Ligue 1 - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bordeaux : Lens - 12. září 2021   15:00

Bordeaux
60' Mangas  • 88' J. E. Onana
2:3
(0:2)
Lens
39' G. Kakuta  (Frankowski) • 43' Medina  (Clauss) • 90+6' Sotoca
Bordeaux
Costil – Oudin (46. Adli), Pembélé (81. Zerkane), Koscielny (C), Mexer, Mangas – Otávio, J. E. Onana, Fransérgio (46. Gregersen) – Mara (46. Dilrosun), Hwang Ui-jo (64. Briand).
Godinho – Texeira, Jesus
Matmut Atlantique, Bordeaux
Lens
Leca – Medina, Danso, Gradit – Frankowski (90+8. Boura), Fofana, Cahuzac (C), Clauss (85. Machado) – G. Kakuta (84. Costa) – Kalimuendo (67. Saïd), Sotoca.
Pandor – Costa, Varane, Jean, Wooh, Boli, Boura, Machado, Saïd.

Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 4:3. Rohy: 2:7. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 8:11.
Racing Lens málem promarnil dvougólový náskok. Bordeaux ve stíhací jízdě dokázalo srovnat na 2:2. jenže v nastaveném čase z penalty o třech bodech do lens rozhodl muž s chladnou hlavou Sotoca. Mějte hezký zbytek dne.
90+9'
90+8'
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Przemysław Frankowski, přichází Ismaël Boura.
90+8'
Přímý kop byl rozehrán mizerně, Racing Lens se ubránilo.
90+8'
Leca dalekým výkopem posílá míč na soupeřovu polovinu.
90+7'
Žlutou kartu dostává Florian Sotoca (Racing Club De Lens).
90+7'
Sotoca sice potěšil striptázem fannyky na stadionu, ale Sotocu nepotěší následně sudí.
90+6'
Lens právě vstřelilo branku!
Autorem branky z pokutového kopu je FLORIAN SOTOCA, který poslal míč po zemi doleva, brankář skočil na druhou stranu – 2:3!
90+5'
Žlutou kartu dostává Stian Gregersen (Girondins Bordeaux FC).
90+4'
Penalta je potvrzena!
90+3'
Sudí se jde sám kouknout k videobrazovce.
90+2'
Střelu hostujícího hráče zablokoval Koscielny, ale pouze rukou! Sudí nařizuje pokutový kop!
90+1'
Žlutou kartu dostává Otávio (Girondins Bordeaux FC).
90'
Rozhodčí nastaví 6 minut!
88'
Bordeaux právě vstřelilo branku!
Obrana Lens nebyla schopna odvrátit do bezpečí centrovaný míč a tak přichází trest v podobě vyrovnávacího gólu z kopačky nové akvizice Girondins Bordeaux JEAN EMILE ONANA – 2:2!
87'
A další daleký odkop hráčů ve žlutočervených dresech.
86'
I tato dvě střídání Racingu Lens jsou jasně defenzevního charakteru.
85'
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Jonathan Clauss, přichází Deiver Machado.
84'
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Gaël Kakuta, přichází David Costa.
83'
Hráči Racing Club De Lens už pouze odkopávají míč na soupeřovu polovinu hřiště.
81'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Timothee Pembélé, přichází Mehdi Zerkane.
80'
Utkání se dohrává v dusné atmosféře. Lens chce udržet nások, Bordeaux naopak chce vyrovat nepříznivý stav utkání.
78'
Žlutou kartu dostává Jean Emile Onana (Girondins Bordeaux FC) za faul.
77'
Hlavičku Saida k tyči likviduje pohotový brankář Costil.
76'
Hráči Lens chtěli pokutový kop, ale VAR systém potvrdil správný verdikt hlavního sudího Godinha z Portugalska.
74'
Hráči Bordeaux vyloženě speciálně hledají pouze Adliho. Nyní vystoupil Medina výtečně pozičně a včas.
73'
Girondins Bordeaux pořádně ožilo a neustále se naží o vyrovnávací branku.
72'
Racing Lens se po jasné převaze ve hře musí po hodině hry obávat o výsledek. Pasivita se málokomu vyplatí.
71'
Laurient Koscielny musel podstoupit bolestivý souboj s čerstvým Wesley Saidem.
70'
Adli byl i tentokráte úspěšnější, než jeho strážce Medina, který s ním má plno ruce i nohy práce a jasně nestíhá.
69'
Gregersen chyboval, ale po chvilce se opět dostal míč na kopačky hráčů Girondins Bordeaux.
68'
I přes veškerou svou snhau Jonathan Clauss nezachytil míč na hrací ploše.
67'
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Arnaud Kalimuendo, přichází Wesley Saïd.
67'
Rohový kop pro Girondins Bordeaux.
66'
Adliho k zemi přišpendlil nestíhající Medina. Adli výborně oživil hru Bordeaux a navíc ještě stačí burcovat fanoušky gesty k větší intenzitě povzbuzování
65'
Ve středu hřiště si musle vypomoci faulem i mozek hry Lens v podobě Gaëla Kakuty.
64'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Hwang Ui-jo, přichází Jimmy Briand.
61'
A na tribunách to po snížení pořádně ožilo, zápas má tak nový náboj.
60'
Adli dlouho váhal s centrem, nakonec dokázal odcentrovat i přes bránícího hráče, Kevin Danso špatně odvrátil míč a RICARDO MANGAS napálil balon přímo z voleje do sítě a snižuje na 1:2!
58'
V tomto utkání dle všeho dnes nesklapne pověstná Csaplárova past.
57'
Hostující lavička chystá první změnu ve svém kádru.
55'
Přímý kop pro Racing Club de Lens na vlastní polovině hřiště.
54'
Ricardo Mangas si dobře narazil s esvým spoluhráčem, ale jeho zakončení končí těsně mimo branku Lens!
53'
Hra se nyní odehrává pouze kolem středového kruhu.
52'
Vysunutý forčeking hráčů Lens dělá obrovské problémy hráčům Girondins Bordeaux při rozehrávce.
50'
Dilrosunova rána z přímého kopu končí daleko mimo branku soupeře.
49'
Gradit inkasoval úder ruky do nosu a musí se jít převléci, jelikož jeho původní dres je od krve a nemůže v něm pokračovat.
49'
Žlutou kartu dostává Jonathan Gradit (Racing Club De Lens).
48'
Přímo před rozhodčím byl k vidění velmi tvrdý souboj mezi Jonathanem Graditem a čerstvým Adlim. Oba hráči musí být ošetřeni a mají toho plné zuby.
47'
Adli se hned zapojil do útočné akce Bordeaux, nicméně Dilrosun se pouze diví, že nebyl pískán faul na jeho osobu.
46'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Fransérgio, přichází Stian Gregersen.
46'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Sekou Mara, přichází Javairo Dilrosun.
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Rémi Oudin, přichází Yacine Adli.
46'
Statistika:

Držení míče: 49%:51%
Střely na branku: 0:2
Střely mimo branku: 1:4
Rohové kopy: 1:7
Fauly: 3:5
Hromový pískot vyprovází hráče Girondins Bordeaux do šatny. Druhý poločas by měl začínat cca v 16:03 hodin.
Girondins Bordeaux čtyřicet minut odolávalo a pak se doslova sesypalo, hlavně v defenzívě. Kalimuendo ani Sotoca ještě neuspěli, o poznání lépe si vedli hlavičkující Kakuta a Medina. Navíc ještě Sotoca trefil břevno. Díky výborným gifům Martina Augustina můžete vidět veškeré zajímavosti z tohoto utkání.
45+2'
45+1'
Ani nepřesný pokus nové posily Bordeaux Jeana Onany nespasí tento klub z přímořského města..
45'
Rozhodčí nastaví 2 minuty!
44'
Po dlaším rohu Clausse totožně rozehraném jako před druhou branku Lens, tentokráte Sotoca orazítkoval svým zakončením břevno – rohový kop pro Lens!
44'
Rohový kop pro dominantní Racing Lens.
43'
Clauss parádně nacentroval od pravého rohového praporku a FACUNDO MEDINA neměl větší problém umístit míč hlavou do sítě – 0:2! Asistence: Jonathan Clauss.
42'
Mangas srazil nešťastně na rohový kop díky špatné koordinaci pohybů.
40'
Branku potvrdil VAR systém!
39'
Sudí poskytl Kalimuendovi výhodu, ten poslal míč nalevo Frankowskému, který přesným centrem našel netradičního hlavičkáře GAËLA KAKUTU, který přeskočil nedůrazného Mangase a k tyči umístl míč – 0:1! Asistence: Przemysław Frankowski.
38'
Leca vyslal dlouhý nákop na soupeřovu polovinu hřiště.
36'
Clauss našel velkmi dobře Sotocu, který vystřelil, ale střela měla obrácenou faleš než by býval potřeboval.
35'
Brankář Costil rychlým výhozem ze své rukavice rychle zakládá útočnou akci Girondins Bordeaux.
34'
Nebezpečný přízemný pas před branku musle hasit velezkušený obránce Laurent Koscielny a není z toho ani rohový kop.
32'
Velkých nepřesností se dopustili hráči obou týmů, naštěstí pro ně bez vážných důsledků.
31'
Hráei Girondins Bordeaux nevyvedl tento zajímavý moment z míry a pokračují ve svém vyčkávacím fotbale.
29'
Čehož využili hráči Racingu Lens k rychlému brejku a Arnaud Kalimuendo se odvážil ke skákavé střele, která jen těsně minula pravou tyč!
29'
Pembélého spoluhráč naprosto nepochopil jeho skvělý úmyls v podobě narážečky.
28'
Hra opravdu zatím nepřinesla nic zajímavého. Utkání je velmi průměrné.
27'
Velmi tvrdý souboj svedl u postranní čáry Pembélé s polským legionářem Frankowskim.
25'
Nepřesná rozehrávka hráčů Girondins Bordeaux znamená pouze velmi lacinou ztrátu míče.
24'
Pokus o pas z první poslat ho za obranu hráčů Bordeaux nevyšel a byl snadno přečtený.
23'
Přízemní střela z dálky, vyslaná z kopačky Floriana Sotocy byla pro brankáře Costila pouze lahůdkou.
21'
Hra i nadále pokračuje ve velmi ospalém duchu a tempu.
20'
Rozhodčí musel přerušit hru, kvůli zraněnému hráči Lens, jenž velmi špatně došlápl na nohu po souboji ve středu hřiště.
18'
Co je pozitivní na tomto duelu, že má velmi výbornou atmosféru díky fanouškům co dorazili na stadion (i početné skupince fanoušků z Lens).
17'
Ačkoliv Leca toho moc proti sluníčku neviděl a mžoural jak kocour, Oudin toho nevyužil a jeho centr z přímého kopu byl zjevně nepovedený.
16'
Korejský reprezentant Hwang byl bleskurychle obrán o míč prostřednictvím čistého skluzu bránícího hráče Lens.
15'
Racing Club De Lens musí tvořit hru a hráči Girondins Bordeaux čekají na možnosti k rychlým brejkům.
14'
Necelá čtvrthodina hry kromě parádního pasu Kakuty nic zajímavého nepřinesla.
12'
Clauss z rohu posílla míč do ohně, kde byl odvrácen na další rohový kop a ten byl zatím njehůře zahrán. Tudíž tím končé převaha Lens po sérii rohových kopů.
11'
Po rohu rozehraném nakrátko Sotoca svým centrem zíksal další rohový kop pro klub ze severu Francie.
11'
Frankowski získla pro Lens rohový kop z pravé strany.
10'
Kakuta dobře nastartoval svého spoluhráče na levé straně hřiště, jehož přihrávka před branku přes obránce neprošla.
9'
Tlak Bordeaux končí kvůli útočnému faulu u postranní čáry, kterým se provinil záložník Otávio.
8'
Následná střela skončila pouze na obranném valu soupeře.
8'
I obrana Lens hraje pozorně, centr z levé strany musel vyboxovávat brankář Leca.
7'
Úvod utkání je svázán taktickými pokyny a je velmi opatrný.
6'
Na hřišti zůstal ležet jeden z hráčů týmu Racing Club de Lens, hra však pokračuje dále bez přerušení.
5'
Zezadu byl nedovoleně ve středu hřiště atakován Ricardo Mangas.
4'
Hráči v tmavě modrých dresech se na své útočné polovině příliš neohřáli.
3'
Defenzíva Girondins Bordeaux funguje proti aktivnímu soupeři velmi kompaktně a zatím také bezchybně.
2'
Rozehrávka Girondisn Bordeaux začne až od brankáře Costila.
1'
Hostující tým kombinoval ve středu hrací plochy, pas na osu hřiště vystihl obránce Bordeaux.
1'
Girondins Bordeaux bude hrát v tmavě modré, Racing Lens nastoupí k utkání ve žlutočervených dresech.

Girondins Bordeaux FC: Costil – Oudin, Pembélé, Koscielny (C), Mexer, Mangas – Otávio, J. E. Onana, Fransérgio – Mara, Hwang Ui-jo.
Náhradníci: Poussin – Medioub, Lacoux, Zerkane, Bakwa, Briand, Adli, A. Traoré, Gregersen, Dilrosun.

Racing Club De Lens: Leca – Medina, Danso, Gradit – Frankowski, Fofana, Cahuzac (C), Clauss – G. Kakuta – Kalimuendo, Sotoca.
Náhradníci: Pandor – Costa, Varane, Jean, Wooh, Boli, Boura, Machado, Saïd.

Haidara (poranění lýtka)
Girondins Bordeaux po sezóně ve které málem zkrachoval, nemá velké ambice což potvrdil nepříliš povedený start do ligy. Bordeaux remízovalo sice s Marseille a Angers. Ale zápasy s Clermont a Nice skončilo porážkami 0:2 respektive 0:4.
Racing Lens vstoupil do nového ročníku velmi slušně, když po vítězství nad Monacem, zaznamenal tři remízy. A patří tak spolu s ostatními pěti týmy do skupiny šesti klubů, které nepoznali zatím hořkost porážky.
Girondins Bordeaux (19) po reprezentační přestávce bude hrát s Racingem Lens (6). Mírným favoritem by měl být tým ze severu Francie vyznávající červenožluté barvy.