Ligue 1 - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Stade Brest : St. Etienne - 16. února 2020   17:00

Stade Brest
21' Lasne (Grandsir) • 38' Charbonnier (Perraud) • 43' Cardona (Charbonnier)
3:2
(3:0)
St. Etienne
53' Bouanga   • 70' Diony  (Cabaye)
Stade Brest
Larsonneur – Belaud (C), Chardonnet, Duverne, Perraud – Lasne, Belkebla, Battocchio, Cardona (85. Magnetti), Grandsir (75. Court) – Charbonnier.
Léon – Ludovic Baal, Bain, Magnetti, Faussurier, Court, A. Mendy.
Wattellier
St. Etienne
Ruffier (C) – Fofana, Saliba, Kolodziejczak, Macon (46. Honorat) – Boudebouz (80. Benkhedim), M'Vila, Cabaye, M. Camara, Bouanga – Abi (46. Diony).
Moulin – Debuchy, Perrin, Gabriel Silva, Benkhedim, Diony, Honorat.

Viděli jsme diametrálně odlišné poločasy. V prvním byl jasně lepší domácí tým, v druhém byl mírně lepší tým hostující. Suma sumárum nakonec zasloužený výsledek.
90+3'
90+2'
Bouanga zajímavě centroval do vápna, ale žádného spoluhráče tímto prudkým centrem nenašel. Vypadá to, že domácí již k vítězství dojdou.
90'
Nastavovat se budou tři minuty, hosté mají tedy poslední šanci se zápasem něco udělat.
89'
Kombinace Saint-Étienne je teď velmi zdlouhavá, a když už přijde nějaký přímější pokus o překvapení a překonání obrany, přijde velká nepřesnost.
88'
Řada nepřesností teď zastavilo několik útoků hostů za sebou, Brest si výsledek v poklidu hlídá.
86'
Zatím to nevypadá na nějaký větší tlak Saint-Étienne, hra se neustále přerušuje a kvůli tomu se hosté nemohou dostat do pořádného tlaku.
85'
Cardona se potýká s křečemi, a tak musí být po krátkém ošetření nahrazen. Do hry jde Magnetti.
82'
Bývalý hráč Crystal Palace Cabaye dojel na útočné polovině protihráče a dostává upozornění v podobě žluté karty.
80'
Očividně velmi unaveného Boudebouze nahrazuje Benkhedim.
78'
Court se pokusil o štěstí z dálky z voleje a pokus to nebyl vůbec marný. Skončil přibližně metr vedle tyče.
77'
Hra je v poslední době velmi vyrovnaná, každý útok vypadá nebezpečně.
75'
Odchází Grandsir, do hry jde Court.
71'
Do další akce se tlačil znovu Diony, ale nepohlídal si své postavení a skončil v ofsajdu.
70'
Saint-Étienne právě vstřelilo branku!

Střídající DIONY splnil svůj úkol a využil přihrávku Cabayeho. Ani dotírající protihráč mu nezabránil v uvolnění se a zakončení na přední tyč.
67'
Krátce po minulé akci se Cardona dostal tentokrát do mnohem nebezpečnější šance, převzal přihrávku na hraně vápna, vnikl do něho a pokusil se překvapit brankáře, ten však se střelou počítal a neměl problém.
66'
Slibně se rozvíjející protiútok založil Cardona, ale celá akce nakonec byla zbržděna a nic z ní nebylo.
63'
Bouanga se výtečně uvolnil ve vápně a rychlou střelou vyděsil gólmana Larsonneura. Ten ale ukázal svůj skvělý reflex a pokus vytěsnil mimo tři tyče.
61'
Kolodziejczak zůstal po rohu v soupeřově vápnu, snažil se využít centru svého spoluhráče, ale nepohlídal si ofsajd.
57'
Hráči Brestu vydýchávají těžký začátek poločasu a v klidu kombinují poblíž poloviny hřiště. Jejich hlavním úkolem očividně je neztratit balón a vylákat hosty do nějakého nepovedeného pressinku.
54'
Brankář Larsonneur a skórující Bouanga za celou etudu dostali žlutou kartu a do zbytku zápasu už si žádné postrkování dovolit nesmí.
53'

BOUANGA si s přehledem počkal na pohyb brankáře a střelu poslal bezpečně na druhou stranu. Po gólu přišla na řadu i trocha strkání, kdy gólman nechtěl vydat balón hostujícím hráčům.
52'
Penalta se kopat bude a na starosti si ji vezme Bouanga.
52'
Vše ještě ověřuje video.
51'
Chardonnet zahrál rukou ve vápně a bude se kopat penalta!
48'
Bouanga vstřelil gól, po zásahu videorozhodčího byl odvolán pro těsný ofsajd. Ale i to může být pro Saint-Étienne povzbudivé, že ještě není nic ztraceného.
46'
Dvojité střídání na hostující straně, snaha ještě něco změnit. Diony za Abiho, Honorat za Macona.
46'
Ze začátku zápasu to vypadalo na dominanci hostujícího týmu, to se po čase změnilo a od zhruba 20. minuty až na miniaturní pasáže kraluje domácí Brest. Saint-Étienne ke konci poločasu nevěděl, kam dřík skočit, a může být rád jen za tři obdržené branky. Trenér Saint-Étienne bude muset do druhého poločasu něco změnit, jestli chce aspoň pomýšlet na nějaký vstřelený gól.
45+1'
45'
Charbonnier se dostal ke střele z vápna po přiklepnutí od Cardony, ale přestřelil.
43'
Brest právě vstřelil branku!

CARDONA se dostal do úniku, kdy ho pronásledoval jediný obránce. Dokázal na zem položit jak brankáře, tak zmiňovaného obránce a s přehledem vsítil třetí gól svého týmu.
40'
Brest pokračuje ve svém drtivém tlaku.
38'

Perraud se na levé straně i trochu se štěstím dostal před dva obránce, nacentroval na malé vápno a tam byl CHARBONNIER, který patičkou dokázal míč usměrnit do brány.
35'
Hosté kopali sérii rohových kopů, ale až ten poslední byl využit k zakončení. Cabaye z první zpoza vápna vysoko přestřelil.
31'
Saint-Étienne začal více držet balón a hráči se snaží uklidnit a taky si trochu zaútočit. Po delším čase, kdy obehrávali z jedné strany na druhou soupeřovu obranu, se o střelu pokusil Bouanga. Střela letěla jen doprostřed brány a Larsonneur s ní neměl sebemenší potíže.
29'
Camara postupoval už do velmi otevřené obrany, na poslední chvíli mu vystavil stopku Chardonnet.
26'
Brest se dostal na koně a snaží se přidat další góly, naopak hosté v současné chvíli moc nestíhají.
24'
Grandsir se pokoušel stejně jako u gólové situace najít z levé strany volného Lasneho, to se však rozhodně nepovedlo.
21'

Grandsir postupoval dostal balón do levého rohu, přetaženým centrem našel přesně LASNEHO a ten posílá volejem do protipohybu gólmana domácí do vedení.
19'
Velkou šanci teď zahodil Belkebla, který ve vápně nedokázal zamířit mezi dvě tyče.
18'
V posledních minutách se obraz hry začíná a stále větší a větší iniciativu přebírá domácí tým, což zcela jistě potěší tisíce fanoušků, kteří tento zápas navštívily.
16'
Zaútočit si chtěl také Brest. Když už se dostával do vápna, Grandsir zbytečně zatáhl protihráče, který byl v nezáviděníhodné pozici, a tak mu pomohl celou tuto hrozbu ubránit.
14'
Prozatím to vypadá na zápas jednoho týmu, kdy hosté neustále hrají s míčem a tlačí na domácí obranu, Brest se jen brání a neúspěšně se pokouší o protiútoky.
12'
Do zajímavé možnosti se po pěkné kombinaci dostal Bouanga, mířil ale jen těsně vedle levé tyče.
10'
Saint-Étienne se snaží všemi možnými prostředky dostat před branku Brestu. Zatím se tak ale nedaří. Centr Boudebouza byl zablokován na roh. Ten následně pokazil Cabaye.
8'
Po trochu neurovnané části, kdy se míč dostával z jedné poloviny na druhou jako pingpongový míček, se o kombinaci a následný průnik až k soupeřově bráně pokusil Cardona. Jeden ze soupeřových obránců ho však zastavil.
6'
Boudebouz se uvolnil a pokusil se o střelu z dálky, ta skončila nad bránou.
5'
Už už se do zajímavé šance dostával Bouanga, ale na míč nakonec nedosáhl.
3'
Hráči Saint-Étienne zatím drží míč a snaží se najít cestu k soupeřově bráně.
2'
Macon okamžitě při napadání zajel do protihráče a dostává hned ze začátku zápasu důrazné varování, že takhle by to nešlo.
1'

Stade Brestois 29: Larsonneur – Belaud (C), Chardonnet, Duverne, Perraud – Lasne, Belkebla, Battocchio, Cardona, Grandsir – Charbonnier.
Náhradníci: Léon – Ludovic Baal, Bain, Magnetti, Faussurier, Court, A. Mendy.

AS Saint-Étienne: Ruffier (C) – Fofana, Saliba, Kolodziejczak, Macon – Boudebouz, M'Vila, Cabaye, M. Camara, Bouanga – Abi.
Náhradníci: Moulin – Debuchy, Perrin, Gabriel Silva, Benkhedim, Diony, Honorat.
Stade Brestois 29
Stade Brestois 29 sídlí na 13. místě a má šestibodový náskok na 18. místo zajišťující baráž o sestup, ale svými posledními výsledky se k sestupovým pozicím přibližuje. V posledních třech zápasech přišly dvě remízy a jedna prohra, takže se v následujícím střetnutí Brest bude snažit po nějaké době znovu zvítězit. Brest v lize doma prohrál jediné utkání, a to s bezkonkurenčními PSG. Na Saint-Étienne nečeká tedy jednoduchá práce. Nejlepším střelcem Brestu je s pěti góly Irvin Cardona.

AS Saint-Étienne
Saint-Étienne se nachází na 15. pozici se čtyřmi body na 18. Nimes. I hostující tým začíná mít problémy v bojích o záchranu. Stejně jako jejich soupeři v posledních třech zápasech nezaznamenali vítězství a i oni by potřebovali zabrat v tomto přímém souboji o 13. místo. V posledních šesti vzájemných střetnutích nikdy nevyšel Saint-Étienne jako poražený, což by mu mohlo zvednout sebevědomí do tohoto souboje. Nejlepším střelcem týmu ze severovýchodu Franice je Denis Bouanga se sedmi vstřelenými góly.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.