Ligue 1 - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Metz : Bordeaux - 8. února 2020   20:00

2' Niane (Pajot)
1:2
(1:0)
Bordeaux
52' Bašić   • 84' Oudin  (Otávio)
Metz
Úkíddžá – Centonze, Boye, Bronn, Udol (87. Ambrose) – Maïga, N'Doram, Pajot – Nguette (63. Boulaya), Niane (74. Delaine), Diallo (C).
Delecroix – Delaine, Gakpa, Angban, Boulaya, Ambrose, Fofana.
Letexier – Mugnier, Rahmouni
Stade Saint-Symphorien, Mety
Bordeaux
Costil (C) – Kwateng (20. Oudin), Koscielny, Pablo, Benito – Otávio, Bašić – Hwang Ui-jo (54. Sabaly), Briand, Adli (70. Pardo) – de Préville.
Poussin – Poundjé, Mexer, Zerkane, Pardo, Oudin, Sabaly.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 28 % : 72 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 5:7. Rohy: 5:13. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 5:11.
Domácí musí překousnout první porážku od sedmého prosince, ale na jejich šestnáctému místu v tabulce to nic nezměnilo. Bordeaux naopak bodovalo počtvrté za sebou a vyhouplo se na šesté místo.
Je dobojováno! Méty se zásluhou parádní Nianeho trefy dostaly do vedení hned z první akce. V deváté minutě se však nechal vyloučit Pajot a Bordeaux v dlouhatánské přesilovce skóre otočilo. Do dvaapadesáté minutě to od hostů bylo spíše trápení, pak ale Bašić vyrovnal a Oudin pár minut před koncem překonal domácího gólmana i podruhé.
90+5'
90+4'
Hostující brankář a kapitán v jedné osobě se pod tribunou dostal do menší roztržky z fanouškem, který se po něm sápal. Další zdržení hraje Bordeaux do karet.
90+3'
Nakonec to byly rohy hned dva. Po tom druhém Bordeaux nedokázalo vyvézt míč nebezpečí, nicméně přežilo i další z centrů a rozehrávat bude Costil.
90+2'
Domácí se ještě zmohli na závěrečný odpor. Po získaném rohovém kopu míří před Costilovu branku také jeho brankářský protějšek Úkíddžá!
90+1'
První menší šance pro Méty v tomto poločase! Delaine velmi dobře odcentroval z levé strany, ovšem Ambrose v lehce akrobatickém zakončení poslal míč přesně na Costila.
90'
Nad rámec druhé půle jsou přidány tři minuty.
89'
Pěkný průnik jednoho z domácích hráčů nebyl dokončen žádnou přihrávkou. Nařízen je odkop od branky a najednou je to Costil, který úmyslně zdržuje.
88'
Hosté samozřejmě změnili přístup a volí zejména přihrávky na jistotu, kterými eliminuji hrozbu ztráty balónu.
87'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Matthieu Udol, přichází Thierry Ambrose.
86'
Všem domácím fanouškům je asi jasné, že je s největší pravděpodobností rozhodnuto. Méty se už dobrou půlhodinu nedostaly z obranného sevření.
84'
Bordeaux právě vstřelilo branku!
Girondinds otáčí skóre a rázem má na dosah všechny tři body! Otávio měl moře času na promyšlení přihrávky. Tu nakonec chytře adresoval mezi dva rozestoupené obránce na RÉMIHO OUDINA a ten bez přípravy uklidil míč levačkou do sítě.
82'
Bordeaux získalo roh, který se hned vzápětí opakoval, ale ani napodruhé z něj neresultovalo žádné vážnější ohrožení domácí branky.
81'
Méty odolávají z posledních sil. Teď pustily de Prévilla ke střele z hranice vápna, nicméně Úkíddžá ji zneškodnil snadným zákrokem. Míč totiž letěl přímo na něj.
79'
Alexandr Úkíddžá opět natahoval čas a v tomto případě už se to bez žluté karty neobešlo.
78'
Rémi Oudin si naběhl pro kolmici do vápna, ovšem zprava neprocedil přihrávku přes Udoie. Následuje pouze odkop od branky.
77'
Vybíhající Úkíddžá se trochu srazil s Boyem a toho oba společně využili k drobnému zdržování. Méty jsou poslední čtvrthodinu od zisku bodu.
76'
Opět měli domácí docela štěstí. Boye ztečoval přímou ránu Bašiće a míč proletěl jen kousek nad horní tyčkou.
75'
Sabaly se stihl celým tělem dostat před Boyeho. Ten ho postrčil nedovoleným způsobem a je z toho standardka z dvaatřiceti metrů.
74'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Ibrahima Niane, přichází Thomas Delaine.
73'
Oudinův centr jeden z hostujících fotbalistů posunul až na zadní tyč, ale tam se od dalšího z hráčů odrazil balón směrem k Úkíddžovi.
72'
Ještě jednou Sabaly, který šel v pokutovém území do otočky a v souboji s Boyem vyválčil pro hosty alespoň rohový kop.
71'
Youssouf Sabaly dělal co mohl, aby se prosadil na pravém křídle, jenže to byl ve finále on, kdo podle názoru sudích fauloval.
70'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Yacine Adli, přichází Rubén Pardo.
69'
Velká šance hostů na obrat ve skóre! Méty zachránila pravá tyč, o kterou se zastavilo zakončení Brianda po centru Sabalyho.
67'
John Boye se zapřel o Brianda, což bylo posouzeno jako faul. Následnou standardní situaci rozehrál Bašić, ale Pablem prodloužený centr proletěl vedle pravé tyče domácí branky.
66'
Úkíddžá si dával hodně načas s odkopem od branky. Hlavní sudí jej gestem popohnal a zatím nesáhl pro žlutou kartu.
65'
Totéž se na druhém konci hřiště povedlo i Úkíddžovi, na kterého rovnou z prvního doteku odcentroval Youssouf Sabaly.
64'
Benoit Costil sebral padající list v podobě centru z pravého křídla a dlouhým výhozem okamžitě rozjel postupnou akci Bordeaux.
63'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Opa Nguette, přichází Farid Boulaya.
62'
Nicolas de Préville šlápl na Boyeho nohu nezaviněně, ale rozhodčí mu i přesto udělil napomenutí žlutou kartou.
60'
Otávio se nezalekl napadajícího Centonzeho a v roli posledního hráče s jistotou přenechal míč brankáři Costilovi.
59'
Nicolas de Préville zleva přihrával před branku, ovšem Boyeho zákrok odeslal míč na roh, z něhož Bordeaux nic nevymyslelo.
58'
Hosté neustále zásobují pokutové území jedním centrem za druhým. Po tom posledním budou jen vhazovat.
57'
Opa Nguette během krátké chvíle podruhé usedl na trávník a s největší pravděpodobností ho bude muset vynuceně opustit.
55'
Sražený centr z pravé strany přinesl domácím výhodu rohového kopu, nicméně Costil po něm žádnou práci neměl.
54'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Hwang Ui-jo, přichází Youssouf Sabaly.
52'
Hosté ve dvaapadesáté minutě konečně využívají početní výhodu a srovnávají na 1:1! TOMA BAŠIĆ si na dvaceti metrech pravačkou míč zpracoval a levačkou jej s přispěním teče jednoho z obránců dostal mimo dosah alžírského gólmana.
51'
Rozehrávka nakrátko byla na jistotu, nicméně Bordeaux domácí fotbalisty postupně vytlačilo až k vlastnímu brankáři.
50'
Méty si věděly rady s ubráněním rohového kopu a teď si ho díky dobré práci Fabiena Centonzeho mohou rovněž vyzkoušet.
49'
Briand možná lehce lízl letící centr z pravé strany, Úkíddžá však skvěle zareagoval a reflexivním zákrokem vyrazil míč na roh.
48'
Mezi Otáviem a domácí brankou se otevřela dálnice volného prostoru. Brazilský toho využil k dalekonosné střele a jen o kousek přestřelil horní tyč.
47'
Ani jeden z trenérů během poločasové přestávky nestřídal, a tak jedinou změnou zůstává vynucený příchod Oudina za zraněného Kwatenga.
46'
Je za námi první poločas, který moc fotbalové krásy nenabídl. Jedinou světlou výjimkou byla situace ze samotného úvodu, kdy se po chytře rozehraném rohu parádním volejem prosadil Niane. Méty se díky němu ujaly vedení, jenže v deváté minutě jim pořádně zavařil Pajotův tvrdý faul na Kwatenga a brzká červená karta. Bordeaux se v přesilovce spíše trápilo, centrované balóny nenacházely cíle a když už měl Briand před sebou naprosto prázdnou branku, tak ji trestuhodně přestřelil.
45+3'
45+3'
Nákop na osamoceného hráče ve vínově červeném dresu nebyl úplně přesný a toho logicky využil Costil, od kterého začíná postupný útok hostů.
45+2'
A další faul Bordeaux. Tentokrát to s důrazem přehnal Pablo, který se snažil předskočit zataženého Habiba Dialla.
45+1'
Nastavují se 3 minuty.
45'
Yacine Adli poslal k zemi Maïgu a jen potvrdil, že na hostující straně začíná panovat stále větší frustrace.
44'
De Préville byl Boyem vytlačen až za koncovou čáru. Alexandr Úkíddžá s provedením nařízeného odkopu nikam nespěchá.
43'
Opět se pískalo ve prospěch domácího týmu. Po faulu na Nianeho se však konala rozehrávka směrem k vlastní brance.
42'
Pravý obránce Mét je po ošetření zpět na nohou a jelikož šlo o faul potrestaný kartou, tak ani nemusí opouštět hrací plochu.
41'
Hwang Ui-jo se postavil do cesty rozběhnutému Centonzemu a nemůže se divit, že je dalším hráčem potrestaným žlutou kartou.
40'
Do míče ležícího dvacet metrů od branky se opřel sám faulovaný de Préville, který vystřelil po zemi k levé tyči Úkíddžovy branky. Alžírský gólman se při zákroku ale nenadřel a vytěsnil balón na roh.
39'
Žlutou kartu dostává Habib Maïga (FC Méty).
38'
Nicolas de Préville zaútočil do nezformované obrany a vykoledoval si faul, kterým získal pro Bordeaux nebezpečný přímý kop.
36'
Takhle se Girondins prosadí jen těžko. Snad podesáté skončil centrovaný balón u domácího strážce branky.
34'
Bordeaux nechává hodně pootevřená zadní vrátka. Opa Nguette v tomto případě prošel až do vápna, ale zprava vystřelil vysoko nad břevno.
33'
Teď už šli domácí fotbalisté ve třech lidech, ale byli zastaveni dobrých třicet metrů od branky Benoita Costila.
32'
Opa Nguette dostal chuť na individuální průnik, který skončil v pokutovém území. Žádost o faul neměla nárok projít.
31'
A další z obrovského množství nekvalitních centrů. Přízemní přihrávku před domácí branku tentokrát zneškodnil John Boye.
30'
Držení míče: 31 % – 69 %.
29'
Většina akcí končí úplně stejně. Fabien Centonze vyrazil do protiútoku a zprava odcentroval rovnou do rukavic hostujícího kapitána.
28'
Bordeaux neztrácelo čas a rychle rozehrálo roh, nicméně přízemní centr opět skončil v moci domácího gólmana.
26'
Opa Nguette byl rychle dostoupen Otáviem. Navíc neměl prakticky žádnou podporu spoluhráčů a jeho akce tak zanedlouho zanikla.
25'
Méty mají v mnoha případech i potřebnou dávku štěstí. Úkíddžá teď podskočil centr z pravé strany, nicméně hostům se míč do prázdné branky opět dopravit nepovedlo.
24'
Boye odhlavičkoval míč na další roh. Ten hosté rozehráli pro změnu na krátko, ale žádnou šanci jim to nepřineslo.
23'
Rohový kop pro Bordeaux...
22'
Domácí pokus o rychlý brejk ztroskotal na nepřesné průnikové přihrávce, kterou nemohl jediný nabíhající hráč v žádném případě dostihnout.
21'
Dlouhý nákop na hrot se stal snadnou kořistí pro domácího gólmana. Na územní převaze Bordeaux to však nic nemění.
20'
Kwatengův kotník po červeném faulu Pajota zjevně není ve stoprocentním v pořádku. Už ve dvacáté minutě jej proto nahrazuje Rémi Oudin.
19'
Úkíddžá a Bronn neustáli agresivní napadání jednoho z hostů. Briand se díky tomu zjevil ve stoprocentní šanci, jenže prázdnou branku trestuhodně přestřelil!
17'
Diallo nedokázal ve středovém kruhu zpracovat dlouhý nákop. Hroťák Mét se v oslabení do hry asi příliš nedostane.
16'
Fanoušci reagují na každý Kwatengův balón hlasitým pískotem, jakoby snad hostující záložník mohl za to, že ho Pajot zfauloval za červenou kartu.
15'
Zatím je to od hostů marné dobývání fungující obrany Mét. Po faulu Adamy Traorého se situace na chvíli uklidnila.
14'
Nicolas de Préville chtěl vystřelit z velké dálky. Při nápřahu mu ale podjela stojná noha a ve finále z toho bylo nebezpečí leda tak pro jeho zdraví.
13'
Pajotovo vyloučení okamžitě otočilo obraz hry. Zatímco v prvních minutách útočili jen domácí, tak nyní se míč pohybuje na opačném konci hřiště.
11'
A ještě jeden podobný moment vyřešený rutinním zákrokem alžírského gólmana ve službách Mét.
10'
Alexandr Úkíddžá hlasitě okřikl své kolegy z obrany a doskočil si pro neadresný centr z pravého křídla.
9'
Po snovém začátku je tu velká komplikace pro Méty, které budou téměř celý zápas hrát bez vyloučeného středopolaře.
8'
Pajot u půlící čáry nepříjemně atakoval kotník Kwatenga, který skončil ve velkých bolestech. Rozhodčí chvíli váhal, ale nakonec vytáhl rovnou červenou kartu!
7'
Do palby z velké vzdálenosti se ochotně přidal i domácí nejlepší střelec Habib Diallo, nicméně rozměry branky mu byly malé.
6'
A ještě jedna střela zpoza šestnáctky, která sice letěla mezi tři tyče, ale přesto nenadělala Costilovi žádné větší starosti.
5'
Domácí jsou hodně namlsaní vedoucím gólem. NIane to opět zkusil z dálky, ale tentokrát o velký kus přestřelil.
4'
K rohovému kopu se dostali také hosté, ale na rozdíl od Mét z něj nedokázali vytvořit víceméně nic.
2'
Méty právě vstřelily branku!
Tak to je skvělý úvod pro domácí, kteří se z prvního rohového kopu dostávají do vedení! Pajotův centr od praporku letěl pár metrů před vápno, kde z voleje vypálil IBRAHIMA NIANE a Costil se po jeho přesné ráně natahoval marně.
1'
O úvodní výkop se postarali hosté, kteří nastupují v bílých, zatímco domácí ve vínově červených dresech.
1'

FC Méty: Úkíddžá – Centonze, Boye, Bronn, Udol – Maïga, N'Doram, Pajot – Nguette, Niane, Diallo (C).
Náhradníci: Delecroix – Delaine, Gakpa, Angban, Boulaya, Ambrose, Fofana.

Girondins Bordeaux FC: Costil (C) – Kwateng, Koscielny, Pablo, Benito – Otávio, Bašić – Hwang Ui-jo, Briand, Adli – de Préville.
Náhradníci: Poussin – Poundjé, Mexer, Zerkane, Pardo, Oudin, Sabaly.

Girondins Bordeaux FC

Hosté se už několikátým rokem marně snaží navázat na úspěšnou minulost, ve které patřili do užší francouzské špičky. V předchozí sezóně skončilo Bordeaux na čtrnácté příčce a v té stávající se nachází jen o dvě příčky výše. Na druhou stranu je stále ve hře o účast v evropských pohárech, neboť na páté Montpellier ztrácí v našlapané tabulce pouze tři body. Girondins v půlce ledna vypadl z Francouzského poháru, když překvapivě nestačil na třetiligové Pau. Vzápětí si však spravil chuť výhrou Nantes, na kterou navázal dvěma remízovými výsledky s Marseille a Brestem. Nejlepším střelcem je s šesti góly veterán Jimmy Briand.
FC Méty

Úřadující mistr druhé nejvyšší soutěže se rozehrál do skvělé formy a obrovsky si pomohl v boji o záchranu. Celek ze Severovýchodu Francie v ligové soutěži šestkrát za sebou neprohrál a naopak posbíral dvanáct bodů za tři výhry a tři remízy. Jen za poslední týden stihly Méty porazit v poměru 3:1 St. Étienne a posléze vybojovat cenný bod za remízu 1:1 na hřišti pátého Montpellier. Díky tomu všemu se „Les Grenats“ posunuli na šestnácté místo, přičemž disponují solidním náskokem sedmi bodů na přímý sestup. Největší hvězdou aktuálního ročníku je jednoznačně dvanáctigólový útočník Habib Diallo.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu čtyřiadvacátého kola francouzské Ligue 1. Od dvaceti hodin se můžeme těšit na utkání mezi týmy FC Méty a Girondins Bordeaux FC!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.