Ligue 1 - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  St. Etienne : Toulouse - 15. září 2019   17:00

St. Etienne
45' Hamouma (M'Vila) • 57' Hamouma (Bouanga)
2:2
(1:2)
Toulouse
15' Gradel   • 24' Leya Iseka  (Saïd)
St. Etienne
Ruffier – Debuchy, Moukoudi, Perrin, Kolodziejczak – Cabaye (68. Youssouf), M'Vila – Hamouma, Boudebouz (46. Berić), Bouanga (76. Nordin) – Chazrí.
Moulin – M. Camara, Diony, Berić, Trauco, Youssouf, Nordin.
Stinat – Luzi, Berchebru
Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Étienne
Toulouse
Reynet – Moreira, Amian, Diakité, Issiaga Sylla – I. Sangaré, Vainqueur, Makengo (74. Dossevi) – Saïd (89. Sidibé), Leya Iseka (68. Koulouris), Gradel.
Goicoechea – Koulouris, Isimat-Mirin, Boisgard, Dossevi, Sanogo, Sidibé.

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 9:3. Rohy: 9:7. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 14:13.
Tři neuznané góly, z toho dva domácích v posledních minutách zápasu, také penaltu a další neodpískanou a další a další zajímavé momenty nabídl dnešní duel, který se vyvíjel výtečně zejména pro Toulouse. To rychle vedlo 2:0 a hrálo opravdu výborně. Domácí se ale heroickým výkonem dostalo zpátky do zápasu, díky dvěma gólům Hamoumy. Třetí gól (regulérní) nakonec ani jedno z mužstev již vstřelit nedokázalo a tak se body dnes dělí.
90+7'
90+6'
Max-Alain Gradel (Toulouse) na trávníku a kapitán hostujícího mužstva se moc nechce zvedat z trávníku, sudí mu domlouvá.
90+5'
Neuvěřitelné drama... tolik neuznaných gólů, to se vidí málokdy.
90+3'
Ne, ani gól Beriće neplatí pro ofsajd!
90+1'
Žlutou kartu dostává Zaydou Youssouf (AS Saint-Étienne).
90'
Nastavuje se pět minut.
89'
Ne, gól neplatí, Loïc Perrin (Saint-Étienne) totiž byl v ofsajdu předtím, než se dostal ke střele.
89'
Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Wesley Saïd, přichází Kalidou Sidibé.
88'
Také domácí dostali míč do branky, jmenovitě Loïc Perrin, ale ani tento gól neplatí pro ofsajd. Byť se ještě vše řeší s viderozhodčím.
87'
Rohový kop ASSE rozehrál z levé strany Vahbí Chazrí, kterému se ale ani tento centr nepovedl, gestem se pak omlouvá svým spoluhráčům.
86'
Tlak Saint-Étienne narůstá, domácí vybojovali roh z levé strany.
85'
Vahbí Chazrí (Saint-Étienne) poslal centr do vápna, z levé strany, na bližší tyči ale odhlavičkovává Max-Alain Gradel (Toulouse).
84'
Arnaud Nordin (Saint-Étienne) se snažil prodrat po levém křídle, ale neuspěl, nicméně vybojoval alespoň volný kop, po faulu obránce Toulouse.
83'
Vahbí Chazrí (Saint-Étienne) poslal ale přetažený centr, který nezachytil vůbec nikdo.
82'
ASSE vybojovalo standardku na polovině soupeře, z pravé strany rozehraje Vahbí Chazrí.
81'
Max-Alain Gradel (Toulouse) fauluje na polovině soupeře, míč pro ASSE.
80'
Čeká nás posledních deset minut zápasu, v němž je skóre stále nerozhodné, dokáže některý z týmů strhnout vedení na svou stranu?
79'
Žlutou kartu dostává Harold Moukoudi (AS Saint-Étienne).
77'
Ofsajdem končí útočná akce domácích, míč tak získává gólman Baptiste Reynet (Toulouse).
76'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Denis Bouanga, přichází Arnaud Nordin.
74'
Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Jean-Victor Makengo, přichází Mathieu Dossevi.
73'
Max-Alain Gradel (Toulouse) však vybojoval další faul, když ho k zemi svalil Mathieu Debuchy.
72'
Mathieu Debuchy (Saint-Étienne) poslal hodně nepřesnou přihrávku na pravou stranu, ale hosté se nedostali k míči.
71'
Ne, gól neplatí pro ofsajd, v němž, pokud vůbec, byl Efthimis Koulouris (Toulouse) opravdu jen velmi těsně.
70'
A pozor, do hry opět vstupují videorozhodčí, který posuzuje, zda Efthimis Koulouris (Toulouse) byl opravdu v ofsajdu nebo ne, šance na gól tak stále žije.
69'
Hosté se chvíli radovali z gólu, který ale nakonec není uznán, neboť Efthimis Koulouris byl údajně v ofsajdu.
68'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Yohan Cabaye, přichází Zaydou Youssouf.
68'
Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Aaron Leya Iseka, přichází Efthimis Koulouris.
67'
Bafodé Diakité (Toulouse) se dostal k hlavičce, po centru z levé strany, ale branku minul.
65'
Následuje další roh Toulouse, po němž se míč dostal do vápna ASSE, tam ale nezvládl první dotyk s míčem Issiaga Sylla, domácí poté míč odkopli.
64'
Nakonec ani dva rohové kopy Toulouse nevedly k ohrožení branky soupeře, Stéphane Ruffier (Saint-Étienne) rychle bere míč a stejně tak i rychle rozehrává.
63'
Další rohový kop pro Toulouse, domácí si koledují o třetí gól ve své síti!
62'
Statistika držení míče – 61% : 39%.
61'
Z rohového kopu se hosté neprosadili, ale následně vybojoval faul na levé straně Max-Alain Gradel.
60'
Rohový kop pro Toulouse, hosté ho rozehrají z levé strany, za hlasitého pískotu diváků.
59'
A nyní se samozřejmě začíná opět od začátku, stav zápasu je opět nerozhodný, což platilo naposledy ve 14. minutě.
57'
Saint-Étienne právě vstřelilo branku!
Aktivita se domácím vyplácí! Vahbí Chazrí (Saint-Étienne) přenesl míč na levou stranu, odkud Denis Bouanga poslal pas za obranu, do vápna Toulouse. Tam šel do skluzu Robert Berić, který ale na míč nedosáhl, za ním se však objevil ROMAIN HAMOUMA, který již dokázal míč doklepnout do branky.
56'
Míč opět na polovině ASSE, hosté se v tuto chvíli pouze brání.
55'
Mathieu Debuchy (Saint-Étienne) zavezl míč na polovinu soupeře, pak ale přihrává zpět k půlící čáře.
54'
Ne, penalta to není, je z toho „pouze“ rohový kop, který domácí neúspěšně rozehráli z pravé strany.
53'
A probíhá komunikace sudího s videorozhodčím, tak uvidíme, jaký bude verdikt.
52'
Vahbí Chazrí (Saint-Étienne) pálí z hranice šestnáctky, nepřesně, následně reklamuje, že předtím bránící Max-Alain Gradel (Toulouse) fauloval Hamounu.
51'
Toulouse patří střed hřiště a domácí se těžko dostávají k míči.
50'
Byl to pas do vápna Saint-Étienne, který ale nikdo nezachytil a míč končí v rukavicích Ruffiera.
49'
Toulouse vybojovalo volný kop na polovině soupeře, rozehrávat bude z levé strany Ibrahim Sangaré.
48'
Vahbí Chazrí (Saint-Étienne) rozehrál, jeho pas míří do malého vápna, kde si ho stahuje Baptiste Reynet (Toulouse).
47'
Vahbí Chazrí (Saint-Étienne) si bere míč a bude moci rozehrát roh z levé strany.
46'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Ryad Boudebouz, přichází Robert Berić.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:09.
Oba týmy míří do šaten a na cestu jim diváci pískají. Samozřejmě pískot je určen domácím hráčům, kteří první půli nezvládli dle představ. Toulouse trestalo soupeře bleskovými brejky a celkem snadno si hosté vypracovali dvoubrankový náskok. Podobnou akcí, jakými se hosté prosazovali, však dokázali také domácí skórovat, když se v závěru první půle trefil Romain Hamouma.
45+4'
45+2'
Nastavují se tři minuty.
45+1'
Sudí Stinat ještě konzultoval gólovou situaci s videorozhodčím a verdikt je... – gól platí.
45'
Ztráta míče stojí hosty draho, ROMAIN HAMOUMA si famózně sklepl míč po dlouhém nákopu, navedl si míč k vápnu a parádní střelou k tyči snižuje na 1:2 z pohledu ASSE.
44'
Toulouse vybojovalo míč ve středu hřiště, pak se o něj ale hosté sami připravují špatným přenesením hry.
42'
Saint-Étienne na polovině Toulouse, ale domácím něco schází, ta lehkost, s jakou útočí hosté, podpořená výbornými individuálními výkony.
41'
Další nebezpečný brejk hostů, který Wesley Saïd (Toulouse) zakončil střelou z levé strany a míč končí na tyči, další velká šance hostů! Navíc po zákroku Ruffiera, který reflexivně nohou tečoval střelu, jinak by míč mířil do branky.
40'
Přesnost přihrávek – 87% : 76%.
39'
Hosté rozehráli roh z pravé strany, míč ale lapil do svých rukavic Stéphane Ruffier (Saint-Étienne).
38'
Wesley Saïd (Toulouse) se dostal ke střele z pravé strany, pohotovou střelu vyslal zpoza obránce a byla to parádní střela, kterou Stéphane Ruffier (Saint-Étienne) jen výtečným zákrokem vyrazil na roh.
37'
Žlutou kartu dostává Loïc Perrin (AS Saint-Étienne).
37'
Centr zamířil z pravé strany do vápna Toulouse, hosté ale celkem v pohodě odvrací míč.
36'
Vahbí Chazrí (Saint-Étienne) vybojoval roh pro svůj tým, který sám z pravé strany rozehraje.
35'
Další ofsajd ukončil snahu Toulouse, dobře pro domácí.
34'
Toulouse znovu na útočné polovině, po druhém inkasovaném gólu jakoby domácí vypadli z tempa.
33'
Issiaga Sylla (Toulouse) si jde za postranní čáru pro míč, odkud bude moci vhodit míč do hry.
32'
A nakonec akce hostů končí odpískaným faulem, takže míč získají domácí.
31'
Toulouse jde dopředu po levé straně, střelu Gradela dokázala obrana zablokovat.
30'
Je za námi první půl hodina hry a zatím to nevypadá s ambicemi ASSE vůbec dobře, na domácích je patrné, že se jim v úvodu ligy nedaří.
29'
Ofsajdem končí útočná akce Toulouse, domácí tak získávají míč.
28'
Kapitán Toulouse se těžce zvedá z trávníku a kulhá, pravděpodobně problém s levou nohou.
26'
Max-Alain Gradel (Toulouse) faulován na polovině ASSE.
24'
Toulouse právě vstřelilo branku!
Domácí doslova zaspali, hosté z rychlého protiútoku zvyšují vedení! Wesley Saïd poslal z pravé strany míč do vápna, kde se důrazem prosazuje AARON LEYA ISEKA, jenž lehkou tečí nasměroval míč do branky.
24'
Přestávka na krátké osvěžení u laviček obou týmů.
23'
ASSE získalo roh, domácí ho rozehráli z levé strany, ale jejich útočnou snahu přerušil hvizd sudího, který odpískal ruku domácím.
22'
Yohan Cabaye (Saint-Étienne) vyzkoušel ze střední vzdálenosti pozornost gólmana Toulouse, Baptiste Reynet předvedl parádní zákrok, kterým vytěsnil míč mimo.
21'
Míč dolétl do vápna Toulouse, kde ale hlavičkující Steven Moreira (Toulouse) odehrál míč mimo vápno.
20'
Rohový kop pro ASSE, z pravé strany rozehraje Vahbí Chazrí.
19'
Romain Hamouma (Saint-Étienne) ani po centru z pravé strany netrefuje branku Toulouse.
18'
Vahbí Chazrí (Saint-Étienne) poslal z levé strany parádní centr, hlavičkující Romain Hamouma ale branku přestřeluje.
17'
Jean-Victor Makengo (Toulouse) fauluje Mathieu Debuchyho (Saint-Étienne), volný kop pro domácí tým.
16'
Statistika držení míče – 65% : 35%.
15'
Naprosto s přehledem proměněná penalta kapitána Toulouse, MAX-ALAIN GRADEL poslal míč nechytatelně k tyči, hosté se ujímají vedení.
14'
Penalta pro Toulouse!
14'
Baptiste Reynet (Toulouse) nespěchal s rozehrávkou od své branky, což se nelíbí divákům, kteří pískají.
13'
Harold Moukoudi (Saint-Étienne) nedosáhl na pas z levé strany, míč mají hosté.
12'
Ryad Boudebouz (Saint-Étienne) faulován na polovině Toulouse, provinil se William Vainqueur (Toulouse), kterému sudí Stinat domlouvá.
11'
Ryad Boudebouz (Saint-Étienne) rozehrál z levé strany, míč se dostal před vápno, odkud hodně nepřesně vystřelil Vahbí Chazrí.
10'
Romain Hamouma (Saint-Étienne) zabojoval o míč na levé straně a úspěšně – domácí mají roh.
9'
Nicméně domácí se bleskově dostávají zpět k míči, Toulouse je od úvodních vteřin pod obrovským tlakem.
8'
Romain Hamouma (Saint-Étienne) neuspěl na pravém křídle v souboji s Bafodé Diakitém.
7'
Obránce Kelvin Amian (Toulouse) byl úspěšnější a hosté získali míč.
6'
ASSE drží míč u půlící čáry, Harold Moukoudi poslal pas z obrany až k vápnu Toulouse, kde svedl souboj s obráncem Kelvinem Amianem Mathieu Debuchy.
5'
Skvělý vstup ASSE do zápasu, domácích je plné hřiště, dočkají se prvního gólu?
4'
Tentokrát domácí rozehráli z pravé strany a Yohan Cabaye se dostal k odraženému míči. Ten na hranici vápna napálil směrem na branku, kterou jen tak tak minul!
3'
S rohovým kopem si hosté dokázali poradit, přesto jsou domácí zpět u vápna a je z toho další roh.
2'
Domácí hned v úvodu zápasu zahrozili, Ryad Boudebouz odcentroval z pravé strany a míč se stáčel do vinglu, u vzdálenější tyče, gólman Baptiste Reynet musel vyrážet na roh.
1'
Utkání za malý okamžik začne.

AS Saint-Étienne: Ruffier – Debuchy, Moukoudi, Perrin, Kolodziejczak – Cabaye, M'Vila – Hamouma, Boudebouz, Bouanga – Chazrí.
Náhradníci: Moulin – M. Camara, Diony, Berić, Trauco, Youssouf, Nordin.

Toulouse FC: Reynet – Moreira, Amian, Diakité, Issiaga Sylla – I. Sangaré, Vainqueur, Makengo – Saïd, Leya Iseka, Gradel.
Náhradníci: Goicoechea – Koulouris, Isimat-Mirin, Boisgard, Dossevi, Sanogo, Sidibé.

Rozhodčí: Stinat – Luzi, Berchebru.
TOULOUSE FC
Toulouse může letos konečně zlomit nepříznivou bilanci vzájemných zápasů, neboť to vypadá, že má v úvodu nového ligového ročníku přece jenom lepší formu. Z dosavadních čtyř ligových duelů. dva vyhrálo, když ve 2. kole porazilo doma Dijon 1:0 a ve čtvrtém pak také doma Amiens 2:0. Za sebou již má Toulouse i měření s ligovým suverénem PSG. V Paříži z toho byla vysoká prohra 0:4, ale ne rozhodně po špatném výkonu. Po prvním poločase totiž Toulouse drželo nadějnou bezbrankovou remízu! Na svém kontě má Toulouse i jednu remízu, hned z 1. kola, kdy vybojovalo bod v Brestu za remízu 1:1.
AS SAINT-ÉTIENNE
ASSE jde do zápasu v pozici favorita. K tomu ho ovšem opravňuje spíše to, že hraje v domácím prostředí a hlavně bilance ze vzájemných zápasu, kterou má s Toulouse lepší. Naposledy ASSE podlehlo Toulouse v sezóně 2015/2016 (0:1 v Toulouse). Od té doby Saint-Étienne vyhrálo čtyři z následujících sedmi vzájemných duelů. V aktuální sezóně se ale ASSE spíše trápí, po nadějném prvním kole, kdy vyhrálo 1:0 v Dijonu, následovala domácí ztráta s Brestem (remíza 1:1) a hlavně dvě venkovní prohry (v Lille 0:3 a v Marseille 0:1), což vrhlo ambiciózní tým do sestupových vod.
Utkáním, které se odehraje na Stade Geoffroy-Guichard v Saint-Ètienne, provede jako hlavní sudí Jeremy Stinat, kterému budou na čarách asistovat Stephan Luzi a Mikael Berchebru.
Vítejte u online přenosu fotbalového utkání 5. kola francouzské Ligue1, v němž AS SAINT-ÉTIENNE přivítá na svém stadionu TOULOUSE FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.