Ligue 1 - 38. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Reims : Bordeaux - 23. května 2021   21:00

Reims
15' Touré (Foket)
1:2
(1:1)
Bordeaux
44' Adli   • 58' Kwateng  (Bašić)
Reims
P. Rajković – Foket (85. F. Doucouré), Faes, Maresic, Konan – Mbuku (71. Zeneli), Cassama, Chavalerin (C), Doumbia (61. Kutesa) – Dia, Touré (72. Sierhuis).
Brisard – Danizan, Rahmouni
Stade Auguste-Delaune, Reims
Bordeaux
Costil – Poundjé (85. Zerkane), Bessile, Kwateng, Koscielny (C), Sabaly – Lacoux (66. A. Traoré), Adli, Bašić (81. Sissokho) – de Préville (46. Oudin), Hwang Ui-jo (66. Mara).

Baráž si tedy zahraje FC Nantes jenž sice vedlo 1:0, ale nakonec Montpellieru podlehlo 1:2. soupeřem bud ejiž avizované FC Toulouse. Stade de Reims končí na 14. pozici 42 bodů. Girondins Bordeaux díky dnešní výhře končí na dvanáctém místě 45 bodů. Otázkou je jak to celé v Bordeaux dopadne, jelikož tento klub řeší vážné existenční problémy. Velké plus je minimálně, že hráči Bordeaux dokázali záchranu ukopat na hřišti ve velmi těžké situaci. Mějte hezký zbytek večera.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 4:3. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 11:6.
Girondins Bordeaux ukázalo větší chuť po vítězství a připisuje si výhru 2:1. Stade de Reims i přes vedení 1:0 opět ukázalo, že závěr sezóny je zastihl ve velmi špatné formě. Díky gifům Jana Hochmana uvidíte veškeré zajímavé momenty z tohoto utkání.
90+3'
90+3'
Žlutou kartu dostává Kaj Sierhuis (Stade de Reims) za nesportovní chování.
Žlutou kartu dostává Enock Kwateng (Girondins Bordeaux FC) za nesportovní chování.
90+3'
Tvrdý souboj ve vzduchu svedl Kwateng proti Sierhuisovi. A jelikož oba kohouti měli mezi sebou následně i slovní problém. Tak přeci jen v tomto utkání padne žlutá karta.
90+2'
Costil svým výkopem pozdravil svého brankářsklého kolegu Predraga Rajkoviće.
90+1'
Zerkane byl faulován ve slibné pozici před pokutovým územím. Jenže střela z přímého kopu minula branku Remeše.
90'
Rozhodčí nastaví 3 minuty!
89'
Útok domácích ztroskotal ještě před pokutovým územím soupeře.
88'
Dlouhý nákop končí pouze u brankáře Costila.
87'
Girondins Bordeaux zdlouhavě kombinuje s míčem na své útočné polovině.
85'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Thomas Foket, přichází Fode Doucouré.
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Maxime Poundjé, přichází Mehdi Zerkane.
84'
Faes poslal míč před branku, kde ho dokázal vybojovat na obránci Dia a poslal ho do sítě! Hráč Stade Reims potvrdil férově sudímu že si pomohl při zpracování miče levou rukou, branka proto nemůže platit! Navíc by vše odhalil VAR, čehož si byl hráč patrně vědom!
82'
A do třetice se změnilo jméno týmu jenž si v této chvíli zahraje baráž, jelikož Nnates inkasovalo v duelu s Montpellierem. Jde tak již o třetí bretaňský klub na té barážové příčce. Uvidíme kdo bude mít nakonec smůlu.
81'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Toma Bašić, přichází Issouf Sissokho.
80'
Adli měl velké štěstí jelikož VAR systém nedoporučil jeho vyloučení, dle něj šlo o neumyslný úder.
80'
Cassama inkasoval nepříjemný úder loktem od Adliho.
78'
Giorndins Bordeaux začíná hrát až příliš pasivně, což by se hráčům tohoto klubu mohlo těžce nevyplatit.
77'
Nebezpečný centr zleva obrana v červenobílém nakonec zvládla odvrátit do bezpečí.
76'
Giorndins Bordeaux se už rozhodne nežene do nějakých útočných akcí.
75'
Sierhuis jenž je plný energie si splnil na výtečnou i své defenzivní úkoly.
74'
A po dalším zásahu obrany Bordeaux si domácí hráči z Reimse zahrají rohový kop, tentokráte z levé strany hřiště.
73'
Sierhuis byl zablokován ukázkovým skluzem Sabalyho – rohový kop.
72'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází El Bilal Touré, přichází Kaj Sierhuis.
71'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Nathanaël Mbuku, přichází Arbër Zeneli.
70'
Amadou Traoré při své individuální akci prošel přes tři bránící hráče a jeho zakončení vyrazil na rohový kop brankář Rajković!
69'
Adli velmi dobře pozičním stylme uspěl v souboji proti Ghislainovi Konanovi.
68'
Držení míče je stále aktivnější na straně Stade de Reims 63% ku 37% slupeře.
67'
Hráč Stade de Reims se po tvrdém souboji ocitl na zemi, sudí však i nadále nechává pokračovat ve hře.
66'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Tom Lacoux, přichází Amadou Traoré.
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Hwang Ui-jo, přichází Sekou Mara.
64'
A zatím se změnil účastník baráže, nyní to vypadá na další bretaňský klub Stade Brestois 29.
63'
Sabaly vlétl do otevřené obrany soupeře, jenže ukázal, že jeho úkoly na hřišti jsou zcela jiného ražení než ofenzívní.
61'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Moussa Doumbia, přichází Dereck Germano Kutesa.
60'
Girondins Bordeaux předvedlo ukázkový obrat v utkání. Nicméně Stade De Reims má něco přes půl hodiny i s nastaveným časem na vyrovnání.
58'
Bordeaux právě vstřelilo branku!
Rohový kop Bašiće našel ve valné hromadě před brankou přesně hlavu ENOCKA KWATENGA a ten brankáře Rajkoviće svým zakončením překonal – 1:2! Asistence: Toma Bašić.
57'
Včasný přístup obránce zastavil postup Oudina, ale je z toho rohový kop pro Girondins Bordeaux.
56'
Následný rohový kop Stade de Reims již zdaleka nebyl tak nebezpečně zahrán.
55'
Rohový kop našel v pokutovém území Faese jenž mohl splatit své gólové zaváhání, jenže na dlouhou nohu nedokázal umístit míč do branky.
54'
Mbuku vystrašil Bessileho až tak, že tento hráč pod tlakem odehrál míč pouze do zámezí.
53'
Lehké ztráty míče stále více ve hře drží hráče Girondins Bordeaux.
51'
I začátek druhého poločasu je velmi opatrný, aktivita Stade de Reims o poznání poklesla.
50'
Po odehrání míče velmi tvrdě Sabaly atakoval Moussu Doumbiu, který byl o něco ryhclejší.
49'
Jenže první střela z přímého kopu skončila na dobře postavené zdi, druhý pokus byl zablokovaný a třetí zakončení šlo úplně mimo branku.
48'
Těsně před pokutovým územím byl zezadu přišlápnut Sabaly což je výborná příležitost pro Bordeaux.
47'
Mbuku volil raději přihrávku dozadu a jeho spoluhráči se nemohou dostat přes zhuštěný střed hřiště.
46'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Nicolas de Préville, přichází Rémi Oudin.
46'
Poločasové výsledky zatím odsuzují na barážovou pozici tým FC Lorient. Tým na 18. místě si zahraje baráž proti vítězi play-off druhé ligy FC Toulouse.

Fauly: 6:2
Přes větší aktivitu Stade de Reims, jenž šlo do vedení po trefě Tourého se i pasivnější Girondins Bordeaux dočkalo ke konci první půle po nedůrazném odkopu vyrovnání zásluhou pohotového Adliho. Druhý poločas začne cca ve 22:02 hodin.
45'
44'
Branka byla ještě potvrzena VAR systémem!
44'
Centr z přímého kopu jen slabě odvrátil nedůrazný obránce Faes a ze třinácti metrů se nádherným volejem prosadil přesně k levé tyči YACINE ADLI 1:1!
43'
Přímý kop z dobré pozice pro Girondins Bordeaux.
42'
Hráči Stade de Reims zatím vyprodukovali o 150 přihrávek více než jejich soupeř Girondins Bordeaux.
41'
Centrovaného míče se ujal jistě brankář Benoit Costil.
40'
Ve středu hřiště byl faulován útočník Boulaye Dia.
38'
Dorážka na vzdálenější tyči hráče Stade de Reims Touré, byla již velmi nepřesná a zcela minula branku soupeře.
37'
Mbuku dostal krásný míč do druhé vlny, obelstil obránce zasekávačkou, ale jeho následný pokus po zemi vyrazil brankiř Costil!
36'
Lehký centr z dálky se snesl přímo do rukavic brankáře Predraga Rajkoviće.
34'
Mbuku vymyslel velmi dobrý pas na pravou stranu, jenže ten nikdo z jeho spoluhráčů nepochopil.
33'
Přenesení hry napravo bylo v podání hráčů Girondins Bordeaux příliš dlouhé a končí pouze za postranní čárou.
32'
Centr zleva odvrátil na poslední chvíli u první tyče obránce Koscielny na rohový kop pro Stade de Reims.
31'
Kwateng vyslal do tutové pozici za obranu de Prévilla, jenže ten proti brankáři Rajkovićovi neskutečně ztroskotal!
30'
I přes velké obtíže dokázal udržet míč na svých kopačkách Nathanael Mbuku.
28'
Centr hráče Stade de Reims byl lehce odvrácen obráncem z první mimo pokutové území.
26'
Domácí obrana opět ukázala svou velmi dobrou kompatibilitu a nepustila soupeře ke střeleckému zakončení.
25'
Ač ve vzdušném souboji lépe uspěl hráč Girondins Bordeaux, balon nakonec končí na kopačkách hráčů z města Remeše.
23'
Obránce Wout Faes dostal na povel rozehrávku Stade de Reims.
22'
Nicolas de Préville byl nedobrovolně odeslán na zelený pažit.
20'
Úvodní dvacetiminutovka lépe vyšla hráčům Stade de Reims jenž získali po trefě Tourého náskok 1:0!
19'
Nakopávaný míč Bordeaux ze středu hřiště neměl žádnou šanci překvapit připravenou obranu soupeře.
17'
A domácí tým je po vstřelené brance zjevně při chuti.
15'
Reims právě vstřelilo branku!
Tým Stade de Reims přenesl hru zleva doprava, kde Foket velmi dobře odcentroval, nejvýše vyskočil EL BILAL TOURÉ a míč umístil přesně pod břevno – 1:0! Asistence: Thomas Foket.
15'
Centr zleva odvrátil Koscielny pouze za postranní čáru.
14'
Tato přihrávka na levé straně hřiště byla velmi dlouhá na hráče v červeném dresu.
13'
Stade de Reims v poklidu kombinuje s míčem na kopačkách na své polovině hřiště.
11'
Akce Girondins Bordeaux po pravé straně hřiště byla velmi zajímavá, přihrávka před branku našla Adliho, který tak dlouho váhal se střelou až do momentu, kdy nastřelil dva bránící protihráče.
10'
Foket se snažil nastartovat nabíhajíícho spoluhráče Tourého.
9'
Bašić se snažil založit akci Bordeaux, ta však ztroskotala na pozorné obraně soupeře.
7'
Po tvrdém zákorku se z hrací plochy jen těžce zvedá hráč Girondins Bordeaux.
5'
Útočná snaha Stade de Reims končí předčasně odpískaným ofsajdem.
4'
Po útočném faulu Tourého bude přímý kop poblíž pokutového území rozehrávat brankář Costil.
2'
Foket neuspěl v osobním souboji proti Bessilemu.
1'
Stade Reims bude hrát v červenobílých dresech, Girondins Bordeaux nastoupí k utkání ve svých modrých dresech.

Stade de Reims: P. Rajković – Foket, Faes, Maresic, Konan – Mbuku, Cassama, Chavalerin, Doumbia – Dia, Touré.
Náhradníci: Dialy N'Diaye – Kutesa, Sierhuis, Zeneli, De Smet, F. Doucouré, Drameh, Flips, Mbow.

Girondins Bordeaux FC: Costil – Poundjé, Bessile, Kwateng, Koscielny, Sabaly – Lacoux, Adli, Bašić – de Préville, Hwang Ui-jo.
Náhradníci: Poussin, Rouyard – Sissokho, Mara, Zerkane, Seri, Briand, Oudin, A. Traoré, Mputu.

Poslední utkání Stade de Reims:

Paris Saint Germain – Stade Reims 4:0 (2:0)

Branky: 12. (penalta) Nemar, 23. Mbappé, 67. Marquinhos, 88. Kean

Bez ŽK

ČK: 9. Abdulhamíd (Stade Reims)

Reims: P. Rajković – Foket, Faes, Abdulhamíd (C), Konan – Cassama – Mbuku (83. Kutesa), Munetsi, Chavalerin, Cafaro (55. Zeneli) – Dia (72. Touré).
Poslední utkání Girondins Bordeaux:

Girondins Bordeaux – Racing Lens 3:0 (1:0)

Branky: 32. Hwang, 89. Sabaly, 90+1. Zerkane

ŽK: 82. Poundjé – 56. Badé, 58. Kakuta

Bordeaux: Costil (C) – Kwateng, Baysse, Benito, Sabaly – Poundjé (84. Zerkane), Adli (75. Sissokho), Lacoux (85. Seri), Bašić – de Préville (75. Oudin), Hwang Ui-jo (66. Mara).
Utkání bude z důvodu bezpečnostních opatření odehráno bez divácké účasti.
Stade Reims soutěž již delší dobu dohrává pouze v agónii, která čítá již sedm zápasů bez výhry s bilancí 0 – 4 – 3. Poslední zápas za tři body pro Reims byla hubená výhra 1:0 na hřišti jasně posledního Dijonu.
Hráči Girondins Bordeaux dokázali malý zázrak, když podle všeho udrží Bordeaux sportovní cestou v lize. jejich o počin je o to lepší, že to bylo v stiaci, kdy klub balancuje na hraně krachu. Což samozřejmě nikomu nepřidá. Další věcí je, zda Bordeaux dostane licenci a bude i nadále působit v nejvyšší soutěži. Tomuto celku, kde kdysi působil Šmicer či Plašil velmi pomohli dvě domácí výhry nad Rennes a Lens.
Stade Reims (13) se utká v posledním kole na svém hřišti se svým tabulkovým sousedem Girondins Bordeaux (14). K záchraně obou celkům stačí uhrát v tomto utkání bod.