Ligue 1 - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Marseille : Štrasburk - 20. října 2019   21:00

Marseille
3' Kamara (Strootman) • 90+5' Strootman
2:0
(1:0)
Marseille
Mandanda (C) – B. Sarr, Kamara, Ćaleta-Car, Sakaj – Maxime López (87. Amavi), Strootman, Rongier – Germain (75. Aké), Benedetto, Radonjić (66. Chauí).
Pelé – Perrin, Amavi, Aké, Chauí, Philiponeau, Nkounkou.
El Hadj – Grosbost, Annonier
Stade Vélodrome, Marseille
Štrasburk
Sels – Simakan, L. Koné (C), Caci (68. Da Costa) – Lala, Sissoko, Bellegarde, Fofana (82. Zohi), Carole – Thomasson – Ajorque (68. Mothiba).
Kamara – Da Costa, Liénard, Mothiba, Ndour, Zohi, Prcić.

Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 4:6. Rohy: 5:7. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 12:13.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Marseille, která svého soupeře porazila poměrem 2:0. Druhý poločas nám opět nabídl velice vyrovnanou podívanou, přičemž jsme nesledovali nijak moc vyložených šancí. Marseille byla i tentokráte směrem dopředu nebezpečnější, jenomže ani z její strany se nejednalo o optimální výkon. V koncovce zápasu přeci jenom přišla rozhodující branka v podání domácích hráčů.
90+5'
90+5'
Marseille právě vstřelilo branku!
O osudu tohoto zápasu je rozhodnuto! K rozehrávce pokutového kopu se totiž postavil KEVIN STROOTMAN, který zkušeně vypálil k pravé tyči, zatímco se brankář Sels vydal k opačné konstrukci.
90+4'
Je tu pokutový kop pro domácí!
90+3'
Žlutou kartu dostává Lamine Koné (RC Štrasburk).
90+3'
S ambicemi Štrasburku to nevypadá nikterak dramaticky dobře. Možná i proto začalo hodně pršet, v tuto chvíli budeme sledovat odkop od branky Marseille.
90+2'
Lala se vypořádal s napadající dvojicí protihráčů, načež to sám zkoušel prudkým pasem na Mothibu. Ten se prodíral do šestnáctky, kde mu vzdoroval Sarr.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, ještě je o co hrát. Zcela určitě ještě můžeme počítat s nastaveným časem.
87'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Maxime López, přichází Jordan Amavi.
86'
Konému se posouzení předchozí situace vůbec nelíbí, jenomže verdikt sudího zůstává v platnosti. Marseille mezitím rozehrála po zemi na Mandandu.
85'
Sakaj se tak postaral o provedení autového vhazování, přičemž si dával celkem načas. Nakonec to zkoušel dalekonosným hodem, po kterém fauloval Koné.
84'
Najednou hostující celek podnikl rychlý protiútok, během kterého spadl na zem Thomasson. Dle sudího v tom nebyl nedovolený zákrok, může se pokračovat.
83'
Carolemu se povedlo udržet míč na hrací ploše, jenomže poté velice nepřesně přihrával na vedle stojícího Sissoka. Tuto nahrávku dokázal přečíst Rongier.
82'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Youssouf Fofana, přichází Kévin Zohi.
81'
Sledovali jsme dalekonosný nákop na Benedetta, který byl skutečně hodně nepřesný. Naopak se míč dostal až na kopačku brankáře Selse, jenže bude rozehrávat.
78'
Žlutou kartu dostává Jean-Ricner Bellegarde (RC Štrasburk).
76'
V bolestech skončil na zemi hostující Simakan, který dostal celkem slušně naloženo. Zapříčinil se o to napadající Benedetto, jenž si je vědom svého přestupku.
75'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Valère Germain, přichází Marley Aké.
74'
Aby toho nebylo málo, tak jsme sledovali další rohový kop. Tentokráte ho z pravé strany obstaral hostující Fofana, jehož nabídka nenašla nikoho ze spoluhráčů.
73'
Žlutou kartu dostává Darío Benedetto (Olympique Marseille).
73'
Na opačné straně se poprvé připomněl střídající Mothiba, který si v osobním souboji pomohl útočným faulem, což uviděl také pozorný sudí tohoto zápasu.
72'
Velice pohotovým způsobem to vyzkoušel střídající Khaoui, jenž to ihned zkoušel na branku soupeře. Jeho sympatická rána levou nohou prosvištěla vedle branky.
71'
Na pořadu dne byl další rohový kop pro Štrasburk. Tentokráte se balón snášel směrem od branky, přičemž se nejvýše do vzduchu dostal domácí Strootman.
70'
S míčem si zahrál také hostující brankář Sels, kterému se povedlo velice přesně přenést hru na Caroleho, jehož okamžité řešení přineslo nepřesnou nahrávku.
69'
Na druhé straně to na sebe vzal Lala, který si hledal prostor k centru. Ten se mu nakonec naskytl, avšak včasným zákrokem se prezentoval obránce Sakaj.
68'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Ludovic Ajorque, přichází Lebogang Mothiba.
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Anthony Caci, přichází Nuno Da Costa.
67'
Marseille kombinovala na vlastní polovině, kde celkem dlouho operovala obranná čtveřice. Nakonec to na sebe vzal Kamara, kterému se povedlo vyvézt balón.
66'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Nemanja Radonjić, přichází Sajfaddín Chauí.
61'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, i nadále čekáme na druhý přesný zásah. Úvod druhého poločasu zatím vychází domácím, kteří jsou aktivnější.
60'
Hostujícímu celku se celkem v poklidu povedlo vyvézt míč na opačnou polovinu, kde si Fofana poradil s těžkou nahrávkou. Mezitím se vrátila smečka protihráčů.
59'
U postranní lajny bojoval o balón Benedetto, který to neudělal moc dobře. Byl to totiž on sám, kdo se jako poslední dotkl hracího předmětu, který skončil v autu.
58'
O autové vhazování se z pravé strany postaral Sarr, kterému na pomoc přispěchal Rongier. Druhý jmenovaný ihned úspěšně přenesl hru na Radonjiće.
57'
Za obranu se pokusil vydat nenápadný Germain, na kterého nahrávka nakonec vůbec nedorazila. Ještě před ním se totiž povedlo zakročit pozornému Simakanovi.
56'
Domácí se málem dostali do dvoubrankového vedení! Tentokráte se o centr postaral Germain, který na zadní tyči našel Radonjiće, který pálil do břevna.
55'
Radonjić se na levém křídle přeci jenom dostal k centru, který se štěstím prolétl na zadní tyč. Tam číhal volný forvard Benedetto, který nestihl vůbec zakončit.
54'
Štrasburk si po delší době vybojoval rohový kop. Centrovaná nabídka se snášela na přední tyč, kde Koné v pádu stihl zakončit do rukavic Mandandy.
53'
Žlutou kartu dostává Hiroki Sakaj (Olympique Marseille).
52'
Za pokutovým územím se na malý moment se dostal k balónu domácí Benedetto, který byl nakonec odzbrojen čistě. Bellegarde tak peláší na druhou stranu.
51'
Mandanda si nebral servítky, naopak z jedničky poslal balón daleko na druhou stranu, kde nebyl nikdo ze spoluhráčů. Naopak se o útočnou akci stará Fofana.
50'
Simakan zkoušel u postranní lajny najít Caroleho, jenomže ten měl k nahrávce celkem dost daleko. K míči se tak jako první dostal Sarr, kterému uskočil do zámezí.
49'
Marseille i tentokráte vstoupila do poločasu velice aktivně. Nyní se domácí hráči museli bránit, jenomže vysoký odkop se snesl pouze na hlavu Strootmana.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu jsme sledovali dalekonosný pas na opačnou stranu, kde se do šestnáctky dostával Radonjić, ke kterému se vrátil Caci.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám přinesl celkem atraktivní podívanou. Marseille se dostala do vedení v samotném úvodu, načež se směrem dopředu činil také Štrasburk, který měl celkem dobrou územní převahu, jenomže za celou dobu se nedostal do vážnější šance. Olympique se spoléhal na lehkost při přechodu vpřed, zatím stále vede o jednu branku.
45+2'
45+1'
Carole se s míčem prodral až do velkého vápna, kde střílenou nabídkou ještě hledal na vzdálenější tyči Thomassona, který měl zakončení na dlouhou nohu.
45'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
43'
Situace se má tak, že Lalovi teče krev z hlavy, jenomže sudího to jakoby nezajímalo. Naopak žlutou kartu vyfasoval jeden z funkcionářů hostujícího Štrasburku.
42'
Hostujícímu Lalovi se cosi nelíbilo a pořádně to schytal hlavní sudí. Zřejmě se jednalo o posouzení předchozí situace, ve které šel Sakaj do soupeře loktem.
41'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
40'
Standardní situace také pro hráče domácích. Velice nebezpečným centrem to zkoušel López, jehož nabídka se nakonec snesla do rukavic brankáře Selse.
36'
Bellegarde si vyzkoušel volný kop z blízkosti postranní čáry. Jeho prudký centr směřoval ke vzdálenější tyči, kde ho Koné ještě dokázal včas zastihnout.
35'
Ani další akce Marseille neměla dlouhou životnost, Germain si totiž nedokázal načasovat svůj náběh za obranu, z čehož se vyklubal další ofsajd domácích.
34'
Posléze měl hodně prostoru kolem sebe López, který si na hranici pokutového území vybral Germaina, jenž byl zastaven hodně podezřelým zákrokem.
33'
Rongier to měl ve středu hrací plochy hodně složité, což vyústilo ve zpětnou nahrávku na Sakaje. Tomu se povedlo přenést hru na volného Germaina.
32'
Na dlouhou nohu se povedlo zakročit Konému, který vypíchl hrací předmět za postranní lajnu. Sakaj tak mohl vhazovat, avšak míč poslal na hruď obránce Caciho.
31'
Je za námi třetina zápasu, v posledních minutách sledujeme hodně vyrovnanou podívanou. Ba navíc Štrasburk už delší dobu pobývá na útočné polovině.
30'
Dlouhý pas měl mezi domácími obránci najít Ajorqueho, jenomže s vypětím všech sil přeci jenom zakročil Sakaj, který byl posléze přidržet za hrací trikot.
29'
Hostující záložník je zpět na nohou, oba celky jsou tak v kompletním počtu. Mezitím Lala obstaral standardní situaci, jenomže ta zamířila na hlavu Germaina.
28'
Po jednom z předchozích soubojů skončil na zemi hostující Bellegarde, který se podrobuje lékařskému ošetření. Ani tentokráte se nejedná o nic vážnějšího.
27'
Před malým momentem měl celkem dost prostoru na zakončení velice aktivně hrající Thomasson, jenž placírkou o kousíček minul brankovou konstrukci.
26'
Žlutou kartu dostává Duje Ćaleta-Car (Olympique Marseille).
25'
Cacimu se konstruktivně podařilo přenést hru na osamoceného Simakan, který ještě zkoušel najít Thomassona. Finální nahrávku ale dokázal zastavit zadák Sarr.
21'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, jenž nám zatím přinesla jednu branku. Marseille nyní zvolila vyčkávací taktiku, soupeř tak celkem poklidně kombinuje.
20'
Tady moc nechybělo! Sarr se s míčem dostal do palebné pozice, odkud to zkoušel tvrdou střelou levou nohou, jenomže trefil pouze brankovou konstrukci.
19'
Hlavní sudí se opět připletl do hry, tentokráte odhalil nedovolené počínání v podání López. Štrasburk rozehrál po zemi nakrátko, v tuto chvíli je u míče Thomasson.
18'
Vzápětí byl jako první u míče domácí Benedetto, který kombinoval v blízkosti pokutového území. Jeho celek byl i přesto vytlačen na jeho vlastní polovinu.
17'
Koné si na levém křídle všiml Thomassona, který si nedokázal pohlídat svůj náběh. I tentokráte se jednalo o jednoznačný ofsajd, který potvrdil také opakovaný záběr.
16'
Po jednom ze střetů skončil na zemi v bolestech Germain. Hlavní sudí pro jistotu přerušil hru, avšak francouzský křídelník bude zcela jistě pokračovat ve hře.
15'
Míč nakonec doskákal ven z hrací plochy, což znamenalo autové vhazování pro Marseille. Strootman ihned rozehrál na levou stranu, kde byl Radonjić ubráněn.
14'
Do útoku se dostával domácí Sarr, který si ještě počkal na kolegu Germaina. Ten to zkoušel centrem pravou nohou, jenž se snesl na hlavu Koného.
13'
Zpětná nahrávka v podání Thomassona putovala pouze na kopačku Benedetta, který narazil do protihráče. Po tomto střetu nechává sudí pokračovat ve hře.
12'
Domácí hráči si vyzkoušeli rohový kop, po kterém se k hlavičce dostal Benedetto. Hlavičkový pokus nebyl špatný, Sels ale vytasil naprosto rutinní zákrok.
11'
Až nyní si sudí všiml nedovoleného zákroku, kterým si pomohl hostující Sissoko. Ten zcela očividně poslal k zemi Rongiera, mezitím Marseille rozehrála volný kop.
10'
Hosté tentokráte kombinovali na hranici pokutového území, kde Thomasson nakonec přišel o míč. Olympique se přesto daleko s balónem nedokázal dostat.
9'
Ajorque šikovně roztáhl hru na levou stranu, kde se Carolemu nepovedlo ideálně odcentrovat. Nabídka skončila na Sarrovi, který odvracel do bezpečnějšího prostoru.
8'
Hráči Štrasburku neměli ani tentokráte větší problémy s bráněním akce soupeře. Naopak Sissoko operoval u středového kruhu, kde rozjel další kombinaci.
7'
Lala to zkoušel centrem z obrovské vzdálenosti, což se navíc podepsalo na provedení kopu. Centrovaná nabídka se totiž snesla pouze do rukavic Mandandy.
6'
Mandanda tentokráte obstaral dlouhý pas od své branky, kterým se na opačné straně pokoušel najít Radonjiće. Jako první se k balónu dostal hostující Simakan.
5'
Vzápětí si pomezní sudí všiml ofsajdového postavení, ve kterém se nacházel hostující Ajorque. To znamená, že Kamara bude rozehrávat od svého vápna.
4'
Na opačné straně se do pokutového území dostával Thomasson, před kterým se z branky vydal Mandanda, kterému se nakonec přeci jenom povedlo zakročit.
3'
Tak to bylo velice rychlé, domácí hráči se totiž dostávají do vedení! Marseille totiž zahrávala standardní situaci z levé strany, která přinesla prudkou přízemní nabídku, jenž doputovala na kopačku Strootmana. Ten nikterak nezmatkoval, naopak přiťukl lépe postavenému BOUBACARU KAMAROVI, který propálil brankáře.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu to přihrávkou na levou stranu zkoušel Sakaj, kterému se povedlo najít Radonjiće. Druhý jmenovaný vybojoval standardní situaci.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hostující hráči, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Olympique Marseille: Mandanda – B. Sarr, Kamara, Ćaleta-Car, Sakaj – Maxime López, Strootman, Rongier – Germain, Benedetto, Radonjić.
Náhradníci: Pelé – Perrin, Amavi, Aké, Chauí.

RC Štrasburk: Sels – Simakan, L. Koné, Caci – Lala, Sissoko, Bellegarde, Fofana, Carole – Thomasson – Ajorque.
Náhradníci: Kamara – Da Costa, Liénard, Mothiba, Ndour, Zohi, Prcić.

Rozhodčí: El Hadj – Grosbost, Annonier.
RC Štrasburk

Na opačné straně stojí trápící se Štrasburk, kterému pro změnu patří až osmnáctá pozice tabulky, což by v konečném důsledku znamenalo baráž o udržení. Štrasburk má za sebou devět zápasů, což shodně přineslo zisk devíti bodů. Hostující tým tohoto zápasu se nachází v hodně kolísavé formě, po výhře totiž následuje porážka. Podobně tomu bylo v předešlých týdnech, nejprve Štrasburk na domácím stadionu porazil sedmý Montpellier výsledkem 1:0, jenomže v následujícím kole totožným výsledkem prohrál s předposledním Dijonem. Štrasburk tak nebude favoritem zápasu, avšak klidně bude moci překvapit.
Olympique Marseille

Fotbalisté Marseille se v úvodu nové sezony celkem trápí, po devíti odehraných zápasech se nacházejí na průběžné osmé pozici, což rozhodně nebylo cílem vedení klubu. Olympique doposud nasbíral třináct bodů, navíc manko na vedoucí PSG je už jedenáctibodové. Marseille se v posledních týdnech nachází v hodně špatné formě, na výhru čeká více než měsíc. Ta poslední se uskutečnila na hřišti trápícího se Monaka, kde Marseille uspěla poměrem 4:3. Od té doby ale následuje čtyřzápasová série bez výhry, v posledním kole jsme navíc sledovali naprosto zbytečnou porážku na hřišti Amiens (1:3).
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Francouzská Ligue 1 má na programu sedmé kolo, my budeme společně sledovat souboj mezi Olympique Marseille a RC Štrasburk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.