Ligue 1 - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bordeaux : Clermont Foot - 8. srpna 2021   15:00

0:2
(0:0)
Clermont Foot
82' Bayo  (Rašani) • 90+3' Dossou  (Tell)
Bordeaux
Costil – Kwateng, Koscielny (C), Mexer, Benito (62. Medioub) – Sissokho, Bašić (81. Zerkane) – Adli (46. Otávio), Oudin, Kalu (72. A. Traoré) – Briand (62. Mara).
Poussin – Bellanova, Bessile, Medioub, Mara, A. Traoré, Otávio, Zerkane, Bakwa.
Batta – Aube, Coniglio
Matmut Atlantique, Bordeaux
Desmas – N'Simba, Hountondji, Ogier (C), Zedadka – Samed, Gastien – Dossou, Berthomier (70. Iglesias), Allevinah (79. Rašani) – Bayo (87. Tell).
Djoco – Mendy, Albert, Seidu, Iglesias, Tell, Rašani, Boyer, Teixeira.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Žluté karty: 1 – 0.
Snový rok Clermontu pokračuje i po historicky prvním postupu do Ligue 1. Svěřenci Pascala Gastiena rozhodně nepůsobili jako nezkušení nováčci a po skvělém výkonu si odváží z Matmut Atlantique všechny tři dostupné body. Tým z regionu Auvergne-Rhône-Alpes si zejména v první půli připravil mnoho šancí. Dva góly mu nebyly uznány pro ofsajd a další možnosti zlikvidoval vždy dobře postavený gólman Costil. Po nebezpečné hlavičce Ogiera se už zdálo, že Bordeaux dostane koncovku pod svou kontrolu. Opak se však stal pravdou, střídající Rašani v 82. minutě nahrál na gól Bayovi. Domácí v zoufalé snaze o vyrovnání nic nepředvedli a v nastaveném čase kapitulovali od Dossoua ještě jednou.
90+4'
90+3'
Clermont Foot právě vstřelil branku!
Bude to vítězná premiéra v nejvyšší soutěži pro Clermont! Costil se postaral o rozehrávku z půlící čáry, jenže vzápětí se na něj řítil smrtící protiútok. Jordan Tell přihrál doprava na JODELA DOSSOUA, jenž udělal Costilovi drzou kličku a vše uzavřel rutinní střelou do prázdné brány.
90+2'
Jeden ze členů domácího realizačního týmu viděl podobu žluté karty. Asi šlo o poznámky k drobnému zdržování při vhazování Cédrica Hountondjiho.
90+1'
Dramatická koncovka bude trvat po dobu čtyř nastavených minut.
90'
Rašani si chytře počkal na náběh Tella, jenž vyvrcholil rohovým kopem. I ten byl rozehrán především na jistotu, hosté nechtějí přijít o míč.
90'
Costilův dlouhý odkop se stal kořistí Clermontu, jenž rozjel plynulou kombinaci. Z útočné třetiny hřiště se však vrací až ke stoperům.
89'
Útočný záchvěv Bordeaux ještě chvíli pokračoval. Jednalo se o centr z pravého křídla, nicméně Sekou Mara svou hlavičkou jen lehce protáhl brankáře Desmase.
88'
Zerkane byl faulován hned při zpracování Marovy přihrávky. Kwatengův nákop do šestnáctky si muži v bílém pohlídali.
87'
Střídání v týmu Clermont Foot: ze hřiště odchází Mohamed Bayo, přichází Jordan Tell.
86'
Tak jsem to zakřikl, protože na zemi zůstává sedět Mohamed Bayo. Poprvé v zápase bude zapotřebí zásah realizačního týmu.
84'
Jestli Bordeaux začínalo být uspokojeno remízovým stavem, tak nyní musí pořádně zabrat. Na vyrovnání mu nezbývá ani deset minut. Moc důvodu k nastavování není.
82'
Třetí trefa Clermontu už platí, obrovská radost v kotlíku hostujících příznivců může vypuknout! Akim Zedadka zprava poslal centr k vzdálenější tyči, kde ho Rašani sklepl na MOHAMEDA BAYA a ten snadným doklepnutím otevřel gólový účet svého týmu v Ligue 1!
81'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Toma Bašić, přichází Mehdi Zerkane.
81'
Gastienův pas na přední tyč zneutralizoval dobře postavený Otávio. Zedadka ještě vhazuje, ale to už je balon hodně daleko od Benoita Costila.
80'
Medioub rozehrál jen na Zedadku, ale pak své drobné zaváhání napravil zablokováním napřaženého Dossoua. Znovu se chystá rozehrávka od praporku.
79'
Střídání v týmu Clermont Foot: ze hřiště odchází Jim Allevinah, přichází Elba Rašani.
78'
I zleva kopal Bašić, ale ani v tomto případě se poblíž Desmase nekonalo nic, co by mohlo změnit bezbrankové skóre.
77'
Toma Bašič nabízel míč do přelidněného malého vápna. Učinil tak hned dvakrát, ale po zásahu Baya je výsledkem jen další roh z opačné strany.
76'
Florent Ogier se vrhl pod nohy Traorého. Míč ale zůstal ve hřišti a Gastien ho odrazil na roh až po následném centru.
75'
Allevinah se začátkem druhého poločasu ze hry úplně vymizel. V první půli byl přitom namočen do většiny povedených akcí Clermontu.
74'
Vital N'Simba měl co dělat s aktivitou čerstvého Traorého. Z pohledu Clermontu to zvládl, jenže Dossou si vzápětí neporadil se zpracováním jedné z přihrávek.
73'
Od Ogierovy hlavičky se situace na trávníku poněkud uklidnila. Bordeaux začíná více držet míč, i když to ještě nemá kýžený efekt v podobě gólových šancí.
72'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Samuel Kalu, přichází Amadou Traoré.
71'
Bašić roztáhl hru doleva na Oudina, jenž použil Zedadku jako prostředek k zisku rohového kopu. Ten byl rozehrán na přední tyč, ale Sekou Mara prodloužil centr do autu.
70'
Střídání v týmu Clermont Foot: ze hřiště odchází Jason Berthomier, přichází Jonathan Iglesias.
69'
Abdel Medioub se postaral o Zezadku, který si neúspěšně šel pro další rohový kop. Vypadá to, že se bude poprvé střídat i na straně hostů.
68'
Toma Bašić moc lidí na hezky zaplněném stadionu nepotěšil. Dalekonosná střela z nepřipravené pozice mu vůbec nesedla, Desmas zůstal bez práce.
67'
Berthomier kroutil centr směrem od branky, ale domácí jej zvládli odhlavičkovat z šestnáctky pryč. Pak už se Clermont vyhnal nepřesností N´Simby.
66'
Zdvojený Bayo nepřevzal nákop na hrot útoku. Se ziskem rohového kopu musí být v této situaci nadmíru spokojen.
65'
Po souboji s faulujícím Bašićem skončil v bolestech Zedadka. Chvíli to s ním nevypadalo nejlépe, ale nakonec promptně vyskočil zpátky na nohy.
64'
Ogier vystoupil z pozice stopera a proto se raději uchýlil k faulu. Standardka zahrávaná z velké vzdálenosti však užitek nepřinesla.
62'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Jimmy Briand, přichází Sekou Mara.
62'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Loris Benito, přichází Abdel Medioub.
62'
Gastien pomohl napravit ztrátu Zedadky, který předtím podklouzl. Hra se přesunula doleva, ale N´Simba neodcentroval podle svých představ.
61'
Bašić hraje jenom dozadu, takže míč bude cirkulovat mezi Mexerem, Koscielným a dalšími. Mezitím už se chystají změny v sestavě Bordeaux.
60'
Jen aby Clermont svých neproměněných příležitostí ve finále nelitoval. Už dávno měl tento ligový nováček vést alespoň o dva góly.
59'
Ani teď se skóre nemění! Gastien při exekuci rohového kopu vystřídal Berthomiera a hned z toho byla hezká hlavička z dílny kapitána Ogiera. Costil ji reflexivně vyrazil!
58'
Akim Zedadka přečetl rozehrávku Bordeaux. Jeho zisk míče předcházel akci Dossoua, ze které resultuje rohový kop.
57'
Z vhazování vedle pokutového území domácí tým nic nevytěžil. Na vině byl přestupek Oudina a hvizd hlavního arbitra.
56'
Zedadka za žádnou cenu nechtěl odevzdat míč, když byl pod tlakem u rohového praporku. Nakonec si však musel pomoct odkopem do autu.
54'
Sissokho si pomohl drobným faulem na půlce. Hosté se na pár přihrávek propracovali ke střelbě, ovšem Bayo z jedničky už tradičně zasáhl prostor hlídaný Costilem.
53'
S rohovým kopem už si hosté poradili s mnohem větším přehledem. Přesto se zdá, že Bordeaux bude po změně stran nebezpečnější.
52'
Nebezpečné propadnutí Clermontu na půlící čáře hasil Arthur Desmas, jenž levou nohou vytěsnil zakončení uniklého Kaloua. Jednoznačně největší šance pro Bordeaux.
51'
Bayo vyzval k Koscielného k rychlostnímu souboji a později i k menšímu tanečku v pokutovém území. Šikovně se uvolnil až do zakončení z ostrého úhlu, ale Costil byl u bližší tyče pozorný.
50'
Oudin údajně chytil přetažený centr na zadní čáře. Díky tomu mohl později vyrobit centr na první tyč, kde se do těžké hlavičky neúspěšně skládal Briand.
49'
V první půli neviditelný Oudin začal po změně stran na levé straně. Prohodil si tak pozice s Kaluem, jenž byl znát o mnoho více.
48'
Poprvé se z tribun ozval významnější pískot spojený s bučením Benito si nevěděl rady a už poněkolikáté odpálil balon do zámezí.
47'
Napadající Vital N'Simba chtěl obrat o míč nově příchozího Otávia. Skluz ale blbě načasoval a dopustil se faulu.
46'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Yacine Adli, přichází Otávio.
46'
Statistiky po 1. půli:
Střely na branku: 3 – 4
Střely mimo: 1 – 4
Držení míče: 43 % – 57 %
Rohové kopy: 1 – 5
Fauly: 7 – 4
Sto deset let po založení klubu má Clermont za sebou historicky první poločas v Ligue 1. Ligový nováček předvedl fantastický výkon, kterému chybělo jen preciznější zakončení. Bayo a Allevinah své dvě šance sice proměnili, ale gólová radost se kvůli ofsajdům nekonala. Hosté toho měli ještě více, řada příležitostí však skončila na těle dobře chytajícího Benoita Costila. Bordeaux naopak nepředvedlo zhola nic. Jen se štěstím jde na týmovou poradu za stavu 0:0.
45+1'
45+1'
V pokračujícím presinku fauloval Berthomier. To už se zdá, že se v první půli nic nestane. Přidáno je pouze šedesát vteřin a Adli nakopává k Ogierovi.
45'
Rozehrávka Bordeaux se ocitla pod velkým tlakem. Benito si musel vystačit s odkopem do autu, protože už měl kolem sebe vícero bílých dresů.
44'
Teenager Sissokho vyrobil svou pravačkou razantní střelu zpoza šestnáctky. Úplně marný pokus to nebyl, chybělo mu však lepší umístění. Desmas se nemusel nikam přesouvat.
43'
Alespoň při bránění rohových kopů působí domácí jedenáctka velmi jistě. Berthomier ještě nevytvořil žádnou vážnější situaci.
42'
Znovu v práci Costil, který rukou vytěsnil i projektil Baya. K tomu trochu nečekaně propadla původní přihrávka z pravého křídla.
40'
Bordeaux může mluvit o štěstí, že stále drží remízový výsledek! Jodel Dossou tentokrát dostal napravo hodně volného místa. Vstup do vápna byl volný, nicméně tvrdou ranou trefil Costila do rozpažené ruky.
39'
Salis Abdul Samed se rozhodl přizvat do hry také pravou stranu. Dossou zatím tolik vidět není, nyní se mu nepovedlo obejít zataženého Kaloua.
38'
Před Allevinahem se otevřel střed hřiště. Místo přihrávky do křídel ale zbytečně napřáhl z dálky a hodně ulehčil život domácí defenzivě. A nabízející se spoluhráče rozhodně nepotěšil.
37'
Když už to vypadalo na souvislejší akci Bordeaux, tak se zrodila Adliho nepřesná přihrávka za pravou postranní čáru. Na programu je aut N´Simby.
36'
Benito se horším zpracováním dostal do složité situace. Míč šel od něj na roh, nicméně blesková rozehrávka se ligovému nováčkovi moc nevyplatila.
35'
Allevinah vzorně vypomohl také obraně. Frustrovaný Samuel Kalu ho počastoval skluzem zezadu a stal se prvním držitelem žluté karty.
34'
Trochu překvapivě je to Costil, který má více brankářské práce. Nyní reagoval na šanci Allevinaha, kterého tečovanou průnikovkou vysunul Berthomier. Zblízka byla trefena Costilova levá noha.
33'
Kwateng dalekonosným centrem pozdravil Arthura Desmase. Míč měl letět na Brianda, který je zatím hodně odstřižený od zbytku sestavy.
32'
N´Simba doplnil na levé straně aktivního Allevinaha. Razantní pas k přední tyči se od dalšího útočícího hráče odrazil hodně vedle branky.
31'
I napodruhé to Berthomier cpal z pravé strany na přední tyč. Domácí byli připraveni a posléze vystavili Baya do očividného ofsajdu. Nejlepší střelec druhé ligy na nákop beztak nedosáhl.
30'
Dossou neprocedil míč skrz velezkušeného Koscielného. Bývalý zadák Arsenalu jej srazil na další roh, jenž se po nástřelu k bližší tyči bude ještě jednou opakovat.
29'
Držení míče: 44 % – 56 %.
28'
Jason Berthomier objevil jen hlavu protihráče. Zpátky do ohně chtěl nastřelit balon Zedadka, ale trefil hned první překážku.
27'
Vital N'Simba nezvládl odcentrovat, ale na druhou stranu připravil Clermontu výhodu rohového kopu.
26'
Allevinah si po svižném rozjezdu s míčem na noze raději přibrzdil a počkal na podporu spoluhráčů. Mezitím se vrací také domácí ekipa.
25'
Clermont vytáhl presink na takovou úroveň, že si Mexer musel vypomoct s brankářem Costilem.
23'
Druhé velké varování pro domácí defenzivu. Allevinah dokončil rychlý výpad jednoduchou gólovou střelou, jenže celá akce v sobě znovu měla ofsajd na pravém kraji hřiště.
Po vlažnějším úvodu a vzájemném rozkoukávání se hra pořádně rozhýbala. Doufejme, že hráči budou v nastoleném trendu pokračovat i nadále.
21'
Allevinah při bránění Adliho zasáhl rohový praporek, od kterého šel míč za zadní čáru. Bašić po rohu výtečně našel Kwatenga, ale první vážnější střela hlavou proletěla vedle brány.
20'
Na druhé straně si Bašić vyzkoušel exekuci standardní situace, ze které resultuje pouze vhazování Enocka Kwatenga.
19'
Historický milník hostujícího klubu se ruší! Clermont vykombinoval akci tří proti třem až do prvního gólu v nejvyšší soutěži. Bayo zakončoval do prázdné brány, ale později zjistil, že gól neplatí pro správně posouzený ofsajd.
18'
Loris Benito přes sebe nepustil centr z pravého kraje. Stále ale zůstává v pozoru, protože Clermont pokračuje autovým vhazováním.
17'
I přes nepříjemnou kolizi Adliho s jedním z hostů mohl akci Bordeaux dokončit Kalu. Další střela z delší vzdálenosti byla jedovatější, ale Desmas ji přesto zpacifikoval.
16'
Jednoduchý zákrok má za sebou také Benoît Costil, kterého nezaskočil tečovaný centr N´Simby. Poblíž sebe neměl nikoho z Clermontu.
15'
Kalu a Kwateng rozjeli náznak protiútoku. První z nich ho docela zazdil ukvapenou střelou z třiceti metrů, jež málem ani nedoletěla k Desmasovi.
14'
Hraje se v takřka ideálních podmínkách. V Bordeaux je jasné počasí, ale teplota jen okolo čtyřiadvaceti stupňů.
13'
N´Simbovo prostrčení k hraně šestnáctky zastavil Issouf Sissokho, který dnes v devatenácti letech debutuje v základní sestavě Bordeaux.
12'
Adlimu se před nosem zavřely dveře do pokutového území. Poté už přišel odpískaný faul na hostujícího Dossoua.
11'
Jenže přišla další z řady nevynucených chyb. Karta se obrací, útočné plány rozbalují fotbalisté Bordeaux.
10'
Clermont si poradil s neúčinným napadáním. Dossou překročil půlící čáru a nyní už se bude útočit do plných.
9'
Rémi Oudin byl adresátem dlouhého pasu na pravý kraj. Balon si ale nezvládl zpracovat a vhazovat budou hosté.
8'
Domácí se na hřišti zatím trochu hledají. Zrychlenou kombinaci nyní vedl Kwateng, ale míč mu byl odpálen do bezpečí.
6'
Jim Allevinah si to vzal tou nejpřímočařejší cestou. Míč si ale nechal moc dlouho a ještě před pokutovým územím o něj přišel.
5'
Hountondji zleva odcentroval a spustil sérii soubojů na hranici šestnáctky. Obrana Bordeaux první prověrku zvládla.
4'
Oba týmy se pustily do boje pořádně zostra. Už několikátým faulem se v této chvíli provinil domácí křídelník Samuel Kalu.
3'
Akim Zedadka byl nepříjemně naháněn vedle vlastního pokutového území. Sázka na malou domů k brankáři Desmasovi se mu ale vyplatila.
2'
O úvodní výkop zápasu se postarali domácí, kteří nastupují v tmavě modrých dresech. Clermont se představí v bílém.
1'
Tento nástup na hřiště si hráči museli užít. Pro Clermont jde o historický zápas. Bordeaux je zase vítáno několika desítkami tisíc nadšených fanoušků, kteří se konečně vrací na francouzské stadiony.

Girondins Bordeaux FC: Costil – Kwateng, Koscielny (C), Mexer, Benito – Sissokho, Bašić – Adli, Oudin, Kalu – Briand.
Náhradníci: Poussin – Bellanova, Bessile, Medioub, Mara, A. Traoré, Otávio, Zerkane, Bakwa.

Clermont Foot: Desmas – N'Simba, Hountondji, Ogier (C), Zedadka – Samed, Gastien – Dossou, Berthomier, Allevinah – Bayo.
Náhradníci: Djoco – Mendy, Albert, Seidu, Iglesias, Tell, Rašani, Boyer, Teixeira.

Rozhodčí: Batta – Aube, Coniglio.

Hosty dnes čeká naprostá premiéra mezi francouzskou elitou. Na fotbalové mapě je tento klub už 110 let, ale teprve letos se díky konečnému druhému místu v Ligue 2 dočkal povýšení. V uplynulém ročníku zaostal o pět bodů jen na dalšího nováčka z Troyes. Z pohledu Clermontu to byl trošku hořkosladký úspěch, protože ho nemohl sdílet s fanoušky na tribunách. Právě stadion Gabriela Montpieda prošel menší úpravou a modernizací, kapacita bude drobně navýšena na 13 000 míst. Clermont nemá podmínky k nějakému masivnímu posilování kádru. Na soupisku přibyl jen útočník Elbasan Rašani z tureckého Erzurumu a obránce Arial Mendy ze švýcarské Ženevy. Jinak by se měl o ofenzivu starat spíše Mohamed Bayo, jenž se ve druhé lize stal s dvaadvaceti góly králem střelců. Dnešní duel možná bude pro tohoto Guinejce hodně speciální, právě Bordeaux o něj projevilo velký zájem.
Girondins Bordeaux FC

Domácí klub se po přestěhování na nový stadion už několik let marně snaží alespoň přiblížit špičce nejvyšší francouzské soutěžě. Hodně vzdálen od této mety byl i v minulém ročníku, který dohrál na dvanáctém místě s pouze pětibodovým náskokem na baráž. A co hůř, Girondins měl nemalé finanční potíže a ještě před pár týdny mu hrozil administrativní sestup do druhé ligy. Zdá se však, že nejčernější scénáře jsou zažehnány a nový majitel Gerard Lopez může v klidu spolupracovat s novým hlavním koučem. Tím se stal Vladimir Petković, jenž úspěšně vedl švýcarský národní tým. Bordeuax v tomto přestupovém období ještě nikoho nekoupilo. Jen na hostování přivedlo obránce Mangase z Boavisty a Gideona Mensaha ze Salcburku. Citelným odchodem je přesun krajního beka Youssoufa Sabalyho do Realu Betis. Suma sumárum, fanoušci „Les Girondins“ opět nemohou čekat bůhvíjak úspěšnou sezonu.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu prvního kola Ligue 1. Od patnácti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Bordeaux a Clermontem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.