Ligue 1 - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Clermont Foot : Nice - 21. listopadu 2021   17:00

Clermont Foot
17' Ogier (Berthomier)
1:2
(1:0)
Nice
77' Gouiri  (Schneiderlin) • 82' Gouiri  (Kluivert)
Djoco – Zedadka, Billong, Ogier (C), N'Simba – Samed (61. Iglesias), Gastien – Allevinah (88. Dossou), Berthomier (78. O. Busquets), Rašani (61. Tell) – Bayo.
Desmas – Albert, O. Busquets, Dossou, Hamel, Iglesias, Mendy, Seidu, Tell.
Stéphanie Frappart
Stade Gabriel Montpied
Nice
Benítez (C) – Bard, Daniliuc, Todibo, Lotomba – Gouiri (90+4. Kamara), Thuram (73. Schneiderlin), Rosario (62. Lemina), Da Cunha (63. Kluivert) – Delort, Dolberg (73. Stengs).

Mockrát Vám děkuji za pozornost, doufám, že se uvidíme u dalšího kola nejvyšší francouzské soutěže. S přáním hezkého zbytku večera, Vojtěch Adamek.
Hostující celek dokázal otočit nepříznivý vývoj utkání, velkou zásluhu na tom měl Amine Gouiri, který dnes vstřelil oba góly hostujícího Nice. Domácí nehráli vůbec špatně, dokonce bych řekl, že vítězství Nice je nezasloužené. I přes to domácí fotbalisté nakonec z dnešního utkání nedokázali vytěžit ani bod, které by rozhodně měl v sestupovém pásmu cenu zlata.
90+5'
90+4'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Amine Gouiri, přichází Hassane Kamara.
90+3'
Djoco bravurním zákrokem udržel šanci svého celku na zisk bodů, parádně totiž obral o míč hostujícího Delorta.
90+2'
Z tohoto rohového kopu nakonec nebylo nic, jelikož ze všech nejvýše dokázal vyskočit bránicí Todibo.
90+1'
Domácí fotbalisté mají k dispozici rohový kop z pravé strany hřiště.
90'
Sudí nastavuje 5 minut nad rámec základní hrací doby.
89'
Domácí Zedadka se svíjí v bolestech na hracím trávníku, sudí Frappart přerušuje hru.
88'
Střídání v týmu Clermont Foot: ze hřiště odchází Jim Allevinah, přichází Jodel Dossou.
87'
Fotbalisté domácího celku se i nadále snaží překonat obrannou řadu hostujcíího celku, zatím se jim to příliš nedaří.
85'
Dalekonosná střela Tella knčí v zámezí, odkop od branky bude mít na starosti hostující gólman.
84'
Domácí fotbalisté kombinují na své vlastní polovině, rozhodně by se rádi pokusili ohrozit vedení hostujícího celku.
83'
Zvednutý praporek sudího vystavil stopku příležitosti domácího celku.
82'
Nice právě vstřelilo branku!
Po přetaženém rohovém kopu se míč dostal ke AMINE GOUIRI , ten si skvěle dokázal zpracovat míč a následně technickou ránou překonal bezmocného gólmana soupeře. Asistence: Justin Kluivert
79'
Žlutou kartu dostává Andy Delort (OGC Nice).
78'
Střídání v týmu Clermont Foot: ze hřiště odchází Jason Berthomier, přichází Oriol Busquets.
78'
Hostující fotbalisté se i nadále snaží vytvořit příležitost k zakončení, dělá jim ovšem velké problémy přechod skrze zahuštěný střed hřiště.
77'
Tak tohle střídání se hostujícímu trenérovi povedlo, po nádherné týmové akci se k zakončení ve vápně soupeře dostává AMINE GOUIRI a svou pohotovu ránou překonává bezmocného gólmana Djoca. Stav utkání je tedy opět srovnaný. Asistence: Morgan Schneiderlin
76'
Velmi jedovatou ránu vyslal na branku soupeře domácí Bayo, jeho pokus ovšem těsně míjí pravou tyč hostujícího celku.
75'
Domácí fotbalisté kombinují před svou vlastní branko, stav utkání jim vyhovuje, i proto příliš se svou kombinací nespěchají.
74'
Dalekonosný pokus Gastiena končí pouze v zámezí, odkop od branky bude mít na starost hostující gólman.
73'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Khéphren Thuram, přichází Morgan Schneiderlin.
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Kasper Dolberg, přichází Calvin Stengs.
72'
Po rychlé ztrátě míče se domácí fotbalisté opět dostávají k míči, snaží se nalézt skulinku v obranném bloku hostujícího celku.
71'
Střela Gastiena končí v rukavicích hostující gólmana, ten se okamžitě snaží založit útočnou akci Nice.
70'
I nadále domácí kombinují s míčem u nohou, hosté ani skrze agresivní napadaní nejsou schopni dostat se k míči.
69'
Domácí fotbalisté po zisku míče kombinují ve svém vlastním obranném pásmu, snaží se nepouštět svého soupeře do tvorby hry.
68'
Hostující fotbalisté se snaží zesílit tlak na branku svého soupeře, bohužel se ovšem nedokáží dostat do žádné pořádné příležitosti.
67'
Nadýchaný centr z pravé strany hřiště dokázal odvrátit obránce hostujícího celku, u míče i nadále domácí fotbalisté.
66'
Hostující fotbalisté se snaží o vytvoření příležitosti, která by je opět vrátila zpět do hry o ligové body.
65'
Žlutou kartu dostává Mario Lemina (OGC Nice).
64'
Hostující fotbalisté i nadále kombinují na polovině svého soupeře, pomocí krátkých přihrávek se snaží rozpohybovat hráče domácího celku.
63'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Lucas Da Cunha, přichází Justin Kluivert.
62'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Pablo Rosario, přichází Mario Lemina.
61'
Střídání v týmu Clermont Foot: ze hřiště odchází Elba Rašani, přichází Jordan Tell.
Střídání v týmu Clermont Foot: ze hřiště odchází Salis Abdul Samed, přichází Jonathan Iglesias.
60'
Máme za sebou dvě třetiny dnešního klání, domácí fotbalisté i nadále vedou nejtěsnějším možným výsledkem.
59'
Nedovoleně si počínal hostující Todibo, svíjející Rašani se snaží dostat zpátky na nohy.
58'
Dalekonosná rána Delorta končí pouze v zámezí, odkop od branky bude mít na starosti domácí Djoco.
57'
Hostující fotbalisté velmi aktivně napadají rozehrávku svého soupeře, ten si ovšem počíná velmi zkušeně a je schopen vymanit se z tého nekomfortní situace.
56'
Gastien byl tvrdě poslán k zemi, sudí okamžitě signalizuje standartku pro domácí, byť karetní trest nepřichází.
55'
Nadýchaný centr do vápna Clermontu nenašel žádného adresáta v barvách Nice, i proto se domácí snadno ujímají míče.
54'
Žlutou kartu dostává Salis Abdul Samed (Clermont Foot).
Žlutou kartu dostává Pablo Rosario (OGC Nice).
53'
Hra se nyní přelévá ze strany na stranu, ani jeden z celků si není schopen vytvořit stálejší tlak na branku svého soupeře.
52'
Allevinah se svíjí v bolestech na trávníku, sudí ovšem tento zákrok nevyhodnotila jakožto nedovolený.
51'
Fotbalisté hostujícího celku kombinují na své vlastní polovině, rádi by si konečně dokázali vytvořit příležitost, která by nějak výrazně ohrozila branku Djoca.
50'
Hostující fotbalisté již agresivně napadají rozehrávku svého soupeře, zatím se jim ošvem nedaří získat míč do své moci.
49'
Domácí fotbalisté kombinují na své vlastní polovině, snaží se překonat blok hostujícího celku.
48'
Na centrovaný míč dokázal vyskočit hostující Delort, jeho hlavička ovšem končí mimo tyče Djocovy branky.
47'
Ogier skvělým skluzem dokázal dostat míč na rohový kop, k jehož exekuci se staví hostující Gouiri.
46'
Domácí fotbalisté se ujali úvodního výkopu druhého poločasu.
46'
V prvním poločase jsme viděli skvělý fotbal ze strany domácího celku. Clermont v utkání dominuje, dokázal si vytvořit hned několik příležitostí k zakončení a díky hlavičce kapitána Ogiera se dokázal dostat do vedení. Hosté rozhodně nenaplňují předzápasové predikce, dělá jim problém přechod přes střední pásmo, a proto zatím zaslouženě prohrávají.
45'
44'
N´Simba byl na polovině hřiště faulován, sudí neváhá ani minutu a signalizuje standartku pro fotbalisty Clermontu.
43'
Domácí fotbalisté opět kombinují na své vlastní polovině, pomocí krátkých přihrávek se snaží získat cenné vteřinky, rádi by totiž udrželi vedení do konce prvního poločasu.
42'
Centr z rohového kopu nebyl vůbec špatný, směřoval na přední tyč, kde se ovšem nenacházel žádný z hráčů hostujícího OGC Nice.
41'
Tak nyní jsme mohli být svědky velmi nepřehledné situace před brankou hostujícího celku, nejdříve dokázal Gastien orazítkovat břevno hostující branky a následně domácí Bayo mířil pouze do rukavic připraveného Beníteze.
40'
Hosté budou mít k dispozici rohový kop z levé strany hřiště.
39'
Fotbalistům Nice se zkrátka nedaří ohrozit branku soupeře, ten i díky skvělému defenzivního bloku, nepouští hosty do žádných příležitostí.
38'
Po delší době se k míči dokázali dostat také hostující fotbalisté, je ovšem pouhou otázkou času, než o něj opět příjdou.
36'
Domácí fotbalisté kombinují na své vlastní polovině, překvapením je, že se hostující fotbalisté nesnaží napadat jejich rozehrávku.
35'
Gastien skvěle dokázal vybojovat míč od hostujícího Delorta, ten poněkud frustrovaně signalizuje k hlavní sudí, že se jednalo o nedovolený zákrok.
34'
Da Cunha se nejspíše pokoušel překvapit domácího gólmana, toho se zřejmě snažil přelobovat, těžko uhádnout jeho myšlenku.
33'
Daniliuc může být rád, že jeho zákrok neohodnotila sudí žlutým kartónkem, standartku budou mít domácí.
32'
Žlutou kartu dostává Amine Gouiri (OGC Nice).
31'
Dalekonosná rána Gastiena končí v zámezí, hostující gólman tedy bude mít na starosti odkop od branky.
30'
Máme za sebou první třetinu dnešního utkání, domácí eujali vedení po hlavičce kapitána Ogiera.
29'
Rosario dokázal alespoň částečně odčinit své ztráty míče v předešlých okamžicích, jelikož nyní skvěle zastavil rozběhnutého Berthomiera.
28'
Tlak ze strany hostujícího celku se každou přibývající minutou zvyšuje, přesto tomu chybí klid ve finální části.
27'
Centr Rosaria končí u bránicího obránce soupeře, který jej dokázal odhlavičkovat do bezpečí, u míče ovšem i nadále hosté.
26'
Nepřesná přihrávka hostujícího Rosaria opět nabídla míč domácím fotbalistům, ti s radostí tento malý dárek přijímají.
25'
Hostující fotbalisté přebírají iniciativu ve tvorbě hry, nedaří se jim ovšem proniknout do vápna svého dnešního soupeře.
24'
Skvělý obranný zákrok Lotomby vystavil stopku rozvíjející se akci domácího celku, u míče nyní po delší době hosté.
23'
Domácí i nadále kombinují s míčem u kopaček, daří se jim eliminovat tlak ze strany hostujícího celku, s těsným vedením jsou rozhodně spokojeni.
22'
Fotbalisté Clermontu se dokázali zmocnit míče, nyní se snaží zklidnit situaci na hrací ploše.
21'
Hostující fotbalisté reklamují ruku ve vápně soupeře, sudí zatím nereaguje.
20'
Domácí fotbalisté se dokázali dostat do zajímavé brejkové příležitosti, bohužel si celou situaci zbytečně zkomplikovali, a proto z toho nakonec nebude vůbec nic.
19'
Hostující fotbalisté se po inkasované brance poněkud probrali, nyní se snaží pomocí krátkých přihrávek rozpohybovat obrannou řadu svého soupeře.
18'
N´Simba dokázal svou aktivitou vybojovat standartku na úrovni rohového kopu, díky čemuž sklidil potlesk domácích příznivců
17'
Clermont Foot právě vstřelil branku! Domácí fotbalisté dokázali využít standartní situace, po nadýchaném centru Jasona Berthomiera dokázal ze všech nejvýše vyskočit FLORENT OGIER a svou brankou otevírá gólový účet v dnešním klání. Asistence: Jason Berthomier
16'
Fotbalisté Clermontu i nadále pokračují ve své postupné kombinaci, pomocí konstruktivní rozehrávky by se rádi dostali do vápna svého dnešního soupeře.
15'
Hosté rozhodně neplní předzvěst favorita, v průběhu utkání kombinuje zejména domácí celek, který nepouští svého soupeře do jakéhokoliv zakončení.
14'
Zajímavá příležitost domácího celku končí pouze u hostujícího gólmana, ten si hravě poradil s těžkou ránou Johana Gastiena.
13'
Nepřesnost v rozehrávce domácího celku využil hostující Thuram, ten se okamžitě snaží o překonání záložní řady Clermontu.
12'
Domácí fotbalisté kombinují na své vlastní polovině, pomocí krátkých přihrávek se snaží nalézt skulinku v obranném bloku soupeře.
11'
Na hranici vápna zahrál rukou domácí Zedadka, sudí okamžitě píská standartku pro hostující celek.
10'
Nadýchaný centr bez větších problémů sbírá do svých rukavic gólman Djoco, ten nyní bude mít na starost rozehrávku domácího celku.
9'
Nepřesná přihrávka v rozehrávce domácího celku končí rohovým kopem pro hosty, jeho exekuce se ujme Gouiri.
8'
Další příležitost domácího celku, jedovatou ránu jednoho z útočníku Clermontu pouze vyráží gólman Benítez, ten měl velké štěstí, že se k poskakujícímu míči dostali včas jeho spoluhráči.
7'
Pohledná kombinace nabídla zakončení domácího celku, do toho se dokázal prorvat Vital N´Simba.
6'
Rosario byl v souboji dříve než kapitán domácího celku, sudí Stéphania Frappart vyhodnotila zákrok Ogiera jakožto nedovolený, hosté budou tedy mít k dispozici standartní situaci.
5'
Centrovaný míč nijak neohrozil branku hostujícího celku, jelikož skvěle dokázal zareagovat stoper Todibo.
4'
Domácí fotbalisté budou mít k dispozici první rohový kop v dnešním utkání, Berthomier se ujme jeho exekuce z pravé strany hřiště.
3'
Útočným faulem se provinil Da Cunha, domácí fotbalisté budou tedy poprvé v utkání u balónu.
2'
Fotbalisté hostujícího celku kombinují na své vlastní polovině, v úvodu utkání se teprve seznamují s podmínkami na hrací ploše.
1'
Hostující fotbalisté se ujali úvodního výkopu.
1'

Clermont Foot: Djoco – Zedadka, Billong, Ogier (C), N'Simba – Samed, Gastien – Allevinah, Berthomier, Rašani – Bayo.
Náhradníci: Desmas – Albert, O. Busquets, Dossou, Hamel, Iglesias, Mendy, Seidu, Tell.

OGC Nice: Benítez (C) – Bard, Daniliuc, Todibo, Lotomba – Gouiri, Thuram, Rosario, Da Cunha – Delort, Dolberg.
Náhradníci: Boulhendi, Bulka – Claude-Maurice, Kamara, Kluivert, Lemina, Schneiderlin, J. Smith, Stengs.

Rozhodčí: Stéphanie Frappart.
Do dnešního utkání nenastoupí žádný Čech ani Slovák.
OGC NICE
3. místo, 13 zápasů, 23 bodů, skóre 23:10

Čtvrtá nejlepší ofenzivní činnost a nejlepší defenzivní činnost v letošním ročníku Ligue 1. Tohle je slušná vizitka trenéra Christophera Galtiera, který v loňském ročníku dokázal vyhrát titul s Lille.

V minulém utkání si dokázali hosté nedokázali porazit Montpellier, který bránil naprosto ukázkově a v 80. minutě dokázal strhnout vedení na svou stranu. Fotbalisté Nice již nestihli jakkoliv reagovat.

Andy Delort (7+2) je velkou hvězdičkou domácího celku, zapomínat ošem nesmíme ani na Amina Gouiriho (6+4), tento francouzský útočník má na svém kontě již šest branek a čtyři asistence navrch, jeho mládí z něj dělá velmi horké zboží na přestupovém trhu, mluví se o zájmu Arsenalu či Liverpoolu.
CLERMENT FOOT
15. místo, 13 zápasů, 13 bodů, skóre 16:26

Domácí rozhodně nemají žádné pohárové ambice, rádi by se dostali do klidného středu tabulky, byť předvedená hra domácího celku napovídá tomu, že jejich příliš reálné není.

Domácí fotbalisté mají za sebou šňůru tří porážek, tu poslední zažili po naprostém kolapsu proti Saint Étienne (2:3). Clermont ještě v 75. minutě vedl dvougólovým rozdílem, ale jejich soupeř utkání ještě stihl otočit. Fantastický obrat dokonal v 93.minutě teprve devatenáctiletý Saidou Sow.

Jestli se na někoho mohou hosté spolehnout, je to Mohamed Bayo, který má na svém kontě fantastických 7 branek a k tomu 2 asistence. Tento reprezentant Guinei se podílel v reprezentační pauza hned na dvou brankách ze tří zápasu a je hlavní personou tohoto afrického státu.
Bonjour, zdravím všechny fotbalové fanoušky. Dnes se podíváme na 14. kolo nejvyšší francouzské soutěže. Clermont Foot bude hostit OGC Nice. Utkáním Vás bude provázet Vojtěch Adamek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.