Salin – H. Traoré, Gnagnon, Gelin (58. Tait), Morel, Maouassa – Bourigeaud, Grenier (59. Hunou), Camavinga – Niang (C), Raphinha (83. Siliki).
P. Rajković – Foket, Disasi, Abdulhamíd, Konan – Romao (C), Chavalerin – Dia (80. Suk Hjun-Čun), Oudin, Doumbia (69. Munetsi) – Donis (60. Kamara).
Lemaitre – Kamara, Kutesa, Mbuku, Maresic, Suk Hjun-Čun, Munetsi.

To je z mé strany vše, hezký večer.
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 8:6. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 13:19.
Je dobojováno. Sledovali jsme zajímavé utkání, které nabídlo mnoho šancí, ale zápas nakonec rozhodla jedna jediná branka. Prosadil se Boulaye Dia a rozhodl tak o tom, že celek Reims vyhrál na hřišti Rennes 1:0. Domácí byli o trochu lepším týmem, ale v koncovce to bylo z jejich strany velké trápení.
90+5'
90+5'
Zřejmě poslední akci domácího celku v tomto utkání ukončila velmi nepřesná přihrávka Nianga, který branku minul o několik metrů.
90+4'
Ale ani z tohoto rohu nic nebylo a zhruba minutku před koncem nastaveného času domácí i nadále prohrávají o jednu branku.
90+3'
Rohový kop pro Rennes.
90+3'
Domácí zastavil útočný faul a hráči Reims s rozehrávkou s vůbec nepospíchají, což je zcela pochopitelné.
90+1'
Rozhodčí přidal čtyři minutky.
90'
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
89'
Po dlouhé době se dopředu vydali i hosté, ale zastavil je ofsajd. Domácí už pospíchají dopředu.
87'
I nadále sledujeme velký tlak domácího celku, hraje se už pouze na polovině Reims, ale domácí se nemohou dostat do zakončení a bodový zisk se jim hodně vzdaluje.
85'
Žlutou kartu dostává Suk Hjun-Čun (Stade de Reims).
83'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Raphinha, přichází James Lea Siliki.
81'
Je před námi posledních zhruba deset minutek. Domácí stále tlačí, ale bez gólového efektu.
80'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Boulaye Dia, přichází Suk Hjun-Čun.
79'
Domácí hráč to vyzkoušel z velké dálky, ale neměl to vůbec připravené a míč skončil vysoko nad brankou.
77'
Ale ani z tohoto rohu nic nebylo, takže hosté i nadále vedou o jednu branku a kráčí za třemi body.
76'
75'
Obraz hry je stále stejný. Domácí se tlačí dopředu, snaží se vyrovnat, ale hosté odolávají.
73'
Žlutou kartu dostává Rémi Oudin (Stade de Reims).
71'
Domácí mají posledních dvacet minutek na to, aby s nepříznivým výsledkem něco udělali.
69'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Moussa Doumbia, přichází Marshall Munetsi.
67'
Domácí jsou nyní jasně lepší, stále se tlačí dopředu a snaží se vyrovnat, ale hosté s vypětím všech sil tlaku odolávají.
65'
Domácí zahrávali rohový kop, ale ani z něho nic nebylo.
64'
Ke standardní situace z hranice velkého vápna se postavil Benjamin Bourigeaud, prezentoval se dobrým pokusem, ale míč skončil na břevně!
62'
Je před námi posledních zhruba třicet minutek a hosté stále vedou pouze o jednu branku, takže je jasné, že to bude ještě hodně zajímavé.
60'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Anastasios Donis, přichází Hassane Kamara.
59'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Clément Grenier, přichází Adrien Hunou.
58'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Jérémy Gelin, přichází Flavien Tait.
56'
Málem bylo vyrovnáno! Hamari Traoré se dostal na malém vápně k míči, ale v jasné pozici branku trestuhodně minul!
54'
A Predrag Rajković s rozehrávkou vůbec nepospíchal a rozhodčí ho hned napomenul, zatím bez žluté karty.
53'
A ani tentokrát z toho nic nebylo a od své branky bude rozehrávat Predrag Rajković.
51'
Domácí se snažili hned odpovědět, ale z jejich kombinační akce ani tentokrát nic nebylo
49'
Reims právě vstřelilo branku!
Po rychlé akci vnikl do vápna aktivní Oudin, který nastřelil před branku, tam se k němu dostal BOULAYE DIA a s velkou dávkou štěstí ho procpal za Salina.
47'
Ani jeden celek v poločase nestřídal, takže pokračujeme ve stejném složení, jako na začátku utkání.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:09 hodin.
První poločas je za námi. Branku nenabídl, ale rozhodně jsme se nenudili. Viděli jsme několik střeleckých pokusů, řadu osobních soubojů a pěkných fotbalových momentů. Stav je tedy 0:0 a je jasné, že ve druhém dějství to bude ještě hodně zajímavé, máme se na co těšit.
45+2'
45+1'
Žlutou kartu dostává Axel Disasi (Stade de Reims).
45'
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
44'
Domácí borce zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.
43'
Domácí chybovali v rozehrávce, do vápna vnikl Rémi Oudin, ale místo střely šel do kličky a byl zastaven. Škoda pro hosty.
41'
Do konce prvního poločasu zbývá posledních pět minutek, tak uvidíme, čeho se ještě dočkáme.
39'
Na druhé straně hlavičkoval z hranice penalty zcela volný Xavier Chavalerin, ale míč poslal doprostřed branky, přesně do náruče Salina, který tedy neměl příliš práce.
37'
Až nyní to vzal na sebe Faitout Maouassa. Jeho pokus nebyl špatný, ale i tak míč skončil zhruba metr nad pravou šibenicí.
36'
Domácí jsou v posledních minutách aktivnější, více se tlačí dopředu, ale do zakončení se dostávají pouze sporadicky.
34'
Clément Grenier po souboji upadl ve vápně soupeře, ale hlavní rozhodčí byla blízko a pokutový kop neodpískala.
33'
Nyní si Rémi Oudin zpracoval míč rukou a ani z této akce Reims nic nebylo.
32'
Míč směřoval do vápna, tam se k němu dral Rémi Oudin, ale nakonec se od něj odrazil do zámezí a hrát bude Salin.
30'
Nyní pálil opět M'Baye Niang, ale s jeho přízemním a spíše takovým propagačním pokusem z hranice velkého vápna si hostující brankář v pohodě poradil.
28'
Po stříleném centru vlétl do vápna M'Baye Niang, který se dostal k hlavičce, ale míč skončil vysoko nad brankou.
27'
Hosté jsou směrem dopředu aktivnějším týmem, dostávají se do zakončení, ale na brankáře Salina zatím vyzrát nedokázali.
25'
Další slibná šance pro hosty, ovšem i tentokrát to Romain Salin zvládl skvěle a míč za svá záda nepustil!
23'
Moussa Doumbia zůstal po souboji ležet na trávníku a rozhodčí hru raději přerušil, bude se ošetřovat.
21'
Po rohovém kopu hlavičkoval z dobré pozice Jacques-Alaixys Romao, ale míč skončil těsně nad břevnem!
20'
Romain Salin musel znovu zasahovat, ale i s tímto střílením centrem si poradil a míč vyrazil. Možná to byla střela, každopádně domácí brankář to zvládl.
19'
Oba celky se tlačí dopředu, hraje se ve svižném tempu a myslím si, že diváci se nenudí. Jediné, co tomu chybí, je branka.
17'
Z rohu ale nic nebylo, protože ve vápně dominoval Moussa Doumbia, který míč poslal do zámezí.
17'
Na druhé straně se do zakončení dostal M'Baye Niang, ale jeho pokus byl zblokován, rohový kop.
16'
Predrag Rajković si musel poradit s nepříjemným stříleným centrem, ale zvládl to na jedničku a podržel svůj celek.
15'
Žlutou kartu dostává Jérémy Gelin (Stade Rennes FC).
14'
Z následného roku nic nebylo, takže pokračujeme za stavu 0:0.
13'
A hned jsme se dočkali. Po rychlé akci byl sám před brankářem Anastasios Donis, který to zkusil z první, ale Romain Salin se skvěle přesunul a vychytal ho!
12'
U centrovaného míče byl jako první Ghislain Konan, který ho uklidil do bezpečí.
11'
Domácí budou zahrávat standardní situaci z levé strany.
10'
Zatím je to hlavně boj o každý míč a k vidění je hodně osobních soubojů. Na první střelu na branku stále čekáme.
8'
Benjamin Bourigeaud fauloval a další akce Rennes tedy velmi rychle skončila.
7'
Ale po zisku míče šli domácí dopředu a byl z toho zajímavý centr. Ve vápně se k míči dostal M'Baye Niang, ale špičkou kopačky ho usměrnil jen do zámezí.
6'
Z rohového kopu ale nic nebylo. Domácí se v pohodě ubránili a šli dopředu, ale opět je zradila přihrávka a míč ztratili.
5'
Nyní se hosté do vápna domácích dostali a nakonec vybojovali rohový kop.
4'
Útočnou akci hostujícího celku zastavil faul, kterým se provinil Donis. Hrát tedy budou domácí fotbalisté.
2'
Domácí se hned vydali dopředu, chtěli rohový kop, ale rozhodčí měl jiný názor a od své branky rozehrával Predrag Rajković.
1'
Úvodní výkop obstarali domácí fotbalisté.
1'

Stade Rennes FC: Salin – H. Traoré, Gnagnon, Gelin, Morel, Maouassa – Bourigeaud, Grenier, Camavinga – Niang (C), Raphinha.
Náhradníci: Bonet – Da Silva, Del Castillo, Hunou, Martin, Siliki.

Stade de Reims: P. Rajković – Foket, Disasi, Abdulhamíd, Konan – Romao (C), Chavalerin – Dia, Oudin, Doumbia – Donis.
Náhradníci: Lemaitre – Kamara, Kutesa, Mbuku, Maresic, Suk Hjun-Čun, Munetsi.

Rozhodčí: S. Frappart – A. Viala, G. Pasqualotti.

Stade de Reims

Jak už bylo naznačeno, Reims je o jeden bod a jedno místo horší, než jeho dnešní protivník, na kontě má o jednu remízu méně a jednu porážku více. Také hostům se v útoku nedaří, když vstřelili sedm gólu, ovšem v defenzívě jsou excelentní, inkasovali jen čtyři góly a v pomyslné tabulce se dělí o prvenství s PSG. Mimo svůj trávník si ze čtyř zápasů odnesli šest bodů, zvítězili 2:0 na stadionu PSG i v Marseille, ovšem těsně 0:1 podlehli Brestu, kde inkasovali v 86. minutě, a Nantes. Jediný, kdo vstřelil více než jednu branku, je Francouz Boulaye Dia, který skóroval dvakrát a vede tak tabulku střelců mančaftu.
Stade Rennes

Domácí jsou na tom zatím o trochu lépe než soupeř, na kontě mají dvanáct bodů, díky třem výhrám a stejnému počtu remíz. Co se jim však nedaří je střílet gólu, na kontě jich mají pouze osm, ale na druhou stranu se mohou pyšnit dobrou obranou, neboť inkasovali ještě méně branek, a sice šest. Doma hráli v této sezóně zatím třikrát s bilancí 1 – 1 – 1, v prvním duelu sezóny překvapivě porazili silný PSG 2:1, stejným poměrem prohráli s Nice a v zatím poslední zápase na svém trávníku remizovali 1:1 s Lille. Se třemi zásahy je nejlepším střelcem týmu M'Baye Niang ze Senegalu.
Přeji příjemný den všem fotbalovým fanouškům a příznivcům. Dohrávku 9. kola nejvyšší francouzské fotbalové ligy dnes obstarají tři zápasy, jako druhý v pořadí přijde na řadu souboj mužstev, které od sebe v tabulce dělí jediný bod, jsou to Stada Rennes a Stade de Reims. Prvně zmíněný celek je pasován do role favorita.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.