Ligue 1 - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Monaco  : Angers - 4. února 2020   19:00

Monaco
18' Jovetić (Fofana)
1:0
(1:0)
Monaco
Lecomte – Aguilar, Glik (C), Maripán, Ballo-Touré – Adrien Silva, Golovin – Fofana (90+3. Henrichs), Fàbregas (58. Tchouaméni), Jovetić (71. K. Baldé) – Ben Yedder.
Subašić – Badiashile, Henrichs, K. Baldé, Slímání, Tchouaméni, Jorge.
Stinat – Viala, Finjean
Stade Louis-II, Monaco
Angers
Petković – Manceau, I. Traoré (C), Pavlović, Doumbia – Thioub, Fulgini, Santamaría, Bobichon (61. Pereira Lage), Capelle (77. Ninga) – Alioui (67. Bahoken).
Butelle – Bahoken, Bamba, Mangani, Ninga, Pereira Lage, Thomas.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Žluté karty: 2 – 2.
Svěřenci dvaačtyřicetiletého kouče Roberta Morena se díky těmto třem bodům vyhoupli na deváté místo a v rozehraném třiadvacátém kole rázem ztrácí jediný bod na páté Montpellier. Angers naopak počtvrté za sebou nevyhrálo a prozatím se propadlo na třináctou pozici.
Je dobojováno! Monako po sérií tří porážek konečně slaví důležité vítězství, i když z předvedeného výkonu rozhodně nemůže mít stoprocentní radost. Domácí se díky chytré hlavičce Jovetiće dostali do vedení, od třicáté minuty ale přenechali iniciativu Angers a jen díky jeho špatné předfinální a finální fázi uhájili nejtěsnější možné vedení až do úplného konce.
90+4'
90+3'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Youssouf Fofana, přichází Benjamin Henrichs.
90+2'
Na řadu přišel ještě roh a po odvráceném centru také povedená střela zpoza vápna z dílny Vincenta Manceaua, jež proletěla jen těsně vedle horního rohu Lecomteho brány.
90+2'
Důležitý obranný zákrok před Lecomteho brankou teď předvedl Baldé, na kterém skončila přihrávka letící na Ningu.
90+1'
Nastavují se tři minuty. V první z nich dobře vystoupil Pavlović a zamezil tím rychlému protiútoku monackého týmu.
90'
Baldého přeletěl míč o několik metrů. Angers mohlo vyrazit vpřed, ale čerstvý Bahoken po centru z levé strany nevystřelil.
89'
Až teď Monako ve druhé půli poprvé vystřelilo. Za moc to ale nestálo, protože Aguilarovi to z dálky vůbec nesedlo.
88'
Stéphane Bahoken nedosáhl na dlouhý nákop z hloubi pole, jenž propadl až k Lecomtemu. Ten samozřejmě nebude spěchat s rozehrávkou.
87'
Fulginiho centr z pravé strany Keita Baldé s jistotou odvrátil. Stejným neúspěchem pak skončil i rohový kop hostujících fotbalistů.
86'
Fodé Ballo-Touré šel do hodně tvrdého skluzu na pravém křídle a nabídl hostům standardní situaci. Na střelu to rozhodně není.
85'
Náznaků domácích brejků začíná přibývat. Hosté logicky hrají na větší riziko, ale zatím jim to prochází.
84'
Kvůli zkoumání videa se poprvé delší dobu nehrálo. Angers se přesto nemůže spoléhat na nějaký bohatší nastavený čas.
82'
Wissam Ben Yedder se snažil ve středovém kruhu prosmýknout mezi triem obránců. Do úniku se přes ně ale nedostal, protože byl za žlutou kartu faulován Pavlovićem.
81'
Alexandr Golovin vyrazil do samostatného protiútoku. S míčem se jednoduše dostal až do vápna, ale tam ho společně se stabilitou ztratil.
80'
Je před námi asi dramatických posledních deset minut. Angers je ve druhé půli jasně lepší, ale gólově to vyjádřit stále nedokázalo.
79'
Aurélien Tchouaméni šel šlapákem do souboje s Thioubem a za ten nakonec vyfasoval napomenutí žlutou kartou.
79'
Angelo Fulgini se chopil rozehrávky rohového kopu. Po přetaženém centru zkoušel vystřelit nůžkami nově příchozí Ninga, ale míč proletěl hodně vedle Lecomteho brány.
78'
Hodně nepřesný pas k pravé postranní čáře zmizel v autu. Fodé Ballo-Touré dostal zadarmo k dispozici autové vhazování z obranné poloviny.
77'
Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Pierrick Capelle, přichází Rodrigue Casimir Ninga.
75'
Další zakončení hostujícího mužstva na sebe nenechalo dlouho čekat. Pro pokus Santamaríi však byly rozměry Lecomteho branky nedostatečné.
74'
Ismaël Traoré sklepl centrovaný balón do soupeřovy ruky. Místo penalty se ale kopal jenom roh a po něm byla k vidění propagační hlavička Pavloviće.
73'
Premiérová žlutá karta i na straně Monaka. Za skluz zezadu na Thiouba byl jmenovitě potrestán Adrien Silva.
72'
Domácí by už nutně potřebovali chvíli kontrovat hru s balónem na kopačkách. Za pětadvacet minut druhé půle se Danijel Petković v brance Angers doslova nudil.
71'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Stevan Jovetić, přichází Keita Baldé.
70'
I tuto situaci přečkali domácí fotbalisté bez úhony. Angers se po prudkém centru už tradičně neprosadilo ve vzduchu.
69'
Mathias Pereira Lage byl podle dost sporného rozhodnutí faulován Glikem. Následovat bude hostující standardka z levého křídla.
68'
Hosty stále sráží mizerná kvalita centrů. Ten poslední z nich před čerstvým Bahokenem sebral do dlaní Benjamin Lecomte.
67'
Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Rachid Alioui, přichází Stéphane Bahoken.
66'
Pierrick Capelle získal míč důrazným zákrokem na Tchouaméniho a pak ho z delší vzdálenosti vystřelil ze svého pohledu vedle levé tyče.
65'
Youssouf Fofana se na poslední chvíli vrátil s Fulginim do vlastního vápna a nenechal ho vystřelit po nahrávce Thiouba.
64'
Monako poněkolikáté za sebou rychle odevzdalo míč a půlhodinu před koncem si už začíná hodně koledovat o problémy. Hrstka fanoušků začíná dokonce pískat.
63'
Dost nevýrazný Alexandr Golovin proběhl středem hřiště, ale finále v podobě předávky na Ben Yeddera už nezvládl.
62'
Držení míče: 50 % – 50 %.
61'
Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Antonin Bobichon, přichází Mathias Pereira Lage.
60'
Manceau ještě vracel do ohně míč, který předtím proletěl malým vápnem. Nikdo ve žlutém se ke střele znovu nedostal.
59'
Rachid Alioui schytal jeden z mála domácích nedovolených zákroků. Provinilcem byl portugalský záložník Adrien Silva.
58'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Cesc Fàbregas, přichází Aurélien Tchouaméni.
57'
Kamil Glik srazil centr z levého křídla na rohový kop. Další centrovaný míč se od těla Pavloviće odrazil na Santamaríu a ten z úhlu trefil jenom boční síť.
56'
Standardní situaci ze vzdálenosti čtyřiatřiceti metrů rozehrál Fabregas. Ben Yennder pak hlavičkoval zády brance, ovšem Jovetićův gól z osmnácté minuty kvůli zákroku Petkoviće nezopakoval.
55'
V pětapadesáté minutě už se žlutí. Ismaël Traoré ukončil rychlou přechodovou fázi Monaka neoddiskutovatelným faulem na Fofanu.
54'
Angers po změně stran plynule navázalo na solidní závěr první půle. Domácí tým rozhodně nebude mít cestu za třemi body jednoduchou.
52'
Lecomte mohl zůstat v klidu, neboť o centrovaný balón z levého kraje se bez komplikací postaral chilský obránce Guillermo Maripán.
51'
Ruben Aguilar se stoprocentně nedomluvil s kolegy z obrany a odhlavičkoval míč za koncovou čáru, což znamená druhý hostující roh.
50'
Youssouf Fofana je v záloze monackého klubu hodně aktivní. Nyní prošel přes několik desítek metrů, ale na hranici pokutového území už přihrávku na spoluhráče neprostrčil.
49'
Krajní beci Angers podporují ofenzivu častými centry. Manceau ani Doumbia přesto dosud nedostali hrotového útočníka Aliouiho do žádné možnosti.
48'
Mateo Pavlović si vyšlápl na Fabregase, ale rozhodčí Stinat opět nechal žlutou kartu v kapse a vystačil si se slovním kázáním.
47'
Ani jeden z trenérů během poločasové přestávky nesáhl do sestavy, a tak na obou stranách pokračují původní základní jedenáctky.
46'
Žluté karty: 0 – 0.
Je za námi první poločas, po jehož skončení mohou být o něco málo spokojenější fotbalisté. Angers nastoupilo s velkým respektem a než se stačilo pořádně rozkoukat, tak vinou Jovetićovy hlavičky z osmnácté minuty prohrávalo. V posledních patnácti minutách už byli hosté minimálně vyrovnaným soupeřem, avšak jedinou větší šanci z Capelleho hlavy Lecomte vychytal.
45+1'
45'
Dobrá šance Angers na závěr poločasu! Bobichon skvěle odcentroval a Lecomte měl co dlěat, aby Capelleho razantní hlavičku vyškrábl nad horní tyč.
44'
Ruben Aguilar zrealizoval autové vhazování z prostoru vedle pokutového území, jenže ve spolupráci s dalšími hráči Monaka také nezahrozil.
43'
Vincent Manceau se postaral o centr z pravého křídla. Jeden z jeho spoluhráčů ale špatně načasoval výskok a Lecomte hlavičkový pokus řešit nemusel.
42'
Cesc Fabregas nechal rozehrát rohový kop z pravé strany Adriena Silvu, ale Monako ani z opakovaného centru do pokutového území nijak nezahrozilo.
41'
Ballo-Touré obdržel od Jovetiće přihrávku do křídla, nicméně chorvatský stoper Mateo Pavlović jeho centr odehrál na rohový kop.
40'
Souleymanu Doumbiovi se nevydařil centr z levé strany, který se stočil do Lecomteho rukavic.
39'
Thioubův centr neprošel přes nohu Glika. Místo rohového kopu se však konala Lecomteho rozehrávka a přímočará akce Monaka po levém křídle. Ballo-Touré dobře odcentroval, ovšem Fofana hlavičkoval hodně mimo.
38'
Antonin Bobichon posunul míč na Fulginiho, který zkusil štěstí zpoza pokutového území, ale trefil jen místo, na kterém stál připravený gólman Lecomte.
37'
Domácí vybruslili z nepříjemného napadání a rychle vyrazili vpřed. Ballo-Touré však na levém křídle kýžený roh na Traorém neudělal.
36'
Protiakce Monaka měla pouze jepičí život. Černohorský fotbalista Stevan Jovetić se totiž nechal chytit do ofsajdové pasti.
35'
Bobichon rychle otočil hru, ale ve finále sledoval jen hodně nekvalitní centr pravého obránce Vincenta Manceaua.
34'
Ruben Aguilar svým přízemním centrem z pravého kraje nepřidělala zadním řadám hostujícího celku sebemenší starosti.
33'
Angers předvedlo přenesení hry na pravou stranu, kde ale nebyl vůbec nikdo ve žlutém, a tak následuje jen odkop od Lecomteho branky.
32'
Domácí to poměrně často zkouší dlouhými nákopy, které je dovedly k vedoucímu gólu. Fofana teď z hloubi pole Ben Yeddera nenašel.
31'
Držení míče: 61 % – 39 %.
30'
Ballo-Touré měl velké štěstí, že nejistě odvrátil centr z levého křídla do Thioubovy ruky. Následné vzrušení už bylo trochu navíc.
29'
Ani Fodé Ballo-Touré nedal přesný pas před Petkovićovu branku. Následoval faul a náročná snaha Angers o přesun na útočnou polovinu.
28'
Santamaría přenesl hru doprava, jenže Manceau ve spolupráci s nekvalitně centrujícím Thioubem nic moc nevymyslel.
27'
Monako má utkání zcela pod kontrolou. Nyní se nikam nežene a v poklidu zakládá útočnou akci ze své vlastní poloviny.
26'
Angelo Fulgini zahnal Aliouiho až k praporku, odkud nakonec centroval Doumbia, ale míč byl okamžitě odvrácen za pomezní lajnu.
25'
Dlouhý a vysoký míč Adriena Silvy hledal Fabregase. Španěl však byl dobře ubráněn a nedokázal z nastalé situace vytěžit ani roh.
24'
Pavlović mizerně přenesl hru směrem k pravé postranní čáře. Domácí tým poté s Traorého přispěním vybojoval aut z blízkosti praporku.
23'
Směrem dopředu jsou hosté zatím dost bezzubí. Na Angers je znát až přehnaně velký respekt ze zvučného soupeře, který se přitom herně dlouhodobě trápí.
22'
Sada Thioub z frustrace odhodil balón a může být rád, že s ním má hlavní sudí tolik shovívavosti, že si vystačí jen se slovní domluvou.
20'
Souleyman Doumbia táhl akci po levé straně. K ničemu kloudnému to ale nevedlo a jeho kolega ho nakonec musel jistit při hrozícím protiútoku.
18'
Monaco právě vstřelilo branku!
Domácí jdou v osmnácté minutě do vedení! Zasloužil se o to STEVAN JOVETIĆ, který fantasticky sladil svůj náběh s Fofanovým nákopem z půlící čáry a zády brance hlavou prodloužil míč za vybíhajícího Petkoviće.
18'
Alexandr Golovin marně doufal, že mu projde drobný faul ve středovém kruhu. Hostující akci pak zmařil nezachycený nákop Manceaua.
17'
Youssouf Fofana zkusil štěstí z větší vzdálenosti. Petković měl s krocením balónu menší starosti, nicméně mu nehrozila žádná domácí dorážka.
16'
Fabregas roztáhl hru doprava na Aguilara, jenže ten přetáhl centr tak moc, že balón vyletěl ven z hrací plochy.
15'
Aguilar zprava do vápna neproklouzl. Po autovém vhazování Fofany to domácí zkouší pro změnu po levé straně.
14'
Hosté uvnitř šestnáctky obrali o balón Ben Yeddera. Zcela do bezpečí jej ale nedostali a proto ještě museli zablokovat pokus Jovetiće.
13'
Lecomte si pohodlně zastavil balón, který na něj zpoza šestnáctky posílal Rachid Alioui. Dost možná se ani jednalo o zakončení.
12'
Doumbiův odvrácený centr na druhém kraji sebral Vincent Manceau, ale balón zpět do pokutového území už nedostal.
11'
Domácí si v rychlosti přihrávali tak dlouho, až se Fodé Ballo-Touré zjevil ve správně odhaleném ofsajdu.
10'
Rachid Alioui zprava přihrál do vápna, jenže tam si jeho dva další spoluhráči vůbec nerozuměli. Je z toho rychlý kontr Monačanů.
8'
Youssouf Fofana nakopával míč před hostující branku, jenže stopeři Angers Ben Yeddera precizně uhlídali.
6'
Všech deset hráčů Monaka brání na velice malém prostoru. Hosté trpělivě kombinují, ale zatím jsou hodně daleko od Lecomteho branky.
5'
Také hráči Angers chtěli poprvé vystrčit útočná tykadla, jenže je v nepovedené akci zastavil odmávaný ofsajd.
4'
Poklidný začátek rozčísl Antonin Bobichon faulem na kraji hřiště. Následný centr Fabregase však hosté jednoduše ubránili.
3'
Jasné je, že se bude hrát v komorní atmosféře. Méně zvučný soupeř přilákal v úterní termín do hlediště jen pár stovek diváků.
2'
Úvodního výkopu se zhostili domácí, kteří nastupují v bíločervených, zatímco hosté v kompletně žlutých dresech.
1'

AS Monaco FC: Lecomte – Aguilar, Glik (C), Maripán, Ballo-Touré – Adrien Silva, Golovin – Fofana, Fàbregas, Jovetić – Ben Yedder.
Náhradníci: Subašić – Badiashile, Henrichs, K. Baldé, Slímání, Tchouaméni, Jorge.

Angers SCO: Petković – Manceau, I. Traoré (C), Pavlović, Doumbia – Thioub, Fulgini, Santamaría, Bobichon, Capelle – Alioui.
Náhradníci: Butelle – Bahoken, Bamba, Mangani, Ninga, Pereira Lage, Thomas.

Angers SCO

Hosté jsou na tom v našlapané tabulce Ligue 1 o malý chloupek lépe, přestože od třiadvacátého listopadu zvítězili v jediném ligovém utkání na hřišti Nantes. Naposledy se Angers představilo na domácím stadionu proti Remeši, kde se snažilo odčinit vypadnutí z pohárového osmifinále s Rennes, jenomže po divoké prohře 4:5 v prldoužení schytalo nepříjemnou porážku v poměru 1:4. S bilancí osmi výher, šesti remíz a osmi porážek nalezneme Angers na dvanácté pozici, ze které stále ztrácí pouhé tři bod na páté Montpellier. Náskok na sestupové pásmo je naopak dvanáctibodový. Nejlepším střelcem je s šesti zásahy Rachid Alioui.
AS Monaco FC

Domácí zažívají další rozporuplnou sezónu. Po dvaadvaceti kolech mají díky velké vyrovnanosti soutěže reálnou šanci na postup do evropských pohárů, ale přitom jsou s bilancí osmi výher a pěti remíz až na třináctém místě. Ještě před pár dny to s nejméně navštěvovaným klubem v Ligue 1 nevypadalo vůbec špatně, jenže pak postupně přišly porážky 1:4 s PSG, 1:3 se Štrasburkem a naposledy 1:3 na hřišti Nimes, kde Monako hrálo od dvaatřicáté minuty bez vyloučených Martinse a Bakayoka. Svěřenci Roberta Morena mají třetí nejhorší obranu a zároveň druhý nejlepší útok. Ten táhne zejména patnáctigólový Wissam Ben Yedder.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu třiadvacátého kola francouzské Ligue 1. Od devatenácti hodin se můžeme těšit na utkání mezi Monakem a Angers!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.