Ligue 1 - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lille : Nantes - 25. září 2020   21:00

Lille
43' Pallois(vl.)  • 85' B. Yılmaz
2:0
(1:0)
Lille
Maignan – Celik, J. Fonte, Botman, D. Bradarić – Araújo (78. Lihadji), Sanches (78. Soumaré), André (90+1. Xeka), Bamba – B. Yılmaz (90+1. Yazıcı), David (64. Ikoné).
Djaló, Xeka, Ikoné, Lihadji, Pied, Soumaré, Weah, Yazıcı.
Nantes
Lafont – D. Appiah, Girotto, Pallois, Fábio – Chirivella, Louza (87. Abíd) – Coco (73. Bamba), Blas (87. Emond), Simon – Kolo Muani.

Mike Maignan (Lille) udržel čisté konto, zneškodnil všech sedm střel soupeře.
Lille OSC vyhrává tento zápas 2:0 a získává další body do tabulky. Naopak Nantes nedokázalo využít své střelecké převahy, neproměnilo ani jednu ze sedmi střel.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 3:1. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 16:12.
90+5'
90+4'
Žlutou kartu dostává Andrei Girotto (FC Nantes).
90+4'
Pedro Chirivella (Nantes) rozehrává na útočné polovině, hosté se pokouší v samotném závěru zdramatizovat zápas.
90+3'
O tom, kdo tento zápas vyhraje, je rozhodnuto, ani jeden celek se nikam nežene.
90+1'
V poklidném tempu se utkání dohrává, domácí fotbalisté mají převahu, vedou o dvě branky.
90+1'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Burak Yılmaz, přichází Yusuf Yazıcı.
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Benjamin André, přichází Xeka.
90+1'
Čtyři minuty se budou nastavovat.
90'
Mike Maignan (Lille) si nyní připsal velmi dobrý zákrok proti střele i dorážce hostujícího celku. Domácí fotbalisté míří za výhrou v tomto zápase.
89'
Dostáváme se do finální fáze hry ve druhém poločase.
87'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Imran Louza, přichází Mahdí Abíd.
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Ludovic Blas, přichází Renaud Emond.
85'
Lille právě vstřelilo branku!
S přehledem proměnil domácí hráč pokutový kop, díky čemuž se Lille dostává do dvoubrankového vedení. Míč do brány dostal BURAK YILMAZ.
85'
Žlutou kartu dostává Dennis Appiah (FC Nantes).
85'
Pokutový kop pro domácí.
84'
Lille se pokouší postupně utahovat smyčku a přidat rozhodující branku v tomto zápase. Obrana Nantes si nyní dokázala poradit.
83'
Jonathan Bamba vedl další domácí akci, se spoluhráči kombinuje poblíž půlící čáry. Domácí drží hru daleko a bezpečně daleko od své branky.
81'
Hosté se pokoušeli dostat se do útočné fáze, ale pomohli si u půlící čáry nedovoleně. Rozehrávat tak budou domácí.
80'
Dostáváme se do osmdesáté minuty, domácí fotbalisté vedou o jednu branku a kontrolují hru.
79'
Sledujeme klidnější pasáž hry, nyní Domagoj Bradarić vhazoval na útočné polovině, ale jeho spoluhráči se nedokázali do výraznější šance dostat.
78'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Renato Sanches, přichází Boubakary Soumaré.
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Luiz Araújo, přichází Isaac Lihadji.
77'
Abdoul-Kader Bamba (Nantes) rozehrával rohový kop, centr se snesl před branku, ale obrana dokázala bezprostřední nebezpečí odvrátit.
76'
Imran Louza (Nantes) výborně vypálil, jeho rána mířila do horní části branky, ale výborný zákrok vytáhl brankář Mike Maignan.
75'
Hraje se zejména na polovině hrací plochy, Lille kontroluje hru, má převahu a snaží se své vedení navýšit.
73'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Marcus Coco, přichází Abdoul-Kader Bamba.
73'
Fotbalisté Lille hrají aktivněji, snaží se něco vymyslet na útočné polovině, ale zatím na další gól čekají.
71'
Dvacet minut hry zbývá do konce zápasu, sledujeme aktivní hru domácích, kteří se pokouší navýšit své vedení. Zatím ale marně.
70'
Jonathan Bamba (Lille) se dostal po krátké akci spoluhráčů do střelecké pozice. Jeho rána na vzdálenější tyč se odrazila od brankové konstrukce zpět do hry. Bamba znovu zakončoval, ale tentokrát byl pokus zblokovaný.
68'
Fábio (Nantes) to vzal na sebe, jeho rána z velké dálky byla zblokovaná. Uvidíme rohový kop. Následně se Lille dopustilo faulu. Hrát tak budou domácí,
66'
Ve druhém poločase jsme zatím mnoho velkých šancí neviděli, sledujeme klidnější pasáž hry.
65'
Jeden z hostujících hráčů se dopustil faulu, Marcus Coco si počínal v souboji nedovoleně, a tak budou hrát jeho protihráči.
64'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Jonathan David, přichází Jonathan Ikoné.
62'
Randal Kolo Muani zkoušel vyslat dlouhou přihrávkou do běhu spoluhráče, ten však tuto myšlenku nepochopil.
61'
Hodina hry je pryč, zatím jsme viděli jediný gól a dali si jej hosté sami. Nyní Lille nedokázalo vystřelit, Renato Sanches neuspěl.
60'
Hostující fotbalisté kombinují na polovině hrací plochy, pokouší se něco vymyslet a rychle se dostat do zakončení.
58'
Benjamin André centroval před branku, Jonathan David však vypálit nedokázal. Neuspěl ani Luiz Araújo.
57'
Centr se snesl před branku, ale obrana si poradila.
56'
Fábio (Nantes) to vzal na sebe, jeho střelecký pokus na bližší tyč dokázal hostující brankář vyrazit, uvidíme rohový kop.
55'
Sledujeme takticky vedenou fotbalovou bitvu, ani jeden celek nechce chybovat. Mnoho šancí momentálně k vidění není.
53'
Hraje se spíše na polovině hrací plochy, domácí se musí bránit. Centr se snesl před branku, ale Andrei Girotto netrefil míč přesně.
51'
Hostující celek hraje výrazně aktivněji než v prvním poločase, ale zatím stále čeká na vyrovnání.
50'
Pět minut hry z druhého poločasu je pryč, na nějakou výraznější šanci momentálně čekáme.
47'
Hostující celek měl velké šance na vyrovnání, oba střelecké pokusy byly zblokované.
46'
Utkání pokračuje druhým poločasem, zdá se, že ani jeden celek neudělal změnu v sestavě.
46'
Domácí celek vede naprosto zaslouženě po prvním poločase. Prosadit se Lille dokázalo až v samotném závěru zápasu, kdy si po centru Celika poslal míč do své branky nešťastně Nicolas Pallois.
45'
43'
Domácí celek se zaslouženě dostává do vedení, po rychlé akci se Celik dostal k centru a jeho míč si srazil do své branky NICOLAS PALLOIS. Asistence: Zeki Celik.
43'
Domácí fotbalisté vedou další akci, Benjamin André (Lille) zkoušel najít spoluhráče, ale hráči v červeném se do výraznější šance nedostali.
41'
Dostáváme se do finální fáze hry v prvním poločase, mnoho šancí momentálně k vidění není. Hra se přelévá ze strany na stranu.
41'
Centr se snesl před branku, Renato Sanches (Lille) centroval, ale jeho spoluhráč pálil nepřesně. Míč pro domácího brankáře.
39'
Domácí celek díky aktivní hře vybojoval nyní další rohový kop.
37'
Randal Kolo Muani (Nantes) měl velkou šanci. Z ničeho nic se dostal před branku, ale jeho střela na vzdálenější tyč postrádala důraz. Mike Maignan (Lille) má míč pod kontrolou.
37'
Hosté to zkoušeli rychlou akcí, ale dostali se do postavení mimo hru. Vykopávat tak bude brankář
35'
Marcus Coco (Nantes) se propracoval do střelecké pozice, nebylo to z první, ale vypálil. Míč byl obranou Lille zblokovaný. Luiz Araújo (Lille) bleskově přenesl směr hry.
34'
Hostující celek kontroluje hru, má míč na polovině hrací plochy, pokouší se přejít do střeleckých pozic.
33'
Mnoho fotbalové krásy k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry. Fábio (Nantes) otočil směr hry a vybojoval rohový kop.
32'
Domácí hráči se snažili do šance vyslat Araúja, ale přihrávka na něj byla příliš dlouhá. Míč tedy končí u gólmana. Alban Lafont rychle vykopl.
29'
Byl to hraniční moment, ale pokutový kop Lille nezískalo.
28'
Domácí rozehrávají volný kop. Renato Sanches (Lille) centroval před branku, jeho spoluhráči prodloužili, ale pak si obrana počínala hodně důrazně. Sudí nechává hru plynout.
27'
Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže dostat do střeleckých pozic. Gólmani momentálně mnoho práce nemají.
25'
Alban Lafont (Nantes) vykopává po další nepřesné domácí akci od své branky. Míč se dostal na polovinu hrací plochy.
24'
Centr se od praporku snesl před branku, ale obrana si dokázala poradit.
23'
Luiz Araújo (Lille) výborně vypálil z předbrankového prostoru, ale jeden z obránců zblokoval jeho střelu na rohový kop.
20'
Fanoušci, kteří tento zápas sledují, jsou zatím svědky zajímavého fotbalu. Oba kluby se pokouší hrát aktivně.
19'
Alban Lafont uvede míč do hry po útočném faulu soupeře. Rozhodl se pro dlouhý výkop, své spoluhráče ale do šance nevyslal.
18'
Domácí se probojovali do střelecké pozice, Luiz Araújo se pokoušel dostat do ještě lepší střelecké pozice, ale jeho rána byla obranou zblokovaná.
16'
Čtvrthodina hry je pryč, viděli jsme šance na obou stranách, ale ani jeden celek se prosadit zatím nedokázal.
14'
Fábio (Nantes) se propracoval do zajímavé střelecké pozice, snad první střela hostů na branku v tomto zápase. Domácí brankář byl připravený.
12'
Fotbalisté domácího celku se usadili na útočné polovině, kde se pokouší něco vymyslet. Ale přihrávka na Botmana byla nepovedená.
10'
Deset minut hry je pryč, domácí fotbalisté hrají aktivně, Luiz Araújo centroval před branku, ale jeho kolegové vypálit nedokázali.
8'
Alban Lafont (Nantes) musel zasahovat proti tvrdé střele soupeře, míč udržel před brankovou čárou.
7'
Nyní jsou to domácí, kteří se pokouší něco vymyslet. Benjamin André a Luiz Araújo kombinovali na polovině soupeře, ale do šance se nedostali.
7'
Zeki Celik (Lille) vybojoval míč na útočné polovině, ale do výraznější šance se nedostal.
6'
Burak Yılmaz (Lille) se dostal do střelecké pozice, ale jeho rána byla zblokovaná.
4'
Domagoj Bradarić (Lille) centroval před braku, ale obrana si dokázala poradit, a tak se směr hry otáčí. Randal Kolo Muani (Nantes) vedl akci svého celku.
3'
Hraje se zejména na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nemůže dostat do střelecký pozic.
3'
Jonathan David (Lille) si pomohl nedovoleně, a tak bude rozehrávat soupeř na své polovině.
1'
V poklidném tempu zápas začal, ani jeden celek se nikam nežene.
1'

Lille OSC: Maignan – Celik, J. Fonte, Botman, D. Bradarić – Araújo, Sanches, André, Bamba – B. Yılmaz, David.
Náhradníci: Djaló, Xeka, Ikoné, Lihadji, Pied, Soumaré, Weah, Yazıcı.

FC Nantes: Lafont – D. Appiah, Girotto, Pallois, Fábio – Chirivella, Louza – Coco, Blas, Simon – Kolo Muani.
Náhradníci: Petrić – Abíd, Bamba, Castelletto, Moutoussamy, Emond, Ndilu, Ch. Traoré, A. Touré..
Vzájemné souboje v poslední době ovládá Lille, které většinou těsně vítězí. Pokud budeme hledat vítězství Nantes, musíme zalistovat až do září roku 2015, kdy tento tým vyhrál jediným gólem na půdě soupeře. Od té doby se odehrálo už deset zápasů, v nichž osmkrát zvítězilo LOSC.

Nantes – Lille 0:1
Lille – Nantes 2:1
Nantes – Lille 2:3
Nantes – Lille 0:0
Všechny celky již odehráli čtyři zápasy a trochu překvapivě se na čele tabulky vyhřívají ASSE a Rennes, oba celky posbíraly deset bodů. Pokud se budeme věnovat týmům, které budeme dnes sledovat, musíme se podívat na pátou příčku. Lille totiž posbíralo osm bodů a v případě vítězství, se minimálně do soboty, posune do čela Ligue 1. Domácí mužstvo ještě v soutěži neprohráli, i když vstřelilo pouhé čtyři branky, o které se postarali Luiz Araujo a Jonathan Bamba. Ani Nantes není daleko, ale musíme jej hledat ve druhé polovině. Hostující mužstvo posbíralo pět bodů, když zvítězilo pouze s Nimes. Ovšem stále jde pouze o začátek soutěže, takže se pro Nantes zatím vážného nic neděje.
Vítám všechny fanoušky francouzské Ligue 1 Uber Eats, která má na programu páté kolo, v němž změří síly Lille OSC a FC Nantes. Pokud budeme hledat favorita, musíme jím označit domácí mužstvo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.