Ligue 1 - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Marseille : Nîmes - 21. prosince 2019   20:45

Marseille
46' Alakouch(vl.)  • 65' Benedetto  • 81' Payet
3:1
(0:0)
Nîmes
90+2' Briancon  (Ferhat)
Marseille
Pelé – Sakaj, Ćaleta-Car, Álvaro González, Amavi – Rongier (80. Maxime López), Kamara, M. Sanson – Radonjić, Benedetto (79. B. Sarr), Payet (C) (84. Aké).
Ngapandouetnbu – B. Sarr, Maxime López, Aké, Chauí, Chabrolle, Germain.
Letexier – Zakrani, Mugnier
Stade Vélodrome, Marseille
Nîmes
Bernardoni – Miguel (83. Denkey), P. Martinez, Briancon (C), Paquiez (70. Duljević) – Philippoteaux, Valls (87. Valério), Sarr, Alakouch – Ripart, Ferhat.
Dias – Landre, Valério, Duljević, Stojanovski, Buadés, Denkey.

I když v Marseille velmi hustě leje, dnes se bude slavit až do nedělního rána. Olympique Marseille vítězí zcela zaslouženě 3:1 po gólostroji v druhé půli – Alakouch (vlastní), Benedetto, Payet. Navíc teč Benedetta nebyla uznána pro ofsajdové postavení. Za Nimes Olympique v nastaveném čase po pěkné akci korigoval na konečný výsledek z druhé vlny kapitán Briancon. Za Nimes velmi dobře zachytal brankář Bernardoni, jinak by cifra obdržených branek by se zastavila kolem čísla osm. Mějte hezký a pohodový večer.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 9:5. Střely mimo: 7:6. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 12:8.
90+3'
90+2'
Nîmes právě vstřelil branku!
Zinedine Ferhat skvěle prošel pravou stranou pokutového území a zpětnou nahrávkou našel přesně ve druhé vlně kapitána ANTHONY BRIANCONa, který nekompromisně a hlavně přesně bombou snižuje na konečných – 3:1!
90'
Rozhodčí nastaví nad rámec 90 minut pouze celé dvě minutky!
90'
Ještě jeden rohový kop pro NImes Olympique.
89'
Po dlouhé době, velmi dobrý zákrok proti střele z úhlu předvedl brankář Pelé.
88'
Zmatky před brankou Nimes jsou ukončeny kvůli útočnému faulu.
87'
Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Theo Valls, přichází Antoine Valério.
85'
Domácí celek již vyčerpal všechny možnosti střídání.
84'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Dimitri Payet, přichází Marley Aké.
83'
Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Florian Miguel, přichází Kévin Denkey.
82'
To brankář Bernardoni má zcela jiné myšlenku a přes svůj povedený výkon se bude snažit, aby Nimes nevyfasovalo nakonec ještě debakl. Dle výrazu tváře by nejraději šel na panáka.
82'
Payet tentokráte slaví regulérní branku jinak, ale opět originální, nasadil si "santovskou" čapku na hlavu a zdraví do VIP místnosti svou půvabnou partnerku, která to kvituje s velmi širokým úsměvem.
81'
Marseille právě vstřelilo branku!
Hráči Olympique Marseille na levé straně hřišti neksutečně vymotali obránce Nimes a ve skluzu střílející DIMITRI PAYET přesně zakončuje a zvyšuje již na 3:0!
81'
Přesnost přihrávek je takřka srovnatelná 84% ku 80%.
80'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Valentin Rongier, přichází Maxime López.
79'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Darío Benedetto, přichází Bouna Sarr.
78'
Zakončení Duljeviće bylo zbytečné, jelikož byl pískán ofsajd.
77'
Míč zprava před svou branku si pohlídal brankář Bernardoni.
76'
Zasekávačka Payeta proti obránci na výtečnou, zakončení mimo branku sotva na dostatečnou.
75'
Hra byla odvrácena do oblasti kolem středu hřiště.
74'
Parádní skluz na poslední chvíli předvedl obránce Nimes Anthony Briancon – rohový kop pro Olympique Marseille.
73'
Po rychlém kontru, výborně zapracovala vracející se obrana hráčů v bílomodrých dresech.
72'
Po nedovoleném zásahu Sarra budeme sledovat zahrávání přímého kopu pro Olympique Marseille.
71'
Radonjić byl velmi tvrdě dohrán v osobním souboji.
70'
Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Gaëtan Paquiez, přichází Haris Duljević.
68'
Na centr zprava jen těsně nedoskočil hráč Marseille, který se pohyboval přesně kolem puntíku značící pokutový kop.
67'
Samozřejmě tento vývoj vyvolá změnu v týmu NImes Olympique.
66'
Stav skóre začíná být podobný tomu co vidíme na hřišti. Nimes nad vodou stále drží výtečný Bernardoni.
65'
první střelu špičkou kopačky, ještě bravurně vyrazil brankář Bernardoni, ale pouze do míst , kde se pohyboval dorážející DARÍO BENEDETTO i přes dva bránící hráče soupeře – 2:0!
64'
Zablokovaný centr zprava a další nebezpečný útok Marseille do otevřené obrany.
63'
Žlutou kartu dostává Sidy Sarr (Nîmes Olympique).
62'
Boubacar Kamara byl sestřelen Sidy Sarrem a ten i přes sepjaté ruce a prosby k rozhodčímu žluté kartě neuteče.
61'
Tento roh byl pohodlně ubráněn.
60'
Centr zleva byl zpacifikován obráncem Amavim raději na rohový kop pro Nimes Olympique.
59'
Pád Ferhata nebyl v pokutovém území po souboji s obráncem posouzen jako nedovolený.
58'
Brankář Pelé kraluje jistě svému pokutovému území.
57'
Obraz hry zůstává stejný, ale díky neuznané brance kvůli ofsajdu je stále ve hře o body i tým Nimes Olympique.
56'
Rychlé přečíslení tři na dva vzal na sebe Álvaro González, který sice křižnou střelou obstřelil brankáře, ale zároveň i branku Nimes byť o centimetry!
56'
I další centr do pokutového území vyřešila obrana Olympique Marseille výtečně.
55'
Nebezpečně i když mimo branku zakončoval ze střední vzdálenosti Romain Philippoteaux.
54'
Centr hráčů z Nimes pozorná obrana v bílomodrých dresech odvrátila odkopem za postranní čáru.
53'
Je to tak, ačkoliv zejména Payet se velmi vášnivě radoval, branka díky teči Benedetta nacházejícího se v ofsajdu správně neplatí!
52'
Sudí však řeší s VAR systémem, zda-li tečující hráč nebyl podle všeho v ofsajdu.
51'
Střela Payeta byla tečována Benedettem a díky této teči skončila v brance!
50'
Rozehrání přímého kopu Ferhatem skončilo pouze u domácího brankáře Pelého.
49'
U postranní čáry na pravé straně hřiště zůstal ležet obránce Nimes Florian Miguel.
48'
Bezradnost některých hráčů Nimes Olympique je ještě větší než v prvním poločase.
47'
Čaleta-Car zakládá na polovině hřiště další útok Olympique Marseille.
46'
domácí vlétli do druhé půle velmi zhurta a přináší to první gól po sražené přihrávce před branku, uvidíme , kdo bude definitivně označen za střelce! Je to tak branka je vlastní a autorem je smolař SOFIANE ALAKOUCH – 1:0!
46'

Fauly: 8:2
Za jasného tlaku Olympique Marseille po celý první poločas branka nepadla, pouze díky skvěle chytajícímu Bernardonimu (Nimes). Druhý poločas by měl být zahájen kolem 21:50 hodiny.
45+5'
45+5'
González si s protihráčem vysvětlují faul loktem, samozřejmě oba to vidí jinak.
45+4'
Rozhodčí má plné ruce práce a nestačí ani uklidňovat jednotlivé hráče.
45+3'
Žlutou kartu dostává Dimitri Payet (Olympique Marseille).
45+3'
V souboji dvou lídrů s dresem deset byl Ferhat doslova nemilosrdně zkosem Payetem.
45+2'
Žlutou kartu dostává Morgan Sanson (Olympique Marseille) za protesty.
45+1'
Sudí se na jmenovaný souboj jde raději kouknout na video!
45'
Rozhodčí nastaví 2 minuty!
44'
Alakouch byl tvrdě zastaven nekompromisním Duje Čaletou-Carem.
43'
Poskytnutou výhodu od rozhodčího nedokázal dobře využít Ripart.
42'
Z druhé vlny v pokutovém území velmi nedůrazně dorážel odražený míč od zad obránce Morgan Sanson.
41'
Dlouhá kombinace domácích nakonec končí pouze nepřesným pasem na nabíhajícího obránce Sakaje.
40'
Další nedovolený zákrok domácího hráče.
39'
Ačkoliv vzal Ferhat svého protihráče v souboji pod krkem, Nimes bude zahrávat přímý kop.
38'
Nimes Olympique, hlavně jeho obrana se nachází pod drtivým tlakem.
37'
Miguel odehrál míč raději mimo hrací plochu.
36'
Následná skákavá střela Radonjiće zdaleka nebyla tak nebezpečná.
36'
Po rohovém kopu netradičně zahraném musel pumelici ze střední vzdálenosti vyslanou Valentinem Rongierem hasit svými rukavicemi brankář Bernardoni!
35'
Míč mířící před branku hostí byl na poslední chvíli odehrán skluzujícím obráncem na rohový kop.
34'
Přímý kop byl kopnut velmi mizerně a končí pouze u jistého brankáře Pelého.
33'
Žlutou kartu dostává Boubacar Kamara (Olympique Marseille).
32'
Skluzem byl zastaven pronikající hráč Nimes.
31'
Olympique Nimes zatím velmi bezradně kombinuje s míčem na své vlastní polovině, tam toho příliš nevymyslí.
30'
Japonec bez emocí Sakaj, se nyní velmi na rozhodčího čílil, že mu byl v souboji odpískán faul.
29'
I další útok hostující obrana z NImes velmi dobře zvládla ubránit.
28'
Olympique Marseille je jasně lepším celkem, ale zatím vše ztroskotalo na mizerné koncovce či spíše famózním brankáři Bernardonim.
27'
V hlavičkovém souboji opět dostal tvrdě naloženo velmi citlivý Ripart.
26'
Po přímém kopu hlavou nepřesně zakončoval mimo branku soupeře Benedetto.
26'
Žlutou kartu dostává Gaëtan Paquiez (Nîmes Olympique).
25'
Velmi tvrdý zákrok v osobním souboji vytasil ze své sbírky Paquiez proti záložníkovi Valentinu Rongierovi.
24'
Následné zakončení z voleje šlo mimo tři tyče.
23'
Jeho centr parádně v pokutovém území našel hlavičkujícího Dária Benedetta, kterého vychytal famózní Bernardoni!
23'
Payet bude rozehrávat přímý kop domácích.
22'
Po dalším rohovém kopu dobře zahraný rohový kop Olympique Marseille končí pouze zablokovanou střelou v pokutovém územím obranným valem těl hráčů Nimes.
21'
Bernardoni výběhem mimo pokutové území vše opět vyřešil odkopem do autu pod tlakem na výtečnou.
20'
Rohové kopy však Marseille dnes příliš zatím nejdou.
20'
Kapitán Anthony Briancon sráží kolenem balon na další roh pro Olympique Marseille.
19'
Ripartovi se příliš nechce vstávat ze studeného trávníku.
18'
Rohový kop byl ubráněn a v následném hlavičkovém souboji lépe uspěl hráč Marseille.
17'
Benedetto perfektně uvolnil Radonjiće v pokutovém území a jeho střela z otočky byla zablokovaná na rohový kop.
16'
Postup Marseille byl zastaven před pokutovým územím odehráním míče do autu.
15'
Ve středu hřiště je lékařsky ošetřován jeden hráč z Nimes Olympique.
14'
Bernardoni opět včas zakročila opět to bylo s ofsajdem domácího hráče.
13'
González se snažil kopnout míč na druhou stranu hřiště, ten však končí pouze za postranní čárou.
12'
Po rohovém kopu nejvýše naskočil na míč Álvaro González a jeho gólovou hlavičku vytěsnil skvěle rukavicí do bezpečí brankář Bernardoni!
11'
Rohový kop pro Olympique Marseille.
10'
Ripart nepřesně hledal před pokutovým územím Marseille své spoluhráče.
9'
Narážečka domácích nevyšla dle představa vzápětí byl podkopnut ve středu hřiště Ripart.
8'
Payet skvělým pasem za obranu vyzýval svého spoluhráče Radonjiće na levé straně straně hřiště, u míče byl však jako první brankář Bernardoni.
7'
Brankář Bernardoni skvělým vyběhnutím zúžil střelecký úhel a nakonec byl stejně odpískán ofsajd Olympique Marseille.
6'
Po rohu se odražený míč dostal až k Amavimu za pokutové území, ale ten se prezentoval pouze propagační střelou doprostřed branky, kde stál brankář Barnardoni.
5'
Rychlý Amavi sice neuspěl v souboji jeden na jednoho, ale získal pro Marseille první rohový kop.
4'
Nemnaja Radonjić již dle asistenta rozhodčího nezastihl míč přes veškerou svou snahu na hrací ploše.
3'
Nepřesnost na levé straně hřiště a lehce získaný míč pro hráče Olympique Marseille.
2'
Kombinace hostí se zatím odehrává pouze ve středu hřiště.
1'
Sakai si nemusel dělat velkou hlavu s hlídáním Philippoteauxe u postranní čáry, jelikož byl odpískán ofsajd.
1'

Olympique Marseille: Pelé – Sakaj, Ćaleta-Car, Álvaro González, Amavi – Rongier, Kamara, M. Sanson – Radonjić, Benedetto, Payet (C).
Náhradníci: Ngapandouetnbu – B. Sarr, Maxime López, Aké, Chauí, Chabrolle, Germain.

Nîmes Olympique: Bernardoni – Miguel, P. Martinez, Briancon (C), Paquiez – Philippoteaux, Valls, Sarr, Alakouch – Ripart, Ferhat.
Náhradníci: Dias – Landre, Valério, Duljević, Stojanovski, Buadés, Denkey.

Rozhodčí: Letexier – Zakrani, Mugnier.
Nîmes Olympique

Na opačné straně stojí hráči Nîmes, kterým se vůbec nedaří. Hostující tým tohoto zápasu totiž okupuje až předposlední pozici, což by v konečném důsledku znamenalo sestup do druhé nejvyšší soutěže. Nîmes má na svém kontě pouhých dvanáct bodů, navíc na poslední nesestupové místo ztrácí už pět bodů. Hostující tým tohoto duelu letos vyhrál pouze ve dvou případech, nicméně z posledních sedmi ligových zápasů dokázal vybojovat pouhý jeden bod. Bylo tomu tak za nerozhodný výsledek v domácím prostředí, ve kterém Nîmes remizovalo s Méty 1:1.
Olympique Marseille

Fotbalisté Marseille v posledních týdnech našli ideální herní rytmus, díky kterému se vyškrábali na průběžnou druhou pozici. Olympique má na svém kontě pětatřicet bodů, nicméně na vedoucí PSG ztrácí propastných sedm bodů. Marseille se v posledních zápasech skutečně daří, navíc naposledy prohrála před více než měsícem. Od té doby přišlo na řadu šest výher, nicméně v posledním ligovém kole přišla po delší době ztráta bodů. Marseille totiž celkem překvapivě remizovala na hřišti osmnáctých Mét, které si připsaly cenný bod za nerozhodný výsledek 1:1.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Francouzská Ligue 1 má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Olympique Marseille a Nîmes Olympique.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.