Ligue 1 - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nantes : Dijon - 8. prosince 2019   17:00

Nantes
73' Blas (Simon)
1:0
(0:0)
Nantes
Lafont – D. Appiah, Girotto, Pallois, Ch. Traoré – Bamba (90+1. Moutoussamy), A. Touré, Louza, Simon – Blas (89. Benavente), K. Coulibaly (72. Abíd).
Olliero – Benavente, Abíd, Wagué, Moutoussamy, Basila, Youan.
Dijon
Rúnarsson – Alphonse, Amalfitano (81. Loiodice), Écuélé Manga, Chafik – Ndong, Balmont, Chouiar – M. Baldé (46. Mavididi), Pereira (71. Soumaré), Cádiz.
Hatfout – Ngouyamsa Nounchil, Barbet, Soumaré, Mavididi, Loiodice, Mendyl.

Ode mě je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek dne.

Fauly: 12:13
Utkání skončilo, domácí Nantes nakonec potvrdilo roli favorita a vyhrálo nad Dijonem 1:0. Domácí se ale pořádně natrápili. Prakticky celé utkání měli územní převahu, soupeře přestříleli na branku 6:1. Už v prvním poločase Nantes zahodilo několik šancí a pokračovalo to i ve druhém poločase až do 73. minuty, kdy si míč připravil za vápnem ke střele Ludovic Blas a konečně se mu povedlo rozvlnit síť. Hosté se dostali v závěru k menšímu tlaku, ale vyrovnání už z něj nevytěžili.
90+3'
90+2'
Další snahy Dijonu zastavuje postavení mimo hru.
90+2'
Po standardce Dijonu ještě byly před brankou Nantes menší zmatky, ale domácí obrana si nakonec poradila a dostala míč do bezpečí.
90+1'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Abdoul-Kader Bamba, přichází Samuel Moutoussamy.
90+1'
Mahdí Abíd předvedl nedovolený zákrok a hosté ještě dostávají k dispozici jednu zajímavou standardní situaci.
90+1'
Nastavovat se budou jen dvě minuty.
89'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Ludovic Blas, přichází Cristian Benavente.
89'
Po rohovém kopu mohl zakončovat znovu Cádiz, ale tentokrát už míč dobře netrefil.
88'
Po centru z levé strany se k hlavičce dostal Jhonder Cádiz a byla to určitě zatím největší šance Dijonu v zápase. Ale Alban Lafont předvedl parádní zákrok.
87'
Hosté s dostali tentokrát se svou akci až těsně před vápno Nantes, ale tam už ji domácí čistým způsobem zastavili.
85'
Rúnar Rúnarsson šel riskantně ven z branky, a tentokrát to tak dobře neodhadl, k míči se dostal po Blasově prihrávce Simon. Jenže ten chybu Islanďana nepotrestal, střela mu vůbec nesedla.
84'
Ludovic Blas z pravé strany neměl prostor na centr, byli proti němu hned dva hráči soupeře.
83'
Hosté pomýšleli na to, že by šli do brejku, ale to se jim nepovedlo, už ve středu pole byla jejich akce zastavena.
82'
Ve středu pole si míč znovu kryl Abdoulaye Touré a byl faulovaný, takže domácí budou moci pokračovat ve hře.
81'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Romain Amalfitano, přichází Enzo Loiodice.
80'
Abdoulaye Touré dokázal ve středu pole i proti přesile skvěle podržet míč a pak byl faulován a Nantes dostalo výhodu.
79'
Florent Balmont podstoupil tvrdý souboj, skončil na zemi a drží se za hlavu. Bude ale určitě v pořádku.
77'
Domácí šli do nadějného brejku, ale ten nakonec úspěšný nebyl, nabíhající Simon se totiž k míči nedostal.
76'
Hosté byli opravdu docela blízko vyrovnání! K hlavičce se dostal Bruno Écuélé Manga, ale velkou šanci zahodil, když poslal míč nad branku.
75'
Fouad Chafik se stal oběti faulu Bamby a hosté tak dostávají šanci na vyrovnání ze standardní situaci z pravé strany. Je to pozice pro centr.
73'
Nantes právě vstřelili branku!
Domácí konečně zužitkovali svou dlouhodobou převahu a dočkali se vedoucí branky! Za hrdinu je Ludovic Blas, který se rozhodl vystřelit zpoza šestnáctky, a to se mu vyplatilo, levačkou se trefil po zemi přesně k levé tyči. Asistence: Moses Simon.
72'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Kalifa Coulibaly, přichází Mahdí Abíd.
71'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Matheus Pereira, přichází Bryan Soumaré.
70'
Nicolas Pallois nezachytil kličku Chafika a musel ho faulovat. Dostává za to žlutou kartu.
69'
Tentokrát měli domácí standardku z pravé strany po faulu soupeře, ale ani tentokrát nepřilétl do vápna úplně ideální centr.
68'
Jenže standardní situace zatím nedokáže Nantes zužitkovat ve vedoucí branku a platilo to i u tohoto rohového kopu.
67'
Centr Blase z levé strany hosté odvrátili, ale jen za cenu rohového kopu.
66'
Imran Louza se nerozpakoval a zkusil to z velké dálky, svou levou nohou ale poslal míč jen do hlediště.
65'
Moses Simon si chtěl pokrýt tělem míč a byl při tom faulovaný, takže Nantes zůstane u míče.
64'
Z hranice pokutového území natáhl ke střele Abdoulaye Touré a jen těsně přestřelil břevno branky Dijonu.
63'
Jenže ani z tohoto se prosadit nedokázali, pokutovému území znovu vládl brankář Dijonu Rúnar Rúnarsson.
62'
Domácí se stále tlačí dopředu a vybojovali si další rohový kop.
61'
Po rohovém kopu se dostal do zakončení hlavou Kalifa Coulibaly, ale ani tentokrát se prosadit nedokázal.
60'
Simon si dobře narazil míč s Blasem a pak z levé strany vypálil na bližší tyč. Tam to měl Rúnar Rúnarsson pokryté, předvedl skvělý zákrok nohou.
59'
Nicolas Pallois čistým zákrokem zastavil akci Dijonu a Nantes díky tomu může zase rychle postupovat dopředu.
58'
Akce Dijonu po levé straně byla přerušena, jednalo se totiž o ofsajd.
57'
Abdoul-Kader Bamba se stal obětí nedovoleného zákroku a Matheus Pereira navíc dostává žlutou kartu.
56'
Po útočném faulu Nantes si bude moci Dijon chvíli oddechnout a rozehrávat od své branky.
54'
Centr z levé strany dopadl až k zadní tyči, kde byl připraven Simon. Ten ale střelou z voleje trefil jen boční síť,
53'
Do zakončení hlavou se dostal po standardní situaci dlouhán Kalifa Coulibaly, ale minul branku Dijonu.
52'
Po dalším faulu mají domácí znovu standardku, tentokrát je to už určitě pozice na centr,
51'
Imran Louza se rozhodl i z velké dálky přímo vystřelit na branku, ale Rúnar Rúnarsson to předvídal a míč v pohodě chytil.
50'
Domácí dostávají možnost ohrozit branku Dijonu ze standardní situace. Florent Balmont za svůj faul dostal žlutou kartu.
49'
Centr Traorého z levé strany byl hodně nepřesný, před brankou Dijonu nikoho z domácích fotbalistů nenašel.
48'
Hosté se hnali do brejku a hned se zapojil před chvíli střídající Stephy Alvaro Mavididi. Pomohl si ale útočným faulem.
47'
Domácí zahrávali rohový kop a byli velice blízko gólu, když si Jhonder Cádiz srazil míč na tyč vlastní branky.
46'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Mama Baldé, přichází Stephy Alvaro Mavididi.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:04.
První poločas je minulostí, Nantes zatím hraje s Dijonem bez branek. Domácí byli v prvním poločase jasně lepším týmem, ale ve finální fázi se mu zatím nedaří. Do největších šancí se dostali Kalifa Coulibaly, Moses Simon a Charles Traoré, ale všem vždycky v zakončení chyběla větší přesnost či kvalita. Hosté se nedostali vepředu téměř k ničemu.
45+1'
45'
Rúnar Rúnarsson chytil míč po centru Nantes z levé strany a uklidňuje situaci.
44'
Dijon zkusil jít do brejku a z levé strany ho zakončoval z voleje Jhonder Cádiz. Těžký kop ale nezvládl a branku přestřelil.
43'
Znovu míč směřoval do vápna na Coulibalyho, ale ten neměl prostor na zakončení a ani přesně nepřihrál.
42'
Domácí zkoušeli z pravé strany centr na Coulibalyho, ale ten byl pro něj příliš vysoký.
41'
Ti se ale daleko nedostali a už se musí znovu soustředěně bránit.
40'
Louza se dopustil faulu a hrát tak budou moci hosté.
39'
Kalifa Coulibaly si zpracoval míč ve vápně, ale byl zády k brance, tak raději přihrál míč zas o něco dál od branky.
38'
Po delší době míč drží na kopačkách hosté, ale zatím opravdu hodně daleko od branky Nantes.
37'
Rozhodčí si všiml ofsajdu, ve kterým se ocitl záložník Nantes Kalifa Coulibaly.
36'
Rúnar Rúnarsson se znovu nebál docela daleko z branky vyběhnout a znovu mu to vyšlo.
35'
Rúnar Rúnarsson byl tentokrát venku z branky včas a odkopl míč před nabíhajícím Coulibalym.
34'
Moses Simon mohl otevřít skóre, když nabíhal na Rúnarssona z levé strany. Pokusil se dloubnout míč přes brankáře, ale těsně minul branku.
33'
Abdoulaye Touré hledal centrem z hloubi pole před brankou Coulibalyho, který si sbíhal na zadní tyč, ale ubránil ho Bruno Écuélé Manga.
32'
Mama Baldé se ocitl na trávníku a zatím se nezvedá, mezitím se ale pokračuje ve hře.
31'
Kalifa Coulibaly čekal před brankou na centr z levé strany, ale předskočil ho Mickaël Alphonse a míč odhlavičkoval.
30'
Abdoulaye Touré nepředvedl zrovna kvalitní centr a míč skončil v moci brankáře Rúnarssona.
29'
Z levé strany vnikl do pokutového území Dijonu Simon, ale pak zakopl a sám od sebe upadl.
28'
Ke střele zpoza pokutového území se po narážečce s Coulibalym dostal Abdoulaye Touré, ale míč dobře neumístil a Rúnar Rúnarsson neměl tak těžkou práci.
27'
Mama Baldé se sice na pravém straně individuálně neprosadil, ale Dijon bude házet aut blízko vápna Nantes.
26'
Nantes to zkusilo dlouhým pasem za obranu na Coulibalyho, ale ten míč nezastihl na hrací ploše.
25'
Hosté předvedli nákop dopředu do prostoru, kde ale vůbec nikdo nebyl. Takže jen zbytečně odevzdaný míč.
24'
Dijon nyní už poměrně dlouho drží míč ve své moci, ale zatím hodně daleko od branky soupeře.
22'
Fouad Chafik poslal z pravé strany centr před branku Nantes, ale byl to hodně nepřesný míč.
21'
Nantes se postupem času dostalo role týmu, který má míč více pod kontrolou, i teď to platí při dlouhé rozehrávce domácích.
20'
Ke střele z dálky si nachystal míč záložník Nantes Imran Louza, ale pálil jen vysoko nad.
19'
Hosté se hnali do velké šance, Alban Lafont musel hodně daleko ze své branky, aby vychytal Cádize. Nakonec se jednalo o ofsajd.
18'
Tentokrát už se hosté ubránili definitivně, povedlo se jim odkopnout míč.
17'
Po dalším centru Rúnar Rúnarsson přizvedl míč nad břevno na další rohový kop.
16'
Nantes kopalo v krátkém časovém sledu hned dva rohové kopy. Ten druhý byl lepší, ale Kalifa Coulibaly nezakončil hlavou přesně.
15'
Kalifa Coulibaly ve vápně našel Simona, který hned z otočky vypálil. Rúnar Rúnarsson nepředvedl jistý zákrok a jez toho rohový kop.
13'
Abdoulaye Touré získal míč a domácí tak díky němu mohli jít dopředu. Moses Simon pak ale nezvládl těžké zpracování.
12'
Do vápna se dostával Kalifa Coulibaly, ale zradila ho stabilita a o míč přišel.
11'
Dopředu se pro změnu po pravé straně cpal Abdoul-Kader Bamba. Je z toho autové vhazování pro Nantes.
10'
Ludovic Blas dokázal z levé strany odcentrovat, ale není z toho ani rohový kop, míč lapil Rúnar Rúnarsson.
8'
Zatím utkání nemá žádné vysoké tempo, oba týmy zatím nejsou vůbec přesné ve finální fázi.
7'
Znovu si hosté pomohli faulem a tentokrát budou domácí rozehrávat z poloviny hřiště.
6'
Charles Traoré si dokázal dobře pokrýt míč a byl faulovaný. Rozehrávat tak budou domácí.
4'
Hosté vymysleli z pravé strany docela zajímavý centr do vápna, ale nenašel se nikdo, kdo by zakončoval.
2'
Hosté získali míč a rozehrávají. Zatím pouze na vlastní polovině hřiště.
1'
Zápas začal a od začátku je to zatím taková oťukávaná. Nikdo se do ženu nežene.
1'
Domácí Nantes nastoupí tradičně ve žlutých dresech, Dijon se představí celý v bílém.
Hráči obou mužstev už nastupují na hrací plochu, utkání za pár chvil začne.

FC Nantes: Lafont – D. Appiah, Girotto, Pallois, Ch. Traoré – Bamba, A. Touré, Louza, Simon – Blas, K. Coulibaly.
Náhradníci: Olliero – Benavente, Abíd, Wagué, Moutoussamy, Basila, Youan.

Dijon FCO: Rúnarsson – Alphonse, Amalfitano, Écuélé Manga, Chafik – Ndong, Balmont, Chouiar – M. Baldé, Pereira, Cádiz.
Náhradníci: Hatfout – Ngouyamsa Nounchil, Barbet, Soumaré, Mavididi, Loiodice, Mendyl..
Vzájemné zápasy

V této sezoně se zatím tyto dva týmy neutkaly, v té minulé spolu hrály dvakrát v rámci domácí ligy. Nejprve Dijon doma vyhrál 2:0 a pak v odvetě vyhrálo Nantes doma 3:0. Domácí tým v těchto soubojích neprohrál čtyři poslední utkání, Nantes doma s Dijonem neprohrálo v pěti posledních duelech.
Dijon FCO

Dijon je podobně skromným klubem, jako jeho dnešní soupeř, i pro něj je primárním cílem záchrana a luxusem by bylo umístění ve středu tabulky. To je ale zatím pro Dijon docela daleko, protože aktuálně je s 16 body až na šestnáctém místě tabulky a na sestupové příčky má náskok jen jeden bod. posledních pěti zápasů Dijon prohrál jen dvě, naposledy remizoval doma s Montpellier 2:2. Venku zatím Dijon odehrál v této sezoně v lize osm utkání s bilancí jedné výhry, jedené remízy a šesti porážek. Poslední čtyři soutěžní venkovní utkání Dijon prohrál, naposledy 0:1 na hřišti Lille.
FC Nantes

Nantes patří rozpočtově spíš mezi ty menší francouzské kluby v nejvyšší soutěži a podle toho se dají odhadovat i jeho ambice, které jsou v první řadě záchrana. To zatím vypadá nadějně, Nantes se s 23 body pohybuje v klidném středu tabulky na 11. místě. Na sestupové pozice má náskok osmi bodů, na pozice pro Evropskou ligu ztrácí jen body čtyři. Formu ovšem Nantes nemá optimální, z posledních sedmi ligových utkání vyhrálo jen jedno. Naposledy prohrálo 0:2 na hřišti PSG. Doma zatím Nantes v této sezoně v lize odehrálo osm utkání s bilancí pěti výher, jedné remízy a dvou porážek. Z posledních čtyř soutěžních domácích utkání dvě vyhrálo, naposledy 2:1 nad Toulouse.
Zdravím a vítám všechny příznivce francouzského fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 17. kola Ligue 1 mezi týmy FC Nantes a Dijon FCO. Zápas se odehraje na Stade de la Beaujoire v Nantes.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.