vymodlil faul u středové lajny, ovšem nutno říct, že to bylo hodně přísné.
27'
Domácím rychlá akce na jeden dotek nevyšla, míče se zmocnil soupeř.
24'
První střelu zastavila zeď, k odraženému míči se dostal ještě Oudin a zkoušel pálit z ostrého úhlu, ovšem mířil jen nad bránu.
23'
Žlutou kartu dostává Diego Carlos (FC Nantes) a hosté budou rozehrávat přímý kop, Tătăruşanu si staví zeď.
20'
Sala upadl v pokutovém území, ovšem hlavní arbitr ani přes velký pískot domácích fans penaltu nepíská.
18'
Mendy vyběhl až z pokutového území a nakonec hlavou poslal letící míč do bezpečí v podobě autu.
17'
Chavarría hodně tvrdě poslal k zemi Miazgu, protihráči se šel ihned omluvit. Za tento zákrok klidně mohl vidět žlutou kartu.
15'
Konan zůstal na chvíli sedět na trávníku a vyžádal si ošetření, nakonec není střídání nutné a hráč pokračuje dál ve hře.
13'
Chavarria se docela šťastným odrazem dostal k zakončení, ovšem jeho prudký přízemní pokus minul bližší tyč. Tohle byla dobrá možnost.
10'
Hodně nepřesný pas neměl Diego Carlos šanci doběhnout, míč končí za postranní lajnou.
8'
Nakopnutý míč letí do rukavic připraveného Mendyho.
6'
Domácí se dožadovali faulu, ale rozhodčí nechal hru pokračovat. Hosté následně předvedli pěknou kombinaci, které chybělo už jen lepší finální zakončení, Chavarria na přihrávku o malý kousek nedosáhl.
4'
Doumbia byl příliš rychlý a chytil se do ofsajdové pasti.
2'
Domácí drží míč na kopačkách, ale zatím si jen přihrávají mezi sebou u středové lajny.
1'

FC Nantes: Tătăruşanu – Kwateng, Miazga, Diego Carlos, Lucas Lima, Moutoussamy – Krhin, Rongier (C), Evangelista – Sala, Waris.
Náhradníci: Olliero – Pallois, Ch. Traoré, K. Coulibaly, Boschilia, A. Touré, Limbombe.

Stade de Reims: Mendy – Foket, Abdelhamid, Engels, Konan – Cafaro, Romao (C), Chavalerin, Doumbia – Chavarría, Oudin.
Náhradníci: J. Carrasso – Fontaine, Martin, Ojo, Mbemba, Ndom, Suk Hjun-Čun.

Rozhodčí: E. Wattellier – J. Aube, A. Berthomieu.

Reims

To hosté mají spíš sestupnou tendenci. Začátek jim vyšel na jedničku, neboť po prvních dvou kláních měli na kontě plný počet bodů, když porazili poměrem 1:0 Nice a doma poté Lyon. Následně však utrpěli debakl 1:4 v Amiens a v zatím posledním utkání podlehli před svými fanoušky Montpellieru těsně 0:1. Ve čtyřech duelech tak skórovali jen třikrát a pětkrát inkasovali, o všechny góly se podělili tři různí hráči.
Nantes

A to i přesto, že se nachází ve spodních patrech tabulky. Jeho hráči dosud vybojovali čtyři body za jedno vítězství, kterého dosáhli v posledním mači, když porazili 3:2 Štrasburk, a remízu 1:1 s Caen. Přeci jen se pomalu zvedají, neboť sezónu začali dvěma porážkami, následovala zmíněná remíza a výhra. Dosud tak vstřelili pět branek a osm inkasovali. Emiliano Sala z Argentiny vstřelil tři branky a je nejlepším střelcem celku a zatím i jedním z nejlepším střelců ligy.
Dobrý den, třemi zápasy dnes bude zakončeno 5. kolo nejvyšší francouzské fotbalové ligy. Jako první přijde na řadu duel týmů, kterým úvod sezóny zatím moc nevyšel, a sice Nantes a Reims. Prvně zmíněný tým je favoritem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.