Ligue 1 - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Paris SG : Nice - 13. února 2021   17:00

Paris SG
23' Draxler  • 77' Kean (Icardi)
2:1
(1:0)
Nice
51' Rony Lopes
Paris SG
Navas – Kehrer, Marquinhos (C), Kimpembe, Kurzawa (78. Sarabia) – Gueye, Paredes (83. Danilo Pereira), Draxler (78. Bakker) – Kean (83. A. Herrera), Icardi, Mbappé.
S. Rico – Danilo Pereira, A. Herrera, Sarabia, Bakker, A. Diallo, Florenzi, Simons, Michut.
Pignard – Viala, Jeanne
Parc des Princes, Paříž
Nice
Cardinale – Thuram, Ndoye, Bambu, Daniliuc, Schneiderlin, Trouillet, N'Soki, Sellouki.

To je z mé strany vše, přeji hezký zbytek soboty.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 9:5. Rohy: 4:1. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 10:5.
Je dobojováno. Sledovali jsme utkání, ve kterém nakonec domácí celek potvrdil roli velkého favorita, ale nutno dodat, že vítězství PSG se nerodilo vůbec lehce. Domácí po prvním poločase vedli 1:0, ale hosté ve druhém zabrali a po chybě v domácí obraně vyrovnali na 1:1. V posledních patnácti minutách ale pařížský celek zabral a strhl vedení na svou stranu. PSG tak vyhrálo 2:1 a získalo velmi důležité tři body.
90+3'
90+2'
Hráči PSG se ale nikam netlačí, drží míč a je jasné, že to dnes zvládnou a získají všechny tři body.
90+2'
Domácí celek ještě vybojoval rohový kop.
90+1'
Rozhodčí přidal dvě minutky.
90'
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
89'
Další žlutou kartu uviděl domácí záložník Ander Herrera.
87'
Žlutou kartu dostává Kylian Mbappé (Paris Saint-Germain FC).
85'
Domácí kontrolují své vedení a nikam příliš nepospíchají, což je ale samozřejmě za současného stavu zcela pochopitelné. Hrát musí hlavně celek Nice.
83'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Moise Kean, přichází Ander Herrera.
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Leandro Paredes, přichází Danilo Pereira.
81'
Je před námi posledních zhruba deset minutek, tak uvidíme, čeho se ještě dočkáme. Jasné je to, že to bude ještě hodně zajímavé, protože hosté to musí otevřít a pokusit se o vyrovnávací branku.
79'
Hosté se pochopitelně snažili okamžitě odpovědět, ale jejich kombinační akce k ničemu nevedla. U míče jsou domácí, kteří trpělivě kombinují na své polovině.
78'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Layvin Kurzawa, přichází Pablo Sarabia.
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Julian Draxler, přichází Mitchel Bakker.
77'
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
Jenže zničehonic se domácí prosazují a jdou do vedení 2:1! Po přihrávce na zadní tyč se k míči dostal Icardi, který ho skvěle vrátil před branku a MOISE KEAN ho hlavou uklidil do branky!
76'
Jenže domácím se v posledních minutách opravdu vůbec nedaří. Hráči PSG nemohou nic vymyslet, ztrácí lehké míče a nedostávali se do zakončení. No, bude to ještě hodně zajímavé.
74'
Dobře nyní zasáhl Leandro Paredes, který se vrátil a zblokoval centr z pravé strany. Domácím se velice rychle krátí čas, takže potřebují zabrat, pokud tedy chtějí získat všechny body.
72'
Na druhé straně odcentroval Rony Lopes, ale jeho centr nebyl povedený a míč odhlavičkoval první hráč, kterým byl Presnel Kimpembe.
70'
Kylian Mbappé si to po přešlapovačce namířil do vápna, vyzkoušel to z úhlu, ale měl to opravdu hodně složité a branku trefit nedokázal. Rozehrávat tedy bude Walter Benítez.
69'
Ani z dalšího centru nic nebylo, protože na hranici penalty dominoval William Saliba, který míč okamžitě odkopl do bezpečí. Domácí jsou však stále u míče.
67'
Další přihrávka do vápna Nice, ovšem tentokrát si pro vysoký míč došel Walter Benítez, který s rozehrávkou samozřejmě vůbec nepospíchá, což je pochopitelné.
65'
Ale ani z tohoto rohu nic nebylo. Celé snažení domácích poté skončilo nepřesnou přihrávkou, po které míč získal Myziane Maolida.
64'
Rohový kop pro PSG.
63'
O další zakončení se postaral domácí mladíček Moise Kean, ale ani jeho rána neměla gólové parametry a stav utkání se tedy nemění.
61'
Je před námi posledních zhruba třicet minutek a PSG hraje s Nice stále nerozhodně, takže je jasné, že to bude ještě hodně zajímavé. Máme se na co těšit.
59'
A domácí šli hned dopředu. Kylian Mbappé to tradičně zkusil z hranice velkého vápna, pokus to byl velice dobrý, ale Walter Benítez míč konečky prstů vyrazil na roh, ze kterého se nic neurodilo.
58'
Po bleskové akci se k hlavičce dostal Amine Gouiri, ale s jeho slabým pokusem si Navas v pohodě poradil.
57'
Alexis Claude-Maurice si ti namířil do vápna, obešel dva protihráče, poté upadl, ale rozhodčí byl blízko a pokutový kop neodpískal.
55'
Kylian Mbappé to opět vyzkoušel z hranice velkého vápna, ale po jeho pokusu skončil míč vysoko nad brankou Nice. Vypadalo to na teč, ale rohový kop se nekopal.
53'
Domácí pochopitelně přidali a hned se tlačí dopředu. Nyní se dá očekávat velký tlak PSG, které si dnes nemůže dovolit zaváhat, potřebuje nutně získat všechny tři body.
51'
Nice právě vstřelilo branku!
Jenže další chybu už hosté potrestali a srovnávají na 1:1! Marquinhos pokazil přihrávku a na hranici velkého vápna si míč vzal RONY LOPES, který nekompromisní dělovkou nedal Navasovi šanci!
50'
Domácí chybovali na své polovině, ale hostující hráči toho nedokázali využít a po nepřesné přihrávce o míč zase velice rychle přišli. Na tahu je tedy domácí mužstvo.
48'
Poprvé na sebe upozornil dnes neviditelný Mauro Icardi, ale jeho střelecký pokus nebyl přesný a Walter Benítez tak zasahovat nemusel.
47'
Vypadá to, že ani jeden celek v poločase nestřídal, takže pokračujeme ve stejném složení, jako na začátku tohoto duelu.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:03 hodin.
První poločas je za námi. Sledujeme poměrně opatrný duel, který toho zatím příliš nenabídl a je trochu ze očekáváním. Přesto jsme se dočkali jedné branky. Tu vstřelil Julian Draxler a PSG tak vede nad Nice 1:0. Nutno dodat, že zaslouženě, protože domácí favorit byl o něco aktivnějším týmem. Druhý poločas bude ještě hodně zajímavý.
45+1'
45'
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
44'
Zajímavá akce hostů! Po přihrávce do vápna si na zpětnou přihrávku naběhl Amine Gouiri, ale z první poslal míč vysoko nad branku, kterou střeží Keylor Navas!
42'
Ani jeden celek nechce v závěru prvního poločasu zbytečně chybovat, takže je to nyní velmi opatrné.
41'
Do konce prvního poločasu zbývá posledních zhruba pět minutek, tak uvidíme, čeho se ještě dočkáme.
39'
Kylian Mbappé opět v akci! Tentokrát dostal parádní přihrávku do vápna, kde byl zcela sám, jenže zakončení z jedničky nezvládl a nakonec vůbec nevystřelil! Velká škoda pro domácí.
37'
Domácí jsou znovu u míče a kombinují, ale opět daleko od branky, kterou střeží Walter Benítez. Hostující brankář zatím příliš práce neměl.
35'
Kylian Mbappé si na hranici velkého vápna znovu zasekl míč, ale tentokrát si na obránce nepřišel a míč ztratil. Dobrá práce v podání Andyho Pelmarda.
34'
Po zisku míče zkoušeli něco vymyslet i hosté, ale jejich snažení nakonec ukončil Marquinhos, který zkušeně úmysl hostujícího hráče přečetl.
32'
Domácí jsou u míče a kombinují na své polovině. PSG nikam nyní příliš nepospíchá a hraje opravdu hodně trpělivě.
30'
Z prvního rohu v tomto utkání ale nic nebylo. Po zisku míče šli hosté hned dopředu, jenže je zradila přihrávka a už znovu hraje domácí celek.
29'
Aktivní Kylian Mbappé vybojoval rohový kop.
28'
Po přihrávce do vápna si na hranici penalty prostor dělal hostující Myziane Maolida, ale nakonec mu byl odpískán útočný faul a hrát tak může celek PSG.
27'
Hostující hráči zatím trochu překvapivě více drží míč a často se tlačí dopředu, ale ve finální fázi toho zatím příliš nevymysleli.
25'
Okamžitě zkoušel odpovědět Myziane Maolida, jehož pokus nebyl špatný, ale brankou neskončil. Keylor Navas nakonec zasahovat nemusel a pařížský celek stále vede o jednu branku.
23'
Ale nyní už to domácím vyšlo mnohem lépe a jdou do vedení 1:0! Po prvním zakončení hosty ještě zachránila tyč, ovšem k odraženému míči se dostal JULIAN DRAXLER, který ho pohotově uklidil do branky.
22'
Nyní to na sebe vzal Kylian Mbappé, ale ani jeho další pokus se nepovedl. Z hranice velkého vápna nedokázal trefit zařízení a rozehrávat tak bude Walter Benítez.
20'
Je za námi úvodních dvacet minutek a PSG hraje s Nice stále bez branek. Zatím jsme nic zajímavého neviděli, tedy kromě velké spousty pokažených přihrávek.
18'
Ani tentokrát z toho nic nebylo. Ve vápně na přihrávku čekal Icardi, ale hostující zadáci skvěle zareagovali a míč směřující na argentinského útočníka zastavili.
16'
Na trávníku se nic zajímavého neděje. Oba celky se tlačí dopředu, ale ani jednomu se nedaří podle představ a na první větší šanci tedy stále čekáme.
14'
Domácí dobře drželi míč na polovině soupeře, dobré dvě minutky kombinovali, ale nakonec z toho byla pouze hodně nepřesná přihrávka na Draxlera.
12'
Myziane Maolida šikovně zkoušel prostrčit míč do vápna PSG, ale vše přečetl Presnel Kimpembe, který přihrávku zastavil a rozehrál akci svého celku.
10'
Jenže s centrovaným míčem si domácí obrana v pohodě poradila a nakonec ho Leandro Paredes odvrátil do bezpečí.
9'
Obránce Layvin Kurzawa zcela zbytečně fauloval a je z toho zajímavá standardní situace pro hosty.
8'
Kylian Mbappé dostal v souboji pořádně naloženo a zůstal ležet na trávníku. Po krátkém ošetření to ale vypadá, že bude moci pokračovat.
6'
Domácí skvěle kombinují, což není žádným překvapením, ale směrem dopředu se jim zatím nedaří podle představ. Obrana Nice je v úvodu utkání hodně pozorná.
5'
Kombinační akci hostujícího celku zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd. Na tahu je tedy znovu PSG.
3'
Po další akci si Kylian Mbappé, nejlepší střelec soutěže, navedl míč až do vápna, zasekl, zbavil se obránce, ale technický pokus mu nevyšel a branku o několik metrů minul.
2'
Z první akce pařížského celku ale nic nebylo. Míč skončil v zámezí a od své branky tak bude rozehrávat Walter Benítez.
1'
Jako první se dopředu vydali domácí hráči, kteří jsou dnes jasným favoritem. A to i přesto, že jim chybí hvězdný Neymar, který se nedávno zranil.
1'
Hráči obou celků jsou na trávníku, takže duel začne za malý okamžik.

Paris Saint-Germain FC: Navas – Kehrer, Marquinhos (C), Kimpembe, Kurzawa – Gueye, Paredes, Draxler – Kean, Icardi, Mbappé.
Náhradníci: S. Rico – Danilo Pereira, A. Herrera, Sarabia, Bakker, A. Diallo, Florenzi, Simons.

OGC Nice: Benítez – Pelmard, Todibo, Saliba, Kamara – Claude-Maurice, Búdawí, Lees-Melou (C) – Rony Lopes, Maolida, Gouiri.
Náhradníci: Cardinale – Thuram, Ndoye, Bambu, Daniliuc, Schneiderlin, Trouillet, N'Soki.

OGC Nice

Hostující celek se v této sezoně zatím hodně trápí. Celek Nice odehrál o zápas méně, než soupeř, takže hosté mají na svém kontě 23 zápasů, ve kterých nasbírali 29 bodů. Z posledních pěti utkání celek Nice dvakrát vyhrál a třikrát prohrál. Naposledy hostil Angers a byla z toho výhra 3:0. Také hosté se musí obejít bez několika hráčů, protože chybět budou Atal, Danilo, Dante, Dolberg, Mvula Lotomba a Reine-Adelaide. Hosté chtějí bodovat, ale je jasné, že na hřišti PSG to budou mít nesmírně složité.
Paris Saint-Germain FC

Pařížský celek není v této sezoně dominantní, jako v těch předchozích, kdy získával jeden titul za druhým. Po 24 kolech má celek z Paříže na svém kontě 51 bodů a nachází se až na třetí pozici, když na druhý Lyon ztrácí jeden bod a na vedoucí Lille body tři. Z posledních pěti utkání PSG čtyřikrát vyhrálo a jednou prohrálo, a to s Lorientem. Dnes domácí neberou nic jiného, než všechny tři body. Domácí celek se ale musí obejít bez řady hráčů, chybět totiž budou Bernat, Dagba, Di Maria, Herrera, Navas, Pembele, Verratti a hlavně hvězdný Brazilec Neymar, který laboruje s třísly.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Francouzská Ligue 1 má na programu další kolo a my budeme sledovat duel Paris Saint-Germain FC – OGC Nice. Jasným favoritem je samozřejmě domácí celek, ale uvidíme, jak tento zápas nakonec dopadne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.