Ligue 1 - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Angers : Clermont Foot - 12. prosince 2021   15:00

0:1
(0:0)
Clermont Foot
84' Bayo
Angers
Petković – Ebosse, Thomas, I. Traoré (C) – Cabot, Fulgini, Mangani (65. Mendy), Ounahi (87. Pereira Lage), Doumbia (87. Bobichon) – Boufal, Cho (65. Bahoken).
Stinat – Danos, Mouysset
Stade Raymond Kopa, Angers
Djoco – Zedadka, Magnin, Ogier (C) (20. Dossou, 66. Tell), N'Simba – Samed, Gastien – Seidu, Iglesias (79. Chauí), Mendy (78. Y. Diaby) – Bayo.
Desmas – Boyer, Mohamed, Chauí, Y. Diaby, Tell, Dossou, A. Sidibé, Jaby.

Ode mě je to pro dnešní duel vše. Děkuji vám za pozornost a budu se na vás těšit u některého z dalších zápasů. Hezký zbytek víkendu!
Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 3:3.
Střely mimo: 6:7.
Rohy: 8:3.
Ofsajdy: 0:2.
Fauly: 8:12.
Dnešní utkání mezi Angers a Clermontem končí vítězstvím hostů 1:0! Zatímco v prvním poločase byli přeci jen lepším týmem domácí, ve druhé půli se obraz hry změnil aktivnější byl Clermont. Jediná přesná trefa zápasu padla v 84. minutě, kdy se po hře rukou kopala penalta. K pokutovému kopu se postavil Mohamed Bayo a nabídnutou příležitost využil nekompromisní trefou doprostřed branky.
Zatímco Angers tak po dnešním klání zůstává ve středu tabulky, Clermont se ze sestupových vod posunul na 16. místo.
90+6'
90+4'
Žlutou kartu dostává Yadaly Diaby (Clermont Foot).
90+2'
Roh pro Angers. Centr od praporku, kterým se prezentoval Antonin Bobichon, byl příliš krátký a se zbytkem už si poradila pozorná obrana soupeře.
90+1'
Rozhodčí druhý poločas nastavuje o pět minut.
90'
Žlutou kartu dostává Romain Thomas (Angers SCO).
88'
Abdul Samed jde pár metrů před vápnem k zemi. Přítomní fanoušci jsou hodně naštvaní, i podle videozáběru šlo o dost přifilmovaný pád.
87'
Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Azzedine Ounahi, přichází Mathias Pereira Lage.
Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Souleyman Doumbia, přichází Antonin Bobichon.
87'
Zbývá posledních pár minut do konce základní hrací doby. Je definitivně rozhodnuto, nebo se dočkáme dramatického závěru?
84'
Clermont Foot právě vstřelil branku! Autorem branky z pokutového kopu je MOHAMED BAYO. Guinejský útočník míč poslal naprosto chladnokrevně tvrdou střelou doprostřed branky, gólman Petković byl bez šance.
83'
Celou situaci ještě prověřuje VAR, který ale penaltu patrně potvrzuje.
82'
Rozhodčí po hře rukou ve vápně v podání Batisty Mendyho nařizuje penaltu pro Clermont!
80'
Po rohovém kopu se k zakončení hlavou propracoval Ismael Traore, brankář Ouparine Djoco byl připraven. Třiadvacetiletý gólman vzápětí zlikvidoval i nebezpečnou Traoreho dorážku.
79'
Střídání v týmu Clermont Foot: ze hřiště odchází Jonathan Iglesias, přichází Sajfaddín Chauí.
78'
Střídání v týmu Clermont Foot: ze hřiště odchází Arial Mendy, přichází Yadaly Diaby.
77'
Hráči Angers se připravují na rozehrání rohového kopu.
73'
Aktuální stav pochopitelně více vyhovuje hostům, kteří byli před zápasem pasováni do role outsidera a v tabulce Ligue 1 aktuálně bojují o posun mimo sestupové pásmo.
71'
Na hřišti je v posledních minutách k vidění poměrně nezáživný fotbal bez větších útočných akcí.
69'
Počet střel na branku se nám vyrovnal – oba týmy už zařízení trefily dvakrát. Ani jedna ze střel ale v síti neskončila a ani po bezmála 70 minutách jsme se gólu nedočkali.
66'
Střídání v týmu Clermont Foot: ze hřiště odchází Jodel Dossou, přichází Jordan Tell.
65'
Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Mohamed-Ali Cho, přichází Stéphane Bahoken.
Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Thomas Mangani, přichází Batista Mendy.
64'
Žlutou kartu dostává Yohann Magnin (Clermont Foot) za svůj hodně riskantní skluz, kterým k zemi poslal Mohameda Cha.
61'
Po rozehraném přímém kopu a prodloužení hlavou míč doletěl k Ismaelovi Traoremu, před nímž už stála jen částečně odkrytá brána. Obránce z Pobřeží slonoviny nebyl v ideální pozici a míč do sítě nedostal.
60'
Kolem pokutových území obou celků to začíná vřít, dočkáme se první přesné trefy?
56'
Akim Zedadka dostal přihrávku do běhu a z levé strany rychle zamířil před osamoceného gólmana Danijela Petkoviće, který dokázal tvrdou střelu krásným zákrokem zneškodnit.
54'
Johan Gastien se po velmi pěkné přihrávce propracoval ke střele, kterou povedeným zákrokem likviduje brankář Petković.
51'
Alidu Seidu povedeným skluzem odebral míč jednomu z domácích fotbalistů, bude se vhazovat.
48'
K zakončení hlavou se po zahrání rohového kopu dostal Romain Thomas. Francouzský stoper míč trefil ideálně, gól z toho ale není. Balon těsně minul pravou tyč.
47'
Souleyman Doumbia nabral vysokou rychlost a přes několik soupeřů proběhl až k hranici vápna, kde míč ztratil. Vybojoval však alespoň roh pro Angers.
46'
Hráči obou týmů se vrací na trávník, druhý poločas bude moci za malou chvíli začít.
První poločas dnešního utkání mezi Angers a Clermontem nabídl zajímavé akce na obou stranách, končí ale bez gólu. Blíže k jeho vstřelení byli jednoznačně domácí. Největší šanci měl na svých kopačkách už v 8. minutě Sofiane Boufal, který svou střelou z dálky orazítkoval jen břevno.
45+2'
45+1'
Rozhodčí nastavuje jednu minutu.
45'
Rohový kop nakrátko zůstal zcela nevyužit.
45'
Ouparine Djoco už balon na hřišti udržet nezvládl, Angers bude kopat roh.
42'
Střela z dálky v podání Angela Fulginiho málem zaplula do sítě, míč ale nakonec proletěl kolem pravé tyče.
39'
Další přímý kop pro Angers. Sofiane Boufal, který se jeho rozehrání ujal, ale selhal. Nepovedený centr zachytila obrana.
37'
Vital N'Simba skluzem poslal k zemi Enza Ebosseho těsně před vápnem, Angers bude mít výhodu přímého kopu.
36'
Tak tohle se nepovedlo. Vital N'Simba vystřelil směrem na branku, míč ale poslal mezi diváky tak do patnácté řady.
34'
S centrem Johana Gastiena si i napodruhé obrana soupeře poradila.
33'
Další roh Clermontu, tentokrát z levé strany.
33'
Rohový kop pro hosty.
32'
Výraznou dominanci z první dvacetiminutovky nedokázali domácí fotbalisté využít, teeď už se obraz hry pomalu mění a Clermont se k míči dostává mnohem častěji.
28'
Johan Gastien sestřelil Angela Fulginiho a Angers získává přímý kop ze slušné pozice.
27'
Angelo Fulgini se odprostil od soupeře a následně byl zfaulován, míč tak opět zamíří na kopačky domácích.
26'
Azzedine Ounahi několik metrů před vápnem napřáhl ke střele, jeho dalekonosný pokus ale doplachtil jen k připravenému Ouparinemu Djocovi.
24'
Mohamed Bayo fauloval Enza Ebosseho, který tak pro svůj tým získává výhodu přímého kopu.
22'
Jodel Dossou byl chycen v postavení mimo hru a povedený pas Johana Gastiena tak nevyužije.
21'
Clermont je pod čím dál větším tlakem, první gól visí ve vzduchu.
20'
Střídání v týmu Clermont Foot: ze hřiště odchází zraněný kapitán Florent Ogier, přichází Jodel Dossou.
19'
S centrem od rohového praporku si ale obrana soupeře bez problémů poradila.
19'
Angers může branku soupeře ohrozit z rohového kopu.
18'
Kapitán hostů je ošetřován za postranní čarou. Zdá se, že bude potřeba střídání.
17'
Ogier se zapojil zpět do hry, ale teď opět leží na zemi a bude potřeba ošetření lékařským týmem.
16'
Florent Ogier po zákroku jednoho z protihráčů padá na zem, rozhodčí nechal dohrát útočnou situaci a následně odpískal faul.
16'
Angers dosavadnímu průběhu utkání dominuje, na první branku ale stále čekáme.
14'
2-0: taková je aktuální statistika střel.
11'
Sofiane Boufal z levé strany pokutového území vyslal nepříjemnou střelu po zemi, která ale končí daleko mimo hřiště.
8'
Další výraznou příležitost spálil Sofiane Boufal, který vystřelil z hranice velkého vápna, míč ale trefil pouze břevno!
7'
První velkou šanci měl na kopačkách Angelo Fulgini, který chtěl využít centr Souleymana Doumbiy, hlavičkou ale míč nasměroval těsně vedle bránu.
5'
Vital N'Simba po kontaktu s protihráčem padá k zemi, rozhodčí píská faul.
4'
Střelecký pokus Vitala N'Simby byl zblokován soupeřem.
1'
Domácí dnešní zápas odehrají v černobílých dresech, jejich soupeři oblékli bílé trikoty.
1'

Angers SCO: Petković – Ebosse, Thomas, I. Traoré (C) – Cabot, Fulgini, Mangani, Ounahi, Doumbia – Boufal, Cho.
Náhradníci: Mandrea – Manceau, Mendy, Capelle, Bobichon, Pereira Lage, Ninga, Bahoken, Thioub.
Trenér: Gérald Baticle

Clermont Foot: Djoco – Zedadka, Magnin, Ogier (C), N'Simba – Samed, Gastien – Seidu, Iglesias, Mendy – Bayo.
Náhradníci: Desmas – Boyer, Mohamed, Chauí, Y. Diaby, Tell, Dossou, A. Sidibé, Jaby.
Trenér: Pascal Gastien

Rozhodčí: Stinat – Danos, Mouysset.
Toto utkání bude historicky prvním střetnutím Angers a Clermontu v nejvyšší francouzské soutěži. Naposledy se oba celky potkaly v roce 2015 v Ligue 2, výhru 2:0 tehdy slavil Clermont.
Clermont Foot (18. místo, 3 – 5 – 9, skóre 19:32, 14 bodů)

Hostům se po historicky prvním postupu do Ligue 1 nedaří. Aktuálně by je čekala baráž o udržení, a to by si svěřenci kouče Pascala Gastiena jistě nepřáli. Jenže výsledky hovoří jasně. Po až nečekaně dobrém vstupu do letošní sezóny, kdy Clermont porazil Bordeaux (2:0) a Troyes (2:0) a v atraktivních duelech remizoval s Lyonem (3:3) a Métami (2:2), přišla dlouhá série bez výhry. Tu poslední vydřeli fotbalisté ze střední Francie téměř před dvěma měsíci, když porazili Lille 1:0. Následná série 7 utkání, kdy Clermont získal pouhopouhý jeden bod, ho poslala téměř k samému dnu tabulky. Dokážou hosté překvapit Angers a posunout se mimo sestupové pásmo? Dopomoct by jim k tomu mohl Mohamed Bayo, který v 16 zápasech vstřelil 8 branek a přidal 2 asistence.

Posledních 5 utkání Clermontu:

Montpellier – Clermont 1:0
Clermont – Lens 2:2
Reims – Clermont 1:0
Clermont – Nice 1:2
Saint-Étienne – Clermont 3:2
Angers SCO (8. místo, 6 – 7 – 4, skóre 25:22, 25 bodů)

Domácí celek se po 17 odehraných kolech drží přesně tam, kde by ho asi většina diváků francouzské nejvyšší soutěže očekávala. Angers okupuje s 25 body klidný střed tabulky, vzhledem k dosavadní vyrovnanosti ligy má ale tým ze západu Francie na dosah i boje o evropské poháry. Z posledních pěti utkání mají domácí bilanci dvou výher, dvou remíz a jedné porážky. Nejproduktivnějším hráčem týmu je osmadvacetiletý záložník Sofiane Boufal, který do statistik zatím zapsal 5 gólů a 3 asistence. Rodák z Maroka se výrazně podílel i na poslední výhře Angers proti Remeši, když byl u obou gólů svého týmu (1+1).

Posledních 5 utkání Angers:

Reims – Angers 1:2
Angers – Monako 1:3
Lens – Angers 2:2
Angers – Lorient 1:0
Lille – Angers 1:1
Zdravím všechny milovníky fotbalu! V rámci 18. kola francouzské Ligue 1 se proti sobě utkají Angers SCO a Clermont Foot. Dnešním zápasem vás bude provázet Jan Spurný.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.