Ligue 1 - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dijon : Toulouse - 7. března 2020   20:00

Dijon
40' Mendyl (Sammaritano) • 53' Aguerd
2:1
(1:1)
Toulouse
41' Boisgard  (Koulouris)
Dijon
Rúnarsson – Chafik, Aguerd, Écuélé Manga, Mendyl – Ndong, Lautoa – M. Baldé (86. Balmont), Sammaritano (77. Cádiz), Mavididi – Tavares (C).
Hatfout – Amalfitano, Balmont, Cádiz, Coulibaly, Marié, Soumaré.
Brisard – Pages, Boudikian
Stade Gaston Gérard, Dijon
Toulouse
Reynet – Diakité, Rogel, Gabrielsen, Issiaga Sylla – Kone – Koulouris, Boisgard (78. Adli), Makengo, Gradel (C) (65. Sanogo) – Saïd (83. Leya Iseka).
Goicoechea – Adli, Goncalves, Isimat-Mirin, Leya Iseka, Sanogo, Taoui.

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Toulouse, které svého soupeře porazilo poměrem 2:1. I druhý poločas přinesl celkem nezáživnou podívanou, přičemž se v úvodu mohlo dostat Toulouse do vedení, což se nepovedlo, naopak se prosadil Dijon. Ten své jednobrankové vedení dokázal podržet až do konce zápasu, Toulouse si tak případnou záchranu opět zkomplikovalo.
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 7:2. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 13:16.
90+3'
90+2'
Jenomže jeden z hostujících hráčů si v nejméně vhodný moment pomohl útočným faulem. Domácí obránce Aguerd tak nebude s rozehrávkou nikam spěchat.
90+1'
Již nám běží nastavený čas, Toulouse navíc drží míč na útočné polovině.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, Dijon i nadále vede o jednu branku. Ještě navíc musíme počítat s nastaveným časem.
87'
Dijonu se v závěru tohoto zápasu daří držet míč na svých kopačkách, což mu rozhodně vyhovuje. Navíc už delší časový úsek čekáme na ohrožení domácí branky.
86'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Mama Baldé, přichází Florent Balmont.
85'
Hraničním zákrokem si pomohl vracející se Lauota, který dle sudího nakonec nefauloval. Dijon tak mohl pokračovat v útočení, díky čemuž nasbíral cenné vteřiny.
84'
Hosté do své kombinace zapojili také brankář Reyneta, který ihned vracel zpět na kopačku Paity, jenž u postranní lajn narazil do napadajícího Amalfitana.
83'
Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Wesley Saïd, přichází Aaron Leya Iseka.
82'
Toulouse se v posledních minutách celkem dost trápí. Rozehrávající Gabrielsen celkem dlouho hledal vhodného adresáta, až po několika vteřinách ho našel.
78'
Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Quentin Boisgard, přichází Amine Adli.
77'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Frédéric Sammaritano, přichází Jhonder Cádiz.
76'
Dijonu se zatím daří eliminovat akce soupeře, domácí mužstvo se navíc samo vrhlo na opačnou polovinu, kde si Tavares příliš nevěřil na průnik do šestnáctky.
75'
Ani nadvakrát se Chafikovi nepovedlo odcentrovat přes bránícího Syllu, který tak znemožnil jakékoliv ohrožení branky. Toulouse nyní kombinuje u středového kruhu.
74'
Další útočný výpad pro změnu táhl Boisgard, jehož následná kolmice nebyla vůbec přesná. Mezitím na zemi skončil jeden z domácích hráčů, pokračuje se ve hře.
73'
Nahrávka hostujícího celku měla směřovat na Boisgarda, před kterým ještě vložil do míče kopačku pozorný Baldé. Toulouse si tak pro změnu vybojovalo další aut.
72'
Vyrovnávací branku měl na své hlavě hostující Saïd, který měl uvnitř pokutového území celkem dost prostoru na zakončení, to však putovalo úplně vedle.
71'
Sammaritano nejprve naznačil střelu, místo které se pokoušel o nenápadné vysunutí Baldého. Druhý jmenovaný měl k míči daleko, ani tato akce tak branku nepřinesla.
70'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Romain Amalfitano, přichází Romain Amalfitano.
69'
Vysoko do vzduchu se povedlo vystoupat Makengovi, který odvracel na druhou stranu hrací plochy. Tam se ovšem nacházel pouze Ndong, který vyvezl míč zpět.
68'
Velice zkušeně to provedl Koné, který si dal před protihráče tělo, což přineslo další nedovolený zákrok. Sudí byl pozorný, rozehrávky se tak ujme Diakité.
67'
Na levém křídle se k centru dostal hostující Boisgard, který ovšem našel prvního protihráče. Poté jsme sledovali přenesení hry na Sanoga, který sklepl pod sebe.
65'
Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Max-Alain Gradel, přichází Yaya Sanogo.
61'
Je za námi zhruba hodina hry, druhý poločas zatím patří hráčům Dijonu. Ti sice mohli prohrávat, jenomže o necelou minutu později dokázali podruhé v utkání udeřit.
60'
Navíc měl celkem dost prostoru na další centr Baldé, jehož nabídka pouze proletěla pokutovým územím. Toulouse je po druhé inkasované brance dost pasivní.
59'
V krátkém časovém sledu jsme sledovali další nedovolený zákrok, přičemž Toulouse zkoušelo bleskově rozehrát. Domácí hráči se přesto bleskově vrátili zpět.
58'
Domácí se s míčem přesunuli na vlastní polovinu, kde si Aguerd nakonec rozmyslel rozehrávku směrem vpřed, naopak raději oslovil znuděného brankáře Rúnarssona.
57'
Na pořadu dne byl další rohový kop pro domácí hráče, kteří jsou pořádně nabuzeni. Tato nabídka se snášela do malého vápna, kde se nacházel pozorný Paita.
56'
Na řadu přišlo autové vhazování z levé strany, o které se přihlásil hostující Sylla. Ten si nakonec ke spolupráci vybral kolegu Saïda, který se ale daleko nedostal.
55'
Toulouse tak předchozí nevyužitá šance musí mrzet, výsledek totiž mohl být opačný. Dijon je najednou hodně aktivní, na druhou stranu směřuje s další akcí.
53'
Dijon právě vstřelil branku!
Domácí se podruhé v tomto duelu dostávají do vedení! Sledovali jsme totiž centrovanou nabídku směrem do pokutového území, po které se nejprve do zakončení dostal Baldé, který trefil pouze protihráče. K odraženému míči se však dostal NAIF AGUERD, který propálil naprosto vše.
53'
Dijon se bleskovým způsobem dostal k opačné šestnáctce, kde se Mavididimu nepovedlo odcentrovat. Jeho centr však dost možná přinese zisk rohového kopu.
52'
Na opačné straně mohlo být veseleji! Zpětná nahrávka totiž našla v dobré pozici stojícího Gradela, jehož zakončení však směřovalo pouze doprostřed.
51'
Poněkud hodně prostoru měl před sebou Sammaritano, který přesto ještě hledal vedle stojícího Mendyla, jehož střelecký pokus skončil pouze na protihráči.
50'
Chafik se v poklidu dostal až k půlící čáře, odkud zkoušel pasem vysunout Mavididiho. To se mu sice povedlo, druhému jmenovanému se ale nepovedla zadovka.
49'
Nakonec z toho byl pouze odkop od hostující branky, o který se postaral brankář Reynet, Jeho nabídka směřovala na druhou stranu, kde si jí našel Aguerd.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu jsme sledovali trpělivou kombinaci domácích hráčů, při které to po levém křídle zkoušel Mendy, který nevybojoval ani roh.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hostující hráči, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nejprve nabídl celkem nezáživnou podívanou, avšak nakonec jsme se přeci jenom dočkali dvou zásahů. Jako první se do vedení dostal Dijon, kterému náskok nevydržel vůbec dlouho. O necelou minutu později se totiž povedlo Toulouse srovnat krok, což vydrželo až do konce prvního poločasu.
45'
45'
Žlutou kartu dostává Hamza Mendyl (Dijon FCO).
43'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
41'
Toulouse právě vstřelilo branku!
Jenomže bleskovým způsobem je opět vyrovnáno! Hostující Koulouris si velice šikovně všiml lépe postaveného QUENTINA BOISGARDA, který dostal míč přímo proti pravé noze. Jeho zakončení nejprve směřoval do břevna, od kterého se odrazilo přesně za brankovou čáru.
40'
Nudná pasáž nakonec končí vedoucí brankou domácího celku! Dijon totiž rozjel akci po pravém křídle, kde se Sammaritanovi povedlo v pokutovém území najít HAMZU MENDYLA, jenž se ukázkovým způsobem položil do míče. Ten skončil za Reynetem, který měl hodně složitou práci.
39'
Aguerdovi se povedlo zavézt míč na útočnou polovinu, odkud okamžitě zkoušel najít naběhnuvšího Mavididiho, před kterým se povedlo ve vzduchu zakročit Paitovi.
38'
Gradelovi se v obležení povedlo udržet míč, načež se ho snažil přesunout na kopačku Koulourise. Ten ovšem narazil na Mangu, který posléze raději uklidnil hru.
34'
Na pořadu dne byl další rohový kop pro domácí celek. Centrovaná nabídka pouze proletěl až do zámezí, což znamená, že vhazovat budou moci domácí hráči.
33'
Dijon pokračoval ve svém útočném snažení, které přineslo centrovanou nabídku z pravé strany. Na tu si však počkal Gabrielsen, který dokázal odvrátit míč.
32'
Baldé to zkoušel příliš naivním manévrem kolem Sylly, který se nenechal oklamat. Poté jsme však sledovali nedovolený zákrok, po kterém skončil na zemi Chafik.
31'
Je za námi zhruba třetina zápasu, i nadále sledujeme celkem nezáživnou podívanou. Dijon sice má častěji míč na svých kopačkách, avšak to k šancím nevede.
29'
Kousek od středového kruhu to udělal velice dobře hostující Makengo, který se dokázal uvolnit kolem protihráče, jenomže poté narazil do jednoho z obránců.
28'
Dijon se navíc musel vrátit až ke svému pokutovému území, kde Rúnarsson odkopával do volného prostoru. Toulouse zatím daří eliminovat útočné výpady.
27'
Na hranici pokutového území pro změnu narazil domácí Sammaritano, kterému se tak nepovedlo prostrčit míč směrem na Tavarase, i tato akce je tedy u konce.
26'
Do hry se i nadále vkrádá celkem dost nepřesností, tentokráte se jedné z nich dopustil Dijon. Z ochozů se začíná ozývat pískot, vhazovat však bude moci Sylla.
25'
Tavares nedokázal uspět v hlavičkovém souboji proti Paitovi, druhý jmenovaný hráč navíc dokázal odvrátit přesně na kopačku Makenga, jenž vyvezl balón.
24'
Tento zákrok se překvapivě obešel bez žluté výstrahy, Toulouse tak mělo alespoň k dispozici standardní situaci, která ovšem ani tentokráte nic nepřineslo.
23'
Dnešní utkání nabízí celou řadu nedovolených zákroků, jeden z nich vyprodukoval domácí Mavidivi, který byl v souboji pozdě a poté tvrdě přišlápl Boisgarda.
22'
Po delší době se k míči opět podíval hostující brankář Reynet, který to pro změnu zkusil hodně dalekonosným pasem, jenž si ho v tomto případě našel Manga.
21'
Je za námi úvodní dvacetiminutovka, na první branku tohoto zápasu stále čekáme. Zatím sledujeme vyrovnanou podívanou, jenž ještě nepřinesla žádnou šanci.
18'
Žlutou kartu dostává Efthimis Koulouris (Toulouse FC).
16'
Vypadalo to, že se Mavididimu povedlo udržet míč na hrací ploše, nakonec tomu tak nebylo. Pomezní sudí byl opačného názoru, vhazovat tak bude Diakité.
15'
Hodně daleko měl k míči hostující Koulouris, který tak na něj nedosáhl. Pohodovou práci si tak připsal Aguers, jenž okamžitou rozehrávkou hledal kolegu Chafika.
14'
Toulouse se snad poprvé v tomto duelu dostalo k blízkosti opačného pokutového území, kde Manga dokázal vytlačit Makenga, který se vrátil ke středovému kruhu.
13'
Na hrací ploše se začíná přiostřovat. Sledovali jsme první menší strkanici, která dokonce přinesla dvě žluté karty.
12'
Žlutou kartu dostává Max-Alain Gradel (Toulouse FC).
Žlutou kartu dostává Mama Baldé (Dijon FCO).
12'
Kousek od postranní lajny se Mendymu povedlo zachytit míč čárou, následně pak úspěšně přenášel hru na pravou stranu, kde se nacházel kolega Chafik.
11'
Ani další útočná snaha domácích nepřinesla nic nebezpečného, naopak se míč snesl ven z hrací plochy. To znamená, že obránce Sylla bude moci vhazovat.
10'
Reynet si tak nepřipsal první zákrok, naopak opět mohl odkopávat od své branky. Jeho prudký pas směřoval daleko na druhou stranu, kde se prosadil Sammaritano.
9'
Následoval první rohový kop tohoto zápasu, který byl rozehrán po zemi. Nakonec jsme sledovali centrovanou nabídku k zadní tyči, na kterou Aguerd nedosáhl.
8'
Zpětná nahrávka putovala na kopačku brankáře Reyneta, který pro změnu rozehrával po zemi na vedle stojícího Gabrielsena, jenž váhá s další rozehrávkou.
7'
Hostující celek rovněž dokázal přejít na druhou stranu, kde nabral slušnou rychlost Makengo, který přešel přes záložní řadu, jenomže poté narazil do protihráče.
6'
Dijon se opět s míčem usadil na útočné polovině, kde to Mendyl zkoušel nabídkou na vedle stojícího Mavididiho, jehož další centr pro změnu přistál u Boisgarda.
5'
Reynet tak ani v tomto případě nemusel zasahovat, naopak si vyzkoušel první odkop od své branky, který ovšem zamířil pouze daleko za levou autovou lajnu.
4'
Dijon si hned v úvodu tohoto zápasu vypracoval nadějnou standardní situaci, ke které se nakonec postavil Lauota, jehož rána směřovala výrazně vedle branky.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu si na levé křídlo seběhl domácí Mavididi, který si to namířil až do pokutového území, kde jeho nahrávku dokázal odkopnout Paita.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí hráči, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Dijon FCO: Rúnarsson – Chafik, Aguerd, Écuélé Manga, Mendyl – Ndong, Lautoa – M. Baldé, Sammaritano, Mavididi – Tavares (C).
Náhradníci: Hatfout – Amalfitano, Balmont, Cádiz, Coulibaly, Marié, Soumaré.

Toulouse FC: Reynet – Diakité, Rogel, Gabrielsen, Issiaga Sylla – Kone – Koulouris, Boisgard, Makengo, Gradel (C) – Saïd.
Náhradníci: Goicoechea – Adli, Goncalves, Isimat-Mirin, Leya Iseka, Sanogo, Taoui.

Rozhodčí: Brisard – Pages, Boudikian.
Toulouse FC

Na opačné straně stojí Toulouse, které si vede velice špatně. Toulouse totiž okupuje poslední pozici tabulky, přičemž do této chvíle nasbírala pouze třináct bodů, na poslední nesestupové místo tak ztrácí čtrnáct bodů. Toulouse v letošním ročníku dokázalo uspět, tedy naplno bodovat, pouze ve třech případech, na druhou stranu čtyři zápasy přinesly nerozhodný výsledek. Toulouse však bude muset v nadcházejících zápasech pořádně zabrat, manko na případnou záchranu je totiž hodně velké, jakákoliv další ztráta bodů by tak mohla být ještě větší důvod k sestupu do nižší soutěže.
Dijon FCO

Fotbalisté Dijonu se po sedmadvaceti odehraných zápasech nacházejí na průběžné sedmnácté pozici, což je zároveň poslední nesestupové písmo. Dijon to má ale hodně nahnuté, osmnácté Nimes má na svém kontě totožný počet bodů, jakákoliv ztráta bodů tak klidně může znamenat pokles až do sestupového pásma. Dijonu se navíc v tomto ročníku zrovna moc nedaří, navíc z posledních pěti duelů nedokázalo ani jednou vyhrát. Domácí celek měl do předchozího kola na svém kontě sérii tří nerozhodných výsledků v řadě, tu narušila až porážka proti vedoucímu PSG, a sice poměrem 0:4.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Francouzská Ligue 1 má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Dijon FCO a Toulouse FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.