Ligue 1 - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Montpellier : Amiens - 30. listopadu 2019   20:00

Montpellier
14' Le Tallec (Hilton) • 64' Laborde (Savanier) • 67' Delort  • 72' Mollet (Laborde)
4:2
(1:1)
Amiens
44' Aleesami  (G. Kakuta) • 86' Lahne
Montpellier
Rulli – Mendes, Hilton (C) (80. Ristić), Congré – Chotard – Souquet, Savanier, Le Tallec (76. Sambia), Oyongo (64. Mollet) – Laborde, Delort.
Carvalho – Camara, Mollet, Sambia, Ristić, Škuletić.
Pignard – Gringore, Mugnier
Stade de la Mosson, Montpellier
Amiens
Gurtner (C) – Calabresi, Lefort (83. Lahne), Dibassy, Aleesami – Zungu, Gnahoré – Diabaté, G. Kakuta (78. Cornette), Mendoza – Otero.
Dreyer – Blin, Bodmer, Cornette, Lahne, Monconduit, Jallet.

V šestigólovém utkání vítězí Montpellier. K zisku tří bodů favoritovi pomohlo vyloučení Otera, které zapříčinilo osmiminutový brankostroj (domácí se v rozmezí 64. a 72. minuty trefili hned třikrát). Oslabení hosté stihli v závěru pouze zkorigovat stav na 4:2 a domů tak odcestují s prázdnou.
Držení míče: 50% : 50%.
Střely na branku: 10:2. Střely mimo: 7:3. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 12:15.
90+5'
90+4'
Hosté ještě mohli zažehnout jiskřičku naděje. Rohový kop jim však stejně jako celý zápas nevyšel.
90+2'
Mendes se pokusil zvýraznit montpellierskou výhru. Z volného kopu zahrávaného u rohu šestnáctky vyslal přímou střelu, kterou nechal proletět jen kousek nad břevnem.
90'
Čtvrtý rozhodčí právě oznámil čas pro nastavení. To bude trvat pět minut.
88'
Momentálně se hraje uprostřed hřiště.
86'
Amiens právě vstřelilo branku!
Poté, co JACK LAHNE v pokutovém území přetlačil Mendese, zahrál Rullimu na housle. Že by hosté ještě zkusili povstat z popela?
85'
V neutichajících bolestech se na tráníku svíjí Savanier (Montpellier). Potřeba bude ošetření.
83'
Střídání v týmu Amiens SC: ze hřiště odchází Jordan Lefort, přichází Jack Lahne.
82'
Gurtnerem zatřásla Molletova pumelice. Tomu říkám rána jako z děla! A fanoušci domácího týmu jí samozřejmě rádi zatleskali.
80'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Vitorino Hilton, přichází Mihailo Ristić.
79'
Jeremie Pignard má hru pod drobnohledem. Už nějaký čas se totiž hraje přímo před ním.
78'
Střídání v týmu Amiens SC: ze hřiště odchází Gaël Kakuta, přichází Quentin Cornette.
76'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Damien Le Tallec, přichází Junior Sambia.
76'
Statistika držení míče: 51% : 49%.
74'
Pedro Mendes (Montpellier) si po svém faulu na Diabatého prohlédl žlutou kartu.
72'
Montpellier právě vstřelil branku!
A místo zastrašující trefy přichází trefa uklidňující. FLORENT MOLLET si naběhl do předbrankového prostoru, a i když při prvotním zpracování selhal, tak Gurtnera z bezprostřední blízkosti stejně dokázal prostřelit.
70'
Chvíli se zdálo, že Amiens je zpátky v zápase. Rozhodčí však v počínání Mendozy odhalil faul na gólmana a kontaktní gól neuznal.
67'
A rázem je to 3:1! ANDY DELORT vyslal ze střední vzdálenosti projektil, který se pro brankáře stal nechytatelným. Parádní trefa!
64'
Jihofrancouzský celek si bere vedení zpět! Na Savanierův pas od rohového praporku si naskočil GAËTAN LABORDE a balon zavěsil přímo pod břevno. Gurtner zvedl ruce příliš pozdě.
64'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Ambroise Oyongo, přichází Florent Mollet.
63'
Delort (Montpellier) vystřihl ve vápně nůžky, jeden z obránců je však otupil.
61'
Statistika držení míče: 48% : 52%.
59'
A další nebezpečí na sebe nenechalo dlouho čekat. Centrovaný míč nakonec Gurtner (Amiens) vyboxoval, ale použil k tomu notnou dávku štěstí.
58'
Z hranice vápna střílející Savanier minul terč. Montpellier je každopádně na koni.
56'
Tvrdě teď zahrál i Laborde (Montpellier) a může být hodně rád, že se to obešlo bez postihu.
54'
Juan Ferney Otero (Amiens) se nechal hloupě vyloučit! Při oplácení na zemi kopl kolíkama napřed Hiltona a to nemohlo uniknout pozornosti sudího, který okamžitě tasil červenou kartu. Otero tak má, co si zasloužil a příště už si snad dá pozor.
52'
Teď už to bylo o poznání lepší. Souquet (Montpellier) prokázal dobrou orientaci ve vápně a jeho hlavičkový pokus už Gurtner musel likvidovat.
50'
I navzdory kostrbaté akci se Laborde (Montpellier) dostal ke střele. Hlavička však přesná nebyla.
48'
Obránci Amiens byli při své kombinaci zahráni do úzkých, takže jim s rozehrávkou musel pomoci Gurtner.
46'
Druhý poločas začal v sestavách beze změn.
46'
Fotbalisté už se trousí zpátky na hřiště.
Montpellier hraje s Amiens po prvním poločase 1:1. Na gól Le Tallece ze 14. minuty zareagoval šatňákem Aleesami. Domácí tím přišli o hubený náskok, který budou chtít coby favorité získat co nejdříve zpět.
Držení míče: 48% : 52%.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 3:2. Rohy: 3:1. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 4:6.
45+3'
45+3'
Nakopávané míče z jedné ani druhé strany úspěch neslaví. Úvodní půle tak končí nerozhodně.
45+1'
Přestávka začne za tři minuty.
44'
A teď to Montpellier musí mrzet dvojnásob! Mendoza si u levého rohu šestnáctky počkal na Kakutu, jemuž neváhal předložit míč. Následoval nízký centr na zadní tyč, kde svého strážce předběhl HAITAM ALEESAMI a doklepnutím do prázdné brány vyrovnal na 1:1.
43'
A videotechnologie rozhodla o tom, že gólu bylo skutečně dosaženo neregulérním způsobem. Tohle musí domácí tým mrzet...
42'
Laborde (Montpellier) vstřelil gól, jemuž zřejmě předcházel ofsajd. Rozhodčí naznačuje, že celou situaci prověří pomocí VAR.
40'
John Stiven Mendoza (Amiens) u lajny podrazil Souqueta a obdržel za to žlutou kartu.
39'
Změnit to mohl Otero (Amiens), kdyby nestál v ofsajdu.
38'
Prozatím se tak neděje a nás může "bavit" jen okopávaná v okolí středového kruhu.
36'
V posledních minutách hra postrádala nápad. Doufejme, že se to zase brzy změní.
34'
Zmíněného zaváhání se snažil využít Aleesami (Amiens), ale defenziva jeho centr odvrátila.
33'
Domácí chybovali při pokusu přenést hru.
31'
Statistika držení míče: 52% : 48%.
30'
Ošetřovaný Delort (Montpellier) se vrátil na hřiště. Naštěstí se nejednalo o nic vážného.
29'
Pokus o proklouznití za obranu nevyšel, perfektně zasáhl stoper Dibassy (Amiens).
28'
Mezitím se pokračuje ve hře. S míčem u nohou hrají montpellierští fotbalisté.
27'
A faulovaný Delort (Montpellier) se s bolestivou grimasou v obličeji nechává ošetřit.
26'
Zápas má prvního darebáka. Jordan Lefort (Amiens) zasáhl Delorta v souboji o míč loktem.
24'
Fotbalisté Amiens teď raději uklidňují hru.
23'
To na opačné straně Le Tallec ano! Zevnitř vápna mířil k levé tyči, ale skákající Gurtner tam byl naštěstí pro Amiens včas.
21'
Dopadlo to stejně jako předtím. Akorát s tím rozdílem, že se zrodil brejk. Dovést ho do konce se rozhodl Kakuta (Amiens), ale neměl přesnou mušku.
20'
Hned z nového útoku vytěžil domácí tým další roh.
18'
Tentokrát už defenziva Amiens bránila lépe a centrovaný balon odvrátila do bezpečí.
17'
Montpellier má dokonce možnost svůj náskok zdvojnásobit. Zahrávat totiž bude roh.
16'
Statistika držení míče: 50% : 50%.
14'
První gól padl už po necelé čtvrthodince! Hilton odcentroval z levé strany vápna a DAMIEN LE TALLEC se trefil hlavou o břevno.
12'
Tak ještě nemůže. Rodící se útok totiž zastavil Otero (Amiens) taktickým faulem.
11'
Přetažený centr skončil v zámezí a chystá se tak vhazování. Po něm může jít Montpellier do útoku.
10'
Hosté se nenechali zahanbit a vybojovali aspoň roh.
8'
V první šanci utkání nechal hlavičkující Laborde (Montpellier) vyniknout Gurtnera!
7'
A tak zaútočili hosté. Mendozův pas z levé strany brankář Rulli pohodově kontroloval.
6'
Nařízený přímák Savanier (Montpellier) zbytečně dlouhým nákopem zahodil.
5'
Hru přerušil faul. V souboji ve středu hřiště si nedovoleně počínal Zungu (Amiens).
4'
Mírnou územní převahou disponující Montpellier hledá další možnosti ke střelám.
2'
Už ve druhé minutě došlo k zakončení. Laborde (Montpellier) překvapil střelou z dálky, ale minul.
1'
Zahajovací výkop provedli hosté.
1'

Montpellier HSC: Rulli – Mendes, Hilton (C), Congré – Chotard – Souquet, Savanier, Le Tallec, Oyongo – Laborde, Delort.
Náhradníci: Carvalho – Camara, Mollet, Sambia, Ristić, Škuletić.

Amiens SC: Gurtner (C) – Calabresi, Lefort, Dibassy, Aleesami – Zungu, Gnahoré – Diabaté, G. Kakuta, Mendoza – Otero.
Náhradníci: Dreyer – Blin, Bodmer, Cornette, Lahne, Monconduit, Jallet.

Rozhodčí: Pignard – Gringore, Mugnier.
Vzájemná měření sil v loňské sezoně

18.08.2018 Amiens – Montpellier 1:2
05.05.2019 Montpellier – Amiens 1:1
Amiens bylo v ročníku 2017/18 nováčkem a jak se zdá, v první lize se rychle adaptovalo. Po postupové sezoně obsadilo třinácté místo a o rok později skončilo patnácté. I nyní se Sporting Club drží jak nad sestupem, tak baráží, byť šestnáctá příčka je oproti předchozím ročníkům mírným zhoršením. Konečné umístění však v Amiens řešit nebudou, pokud samozřejmě bude znamenat záchranu.
Montpellier totiž atakuje pohárové pozice. Hérault Sport Club, jak zní oficiální název tamního klubu, byl před víkendem šestý a v tabulce domácích zápasů je dokonce ještě o dvě příčky výše. Tým je zvyklý hrát ze zabezpečené obrany, takže třetí nejnižší počet obdržených gólů zřejmě nikoho nepřekvapí. V útoku už to však taková sláva není, průměr jedné vstřelené branky na zápas je pro takto ambiciózní mužstvo opravdu málo.
V 15. kole Ligue 1 čeká fotbalisty Amiens pořádná štreka. Ze severu budou muset cestovat až k pobřeží Středozemního moře do přibližně 850km vzdáleného Montpellieru. A nečeká je tam jednoduchý zápas.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.