Ligue 1 - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Clermont Foot : Reims - 9. ledna 2022   15:00

0:0
(0:0)
Clermont Foot
Djoco – Zedadka, Seidu, Ogier (C), N'Simba – Magnin, Gastien – Dossou (90. Y. Diaby), Berthomier, Rašani (84. Mendy) – Hamel.
Desmas – Albert, Boyer, Mendy, O. Busquets, Y. Diaby, Jaby, Tell.
Batta – Luzi, Haquette
Stade Gabriel Montpied, Clermont-Ferrand
Reims
P. Rajković – Locko (46. Busi), J. Abdulhamíd (C), Gravillon, Faes – Adeline, Lopy, Foket (77. Hornby), Flips (65. Donis) – Koffi (78. Doumbia), Mbuku (46. Kebbal).
Diouf – Sissoko, Mbow, Kebbal, Doumbia, Hornby, Donis, van Bergen, Busi.

Stade Reims sice hrálo přes osmdesát minut proti oslabenému soupeři, ale nedokázalo mu vstřelit ani gól. Jelikož ani jedna ze sedmi střel Clermont Foot neksončila za zády brankáře Rajkoviće, končí utkání nerozhodně 0:0! Clermont Foot bude v dalším ligovém zápase scházet vyloučený obránce Seidu. Mějte hezký zbytek dne.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 1:2. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 13:24.
90+2'
90+1'
Utkání nezadržitelně spěje k nerozhodnému výsledku.
90'
Rozhodčí nastaví dve minuty!
90'
Střídání v týmu Clermont Foot: ze hřiště odchází Jodel Dossou, přichází Yadaly Diaby.
88'
Rohový kop byl špatně rozehrán a míč následně končí pouze mimo hrací plochu.
87'
Centr z kopačky Donise byl odvrácen na rohový kop.
86'
Anastasios Donis si dle rozhodčího pomáhal v osobním souboji prostřednictvím útočného faulu.
84'
Střídání v týmu Clermont Foot: ze hřiště odchází Elba Rašani, přichází Arial Mendy.
83'
Centr Maximeho Busi byl odvrácen pozornou obranou soupeře do bezpečí.
81'
Do ofsajdové pasti se nechal chytit Anastasios Donis.
80'
Přetažený centr z rohového kopu nikoho z hráčů Clermont Foot nenašel.
80'
Přihrávka Zedadka sice neprošla na jeho spoluhráče, ale po teči to bude aspoň rohový kop.
79'
Žlutou kartu dostává Martin Adeline (Stade de Reims) za faul.
79'
Martin Adeline předvedl další ostrý zákrok vůči protihráči a tentokráte to už bude za žlutou kartu.
78'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Ndri Koffi, přichází Kamory Doumbia.
77'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Thomas Foket, přichází Fraser Hornby.
76'
Obrana Clermontu velmi hravě odvrátila centr vyslaný Kebbalem od rohového praporku.
75'
Střelu Ilana Kebbala v poslední možnou chvíli zblokoval bránící hráč Clermontu Foot na rohový kop.
74'
Centr který vyslal Jodel Dossou v pokutovém území žádného ze svých spoluhráčů nenalezl.
73'
Podražením na protihráči se provinil hráč Stade Reims Martin Adeline.
71'
Anastasios Donis se sice ukázkově uvolnil přes bránícího hráče, ale následný centr bez problémů stahuje brankář Djoco.
69'
Rašani sice zahrál účelně, ale dle sudího dnešního utkání také za hranicí pravidel.
67'
Centr od Maxime Busiho pohodlně sbírá do svých rukavic připravený brankář Djoco.
65'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Alexis Flips, přichází Anastasios Donis.
64'
Zajímavá situace se opět udála v hostujícím pokutovém území, kde se jeden z hráčů Stade Reims dotkl míče rukou, ale sudí Batta pokutový kop nenařídil, uvidíme zda zasáhne VAR systém.
62'
Zajímavou možnost měl Jodel Dossou, který se dostal za obranu soupeře, ale míč posílá pouze do brankáře Rajkoviće!
60'
Ze strany hřiště centr který hledal adresáta Jodela Dossou k jmenovanému hráči nedoletěl.
58'
Žlutou kartu dostává Maxime Busi (Stade de Reims) za nešetrný faul.
57'
Busi to přehnal s tvrdostí v osobním souboji.
55'
Dlouhá kombinace nabere Clermontu Foot další procenta co se týče držení míče.
53'
I přes velké usílí nedokázal Maxime Busi přes soustředenou obranu soupeře protlačit míč na své spoluhráče.
51'
Centru Berthomiera z přímého kopu vystavil jeden z pozorných obránců Stade Reims.
50'
Abdulhamíd ukázal svým skluzem, že oprávněně patří k největším brouskům frabncouzské ligy, nyní se jeho faul obešel bez žlutého napomínání.
48'
Zedadka se již podruhé v utkání nechal ošetřovat, ale i tentokráte by měl následně pokračovat ve hře.
47'
Po faulu Rašaniho budou rozehrávat hráči Stade Reims přímý kop.
46'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Bradley Locko, přichází Maxime Busi.
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Nathanaël Mbuku, přichází Ilan Kebbal.
46'

Fauly: 7:14
Průběh utkání ovlinila čtrnáctá minuta, kdy byl vyloučen hráč Clermontu Seidu. Domácí hráči projevují i přes početní oslabení velkou snahu a aktivitu, k vidění bylo pouze několik pološancí na obou stranách. Druhý poločas by měl začínat cca v 16:02 hodin.
45+1'
45'
Rozhodčí nastaví jednu minutu!
44'
Útočného faulu se při svém průniku dopustil Adeline.
42'
Ačkoliv Clermont hraje o jednoho muže méně poměr faulů je zatím 5:13 v neprospěch Stade Reims.
41'
N´Dri Philippe Koffi tak dlouho individuálně kličkoval až o míč přišel.
39'
Vital N´Simba vletěl do souboje s větší dávkou agresivity než je ochoten rozhodčí Batta snášet.
37'
Rohový kop rozehrál ve snaze zrychlit hru Berthomier pouze nakrátko.
35'
Za protesty a vehementní rozčilování uviděl žlutou kartu taktéž trenér Clermont Foot Pascal Gastien.
35'
Žlutou kartu dostává Pierre-Yves Hamel (Clermont Foot) za svůj nedovolený zákrok.
34'
Hráč po ošetření naskočil zpět do hry a jeho spoluhráč Locko ohrozil brankáře Djoca svým hlavičkovým pokusem.
33'
Domácí obránce Akim Zedadka si vyžádal na hrací ploše ošetření.
32'
Koffi se provinil faulem, což mu rozhodčí Batta hned odpískal.
31'
Další ostrý zákrok si připisuje hráč Stade Reims Martin Adeline.
30'
Flips se velmi dobře uvolnil v pokutovém území soupeře, ale jeho střela minula pouze levou tyč!
28'
Centr Locka našel pouze rukavice brankáře Djoca.
27'
Koffi se provinil ofsajdovým postavením.
26'
Flips si v osobních soubojích zatím nebere žádné servítky.
25'
Žlutou kartu dostává Bradley Locko (Stade de Reims).
24'
Jodel Dossou byl důrazně dohrán v osobním souboji Bradleym Lockem.
22'
Převaha jednoho muže zatím není příliš znát a Stade Reims se zatím nedostalo k vážnému ohrožení domácí branky.
19'
Ćtvrtý rohový kop pro oslabený tým Clermontu Foot.
16'
Hamel uvolnil spoluhráče Dossoua a ten prověřil svou střelou brankáře Rajkoviće!
14'
Červenou kartu dostává Alidu Seidu (Clermont Foot).
14'
Velká komplikace pro domácí na pozici posledního hráče musel faulovat Alidu Seidu unikajícího Koffiho a sudí ho pravděpodobně vyloučí!
12'
Celrmont Foot měl k dispozici dva rohové kopy v rychlém časovém sledu.
10'
Obránce Abdulhamíd důrazně dohrál atakujícího hrotového hráče Clermontu Hamela.
7'
Hostující obrana ubránila výpad exlorientského útočníka Hamela ve službách Clermontu – rohový kop.
5'
Aktivita domácího týmu je zřejmá což potvrzuje dobrým zásahem obránce Seidu a na konci akce byl jeho spoluhráč N´Simba, před kterým dobře zasáhl brankář Rajković.
3'
Po rozehrání přímého kopu Berthomierem nachází následný centr N´Simby pouze bránícího hráče Stade Reims.
1'

Clermont Foot: Djoco – Zedadka, Seidu, Ogier (C), N'Simba – Magnin, Gastien – Dossou, Berthomier, Rašani – Hamel.
Náhradníci: Desmas – Albert, Boyer, Mendy, O. Busquets, Y. Diaby, Jaby, Tell.
Trenér: Pascal Gastien

Stade de Reims: P. Rajković – Locko, J. Abdulhamíd (C), Gravillon, Faes – Adeline, Lopy, Foket, Flips – Koffi, Mbuku.
Náhradníci: Diouf – Sissoko, Mbow, Kebbal, Doumbia, Hornby, Donis, van Bergen, Busi.
Trenér: Oscar Garcia

Rozhodčí: Lissorgue – Luzi, Haquette.
Předpokládané absence:

Allevinah, Bayo, Chauí (všichni reprezentační povinnosti – Africký pohár)
Berthomier, Hountondji (oba poranění třísel)
Billong, Ogier (oba poranění kotníku)

Stade Reims

Cassama, Doumbia, Konan, Touré (všichni reprezentační povinnosti – Africký pohár)
Doucoure, Matusiwa, Munetsi (všichni svalové zranění)
Ekitike (červená karta)
Cafaro (Covid-19)
Zeneli (poraněné koleno)
Francouzskou ligu v lednu tradičně velmi oslabuje hojná účast afrických hráčů na Africkém poháru.
Clermont Foot dokázal v prosinci přerušit sedmizápasovou sérii porážek, vítězstvím 1:0 nad Angers. Ve francouzském poháru si nevedlo, tak dobře jako soupeř. Po výhře 4:0 nad Bas dˇAvignon následně vypadlo s korsickou Bastií 0:2!
Stade Reims se během prosince dostalo do velmi výtečné, herní pohody, což se odrazilo posunem tabulkou na lepší pozice. Po výhře nad Saint Étienne, uhrál tento tým nečekanou remízu na hřišti favorizované Marseille. To vše také znásobil působením ve francouzském poháru, kde zdolal po sobě shodně 1:0 soupeře z nižších soutěží Reims Ste Anne a Thaon.
Clermont Foot (16) se na svém hřišti střetne sdalším týmem ze středu tabulky v podobě Stade Reims (14) na které ztrácí šest bodů.