Ligue 1 - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Rennais : Dijon - 8. prosince 2018   20:00

Rennais
69' Bourigeaud  • 90' Ben Arfa (H. Traoré)
2:0
(0:0)
Rennais
Diallo – H. Traoré, Gelin, Da Silva, Zeffane – Siliki (67. Bourigeaud), André (C) (59. Johansson) – Ben Arfa (90+1. Siebatcheu), Grenier, Sarr – Niang.
Koubek – Bourigeaud, Del Castillo, Hunou, Johansson, Poha, Siebatcheu.
Rainville – Viala, Pasqualotti
Roazhon Park, Rennes
Dijon
Allain – Rosier, Yambéré, Ciman, Chafik – Amalfitano (C), Balmont (70. Slití), Abeid, Haddadí – Saïd (81. Sammaritano) – Jeannot (73. Tavares).
Rúnarsson – Alphonse, Marié, Keita, Sammaritano, Slití, Tavares.

Přeju vám hezký zbytek sobotního večera a u sledování dalších online přenosů zase někdy na počtenou.
Skončilo utkání sedmnáctého kola Ligue 1, ve kterém Rennes zdolalo na domácím hřišti soupeře z Dijonu v poměru 2:0. Góly padaly až ve druhém poločase, ten první vstřelil po pouhých dvou minutách na hrací ploše zapřspění Cimana Bourigeard. Na konečných 2:0 zvýšil v závěru z protiútoku Ben Arfa. Domácí poprvé v sezóně zvítězili ve dvou zápasech v řadě a v tabulce se posunuli na deváté místo, Dijon zůstává šestnáctý.
90+4'
90+3'
Utkání už se pouze dohrává, Rennes si do tabulky připíše tři body.
90+2'
Rozhodčí nastavil nad rámec základní hrací doby tři minuty.
90+1'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Hatem Ben Arfa, přichází Theoson Jordan Siebatcheu.
90'
Rennes právě vstřelilo branku!

Hosté už vrhli všechno do útoku, Bourigeard skvěle vypíchl balón, předl Traorému, jenž ještě posunul HATEMU BEN ARFOVI, který nedal Allainovi šanci zasáhnout. Asistence: Hamari Traoré.
88'
Sarr ve sprinterském souboji předehnal obránce, jeho střelu ovšem skvěle vyrazil Bobby Allain, poté se do další tutovky dostal střelec jediného gólu Benjamin Bourigeaud, i tentokrát byl však úspěšnější hostující brankář!
87'
Valentin Rosier při snaze zastavit Johanssona fauloval, to Rennes jedině vyhovuje.
86'
Ten byl rozehrán na krátko, Hatem Ben Arfa poté zkušeně nastřelil obránce, domácí už šetří časem.
85'
Pěkný pas za obranu na Sarra, ten předl Ben Arfovi. Vše končí nedovoleným zákrokem, po kterém budou domácí rozehrávat přímý kop.
84'
Traorého našel krásným centrem hlavu Nianga, ten byl ovšem v mírném záklonu, střelu poslal pouze do rukavic Allaina!
83'
Další skvělý centr tuniského útočníka, do ohně ještě vracel míč Yambéré, bohužel pro něj ve vápně nenašel žádného ze svých spoluhráčů.
82'
Hatem Ben Arfa si zničehonic ocitl sám před brankářem, kteého si krásně povodil, na brankové čáře hosty zachránil Cédric Yambéré!
81'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Wesley Saïd, přichází Frédéric Sammaritano.
80'
Pěkný centr Slitího na zadní tyč, kde si nejvýše naskočil Julio Tavares, svoji hlavičku poslal jen těsně vedle levé tyče!
79'
Žlutou kartu dostává Mehdi Zeffane (Stade Rennes FC).
78'
Mehdi Abeid viděl nabíhajícího Saida, avšak přihrávku poslal příliš krátkou, obrana si s ní poradila.
77'
Fouad Chafik si krásně povodil Traorého, jenže přihrávku následně zkazil.
76'
M'Baye Niang si po levé straně předkopl balón, skluzem ho ale skvěle odstavil Fouad Chafik. Navíc se míč do zámezí odrazil od útočníka, takže se bude odkopávat od branky.
75'
Zbývá čtvrthodina do konce utkání a Rennes drží jednobrankový náskok, Dijon to bude mít velmi těžké, pokud si chce z utkání odnést nějaké body.
74'
Ke střele z přímého kopu se odhodlal Clément Grenier, mířil vysoko nad.
73'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Benjamin Jeannot, přichází Julio Tavares.
71'
Žlutou kartu dostává Benjamin Jeannot (Dijon FCO).
70'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Florent Balmont, přichází Najím Slití.
69'

Domácí hráči se dostávají dvacet minut před koncem do vedení! Odražený balón si na hranici šestnáctky zpracoval BENJAMIN BOURIGEARD jehož střelu ztečoval do vlastní branky Laurent Ciman. Střela však šla do branky, branka je tak přiznána zálořníkovi
68'
Clément Grenier si navedl míč na střelu, než si ale míč srovnal, přiřítil se bránící hráč a střelu zblokoval.
67'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází James Lea Siliki, přichází Benjamin Bourigeaud.
66'
Pěkný pas za obranu na Saida, jenže ten v okolí neměl žádného nabíhajícího spoluhráče, nakonec zkusil přihrát Jeannotovi, to ovšem nevyšlo.
65'
Ben Arfův centr nebyl špatný, gólman Allain ho ovšem zpacifikoval.
64'
Traorého přízemní centr sražen na rohový kop. Kdyby dnes bylo gólů tolik, jako rohových kopů, bylo by to úplně o něčem jiném.
63'
Laurent Ciman zkusil své štěstí z pořádné vzdálenosti, jenže jeho pokus byl příliš slabý, sotva se k Diallovi dokutálel.
62'
Po několika odrzaech se ve velké šanci objevil Benjamin Jeannot, Diallo však skvěle zmenšil úhel a střelu vyrazil!
61'
Abeidův pas srazil na rohový kop obránce Jérémy Gelin.
60'
Máme za sebou hodinu utkání a zatím jsme stále neviděli jediný gól a utkání také rozhodně nedisponuje extra kvalitou.
59'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Benjamin André, přichází Jakob Johansson.
58'
Benjamin Jeannot se pokusil přifilmovat pád, rozhodčí ovšem zůstává klidný.
57'
Mizerný odkop Bobbyho Allaina, čímž úplně zadarmo vrací balón soupeři.
56'
Sarr se krásně protáhl kolem Cinama, jenže míč mu mezitím unikl do zámezí.
55'
Balmont vyslal slibný pas za obranu, avšak Wesley Saïd podklouzl, to byl kámen úrazu.
54'
Roh rozehraný na krátko, nakonec ovšem přišel centr, nejvýše si naskočil Damien Da Silva, balón mezi tyče ale neusměrnil.
53'
M'Baye Niang zkusil střelu z úhlu a vybojoval alespoň roh, pokus byl totiž tečován.
52'
Valentin Rosier si krásně narazil se Saïdem, místo přihrávky, která se v této situaci přímo vybízela zvolil tento obránce střelu a vysoko přestřelil.
51'
Dvojice hráčů nedovolila Abeidovi dostat se k míči, ten sbírá brankář Abdoulaye Diallo.
50'
Po dalším pasi se hlavou opřel do míče Damien Da Silva, hlavička však byla slabá, navíc letěla vedle branky.
49'
Další přímý kop byl o poznání povedenější, na Ben Arfův centr chyběli Andrému jen milimetry.
48'
Velmi slabý Grenierův centr nedolétl ani do vápna, Dijonští v klidu odvrací.
47'
Cédric Yambéré nebezpečně přišlápl kotník Grenierovi. Přímý kop.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:01.
Skončil první poločas utkání mezi Rennes a Dijonem, který nám branku nenabídl. Do největší šance se dostal Niang, jenže sám před gólmanem zvolil zbrklé zakončení patičkou.
45+1'
45'
Rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu jednu minutu.
44'
Benjamin André propadl a hosté poslali průnikovou přihrávku na Abeida, toho ovšem obral o balón Hamari Traoré.
43'
Konec poločasu se blíží a nevypadá to, že by se ještě mělo měnit skóre.
42'
Wesley Saïd nabíha za obranu, nacházel se však v postavení mimo hru.
41'
Z přímého kopu poslal střílený centr do vápna Clément Grenier, na přihrávku nedosáhl ani jeden ze čtveřice nabíhajících hráčů.
40'
I na druhé straně byl k vidění rohový kop, ani z toho nezapršela branka..
39'
Hosté měli k dispozici další rohový kop, centr byl ovšem příliš vysoký, balón proletěl nad hlavami všech hráčů.
38'
Hatem Ben Arfa si zase hrál s míčem více, než by bylo zdrávo, o balón ho připravil Laurent Ciman.
37'
Sarr vymotal bránícího hráče a krásnou přihrávkou našel před brankou úplně osamoceného Nianga, ten se zkusil prosadit patičkou, ta ale postrádala razanci, Bobby Allain chytá!
36'
Clément Grenier se snažil průnikovou přihrávkou najít Nianga, ten však úmysl spoluhráče špatně pochopil a naběhl si jinam.
35'
Do konce prvního poločasu zbývá deset minut a rozhodně se nedá říci, že bychom sledovali atraktivní zápas. Snad se to v dalším průběhu výrazně zlepší.
34'
Benjamin Jeannot to přehnal se snahou obrat soupeře o míč, dopustil se zbytečného útočného faulu.
33'
Valentin Rosier vybojoval faul na svou osobu. Dijon bude mít šanci ohrozit svatyni soupeře ze standartní situace.
32'
James Lea Siliki poněkud nesmyslně kličkoval mezi dvěma protihráči místo přihrávky na volného Nianga, výsledkem je ztráta balónu.
31'
Wesley Saïd to zkusil z téměř nulového úhlu, trefil pouze boční síť.
30'
Na druhé straně vyzkoušel pozornost gólmana Ismaïla Sarr, i tentokráte úspěšnější gólman.
29'
Z velké vzdálenosti vyzkoušel pozornost Dialla Wesley Saïd. Střela to nebyla vůbec špatná, jen škoda, že šla doprostřed branky.
28'
Hatem Ben Arfa se elegantně zbavil obránce, jenže pak narazil na sloup jménem Mehdi Abeid.
27'
Po delší době se role znovu vyměnili, kombinují opět domácí.
26'
Nedočkáme, signál na Traorého sice pěkný, jenže střelec poslal svůj pokus hodně vysoko nad branku.
25'
Sarrův centr zblokován na rohový kop, dočkáme se úvodní branky v utkání?
24'
Clément Grenier opravdu zkusil vystřelit, střelu na bližší tyč ale Bobby Allain chytá!
23'
Ciman zahrál rukou a je tu nebezpečný přímý kop pro Rennes. Sice trochu z úhlu, nicméně gól se z toho vstřelit dá.
22'
Žlutou kartu dostává Laurent Ciman (Dijon FCO).
21'
Sarr nahrál na šestnáctku Ben Arfovi, jenž si ještě chtěl přehodit balón na silnější levačku, což se mu stalo osudným, o balón totiž přišel.
20'
Do kombinace hostí se zapojuje i brankář Bobby Allain.
19'
Wesley Saïd si chtěl narazit s Jeannotem, francouzský hrotový útočník ovšem nepřihrál přesně.
18'
Dijon asi definitivně přebral tempo hry. Domácí Rennes se jen brání.
17'
Amalfitano se krásně zbavil obránce, následně ho však krásným skluzem odstavil od balónu Cédric Yambéré.
16'
Nebezpečný zákrok na Sarra posouzený jako nedovolený, přímý kop pro domácí.
15'
Krásný balón za obranu na Jeannota, Abdoulaye Diallo však skvěle vystoupil a míč chytil.
14'
Hatem Ben Arfa místo nahrávky vzal všechno na sebe a špatně udělal, o míč ho připravil jeden z obránců.
13'
Velmi nepovedený přímý kop, centr odvrátil do bezpečí James Lea Siliki.
12'
Těsně za hranicí vápna faulován Romain Amalfitano, Dijon bude mít zajímavou příležitost k ohrožení branky.
11'
A znovu nudná kombinace kolem středu hřiště bez snahy o útočení, nad to takhle nebude po celý poločas.
10'
Velmi nepovedený rohový kop na penaltu, kde si pro míč v klidu vyskočil Diallo.
9'
Nepovedený centr Wesleyho Saïda překvapivě mířil na branku, Abdoulaye Diallo pro jistotu vyboxoval na roh.
8'
Dijonští pokračují v postupné kombianci, jsou to teď oni, kdo diktuje tempo hry.
7'
Benjamin Jeannot šel do dvou prothráčů a předem prohraný souboj nezvládl, u míče domácí.
6'
Pokus vytvořit si šanci mají i hosté, prozatím ale pouze kombinují kolem středového kruhu.
5'
Rennes jsou v úvodu zápasu jednoznačně aktivnější, zatím se tak potvrzují papírové předpoklady, podle kterých by domácí měli mít navrch.
4'
Po rohovém kopu se do vzduchu zavěsil Benjamin André, hlavičku poslal vysoko nad branku.
3'
Na druhé straně se o střelu pokusil Amalfitano, mířil však hodně vedle.
2'
Domácí se hned od úvodu vrhli do útoku, střela Nianga zblokována.
1'
Dijon FCO se nachází ještě tři místa za svým sobotním soupeřem, tedy na šestnáctém místě. Svěřenci trenéra Dall'Oglia pokulhávají hlavně v ofenzivě, drží slabou statistiku gól na zápas. Ani forma z posledních pěti zápasů není nijak zvlášť oslnivá. Jen jedna výhra, dvě remízy a dvě prohry. Nejlepším střelcem celku je potom dvojice Abeid, Tavares se třemi brankami.
Stade Rennes FC neprožívají ideální sezónu. Nachází se až na třináctém místě, nicméně ztráta na páté místo je pouze šestibodová. Po vysoké prohře 1:4 se Štrasburkem byl odvolán trenér Lamouchi, jehož nahradil na lavičce Stephan a hned bylo vidět zlepšení, Rennes překvapivě vyhrálo v Lyonu. Po příchodu nového trenéra přišel o své místo jedničky Koubek, Diallo vychytal nulu a nejspíše dostane přednost i v zítřejším zápase. Nejlepším střelcem týmu je dvacetiletý Sarr s pěti góly.
Krásný sobotní fotbalový večer! Vítám vás u sledování 17. kola francouzské Ligue 1,ve kterém Rennes přivítají na domácím hřišti soupeře z Dijonu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.