Ligue 1 - 32. kolo -  ONLINE PŘENOS -  St. Etienne : Bordeaux - 14. dubna 2019   17:00

St. Etienne
56' Chazrí  • 74' Debuchy (Chazrí) • 90' Debuchy (Polomat)
3:0
(0:0)
St. Etienne
Ruffier – Debuchy, Saliba, Perrin, Kolodziejczak – M'Vila, Hamouma – Nordin (76. Polomat), Chazrí (82. Diony), Cabella – Berić (75. Aït Bennasser).
Moulin – Abi, Ghezali, Diony, Polomat, Aït Bennasser, Rocha Santos.
Buquet – Debart, Pacelli
Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Étienne
Bordeaux
Costil – Cissokho (79. Maja), Lauray, Koundé – Sabaly, Bašić (75. Plašil), Otávio, Palencia – Kamano, Youssouf (66. Briand) – Karamoh.
Poussin – Lottin, Maja, Plašil, Briand, Adli, Benrahou.

Já vám děkuji za pozornost a zase někdy u Ligue 1 na počtěnou!
Utkání 32. kola francouzské Ligue 1 je u konce. AS Saint-Étienne potvrdilo roli favorita a na domácí hřišti po spolehlivém a bezchybném výkonu poráží Bordeaux 3:0.

Skóre otevřel před hodinou hry Vahbí Chazrí, který nepohrdl nabídkou penalty. V závěru utkání poté přidal další dvě trefy obránce Mathieu Debuchy, který se tak stal mužem utkání. Přecijen není obvyklé, aby vstřelil obránce dvě branky v jednom duelu. Saint-Étienne se tak posouvá na čtvrtý flek!

Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 6:4. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 13:11.
90+4'
90+3'
Ještě jednou a možná naposledy se k míči dostal brankář Benoît Costil, jenž toho dneska moc jinak udělat nemohl. Obrana mu nepomohla a házet branky na něj by byla ostuda.
90+2'
Již se hraje druhá nastavená minuta z celkových čtyř. Saint-Étienne si přihrává v obraně a publikum skanduje, zelenobílí se totiž dostanou na čtvrtý flek a aktuálně si zahrají Evropskou ligu.
90'
Saint-Étienne právě vstřelilo branku!
Tak ještě jedna branka a podruhé v utkání se prosazuje obránce MATHIEU DEBUCHY! Pierre-Yves Polomat centroval na levé straně na první tyčku, kde se nacházel Debuchy. Ten v souboji přetlačil obránce a zakončením na první tyčku navyšuje vedení svého celku. Asistence: Pierre-Yves Polomat.
89'
Už je to na hřišti jen taková nudná dohrávaná. Hraje se spíše ve středu hřiště a nic zajímavého k vidění není. Uvidíme, kolik sudí ještě nastaví nad rámec utkání.
87'
Po delší době vidíme kombinační hru hostujícího celku. Ten kombinuje na pravé straně a párkrát pošle míč také do středu hřiště. Ale nic nebezpečného tam nejspíše neuvidíme.
86'
Poslední minutky utkání probíhají a je dosti jasné, že tři body zůstanou v Saint-Étienne. Domácí jsou v posledních chvilkách u všeho dříve a tohle utkání je jejich.
84'
To byla chyba v obraně a málem to bylo 3:0! Jules Koundé velice špatně přihrával do obrany a domácí zachytili míč. Rémy Cabella pak dostal přihrávku před branku, ale jeho zakončení skončilo jen těsně vedle!
83'
Už se to jen dohrává. Girondins Bordeaux dnešním výkonem lehce zklamalo, nevytvořilo si totiž vůbec nic. Domácí celek si to už jen hlídá a nikam se moc nežene.
82'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Vahbí Chazrí, přichází Loïs Diony.
80'
François Kamano dobíhal míč na levou stranu, ale William Saliba předvedl geniální obranný zákrok. Nejdříve hostujícího hráče předběhl, následně se jej kličkou zbavil a poté rozjel protiakci ASSE.
79'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Till Cissokho, přichází Josh Maja.
78'
Domácí již klidní hru a nikam, ale nikam se vůbec neženou. Hrají v klidu na vlastní i útočné polovině a utkání budou chtít dohrát v poklidném tempu.
76'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Arnaud Nordin, přichází Pierre-Yves Polomat.
75'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Robert Berić, přichází Júsuf Aït Bennasser.
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Toma Bašić, přichází Jaroslav Plašil.
74'
Po rohovém kopu se prosazuje elitní obránce MATHIEU DEBUCHY, který posílá svůj celek do důležitého dvoubrankového vedení! Francouzský zkušený hráč se ve vzduchu dostal nejvýše a k pravé tyčce skóruje. Asistence: Vahbí Chazrí.
73'
ASSE pokračuje v akci a nepřipouští nějaké drama. Rémy Cabella se dostal po levé straně do útoku a vybojoval další rohový kop z levé strany.
71'
Sice jsme se již dočkali branky, ale jinak nesledujeme moc ofenzivní fotbal a průběh utkání je takový nijaký. Domácí se snaží, ale ke střelám se nedostávají. Hra hostů je neexistující.
69'
Rémy Cabella se pokošuel vymyslet druhou branku. Unikl po levé straně a přihrával pod sebe na hranici malého vápna. Tam ale jako první byl bránící borec, jenž balon odkopl na roh.
68'
Domácí se pokoušeli zakončit před vápnem, ale Sergi Palencia tělem odstavil hráče a do útoku tak jde Bordeaux. Jejich protiútoky ale nejsou dnes nebezpečné.
67'
Loïc Perrin se nyní objevil ve vápně soupeře a hned mohl být druhým střelcem. Dostal se k němu totiž odražený balón, v pádu ale střílel jen vysoko nad branku Costila.
66'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Zaydou Youssouf, přichází Jimmy Briand.
65'
Nyní se domácí dostali do útoku, ale na levé straně se jim moc zakončit nepovedlo. Nebo spíše povedlo, ale rána jednoho z hráčů šla jen do boční sítě. Poprvé v utkání se pak bude střídat.
64'
O vyrovnání nynějšího stavu se pokouší hosté, ale jejich útoky moc nebezpečné nejsou. Nyní si Bordeaux v útoku poradilo nedovoleně a pokračuje se odkopem od branky Ruffiera.
62'
Till Cissokho držel na hranici šestnáctky a poté také uvnitř Beriće, který po pár sekundách upadl. Nakonec je to ale simulace od slovinského hráče, klidně to ale sudí mohl posoudit jako penaltu.
61'
Nakonec standardní situaci rozehrávali domácí. Centrovaný míč šel do vápna na první tyčku, ale hosté zde míč odehráli a pokračovat se bude vhazováním.
59'
Yann Karamoh na pravé straně chtěl odkopnout míč, ale ten netrefil a hodně nepříjemně nakopl do kolena domácího Debuchyho. Oba hráči aktuálně leží na hřišti s bolestivou grimasou.
58'
Till Cissokho se pokoušel u levého praporku odehrát míč, ale byl agresivně napadán. Hostující bek to nakonec vyřešil nákopem do bránícího hráče a Bordeaux bude rozehrávat aut.
56'
Autorem branky z pokutového kopu je VAHBÍ CHAZRÍ! Penalty se nakonec ujal tuniský fotbalista, kteří dříve hrával za Bordeaux. Z penaltového puntíku zakončil po zemi do středu branky, Costil skákal na pravou stranu a ASSE vede.
55'
Penalta pro Saint-Étienne!
53'
Mathieu Debuchy je v posledních minutách pořádně aktivní. Nyní šel po pravé straně, ale jeho centr byl zablokován. Sudí nyní řeší situaci před malou chvilkou, kdy hosté dost možná zahráli ve vápně rukou. Nastupuje VAR!
52'
Robert Berić si poté naskočil do dvou bránících hráčů a Mathieu Debuchy jej svým centrem hledal. Domácí útočníka číslo jedna ale nakonec v obležení nezakončil.
51'
Domácí se poté dostali do aktivní kombinaci před vápnem, která byla zakončena centrem z pravé strany. Centr Debuchyho byl ale odvrácen na rohový kop.
50'
Na hřišti se poté objevil Rémy Cabella, který upadl při kličce a držel se za zadní partie svého těla. Domácí středopolař leže na zemi celkem dlouho, ale nakonec se zvedá.
49'
Vahbí Chazrí si opět počínal nedovoleně a hrálo Girondins. Míč se ale dostal až ke Costilovi, který rozehrává od své branky. Hraje se opatrně na obě strany.
48'
Yann Karamoh dostal parádní centrovaný míč na první tyčku, kde byl osamocen. Francouzský útočník ale balon netrefil ideálně a ten se od jeho nártu dostal vysoko nad a vedle.
47'
Další faul domácích. Vahbí Chazrí si nyní pomohl nedovoleně na pravém křídle a Bordeaux bude rozehrávat standardní situaci od pravé lajny.
46'
Hned na startu druhého poločasu se píská faul a žlutou kartu dostává Rémy Cabella. Francouzský záložník se sice dosti zlobí, ale jeho šlapák byl naprosto evidentní a jasný.
46'
První poločas je u konce, možná jsme čekali o něco ofenzivnější a lepší fotbal. Je to spíše vyrovnané a bojovné, o něco více střeleckých pozic měli domácí, ale Benoît Costil ani jednou neinkasoval a nemusel ani předvádět nějaké světové zákroky. Budeme doufat v lepší druhý poločas.

Na druhou polovinu duelu se vrátíme v 18:05.
45+2'
45+1'
Tak to byla parádní šance Chazrího! Ten si od levé lajny naběhl až do vápna a tvrdě zakončoval na první tyčku. Benoît Costil ale nohou skvěle vykopl na další rohový kop.
45'
Romain Hamouma si naběhl na levé straně do vápna, kde udělal kličku. Do jeho pokusu ale vložil nohu jeden z obránců a pokračovat se bude ještě jedním rohovým kopem. Nastavuje se jedna minuta.
44'
Pomalu a jistě se blíží konec prvního poločasu, který s největší pravděpodobností nepřinese jedinou branku. Ještě to ale v útoku zkouší Saint-Étienne.
43'
Hosté poté vybojovali rohový kop. Toma Bašić točil míč z rohu pod břevno a Stéphane Ruffier musel zasahovat, to by byla panečku branka! Uvidíme druhý roh v řadě.
42'
François Kamano se poté před vápnem dostal do kličky a vypadalo to, že jeho rána bude nebezpečná. U jedné z kliček ovšem upadl a zakončoval v pádu jen po zemi do středu branky.
41'
Poté se na zemi po tvrdém zákroku objevil Kamano a píská se faul. Sudí mohl klidně udělat žlutou kartu, ale nakonec tak neudělal a pokračuje se pouze rozehrou Girondins.
40'
Loïc Perrin v obraně nadále stoprocentní. Nyní se mu na levé straně povedlo ukončit snažení jednoho z hostů, ten ale vybojoval alespoň autové vhazování.
38'
Toma Bašić se pokoušel prokličkovat do domácího vápna, ale to se mu nakonec nepovedlo. Bránící hráč se dostal k míči a s Ruffierem se postarali o odkop od branky.
37'
Nic nebezpečného z toho každopádně nebylo a míč skončil v rukavicích pozorného Ruffiera. Ten rozehrává směrem dopředu, domácí mužstvo se pokusí něco vymyslet.
36'
Youssouf Sabaly poté na pravé straně upadl, ale ten zákrok tak dramaticky nevypadal. Rozhodčí nicméně hru přerušují a pokračovat se bude přímým kopem.
35'
François Kamano byl nyní hodně blízko. Dostal míč za obranu a již se dostával do vápna. Loïc Perrin se ale jako správný kapitán vrátil a skvělým zákrokem odvrátil nebezpečí.
33'
Ve středu hřiště se na zemi objevil jeden z hostů, jenž pořádně zakřičel a udělal pár kotoulů. Sudí jej ignoroval a udělal dobře, vzápětí se hráč zvedl a pokračuje se ve hře.
32'
Půlhodina hry je za námi. Zatím je aktivnější domácí celek, kterému se ovšem nepovedlo vstřelit úvodní branku. Nedá se ani říct, že se dostali do nějaké tutovky. Vahbí Chazrí sice dvakrát zakončoval, ale bylo to z dálky a nebezpečnost to postrádalo.
30'
Yann Karamoh se s míčem dostal po levé straně až na brankovou čáru. Poté přihrával k penaltě a celá akce byla zakončena pokusem z hranice šestnáctky. François Kamano ale branku vysoce přepálil.
29'
Rémy Cabella se prokousával středem hřiště, kde byl nakonec poslán k zemi. François Kamano je napomínán, ale zatím to zvládl bez žluté karty. Hraje ASSE.
28'
Na centrovaný míč si na první tyčce naběhl Francouz s polským příjmením. Timothée Kolodziejczak ale v těžké pozici neměl moc šancí na úspěch, což se po jeho pokusu potvrdilo.
27'
Arnaud Nordin si po levé straně naběhl do šestnáctky, kam dostal přihrávku od skvělého Romaina Hamoumy. Následně přišlo zakončení, po kterém se bude kopat roh.
25'
Ve středu hřiště byl nepříjemně poslán k zemi nejaktivnější hostující hráč, Yann Karamoh. Pokračovat se tak bude standardní situací Bordeaux, ta bude ale rozehrána nakrátko.
24'
Domácí tlačí. Arnaud Nordin byl ve třetí nebezpečnější akci svého celku v posledních dvou minutách. Na levé straně vápna centroval, ale jako první si pro míč došla hostující jednička.
23'
Další nebezpečná akce domácího celku! Aktivní a ve středu hřiště skvělý Romain Hamouma vybojoval míč a poslal jej na pravé křídlo, kde byl Vahbí Chazrí. Tuniský fotbalista následně zakončoval jen do rukavic vyběhnutého Costila!
22'
Nyní byl Robert Berić sakra blízko! Romain Hamouma mu skvěle poslal míč do šestnáctky, kam si slovenský útočník naběhl. Benoît Costil ovšem správně vyběhl a těsně před domácím snajprem zasáhl.
20'
U pravého praporku poté odkopával hostující Sergi Palencia. Mathieu Debuchy se jej snažil obrat, ale při odkopu mu dost nepříjemně přišlápl nohu. To muselo opravdu bolet, španělský fotbalista si dokonce hlasitě zařval.
19'
Vahbí Chazrí poté dostal centrovaný míč na levé křídlo. Bývalý hráč Arsenalu tak odcentroval na malé vápno, ale tam se k míči jeden z nabíhajících hráčů nedostal.
18'
Pěknou kombinaci nyní předvedli domácí na levé straně, ale jedna z přihrávek nakonec byla lehce nepřesná. Míč skončil v autu a pokračovat se tak bude hrou hostů.
17'
Pokračuje se hrou na útočné polovině domácího celku, který začíná přebírat otěže utkání. Stále je ovšem potřeba dávat si pozor na zadní vrátka.
16'
První nebezpečnější pokus na branku! Vahbí Chazrí si před šestnáctkou udělal místo a po chvilce zakončoval. Jeho rána ale nebyla nebezpečná a Costil nakonec pohotově chytá.
14'
Další snažení ASSE. Arnaud Nordin se pokoušel odcentrovat na levé straně do vápna, ale jeho pokus byl zablokován pozorným bránícím hráčem. Pokračovat se bude autem.
13'
Nakonec se tak povedlo a domácí fotbalisté se dostali až do vápna. Romain Hamouma obdržel přihrávku na levé křídlo a naběhl si až před branku. Vše bylo ale v ofsajdu a odkopávat bude od své branky Costil.
12'
Nakopnutý míč za obranu domácího celku nakonec nikdo nezachytil a jako první u něj byl Ruffier. Ten se pokouší rozjet rychlou akci.
11'
Pokračovalo se další aktivitou hostujícího celku. Bordeaux ovšem nic nevymyslelo a centr z pravé strany do vápna nakonec nikdo nezachytil. Odkopává se od branky Ruffiera.
10'
Je za námi prvních oťukávacích deset minutek. Aktivně se snaží hrát oba celky, ale kombinace se o něco lépe daří domácím. Aktuálně ale útočí odhodlané Girondins.
8'
U pravé lajny byl pod obrovským tlakem Zaydou Youssouf. Toho napadali snad čtyři domácí hráči, ale on i tak o ně skvěle vybojoval vhazování pro svůj celek. Parádní práce.
7'
Robert Berić se následně mohl dostat do útoku, ale po zákroku nohou protihráče se ocitl na zemi. Šlo o lehčí kontakt a sudí toto jako faul nakonec nepískají.
6'
První větší šance utkání! Arnaud Nordin si naběhl na levou stranu vápna, kde byl osamocen. Centrovaný míč z pravé strany jej našel, ale domácí útočník míč ze vzduchu netrefil ideálně.
5'
Hostující hráč je v pořádku a aktuálně je ošetřován za postranní čárou, na hřiště se ovšem brzy vrátí. Faulovaným borcem byl Yann Karamoh, který se následně podívá na hřiště.
4'
Na hřišti leží po zákroku Timothée Kolodziejczaka jeden z hostujících hráčů a moc se mu na nohy nechce. Žlutě potrestaný hráč se s tím moc nepáře dneska.
3'
Po výkopu byl ve vzduchu moc agresivní Timothée Kolodziejczak. Francouzský bek je napomínán hned žlutou kartou a ve zbytku utkání si bude muset dávat sakra pozor.
2'
První útok zeleného domácího celku byl veden po pravé straně. Saint-Étienne tam ovšem nic nevymyslelo a pokračuje se odkopem od branky Bordeaux.
1'
Menší problémy v domácí obraně hned na startu prvního poločasu. Yann Karamoh se dostal na levé straně přes bránícího hráče, ale jeho zakončení v těžké pozici nakonec nebezpečné nebylo.
1'
Ještě jednou krásné nedělní odpoledne. V Saint-Étienne je vše připraveno na úvodní výkop. Oba celky přivítalo velké choreo domácích fanoušků, kteří patří mezi to nejlepší v Evropě.
Krásný den všem fanouškům kvalitního francouzského fotbalu! Saint-Étienne se dnes bude chtít dostat opět na čtvrtý flek zajišťující Evropskou ligu. Chybí mu na Marseille jediný bod. Bordeaux se nedaří a aktuálně je na třináctém fleku. V případě tříbodové výhry by se dotáhli na dvanácté Angers.

AS Saint-Étienne: Ruffier – Debuchy, Saliba, Perrin, Kolodziejczak – M'Vila, Hamouma – Nordin, Chazrí, Cabella – Berić.
Náhradníci: Moulin – Abi, Ghezali, Diony, Polomat, Aït Bennasser, Rocha Santos.

Girondins Bordeaux FC: Costil – Cissokho, Lauray, Koundé – Sabaly, Bašić, Otávio, Palencia – Kamano, Youssouf – Karamoh.
Náhradníci: Poussin – Lottin, Maja, Plašil, Briand, Adli, Benrahou..
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.