Ligue 1 - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Montpellier : St. Etienne - 9. února 2020   15:00

Montpellier
25' Delort (Sambia)
1:0
(1:0)
Montpellier
Rulli – Le Tallec, Hilton (C), Congré – Sambia, Ferri (62. Chotard), Savanier, Ristić (79. Vargas) – Laborde, Mollet (44. Souquet), Delort.
Bertaud – Boutobba, Chotard, Souquet, Vargas, Yun, Vidal.
Delerue – Jeanne, Viala
Stade de la Mosson, Montpellier
St. Etienne
Ruffier (C) – Fofana, Perrin, Saliba – Macon (52. Honorat), Cabaye, Aholou, Trauco (78. Abi) – Diony (70. Correia), Boudebouz, Bouanga.
Moulin – Debuchy, Abi, Dioussé, Honorat, M'Vila, Correia.

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Montpellier, kterému se povedlo vyhrát výsledkem 1:0. Saint-Étienne se ve druhém dějství snažilo s výsledkem něco udělat, jenomže hostující celek neustále narážel na pozornou obranu soupeře. Ta dnes podala velice zodpovědný výkon, na druhou stranu se Montpellier snažilo také útočit, avšak nic nebezpečného jsme neviděli.
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 4:11. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 19:14.
90+4'
90+3'
Ono to skutečně vypadá, že žádnou další branku už neuvidíme. Do konce tohoto zápasu nezbývá moc času, Montpellier drží svého soupeře v bezpečné vzdálenosti.
90+2'
Až příliš čitelnou nahrávkou to zkoušel hostující Honorat, kterému se tak nepovedlo propasírovat nahrávku na Correiu. Pochvalu si naopak zaslouží Congré.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, koncovka tohoto zápasu by mohla být ještě hodně zajímavá. Určitě musíme počítat s nastavením.
88'
Domácí hráči se po delší době dostali k hranici velkého vápna, kde se jim povedlo vybojovat rohový kop. Ten nakonec rozehrál Savanier, po jehož centru hlavičkoval nad Hilton.
87'
Nakonec to na sebe vzal Boudebouz, který to zkoušel z přehuštěného prostoru střelou pod horní konstrukci. Balón se nakonec snesl vysoko nad břevno branky.
86'
Saint-Étienne se opět dostalo k blízkosti pokutového území, nicméně stále se nedostalo k ničemu vážnějšímu. Obrannou povinnost si dokázal splnit Le Tallec.
81'
Do konce tohoto zápasu zbývá něco málo kolem deseti minut. Montpellier i nadále drží jednobrankové vedení, hostující celek je i nadále směrem dopředu neškodný.
80'
S míčem se hodně vytáhl také obránce Perrin, kterému se povedlo rozehrát velice přesně. Jeho nahrávka sice našla Abiho, avšak ten nic světoborného nevymyslel.
79'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Mihailo Ristić, přichází Thibaut Vargas.
78'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Miguel Trauco, přichází Charles Nathan Abi.
78'
Saint-Étienne se i nadále směrem dopředu hodně trápí. Tentokráte to zhruba ze třiceti metrů od branky zkoušel Aholou, jehož pokus skončil až na tribuně.
77'
Fofana se výpadem pustil k hranici pokutového území, odkud se následně pokoušel o centr. Tím našel pouze jednoho z protihráčů, který ihned odvracel do bezpečí.
76'
Ten se ovšem moc nepovedl, neboť se padající míč snesl přímo do rukavic brankáře Rulliho. Domácí brankář poté odkopl na druhou stranu, kde zakročil Perrin.
75'
Aholouva nahrávka skončila na prvním protihráči, posléze to po levé straně zkoušel jeho kolega Honorat, který trefil soupeře. Následovat bude další rohový kop.
74'
Velice zkušeně to provedl domácí Delort, který se chtěl prodrat po pravém křídle až na druhou stranu, avšak ještě před půlící čárou mu v tom zabránil Fofana.
73'
Laborde svedl hlavičkový souboj proti dvojici protihráčů, proti které pochopitelně neměl sebemenší šanci na úspěch. Saint-Étienne se dostává na druhou stranu.
72'
Fofana se bezpečně podíval na opačnou polovinu hrací plochy, kde se poroučel k zemi hostující Correia. Sudí nechal pokračovat, posléze fauloval právě Correia.
71'
K míči se po delší době dostal také hostující brankář Ruffier, který také v tomto případě zkoušel rozehrát po zemi do volného prostoru, kde se nacházel Cabaye.
70'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Loïs Diony, přichází Edmilson Indjai Correia.
69'
Tutovka pro hosty! Bouanga se na pravém křídle uvolnil až k centru, kterým v pokutovém území oslovil Dionyho, jehož rána ze vzduchu směřovala doprostřed.
68'
Do protiútoku se pokoušel dostat domácí Laborde, který uháněl s míčem po pravém křídle. Nakonec se rozhodl pro přenesení hry, jenž skončilo pouze u protihráče.
64'
Žlutou kartu dostává Mihailo Ristić (Montpellier HSC).
62'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Jordan Ferri, přichází Joris Chotard.
61'
Máme za sebou zhruba hodinu hry, druhý poločas nám zatím nepřinesl nic vážnějšího. Saint-Étienne pochopitelně má více ze hry, avšak soupeř velice dobře brání.
60'
O nahrávku si řekl také hostující obránce Fofana, ke kterému se bleskovým způsobem dostala smečka hladových protihráčů, která odehrála míč za postranní lajnu.
59'
Na opačné straně se do kombinace zapojil také Diony, který se za pokutovým územím chtěl dostat ke střele, jenomže padající míč skoro vůbec netrefil.
58'
Vypadalo to na zisk rohového kopu pro domácí hráče, nicméně hlavní sudí nakonec nařídil odkop od branky. Ruffier tak odkopával daleko na druhou stranu.
57'
Montpellier se konečně dostalo k souvislejší pasáži s míčem, nicméně stále se nejedná o nic nebezpečného. Domácí hráči naopak sbírají další cenné vteřinky.
56'
Do pokutového území se snášela další vzdušná nabídka, jenomže bleskově se ze své branky vydal domácí brankář Rulli, kterému se povedlo schovat balón.
55'
V pokutovém území se poroučel k zemi hostující Boudebouz, avšak v žádném případě se nemohlo jednat o nedovolený zákrok, Congré totiž zakročil čistě.
54'
Saint-Étienne se pohodlně dostalo na útočnou polovinu, kde měl přesto málo času na práci s kulatým nesmyslem Honorat, který udržel hrací předmět.
53'
Následně se za prudkým nákopem pokoušel dostat domácí Laborde, jenomže před ním se povedlo včas zakročit Salibovi, který odehrál balón do zámezí.
52'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Yvann Macon, přichází Franck Honorat.
51'
Žlutou kartu dostává Denis Bouanga (AS Saint-Étienne).
50'
Poprvé ve druhém dějství se k míči hostující brankář Ruffier, kterému se povedlo rozehrát po zemi na Perrina. Jeho pokus o dalekonosný pas nebyl úspěšný.
49'
Poté se Diony pokoušel o narážečku pod sebe, kde se měl nacházet jeho útočný kolega Boudebouz. Tento úmysl se však povedlo včas přečíst pozornému Hiltonovi.
48'
Na vlastní polovině pracoval s míčem hostující Saliba, který pohodlně přešel na druhou stranu hrací plochy, nicméně jeho pas se snesl do rukavic Rulliho.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám přinesl celkem zajímavou podívanou. Do kýženého vedení se totiž dostal domácí celek, jenž posléze mohl hned několikrát inkasovat. Ke konci poločasu navíc Montpellier přišlo o vyloučeného Sambiu, který fauloval před pokutovým územím. Domácí to budou mít ve druhém dějství hodně složité.
45+3'
45+2'
Domácí obrana opět propadla. Bouanga navíc přenechal pod sebe na jednoho ze spoluhráčů, avšak ten si v nejméně vhodný okamžik ukopl míč daleko od nohy.
45'
První poločas bude nastaven o tři minuty.
45'
Žlutou kartu dostává Wesley Fofana (AS Saint-Étienne).
44'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Florent Mollet, přichází Arnaud Souquet.
43'
Odpovědnost na sebe nakonec vzal Cabaye, který to pochopitelně zkoušel přímo na branku. Jeho technický pokus nakonec proletěl kousek nad horní konstrukcí.
42'
Je tomu skutečně tak. Sambia totiž fauloval kousek od pokutového území, místo penalty tak přijde na řadu standardní situace z velice dobré vzdálenosti.
41'
Teď trochu nechápu, co se děje. Sudí totiž celou situaci projednával s videorozhodčím, načež udělil červenou kartu, avšak debata stále pokračuje. Zřejmě to nebude ani penalta!
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
39'
Vypadalo to na žlutou kartu pro Sambiu, jenomže sudí po konzultaci s videorozhodčím sáhl pro červený kartónek.
38'
Pokutový kop pro Saint-Étienne!
36'
Montpellier tak přečkalo kritický moment, nicméně stále vede o jednu branku. Akrobatickým způsobem to navíc zkoušel Delort, jenž trefil pouze protihráče.
35'
Tohle už byla šance! Domácí obrana si totiž nepohlídala naběhnuvšího Bouangu, který se dostal do úniku, avšak slabým zakončením nechal vyniknout Rulliho.
34'
Máme za sebou zhruba třetinu utkání, která nám nabídla jedinou branku. Do vedení se dostalo Montpellier, avšak do této doby bylo mírně aktivnější Saint-Étienne.
33'
Hodně prostoru měl uvnitř pokutového území domácí Laborde, který se do míče opřel levou nohou. Ruffier si konečně připsal zákrok, míč vyrazil na rohový kop.
32'
Už to vypadalo, že se Diony dostane do samostatného úniku na branku, avšak domácí brankář Rulli ihned vystartoval ze své branky, načež skončil po balónu.
31'
Domácí celek tak v poklidu kombinoval na vlastní polovině, načež se Laborde dostal k hranici pokutového území, kde ovšem nedosáhl na nahrávku od Molleta.
30'
Savanier se zdá být v pořádků, do akce nemusel ani lékařský personál. Saint-Étienne se přesto něco nelíbilo, hlavní sudí tak jednomu z hráčů pořádně domluvil.
29'
Na opačné straně se pro změnu dostal k míči Aholou, který byl zastaven celkem podezřelým zákrokem. Po dalším souboji pro změnu skončil na zemi Savanier.
28'
Montpellier si nakonec vybojovalo standardní situaci, ke které se postavil Le Tallec. Jeho nadýchaný cente měl ideální parametry, žádný z hráčů ho ale netrefil.
27'
Po rozehrávce se opět k míči dostal domácí brankář Rulli, který si dal na přenesení hry hodně záležet. Jeho pas našel aktivního Ferriho, který ještě přihrával dále.
26'
Na první branku tohoto zápasu jsme tak čekali něco málo přes dvacet minut, domácí udeřili hned ze své první větší šance. To znamená, že na tahu je soupeř.
25'
Montpellier právě vstřelil branku!
Máme tady úvodní branku tohoto zápasu! Montpellier rozjelo celkem nenápadnou kombinaci, při které se na pravém křídle dostal k centru Sambia. Jeho nabídka našla naskakujícího ANDYHO DELORTA, který prudkou hlavičkou nedal Ruffierovi sebemenší šanci.
24'
Diony si zpracovával míč zády k brance, avšak přesto se mu povedlo ustát souboj s protihráčem. Saint-Étienne se daleko nedostal, velmi dobře zapracoval Ferri.
23'
Saliba v tísni raději vyprodukoval prudký odkop na druhou stranu, kde si hodně zkušeně počínal domácí kapitán Hilton, který ale odkopával zpět za postranní lajnu.
22'
Saint-Étienne hezky kombinovalo na útočné polovině, kde se k dalšímu centrovanému míči dostal Bouanga, který uvnitř pokutového území našel pouze Ferriho.
19'
Velice kvalitně to provedl domácí Trauco, který uvnitř pokutového území posadil protihráče na zadek, nicméně vyběhnuvšího brankáře Rulliho nedokázal překonat.
18'
Po jednom ze soubojů se na zemi ocitl právě domácí Mollet, který má menší zdravotní problémy. Poprvé do akce musel lékařský personál Montpellier HSC.
16'
Žlutou kartu dostává Loïc Perrin (AS Saint-Étienne).
16'
Obrannou povinnost si splnil domácí kapitán Hilton, který navíc sám rozjel rychlou protiakci. Na levém křídle našel Delorta, kterému se nepovedlo najít Molleta.
15'
V krátkém časovém sledu jsme sledovali další nedovolený zákrok, tentokráte ze strany domácího Ristiće. Naopak se na zeleným pažitu objel Fofana.
14'
Montpellier se v poslední době často drží bez míče, avšak zatím to nemá žádné fatální následky. Aholou to zkoušel kolmicí, kterou ovšem zachytil zadák Hilton.
13'
Saint-Étienne chvíli kombinovalo na vlastní polovině, načež se Perrin rozhodl k přihrávce do tandemu na Trauca, který si pro změnu ještě vybral kolegu Bouangu.
12'
Kousek od pokutového území se na zemi ocitl domácí Laborde, který se dožadoval volného kopu. Sudí byl opačného názoru, naopak sám nechal pokračovat.
11'
Zkušený Cabaye si vzal na starost provedení standardní situace, kterým na zadní tyči hledal Dionyho. Rulli neodhadl svůj výběh, hlavička přesto skončila na boční síti.
10'
Za prudkou nahrávkou spěchal domácí Ferri, který přeci jenom zachytil míč na hrací ploše. Souboj s Maconem mu nevyšel, druhý jmenovaný totiž zakročil čistě.
9'
Na opačné straně jsme registrovali střelecký pokus, o který se postaral Macon. Jeho přízemní zakončení nebylo špatné, avšak směřovalo přímo doprostřed branky.
8'
Ristić se posléze přeci jenom prokousal až k centru, kterým v pokutovém území hledal své spoluhráče. Jeho nabídka ovšem doputovala pouze na nohu Saliby.
7'
Ferri rozjel další rychlou akci svého celku, načež se snažil přenést hru na levou stranu. Ristić měl k míči hodně daleko, ten se tak opět snesl pouze do zámezí.
6'
Do pokutového území se pokoušel dostat právě Diony, který byl zastaven zákrokem na poslední chvíli. Postaral se o něj Congré, jenž odklízel pouze do zámezí.
5'
Ruffier tak mohl odkopávat od své branky, přičemž svůj pas posílal ke středovému kruhu. Tam se sice nacházel Diony, jenomže nejvýše do vzduchu se dostal Hilton.
4'
Výsledkem byl zisk rohového kopu z levé strany, o jehož rozehrávku se postaral záložník Savanier. Ještě před dopadem hracího předmětu byl pískán faul.
3'
Za pokutovým územím skončil na zemi hostující Bouanga, avšak dle sudího se nejednalo o nedovolený zákrok. Montpellier tak ihned rozjel rychlý protiútok.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hostující hráči, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Montpellier HSC: Rulli – Le Tallec, Hilton (C), Congré – Sambia, Ferri, Savanier, Ristić – Laborde, Mollet, Delort.
Náhradníci: Bertaud – Boutobba, Chotard, Souquet, Vargas, Yun, Vidal.

AS Saint-Étienne: Ruffier (C) – Fofana, Perrin, Saliba – Sissoko, Cabaye, Aholou, Trauco – Boudebouz, Bouanga – Diony.
Náhradníci: Moulin – Debuchy, Abi, Dioussé, Honorat, M'Vila, Correia.

Rozhodčí: Delerue – Jeanne, Viala.
AS Saint-Étienne

Na opačné straně stojí nevyzpytatelné Saint-Étienne, které se pro změnu nachází ve spodních patrech tabulky, konkrétněji až na patnácté pozici. Tradiční účastník evropských pohárů tak zažívá tak trochu jiné starosti, náskok před sestupovým pásmem je totiž v tuto chvíli pouze čtyřbodový. Co se týče manka na pohárové pozice, tak to také není nikterak dramatické, na čtvrté Lille činí manko dvanáct bodů. Saint-Étienne však z posledních pěti duelů dokázalo pouze jednou vyhrát, v předešlých dvou duelech byla k vidění porážka proti Métám a také proti druhé Marseille poměrem 0:2.
Montpellier HSC

Fotbalisté Montpellier se po třiadvaceti odehraných zápasech nacházejí na průběžné sedmé pozici, což není vůbec špatné. Montpellier se však v jeden okamžik dokonce nacházel na pohárových pozicích, na které mu momentálně chybí pouze šest bodů. Situace v horní polovině tabulky je totiž hodně vyrovnaná, příkladem může být bodový rozdíl mezi pátým a dvanáctým celkem tabulky je pouze dvoubodový. Montpellier z posledních dvou duelů nedokázal ani jednou naplno bodovat, nejprve totiž potupným debaklem 0:5 prohrál na půdě PSG, poté pro změnu remizoval s Méty 1:1.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Francouzská Ligue 1 má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Montpellier HSC a AS Saint-Étienne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.