Ligue 1 - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Metz : Rennais - 4. prosince 2019   19:00

0:1
(0:1)
Rennais
39' Hunou  (Del Castillo)
Metz
Úkíddžá (45+1. Delecroix) – Centonze, Sunzu, Boye, Delaine – Maïga, Fofana, Cohade (74. Gakpa) – Adama Traoré II, Diallo, Nguette (61. Ambrose).
Delecroix – Udol, Gakpa, Niane, Ambrose, Boulaya.
Rennais
Mendy – H. Traoré, Da Silva, Morel, Maouassa (86. Gnagnon) – Raphinha (78. Tait), Bourigeaud, Camavinga, Del Castillo – Hunou, Siebatcheu (60. Niang).
Salin – Nyamsi, Gnagnon, Gboho, Siliki, Tait, Niang.

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u fotbalu zase někdy příště.
Dnešní utkání tedy vyhrálo hostující družstvo Rennes 1:0, když jedinou branku zápasu vstřelil v 39. minutě Hunou. V prvním poločase byli spíše lepší hosté, v druhém to bylo přesně naopak a ve větším měřítku, hosté bránili a domácí Méty se snažili dobývat soupeře. Minimálně dvě velké šance nedal domácí Diallo, což ho může jedině mrzet. Domácí jsou dnes sice bez bodů, ale může je těšit alespoň kvalitní útočný fotbal z druhé půle. Příště hrají Méty 7.12. na hřiště Nice. Rennes se příště představí 7.12. doma proti Angers.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 7:4. Rohy: 8:8. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 13:8.
90+5'
90+5'
Hosté znovu odkopávají na polovinu soupeře a dnes si to už pohlídají.
90+5'
Chytrým dloubáčkem nabízel míč vpřed Fofana. Proti míči kvalitně vystoupil Morel a odkopl ho až na tribunu.
90+4'
Na trávníku se nachází Niang, který dostal úder ve vzdušném souboji.
90+3'
Prostor na levé straně si udělal Delaine a odcentroval do vápna. Nikoho z domácích ale najít nedokázal.
90+3'
Do vápna z hranice šestnáctky centroval Ambrose, centr však nikoho nenašel a hosté odkopávají.
90+2'
Domácí se snaží znovu vrátit před Mendyho, ale hosté se hodně zavřeli a nechtějí soupeře pustit.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.
90'
Teď se to úplně nepotvrdilo, protože centr Traorého trefil jen prvního hostujícího hráče.
90'
Domácí tlak se zvyšuje. Roh pro Méty.
89'
Další zazděná šance domácích. Diallo dostal z vápna míč do vápna a šel prakticky sám na branku, ale nechal se předběhnout a o míč přišel.
88'
Morel už je na nohou a odchází za čáru.
88'
Na zemi hostující Jérémy Morel, který dostal míčem přímo mezi oči.
87'
Maiga centroval míč na přední tyčku, kde byl jen hostující hráč a míč odhlavičkoval do bezpečí.
87'
Roh pro domácí.
86'
Po levé straně se prohnal Delaine a centroval do vápna. Tam čekal Diallo, ale míč se k němu nedostal.
86'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Faitout Maouassa, přichází Joris Gnagnon.
85'
Po centru z pravé strany od Traorého měl na noze vyrovnání Diallo, ale ze středu vápna střílel vede branky.
84'
Nepříjemné zranění pro Maouassu, ten se najednou chytl za zadní stehenní sval, což znamená, že dnes pravděpodobně dohrál.
83'
U míče hosté a hrají s ním na polovině hřiště, nikam nespěchají.
82'
Útočného faulu se dopustil pronikající Niang, když byl moc důrazný v souboji s Delainem.
82'
Ten samý hráč rozehrával i od rohového praporku. Míč spadl ve vápně, ale pak ho odvrátil Sunzu dalekým výkopem.
81'
Benjamin Bourigeaud zkusil rovnou střelu. Nebylo to vůbec špatné a Paul Delecroix jeho pokus vytěsnil na roh.
81'
Přímý kop pro hosty z pravé strany hřiště.
80'
Žlutou kartu dostává Thomas Delaine (FC Méty).
80'
Kvalitní centr dostal do běhu Ninag, ale nedokázal si ho úplně zpracoval a pozorná obrana soupeře ho o míč obrala.
79'
Útočný faul udělal Diallo, což stojí domácí další drahocenné vteřiny.
78'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Raphinha, přichází Flavien Tait.
77'
Traoré opět posílal míč do středu vápna a tam si v klidu došel Mendy, ještě byl faulován.
77'
Roh pro domácí tým z pravé stany hřiště.
76'
U míče jsou domácí, kteří se tlačí dopředu, mají posledních 15 minut alespoň na vyrovnání.
75'
Traoré posílal míč do vápna. Pro ten si do vzduchu v klidu došel Mendy a ukryl ho v rukavicích.
75'
Rohový kop pro domácí tým.
74'
Domácí John Boye se nachází na zemi a má nějaký problém v puse, tak to snad nebude vážné.
74'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Renaud Cohade, přichází Marvin Gakpa.
73'
Traoré našel centrem z levé strany ve vápně Dialla. Ten se snažil míč poslat na branku, ale o kousek netrefil.
72'
Benjamin Bourigeaud centroval do vápna, na přední tyči míč lehce prodlužoval Niang, ale útočného faulu se dopustil Morel.
72'
Roh pro hostující celek.
71'
Hosté získali míč na středu hřiště a šli dopředu, nadějný brejk ovšem ukončila nepřesná nahrávka Del Castilla.
70'
Dlouhý míč dopředu letěl pro Nianga, ten však v souboji úspěšný nebyl.
69'
Žlutou kartu dostává Thierry Ambrose (FC Méty).
68'
Traoré dostal míč na pravou stranu a chtěl jít dopředu, jenže znovu se mu to nepovedlo a o míč přišel.
68'
Niang tvrdě trefil hlavou Traorého na půlce, ten se naštěstí hned zvedl a měl by být v pohodě.
67'
Míč do vápna posílal Traoré, na první tyčce se k hlavičce dostal jeho spoluhráč Sunzu, jenže hlavičkoval hodně vedle branky.
67'
Roh pro Méty.
66'
Dobrou obrannou práci ukázal na pravé straně hřiště Traoré, když zablokoval centr Delaineho.
65'
Z pravé strany letěl přízemní pas do vápna na Dialla, ten předskočil soupeře a následně skončil na zemi, rozhodčí jasně ukazuje, že se o penaltu nejedná.
64'
Po rychlém brejku hostí se ke střele napřahoval Niang, ale centr na něho v poslední chvíli tečoval jeden z soupeřů.
63'
Po delší době se k míči dostali domácí, a tak v klidu kombinují na vlastní polovině.
62'
Z velké dálky střílel hostující Maouassa. jeho dělovka letěla slušně, ale trefila jen postranní síť.
61'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Opa Nguette, přichází Thierry Ambrose.
61'
Z pravé strany se k centru dostal hostující Traoré. Jeho centr však našel jen Paula Delecroixe, který míč vyboxoval do bezpečí.
60'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Theoson Jordan Siebatcheu, přichází M'Baye Niang.
59'
Maouassa dostal míč na levou stranu a snažil se nacentrovat do vápna. Trefil však jen prvního soupeře, takže aut pro jeho tým.
58'
Dlouhý pas zkoušel Morel vpřed pro Hunoua. Ten s tím moc nepočítal, tak vůbec nereagoval.
58'
Hosté v klidu hrají na polovině hřiště, což jim za tohoto výsledku stačí.
57'
Za vápnem se ke střele dostal hostující Camavinga. Dal si míč na pravačku, ale trefil jen blokujícího soupeře.
56'
Dlouhý nákop dopředu pro Dialla. Ten souboj prohrál, takže u míče hosté.
56'
Střelu ze střední vzdálenosti vyzkoušel domácí Cohade. Jeho pokus skončil jen v na rukavicích Mendyho.
55'
Po pravé straně se chtěl dopředu dostat hostující Del Castillo, ale to se mu nepovedlo, takže u míče znovu domácí.
54'
Po nepřesné akci hostí je u míče domácí tým, který hraje na půlce hřiště.
53'
Jeden z hostujících hráčů byl faulován, takže Rennes zůstanou na míči.
52'
Po rychlém brejku byl u míče na levé straně Traoré, ten však už s ním nic neudělal, protože jeho nahrávka nebyla přesná a celý brejk ukončila.
51'
Hostující Theoson Jordan Siebatcheu tvrdě dohrál na středu hřiště Traorého. Rozhodčí mu dal pouze napomenutí.
50'
Domácí Maiga dostal pas na střed vápna, jenomže ho zradilo zpracování a od jeho prvního dotyku se míč odrazil přímo do rukavic Mendyho.
50'
Další šanci měl Huhou. Tentokrát dostal míč na střed vápna a hned střílel. Střela mu však vůbec nesedla.
49'
Raphinha našel středem hřiště Hunoua, ten šel sám na brankáře, ale míč se mu dostal pod nohy a jeho střela byla hodně nepřesná.
48'
Zleva si míč na střed navedl Nguette a vystřelil. Jeho střela z dobré pozice jen trefil soupeře.
47'
Dopředu dostal míč Theoson Jordan Siebatcheu, ale nevyšlo mu zpracování a míč mu uskočil za lajnu.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 20:07.
První poločas skončil výsledkově pro hostující tým, protože se v 39. minutě trefil Hunou po centru z levé strany od Del Castilla. Podle statistik byli lepší domácí, ale herně tomu bylo naopak, nebezpečnějším týmem byl tým Rennes. Velké oslabení pro domácí do druhého poločasu je zranění brankáře Alexandra Úkíddžái.

Statistiky 1. poločasu

Držení míče: 52%:48%
Střely na branku: 4:1
Rohy: 3:5
Fauly: 6:4
45+6'
45+6'
Na konci poločasu mají míč na kopačkách hosté, kteří kombinují s vlastním brankářem.
45+6'
Hostující Raphinha byl sám před brankářem. Jeho následná střela však jen trefila skluzujícího soupeře, který zabránil jisté brance.
45+5'
Do vápna centroval Raphinha, jeho centr ovšem jen trefil prvního soupeře.
45+5'
Roh pro hosty.
45+4'
Faul Traorého, takže hosté budou hrát z vlastní poloviny hřiště.
45+3'
Domácí Fofana se snažil najít spoluhráče ve vápně, ale to se mu nepovedlo.
45+3'
Domácí tým je u míče a kombinuje na vlastní půlce hřiště.
45+2'
Z levé strany centroval domácí Delaine do vápna. Našel však jen Mendyho, ten ukryl míč do rukavic.
45+1'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Alexandr Úkíddžá, přichází Paul Delecroix.
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje 6 minut.
45'
Alexandr Úkíddžá je za potlesku tribun odnešen a bude se pokračovat.
44'
Z lavičky by do hry měl tedy jít Francouz Paul Delecroix, kterému je 31 let a má 183 cm.
43'
Alexandr Úkíddžá bohužel musí jít na nosítka. Zápas pro něho téměř jistě skončí.
42'
Stále je brankář Alexandr Úkíddžá ošetřován.
41'
Stále probíhá ošetřování, ale asi se bude muset střídat.
40'
Na zemi zůstává domácí brankář, který po brance inkasoval úder od Camavingy.
39'
Rennes právě vstřelilo branku!
Na levou stranu vápna dostal míč Romain Del Castillo, hned centroval do vápna, tam našel na přední tyčce ADRIENA HUHOUA, ten míč rychle poslal nohou do sítě a šel se radovat.
38'
Do vápna z levé strany centroval domácí Delaine, tam důležitý souboj prohrál Diallo.
37'
U míče byl na pravé straně znovu Traoré, jenže jeho následný centr do vápna přesný vůbec nebyl.
37'
U míče je domácí celek, který momentálně kombinuje na polovině hrací plochy.
36'
Míč do vápna posílal Benjamin Bourigeaud. Jeho centr našel na středu vápna Morela, ten však zakončoval jen vysoko nad branku.
35'
34'
Domácí Cohade byl u míče pozdě a ještě fauloval, takže u míče bude v následujících vteřinách hostující celek.
33'
Hostující Traoré zavezl míč po pravé straně do vápna a nabízel ho přímo do šestnáctky, tam však nikoho v bílém najít nedokázal.
32'
Penalta není, pokračuje se dál.
31'
Rozhodčí ještě komunikuje s videem, zda se nejedná o penaltu.
31'
Hostující Hunou se dostal do vápna a snažil se vystřelit. Při střele však jen vlastní nohou trefil soupeře, takže se míče ani nedotkl.
30'
Traoré dostal míč na pravou lajnu a chtěl jít dopředu, jenže o míč hned přišel, když mu ho sebral Maouassa.
29'
Hosté opět na míči a soupeře lehce tlačí k brance, ale moc to nepřehánějí.
28'
Domácí Diallo se dostal za vápnem ke střele. Jeho obstřel skončil jen vysoko nad brankou soupeře.
28'
Do vápna centroval z levé strany hostující Maouassa. Jeho centr končí jen v rukavicích domácího brankáře.
27'
Stále kombinace hostů. Traoré po lajně hledal Hunoua, ale všemu zabránil Delaine.
26'
Domácí Maiga fauloval Faitouta Maouassasu. Zatím rozhodčí kartu neuděluje.
26'
Hosté jsou u míče, ale nikam se neženou a v klidu hrají na polovině.
25'
Dopředu dostal míč hostující Hunou, ale špatně si ho zpracoval, a tak o něho přišel.
24'
Adama Traoré II se opět postavil k míči a znovu hledal na středu Fofanu, ten však úspěšný nebyl. Trefil prvního soupeře.
24'
23'
Opět klidnější fáze zápasu, hosté hrají s míčem u své vlastní branky.
22'
Po levé straně se uvolnil Delaine, dostal se do vápna a vystřelil. Jeho pokus k tyčce skončil v rukavicích Mendyho.
21'
Adama Traoré II se uvolnil na středu hřiště, jenže byl hned faulován.
20'
Domácí Delaine centroval z levé strany do vápna. Jeho centr skončil jen v rukavicích Mendyho.
20'
Theoson Jordan Siebatcheu fauloval domácího brankáře, takže se přerušuje a rozehrávat bude domácí tým.
19'
Hodně soubojů ve středu hřiště, v tuto chvíli u míče hosté.
18'
U míče domácí tým, který kombinuje na vlastní polovině hřiště.
17'
Delaine je zpět, asi to nebylo nic vážnějšího.
17'
Domácí Delaine má nějaký zdravotní problém, tak odchází za postranní lajnu.
16'
Domácí Nguette dostal výborný míč na levou stranu hřiště a chtěl jít do vápna, ovšem výborný obranný zákrok ukázal hostující Traoré.
15'
Hosté byli pod lehčím tlakem, takže odkopávají míč jen k brance soupeře.
15'
Domácí Centonze centroval z větší dálky do vápna, jeho centr jen trefil soupeře.
14'
Rozehrával Raphinha a centroval na střed vápna, tam se ovšem nejvýš dostal Sunzu a míč odhlavičkoval do bezpečí.
14'
13'
Na pravou stranu dostal míč Raphinha a snažil se dostat do vápna, to se mu nepovedlo díky dobrému zákroku Delaineho.
12'
Na míči hostující tým a kombinuje na vlastní polovině.
12'
Další nákop letěl k vápnu na Dialla, ten ovšem hlavičkový souboj nevyhrál.
11'
O rozehrávku se pokoušel domácí bek Boye, ale to se mu vůbec nepovedlo a míč skončil mimo hřiště.
10'
Traoré tentokrát dostal míč napravo útočné poloviny a hned centroval do vápna. Jeho pokus však skončil jen v rukavicích brankáře.
9'
Ještě na vlastní půlce se míč odrazil k Traoremu, ten okamžitě nakopával vpřed, ale tam nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.
8'
Domácí hráč je v pořádku, může se pokračovat.
8'
Domácí Stoppila Sunzu je nyní na zemi a má nějaký problém s kotníkem.
7'
Raphinha tentokrát rozehrával roh do vápna. Jeho přízemní pokus ovšem domácí v klidu odklidili do bezpečí.
7'
Další roh pro hostující Rennes.
6'
Benjamin Bourigeaud centroval míč do vápna, ale nikdo se k zakončení nedostal, protože se píská útočný faul.
5'
4'
Hosté se nikam neženou a další útok začnou od vlastní branky.
4'
Rychlý přechod hostů kazí faul domácích, takže Rennes zůstanou na míči.
3'
Adama Traoré II se postavil k rohovému praporku a překvapivě nahrával na vápno, tam byl připravený Mamadou Fofana, jeho střela ovšem trefila jen prvního soupeře.
3'
2'
Na levou stranu dostával míč domácí Delaine, ale na rychlou nahrávku nestačil.
2'
Ze středu hřiště se míč snažil dopředu dostat Fofana, ale při nahrávce jen zakopl o míč.
1'
Od úvodu je na míči domácí tým, který kombinuje na vlastní polovině.
1'

FC Méty: Úkíddžá – Centonze, Sunzu, Boye, Delaine – Maïga, Fofana, Cohade – Adama Traoré II, Diallo, Nguette.
Náhradníci: Delecroix – Udol, Gakpa, Niane, Ambrose, Boulaya.

Stade Rennes FC: Mendy – H. Traoré, Da Silva, Morel, Maouassa – Raphinha, Bourigeaud, Camavinga, Del Castillo – Hunou, Siebatcheu.
Náhradníci: Salin – Nyamsi, Gnagnon, Gboho, Siliki, Tait, Niang..
Stade Rennes FC

Hostující celek je na tom lépe. Vloni vyhrál francouzský pohár, a tak postoupil do Evropské ligy, k výhře tehdy pomohl i český brankář Tomáš Koubek. V Evropské lize se týmu vůbec nedaří, za 5 zápasů získal pouhopouhý jeden bod a je jasně poslední. V Ligue 1 je je Rennes ve středu tabulky, na 14. místě mají 21 bodů a skóre 19:16. Nejlepší střelec je M'Baye Niang, ten dal 5 gólů.

Poslední tři zápasy

Rennes VS. St. Etienne 2:1
Celtic VS. Rennes 3:1
Dijon VS. Rennes 2:1
FC Méty

Domácímu celku se v současnosti moc nedaří, poslední výhru si tým připsal 19.10., když porazil 1:0 Nantes. Z posledních čtyř zápasů získaly Méty 4 body za 4 remízy. V současnosti je tým na 17. místě a od sestupových příček ho dělí jen lepší skóre. Nejlepší střelec týmu je Senegalec Habibou Diallo, který se trefil devětkrát. Celková hodnota týmu se pohybuje okolo 42 milionů Eur, nejhodnotnější hráč je právě Diallo s hodnotou 6 milionů Eur.

Nimes VS. Méty 1:1
Méty VS. Reims 1:1
Lille VS. Méty 0:0
Zdravím všechny fanoušky francouzské nejvyšší soutěže. V rámci 16. kola Ligue 1 se utkají týmy Mét a Rennes.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.