Ligue 1 - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nîmes : Amiens - 1. prosince 2018   20:00

Nîmes
45' De. Bouanga  • 76' Alioui (De. Bouanga) • 87' Alioui (Bozok)
3:0
(1:0)
Nîmes
Bernardoni – Ripart, Briancon (C), Lybohy, Maouassa – Ferri (84. Bobichon), Savanier, Valls – Thioub (78. Bozok), Depres (64. Alioui), De. Bouanga.
Valette – Paquiez, Miguel, Bobichon, Alioui, Bozok, Guillaume.
Abed – Ocak, Berchebru
Stade des Costières, Nîmes
Amiens
Gurtner – El Hajjam, P-D. Gouano (C), Adénon, Dibassy, Lefort (46. Gnahoré) – Monconduit (77. Timite), Blin, Bodmer (64. Ganso) – Ghoddos, Mendoza.
Dreyer – Krafth, Sy, Ganso, Gnahoré, Timite, Kurzawa.

Já pro dnešek děkuji za pozornost a přeji pěkný zbytek večera.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 7:1. Střely mimo: 4:3. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 10:12.
Tři body nakonec po jednoznačném druhém poločase zůstávají v Nîmes, které bylo po celou dobu utkání lepším týmem. Nejdříve v trochu méně výrazném prvním poločase otevřel skóre v posledních minutkách Bouanga, na jehož trefu v druhé polovině mače gólově navázal dvakrát skórující náhradník, Alioui.
90+2'
90+1'
Ani z Dibassyho hlavy srovnání nepřichází, když obránce trošku nečekal propadnutý balón a netrefil jej.
90'
S nešťastně prodlouženým centrem až na zadní tyč Timite nedokázal naložit, když o pár centimetrů minul levou tyč Bernardoniho klece!
89'
Bernardoni duchapřítomně vysprintoval z brány a zahrál míč před Gnahorém do autu.
88'
Ghoddos zamířil dalekonosnou ranou pěkných pár metrů mimo.
87'
Nîmes právě vstřelil branku!

Dvojice střídajících hráčů nyní famózně vyřešila rychlé přečíslení dva na jednoho, když Bozok pohotově vrátil balón RACHIDU ALIOUIMU, který i trochu se štěstím propálil tváří v tvář Gurtnera.
84'
Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Jordan Ferri, přichází Antonin Bobichon.
83'
Ghoddos si za hodně tvrdý bodyček do zad, jehož obětí se stal Ripart, vysloužil žluté ocenění.
82'
Jednalo se právě o Ghoddose, který ze standardky vypálil, Bernardoni jej však tygřím skokem vyčapal! Balón se dokonce ještě otřel o vnější část tyče.
81'
Ripart se zapletl do cesty Ghoddosovi, po jehož pádu před vápnem je nejen pískáno, ale také sudí vytáhl žlutou kartu.
80'
Amiens se přestože drží míč, nedaří vytvářet příležitosti ke korekci skóre.
78'
Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Sada Thioub, přichází Umut Bozok.
77'
Střídání v týmu Amiens SC: ze hřiště odchází Thomas Monconduit, přichází Cheick Timite.
76'

Tak tentokráte už končí další spolupráce Aliouiho a Bouangy v bráně! Bouanguz pravé strany exkluzivně našel dobíhající RACHIDA ALIOULIHO, který ze stoprocentní pozice snad ani nemohl minout.
73'
Nyní si pozice oba hráči Nîmes vyměnili, když Alioui po vysokém přenesení z jedničky hledal zapomenutého Bouangu, na nehož však byl pas příliš dlouhý!
72'
Hosté nyní mohou děkovat Dibassymu, který odehrál balón přímo před Aliouim, jenž by jinak zakončoval ze zadní tyče do odkryté sítě.
71'
Gnahorého střílený pas do vápna uklizen již na první tyči.
70'
Středopolař se naštěstí už zvedá a po svých kráčí mimo hrací plochu.
69'
Po tvrdém nárazu do Monconduita zůstává bezvládně na zemi ležet Savanier. Toto opravdu nejsou hezké obrázky.
68'
Z rohového kopu Amiens vůbec nic nebylo.
65'
Bouanga prokázal famózní techniku, když si po Savanierově pasu prohodil balón kolem bezradného Gouaneho, akci pak už chyběla jen gólová střela, kterou však zásluhou reflexivního zákroku Gurtnera Gabonec nezrealizoval!
64'
Střídání v týmu Amiens SC: ze hřiště odchází Mathieu Bodmer, přichází Ganso.
64'
Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Clément Depres, přichází Rachid Alioui.
62'
Za podkopnutí jednoho z protivníků u levé postranní čáry vyfasoval žlutý kartónek také Adénon. Část rozhodnutí sudího možná utvořila také slovní výměna hráčů.
62'
Gnahoré snažení u levé lajny po několika hezkých kličkách skončilo na pozorném Ferrim.
60'
Thioub se cestou na střed pole prosmýkl mezi několika protivníky, vzápětí si ale příliš pokopl balón, který Gurtner pohodlně posbíral.
58'
Bouangův pas do vápna Thioub podběhl.
57'
U pasu za obranu byl Gouano dříve než útočník Depres.
56'
Mendoza sice nejdříve u levé lajny vykouzlil famózní jesle jednomu ze soupeřů, následně se však neshledal na stejné myšlenkové vlně s Ghoddosem a místo po lajně přihrával do středu, kde nikdo v černém nebyl.
55'
Dobíhající Thioub na půlce Amiens fauloval Dibassy.
54'
Rychlé sklepávačka mezi Thioubem a Ferrim úspěch nenašla, když prvně jmenovaný přihrál jen do autu.
53'
Mendoza se v blízkosti praporku na polovině Nîmes sám vyhnal do zámezí.
52'
Nepřesný pas na Thiouba skončil na kopačkách stoperů.
51'
Po signálu Nîmes se ke střele z hranice pokutového území prorval Savanier, střela mu však sjela z nártu a zaplula daleko od prostoru tří tyčí.
51'
Adénon balón zahrál na další rohový kop.
50'
Savanierův pokus o propašování balónu do šestnáctky vyústil v další roh domácích.
49'
Thioubův nepříliš razantní centr taktéž mířící na bližší brankovou konstrukci skončil u gólmana.
48'
Kop od praporku odvrácen hned na první tyči.
47'
Na opačné straně vybojoval rohový kop Ferri.
47'
Do druhé pětačtyřicetiminutovky vstoupili lépe hosté, kteří se rychle usídlili na polovině soupeře.
46'
Briancon raději před dotírajícím Mendozou zakopl balón do autu.
46'
Amiens pro nás vykoplo druhé dějství tohoto utkání.
46'
Střídání v týmu Amiens SC: ze hřiště odchází Jordan Lefort, přichází Eddy Gnahoré.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:05.
Ačkoliv se nám první poločas rozjel ve velmi svižném a pohledném tempu, po množství vynucených lékařských zásahů se nám hra rozkouskovala a příliš mnoho gólových příležitostí jsme neviděli. Gólovou impotenci přetrhl až před koncem poločasu hráč asi lepšího z obou celků, Nîmes, Denis Bouanga.
45+4'
45+4'
Bouanga nasadil nepříjemnou stoličku Gouanovi, který nepříjemně spadl na bok.
45+3'
Nîmes už nejspíše nebude laškovat s paní štěstěnou a raději podrží balón na svých kopačkách.
45+1'
Sudí nastavuje po rozsáhlých ošetřováních čtyři minuty.
45'

Tak toto je veledůležitý gól do šatny! Po hezké kombinaci na levé straně se k přízemnímu pasu do šestnáctky uvolnil Maouassa, jehož dobrý servis sice nejdříve zblokovanou ranou nezužitkoval Thioub, dorážející DENIS BOUANGA se však už nemýlil a uklidil kopačák do sítě!
44'
Trápení v útočném postupu domácích ukončil precizním centrem Valls, Depres ale balón poslal mimo oblast tří tyčí.
43'
Výtečným skluzem se ukázal Briancon, jenž obral v blízkosti půlící čáry Ghoddose.
43'
Dobré napadání Amiens zabraňuje Nîmes ve vážnějším postupu směrem ke Gurtnerovi.
41'
Ripart po rozehrání přímého volného kopu zahrál rukou a vyžádal si hvízdnutí do píšťalky.
40'
Mužem, který se však nechává ošetřovat, je Monconduit, jenž byl naopak přišlápnut v jednom z předcházejících soubojů.
39'
Na opačné straně byl hodně tvrdě dohrán Thioub. U pravé lajny fauloval Lefort.
38'
Bernardoni hodně riskantně na poslední chvíli odehrával malou domů před dobíhajícím Mendoza, naštěstí pro domácí se mu manévr za doprovodu odfouknutí fandů vyvedl.
37'
Z dobré situace žádné vážnější ohrožení Gurtnerovy svatyni nevzniklo.
36'
Na samotné hranici vápna byl faulovan Ripart, nakonec z toho však je "jen" přímák z blízkosti pravého rohového praporku.
34'
Mendozova střela v pádu z hranice vápna ani k brance neměla šanci doletět a byla taktéž odkopnuta.
33'
Bouanga se dostal ke střílenému pasu do nebezpečné pozice hend před gólmanem, míč však obránci Amiens zvládli odvrátit.
32'
Savanierův točený centr Gurtner vyboxoval.
32'
Nedlouho poté však ten samý hráč hloupě přidržel soupeře a daroval tak Nîmes standardku z levé strany pole.
31'
Gouano znovu perfektně zakročil, tentokráte proti průnikové přihrávce na Bouangu.
29'
Ghoddos byl na konci přetaženého centru na zadní tyč, se ztlumenou střelou ale neměl Bernardoni žádné potíže.
28'
Bouanga prošel mezi několika protihráči a už už se hnal do situace jeden na jednoho, když po seknutí zpět ztratil balanc a následně míč.
26'
Tak má předchozí slova mohl hned vyvrátit Depres, který už se chystal napřáhnout z hranice vápna, excelentním skluzem však zakročil kapitán Gouano!
26'
V posledních několika minutách se častými přerušováními hodně otupila rychlost hry a obě mužstva jen neprůbojně kombinují bez větších šancí.
23'
Maouassově zasekávačce na střed následovala nepovedená technická rána mířící přímo na Gurtnera.
22'
Dibassy v hloubi pole hodně divoce zajel skluzem do Deprese a bylo mu uděleno druhé žluté napomenutí zápasu.
20'
Také další pomalá útočná sekvence hostí skončila v zámezí, tentokráte to byl na opačné straně Mendoza.
19'
El Hajjam balón po přenesení hry ve vymezeném prostoru neudržel.
18'
Pohlednou kombinaci domácích zakončil centrem z pozice levého beka Maouassa, míč mu ale vůbec nesedl a skončil daleko za brankovou čárou.
16'
Po dlouhém Mendezově ošetřování se balón vrátil do hry.
13'
Po prodlouženém balónu letícímu na hlavami všech domácích beků musel pohotově z branky Bernardoni, jenž doslova vyboxoval osamocenému Mendozovi míč z hlavy.
12'
Nyní se po delší době dostávají ke slovu hosté, kteří však s postupem své kombinace příliš nespěchají.
11'
Depres po rychlém Maouassově průniku kolem levé lajny minul přihrávku, jež byla poté obranou Amiens zahrána na rohový kop.
10'
Hraje se zatím ve výborném tempu a diváci si duel musí skutečně užívat.
8'
Adenon při dobíhání balónu podklouzl a uvolnil tak prostor Depresovi, jenž však ranou z úhlu Gurtnera nepřekonal, což se nepovedlo ani dorážejícímu Bouangovi, který pro změnu překopl brankovou konstrukci.
7'
Thioub se hnal do slibné pozice na pravém křídle, nafilmovaným pádem ale nezískal ani penaltu, ani gólovou příležitost.
6'
Mendoza to s presinkem po ztrátě míče přehnal a za došlápnutí Ripart si po zásluze odnesl žlutou kartu.
5'
Hra se nám začíná ve velkém tempu nahoru dolů, obě obrany jsou však zatím pozorné.
4'
Amiens míč po přerušení sportovně vrátilo.
3'
Hned po několika úvodních sekundách zůstává na zemi ve velkých bolestech právě Denis Bouanga. Gabonec v jednom ze soubojů nepříjemně došlápl a vyžádal si ošetření.
1'
Bouanga už se rval k prvnímu míči za obranu, od balónu, který později došel až ke gólmanovi, však byl odstaven jedním z obránců.
1'
Utkání rozehráli v červených dresech hrající domácí, Amiens pak obléklo černou sadu.
1'

Nîmes Olympique: Bernardoni – Ripart, Briancon (C), Lybohy, Maouassa – Ferri, Savanier, Valls – Thioub, Depres, De. Bouanga.
Náhradníci: Valette – Paquiez, Miguel, Bobichon, Alioui, Bozok, Guillaume.

Amiens SC: Gurtner – El Hajjam, P-D. Gouano (C), Adénon, Dibassy, Lefort – Monconduit, Blin, Bodmer – Ghoddos, Mendoza.
Náhradníci: Dreyer – Krafth, Sy, Ganso, Gnahoré, Timite, Kurzawa.

Rozhodčí: Abed – Ocak, Berchebru.
Vzájemné zápasy:

Dva poslední střety, které ještě proběhly v sezóně 2016/17 v Ligue 2, nám přinesly výhry venkovních týmů. Nejdříve Amiens vyhrálo na půdě soupeře 2:3, načež Nîmes triumfovalo v Amiens 1:2.
Amiens SC:

Hostující Amiens, jenž bylo loni ve stejné pozici bažanta jako Nîmes a udrželo hezké 13. místo, se letos naopak pohybuje níže, než by se po minulém ročníku dalo čekat. Zejména venku se svěřencům kouče Pelissiera nevede ideálně. Kdybychom do tabulky Ligue 1 započítávali právě jen venkovní duely, Amiens by skončilo na poslední pozici se ziskem pouhých čtyř bodů.

Nîmes Olympique:

Domácí mančaft si letos jakožto nováček soutěže nevede vůbec zle. Pětibodový náskok na sestupové pozice je rozhodně nad očekávání vicemistra loňské Ligue 2. Domácí bilance však už tak zářná není. Na Stade des Costières uhájili jen 6 bodů z 6 ligových utkání a nevyhráli zde už 5 zápasů po sobě.

Nîmes Olympique 0:1 Nice
Štrasburk 1:0 Nîmes Olympique
Nîmes Olympique 2:1 (po penaltách) AS Saint-Étienne (Ligový pohár)

Nejlepší střelec:

Denis Bouanga (3 góly)

Absence:

Landre (disciplinární trest)
Diallo (poranění kotníku, nejistý start)
Paquiez (poranění kotníku, nejistý start)
Thioub (Svalové zranění, nejistý start)
Valdivia (poranění kolene, nejistý start)
Valette (nemoc, nejistý start)

11. místo, 14 zápasů, 17 bodů (4-5-5)
Dobrý den a vítejte u přenosu utkání 15. kola Ligue 1 mezi Nîmes Olympique a Amiens SC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.