Ligue 1 - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lille : Montpellier - 29. srpna 2021   17:00

Lille
45+1' Yazıcı (J. Fonte) • 56' David
2:1
(1:1)
Montpellier
45+3' Laborde  (Mavididi)
Lille
Grbić – Djaló, J. Fonte (C), Botman, Reinildo – Yazıcı (83. Onana), André, Xeka, Gomes (78. D. Bradarić) – David (82. Ikoné), B. Yılmaz (90+3. Çelik).
Jardim – Ascone, D. Bradarić, Çelik, Ikoné, Lihadji, Niasse, Onana, Pied.
Delarue – Viala, Luzi
Stade Pierre-Mauroy, Lille
Montpellier
Bertaud – Sambia, Thuler, M. Sakho (83. Esteve), Cozza (79. Souquet) – Ferri, Chotard (78. Ristić) – Laborde, Savanier (C), Mavididi – Mollet (83. Wahi).
Carvalho – Esteve, Leroy, Makouana, Ristić, Souquet, Škuletić, Vargas, Wahi.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Červené karty: 0 – 1.
I přes potřebné vítězství zůstává Lille až na desátém místě Ligue 1. Hned za sebou má svého dnešního soupeře z Montpellieru.
Nebylo to jednoduché, ale přesto může Lille ve čtvrtém kole slavit první vítězství v sezóně. Yazıcı zrušil bezbrankový stav v nastavení první půle, nicméně jen o pár vteřin později mu radost zkazila vyrovnávající trefa Labordeho. Ve druhé půli se úřadující francouzští šampioni ale zvedli, tři body jim v 56. minutě vystřelil kanadský útočník Jonathan David. Těch gólů mohlo padnout i více, ale to by dogy musely mnohem lépe řešit opakující se protiútoky a přečíslení. Střelecké kopačky si dnes nenazul zejména Yılmaz. S ohledem na vyloučení Sambii odehrál Montpellier koncovku velmi dobře, byť si z mírné převahy šance na vyrovnání nevytvořil.
90+4'
90+4'
Už se hraje přesčas. Přihrávky na vlastní polovině nebyly pro Montpellier to ideální. Savanier musel nakopávat na Wahiho, od jehož hlavy šel míč do rukavic Grbiće.
90+3'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Burak Yılmaz, přichází Zeki Çelik.
90+3'
Je jasno. Elye Wahi se opět potkal s Tiagem Djalem, do kterého ve vzduchu strčil. Je pískáno proti brance Dimitryho Bertauda.
90+2'
Už to vypadá pro domácí tým dobře. Běží druhá ze tří nastavených minut, k tomu se připravuje ještě jedno střídání v hlavní roli s Çelikem.
90+1'
Prudký centr se zastavil o Grbiće. Bradarić skvěle vyřešil rychlý přechod. Onana si však píchl míč daleko od nohy a během nepřesného obloučku pouze naboural do Bertauda.
90'
Wahi si vykoledoval faul na Djalóvi. Přichází standardní situace z levé strany a další nervy pro domácí hráče a fanoušky.
89'
Hosté se připravili o velkou porci docházejícího času dvěma nepřesnými nákopy, které si v obou případech přivlastnil pětadvacetiletý brankář Ivo Grbić.
88'
Xeka rezolutně odkopl přízemní centr Jordana Ferriho. Lille si závěr docela komplikuje, v přesilovce by se asi nemělo dostávat pod tak silný tlak.
87'
Zhruba z pětadvaceti metrů se pravačkou do balonu opřel Téji Savanier. Trefil jenom zeď a pak se zapojil do menšího chaosu v pokutovém území. Mavdidi tam vícekrát klopýtl a ani jednou nezakončil.
86'
Stephy Mavididi si dobře naváděl míč na střed. Xeka mu chtěl plány překazit, jenže faulem zezadu zavinil zajímavý přímý kop.
85'
Devítka hráčů se oddělila od zbytku. Šlo o rychlý kontr Lille pět na čtyři. Yılmaz ho tradičně zadrbal mizernou koncovkou.
83'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Mamadou Sakho, přichází Maxime Esteve.
83'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Florent Mollet, přichází Elye Wahi.
83'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Yusuf Yazıcı, přichází Amadou Onana.
82'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Jonathan David, přichází Jonathan Ikoné.
81'
Benjamin André nepustil do ohně centr Savaniera. Hostující kapitán to pak zkoušel ještě jednou, ale obránci v červeném situaci před Grbićem zvládli.
80'
Mavdidi nevzdal souboj o takřka ztracený balón a navzdory podezřelému postrčení soupeře ukořistil další rohový kop.
79'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Nicolas Cozza, přichází Arnaud Souquet.
78'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Joris Chotard, přichází Mihailo Ristić.
78'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Angel Gomes, přichází Domagoj Bradarić.
76'
Dogy celý zápas brání rohové kopy na jedničku s hvězdičkou. Tento případ na tom nic nezměnil, míč se rychle stěhoval ven z pokutového území.
75'
Moc šancí v početní nevýhodě Montpellier asi mít nebude. Jednu takovou ale může přinést poměrně snadno získaný rohový kop.
74'
Burak Yılmaz zůstal úplně volný, když do vápna letěl míč ze standardní situace. Botman ho k němu sklepl, ale tureckému legionáři střela z kroku absolutně nesedla.
73'
Nabízelo se to už dlouho, že se nebude dohrávat v plném počtu. Junior Sambia nestíhal a vzhledem k předchozímu žlutému trestu dost nesmyslně zatáhl Sambiu. Montpellier jde do deseti.
71'
Gomes nedal klid na rozehrávku Sambiovi. Podstoupil s ním souboj, jehož výsledkem je autové vhazování pro pravého obránce Montpellieru.
70'
Promořenost žlutými kartami pomalu a jistě stoupá. Přidal se i Mollet, jenž uštědřil Andrému ránu do hlavy.
70'
Samotná standardka se moc nepovedla. Zpátky do ohně vracel míč Gomes, ale tísněný Yilmaz nebyl ve vhodné pozici na zakončení.
69'
Yusuf Yazici byl tahán za dres a Lille už střádá plány na realizaci standardní situace z pravého křídla.
68'
Jonathan David byl u pomezní čáry zdvojen. Vypadalo to pro něj špatně, a tak je zisk autového vhazování úspěchem.
67'
Zhruba pětadvacet minut před koncem trenéři nadále vyčkávají se střídáními. K dispozici přitom mají hned několik zajímavých alternativ do ofenzivy.
66'
Sven Botman vyhrál hlavu před Grbićem ve chvíli, kdy bylo Lille v oslabení. Na půlce zůstává v bolestech Angel Gomes.
65'
Dogy se teď dost zatáhly k vlastnímu pokutovému území. Na půlce zůstává jen Yilmaz, který bez ambic sledoval vysvobozující nákop k Bertaudovi.
64'
Na ose operující Florent Mollet roztáhl hru doleva. Cozzu však zradilo zpracování a míč mu utekl za postranní čáru.
62'
Stephy Mavididi nechal Botmana pocítit tvrdost kolíků na levé kopačce. Talentovaného nizozemského beka to muselo v první moment hodně bolet.
61'
Propadlý centr chytil na druhém konci hřiště Savanier, ale ani jeho pobídku do předbrankového území hráči Montpellieru nezužitkovali nějakým zakončením.
60'
Nicolas Cozza otřel míč o clonícího protihráče. Na programu bude další standardní situace od fotbalistů v bílých dresech.
59'
Protiútok Yaziciho byl zastaven poblíž půlící čáry. Joris Chotard si ale pomohl podražením, které se nemohlo obejít bez karetního trestu.
58'
V první půli Lille o náskok ihned přišlo. O to samé se nyní snažil Savanier, ale Grbić centru ze standardní situace vyrazil k nohám Yaziciho.
56'
Lille právě vstřelilo branku!
Domácí podruhé vedou! A znovu se prosadili z rozehrávky z poloviny hřiště. Nabíhající JONATHAN DAVID na dlouhou nohu zpracoval exkluzivní nákop. V osobním souboji poslal na párek Thulera a zleva procedil balon za Dimitryho Bertauda.
56'
Reinildo na vlastní pěst vyvezl míč z obranné třetiny hřiště. Jeho pouť zastavil Téji Savanier faulem za další žlutou kartu.
55'
Z rohu Montpellieru ale vznikl další nebezpečný protiútok. Obešel se ale bez zakončení, Thuler na ose zastavil Davida. Asi to bylo od dog překombinované.
54'
Mollet vytěžil z bezvýchodné situace rohový kop. Střela ze zoufalství se tedy vyplatila více, než to v první moment vypadalo.
53'
Nicolas Cozza vypíchl míč Davidovi a poté zvládl i složitý skluz proti Djalovi. Nařízeno je autové vhazování pro Montpellier.
52'
Lenivost Yilmaze zavinila jeho několikátý ofsajd. Společně s Davidem situaci dvou na jednoho dohráli až do gólu, ale tím pouze riskovali zbytečnou žlutou kartu.
51'
Reinildo podle názoru rozhodčích nedovoleně kontaktoval Bertauda, který se zrovna natahoval po centru ze standardní situace.
50'
Sakho měl několik slabších chvilek, ale teď svému týmu bezpochyby pomohl. Šel do skluzu a znemožnil další únik Buraku Yilmazovi.
49'
Gaëtan Laborde si na pravé straně zakombinoval s Ferrim, ale přes pozorné obránce už nedoručil přihrávku Savanierovi.
48'
Gólem povzbuzený Yusuf Yazıcı zkusil štěstí obalovačkou zpoza pokutového území. Chyběly decimetry, aby balon zapadl k boční tyči.
47'
Ani jeden z trenérů nevymyslel během přestávky žádnou změnu v sestavě, takže pokračujeme v původních základních jedenáctkách.
46'
Ani po polovině zápasu čtvrtého kola není vůbec jisté, že Lille dosáhne na první výhru v sezóně. Souboj proti Montpellieru dlouho přinášel zejména žluté karty. První velká šance se urodila až po půlhodině, jenže Yilmaz nájezd neproměnil a David z dorážky přestřelil. Dogám se ulevilo až na začátku nastavení. Povedenou souhru z rozehrávky uprostřed hřiště zůročil Yazici. Z náskoku 1:0 se Lille ale neradovalo dlouho, z poslední akce právě skončeního poločasu vyrovnal Laborde.
45+3'
45+3'
Montpellier právě vstřelil branku!
Studená sprcha pro Lille, které svůj náskok neuhájilo ani do konce nastaveného času. Cozza propasíroval míč k Mavdidimu. Angličanovu nahrávku z levého okraje pokutového území Djaló nešťastně tečoval a rychle reagující GAËTAN LABORDE z bezprostřední blízkosti vyrovnal na 1:1.
45+1'
Gól do šatny znamená obrovskou úlevu pro obhájce titulu! Rozehrávka z místa vedle středového kruhu letěla na Fonteho. Portugalský mazák suverénně přehlavičkoval Cozzu a sklepl balon na YUSUFA YAZICIHO, který volejem levačkou potrestal hodně nedůrazné bránění Montpellieru.
45+1'
V rozkouskované první půli se budou hrát ještě tři nastavené minuty.
45'
Sakho zase pokazil rozehrávku. Namazal Yazıcımu, jenž si vyměnil přihrávky s Davidem a z nějakých dvaceti metrů uklidil míč do nachystaného koše brankáře Bertauda.
44'
Ani jeden z týmů si na útočné třetině hřiště nedal ani 40 přesných přihrávek. Docela jasně to vypovídá o tom, jak hra v první půli vypadá.
43'
Dogy pilně sbírají žluté karty. Nyní ji inkasoval také Xeka, který opožděně nakopl stopera Mamadoua Sakha.
42'
Matheus Thuler vyhrál důrazný souboj na půlící čáře. Tradičně se tam snažil přebrat míč všudypřítomný Burak Yilmaz.
41'
Vzrušení spojené s pádem Yilmaze v pokutovém území bylo zbytečné. V momentě průnikové přihrávky Davida byl turecký útočník v ofsajdu.
40'
Yusuf Yazıcı se pokusil skórovat rovnou od rohového praporku. Bertauda určitě trochu vylekal, byť míč přistál na střeše jeho brány.
39'
Nicolas Cozza na útočném výletě daleko nedošel. Do otevřenější obrany šel zprava Yılmaz, ale Sakho ho zastavil výtečným skluzem uvnitř vápna.
38'
Poslední nákop si Ivo Grbić za rámeček nedá. Nasměroval ho mimo hrací plochu a vhazovat tak bude Junior Sambia.
37'
Buraku Yılmazovi chyběl nějaký metr, aby mohl z Davidovy přihrávky prvním dotekem zakončovat. Včas u něj byl obránce Thuler.
36'
Angel Gomes neprostrčil míč k Xekovi a dogy se musely vrátit s míčem na kopačkách do klidnějšího středu pole.
35'
Mosambický krajní obránce Reinildo byl v péči domácího realizačního týmu. Vše by měl vyřešit zázračný obstřik.
34'
Tvrdost zápasu na vlastní kůži pocítil také Reinildo. Sudí Delarue musel zase sáhnout do kapsy a ukázat žlutou kartu Labordemu.
33'
Benjamin André si vyšlápl na Florenta Molleta a přidal se do party, která už je v ohrožení potenciální druhé žluté karty.
32'
Dvojí gólovka LOSC! Sakho v přeriskované rozehrávce pustil do úniku Yilmaze, který se možná až příliš přiblížil Bertaudovi. Hostující gólman ho vychytal a pak přežil i trestuhodně nepřesnou dorážku Davida.
32'
Xeka zrychlil přechodovou fázi přihrávkou na Yilmaze. Turecký veterán byl zahnán do strany a zleva žádný míč do šestnáctky nedoručil.
31'
Třetina zápasu je minulostí. Už se dá mluvit o tom, že Lille také dnes zůstává trochu za očekáváním. Bertaud dosud nečelil ani jedné šanci. Je to hlavně boj uprostřed hřiště.
30'
Nejasnosti v rozehrávce Montpellieru nakonec nepřinesly žádnou fatální chybu. Po ztrátě Savaniera ale zůstává balon v domácí moci.
29'
Držení míče: 47 % – 53 %.
28'
Téji Savanier kroutil střílený centr na bližší tyč, nicméně balon až ke Grbićovi nedoletěl. Hosté museli likvidovat rychlý brejk.
27'
Stephy Mavididi šel k zemi po kontaktu s Andrém. Výsledkem je standardní situace Montpellieru z levého křídla.
26'
Ivo Grbić musel jít vstříc Labordemu a sebrat mu balon z kopaček. O chvilku později se situace uklidnila vhazováním Tiaga Djala.
25'
Ferri a Fonte vidí za vzájemnou výměnu názorů žlutou kartu. Komplikace to může být hlavně pro portugalského stopera.
24'
Joris Chotard přeletěl přes nekompromisně skluzujícího Djala. Hlavní rozhodčí standardní situaci nenařídil, naopak musí uklidňovat menší rozmíšku.
23'
V přerušené hře se nám poprvé žlutilo. Junior Sambia byl asi napomenut za zákrok, který se stal v průběhu onoho protiútoku LOSC.
22'
Po ztrátě Cozzy šli domácí ve třech do rychlého brejku. Yılmaz ho kvůli krkolomnému zpracování míče zpomalil a přes Tuhlera ani nezakončil.
21'
Xeka zaváhal na vlastní polovině. Savanierovi nabídl další zakončení, nicméně Fonte ránu z dálky ztečoval do Grbićovy náruče.
20'
První zajímavá situace s ohledem na gólové ambice. Savanier si narazil s Mavdidim a tvrdou ranou jen o kousek minul ze svého pohledu levou tyč.
19'
Dogy si nevšímaly volného Djala a pokračovaly v tlačenici na malém prostoru. Byla to chyba, protože zanedlouho přišla ztráta míče.
18'
Angel Gomes dostal od bránícího Savaniera předpisovou facku. Zůstal kvůli ní chvíli ležet, ale pochopitelně bude moci pokračovat.
17'
Cozzův centr neprošel. Stejný hráč jen vhazoval a hráči v bílém dobrovolně zacouvali do lokality okolo půlící čáry.
16'
Bertaud se musel aktivně zapojit do kombinace okolo pokutového území. Domácí napadali jen nesměla a k zisku míče měli daleko.
15'
Opakovaný roh na přední tyč byl odkopnut kousek před vápno, kde si střelu rychle připravil Yusuf Yazıcı. Třiadvacetiletý hostující gólman ale znovu nemusel zasahovat.
14'
Jonathan David roztáhl hru k Yılmazovi. Ten ještě hledal Xeku, ale pozorná defenziva Montpellieru zvládla zakopnout balon na rohový kop.
13'
David překazil nacvičený signál, který měl asi skončit střelou z voleje. Dogy rychle otočily hru a Xeka předvedl první střelu. Z velké dálky však bránu minul.
12'
Stephy Mavididi dělal u pravé postranní čáry problémy Botmanovi, kterému se po velkém boji vysmýkl. Nizozemec proto sáhl k podražení.
11'
Jordan Ferri mohl vkročit na útočnou polovinu. Na levém křídle jeho dvěma spoluhráčům ale pšenka nekvetla, rozehrávat bude Grbić.
10'
Florent Mollet byl zezadu postrčen Djalem. Faul se k jeho nepochopení nepískal, nicméně Lille samo odevzdalo míč nepovedeným vhazováním.
9'
Právě Tiago Djaló pláchl na pravém křídle. Centrem pak kopíroval koncovou čáru a míč proletěl podél břevna do autu. Kope se od branky Bertauda.
8'
Mamadou Sakho nezachránil míč na hostujících kopačkách. Djaló každopádně bude vhazovat jen z lokality poblíž střídaček.
7'
Je to vcelku poklidný úvod. Montpellier zatím nepouští domácí fotbalisty do blízkosti Bertauda. To samé ale platí i na druhé straně.
6'
Burak Yılmaz nechtěl po svém drobném faulu odstoupit z místa přestupku. Rozhodčí Delarue mu proto zblízka vysvětlil, jak se má příště chovat.
5'
Útočnou standardku absolvoval Montpellier v oslabení. Z domácího pohledu nepovolil žádné drama sám faulující André.
4'
Benjamin André tvrdě narazil do hostujícího kapitána Saveniera, se kterým to na první pohled nevypadá moc dobře. Už takto brzy se bude muset ošetřovat.
3'
Burak Yılmaz si po převzetí míče od Davida drbe hlavu za přihrávku před odkrytou bránu, kde široko daleko neměl jediného spoluhráče.
2'
O lehce opožděný úvodní výkop se postarali hosté, kteří nastupují v kompletně bílých dresech. Lille je v tradiční červenomodré kombinaci.
1'
Na Stade Pierre-Mauroy se začne s drobným zpožděním. Dvě minuty po plánovaném začátku jsou oba týmy ještě v tunelu.

Lille OSC: Grbić – Djaló, J. Fonte (C), Botman, Reinildo – Yazıcı, André, Xeka, Gomes – David, B. Yılmaz.
Náhradníci: Jardim – Ascone, D. Bradarić, Çelik, Ikoné, Lihadji, Niasse, Onana, Pied.

Montpellier HSC: Bertaud – Sambia, Thuler, M. Sakho, Cozza – Ferri, Chotard – Laborde, Savanier (C), Mavididi – Mollet.
Náhradníci: Carvalho – Esteve, Leroy, Makouana, Ristić, Souquet, Škuletić, Vargas, Wahi.

Montpellier HSC

Klub z Okcitánie je na tom tabulkově o něco lépe. Po sobotním programu Ligue 1 se nachází na devátém místě. Jeho předchozí zápasy byly pro nezaujaté fanoušky velmi atraktivní, dohromady v nich padlo rovnou patnáct gólů. Pět z nich bylo k vidění v prvním kole při domácí porážce 2:3 s Marseille. Dalších bláznivých devadesát minut bylo k vidění v Remeši při remíze 3:3. Minulý týden už se Montpellier dočkal prvního vítězství. Před vlastními fanoušky zdolal Lorient 3:1. Kouč Olivier Dall'Oglio nemůže počítat s brankářem Jonasem Omlinem. Dlouhodobě není fit ani kamerunský obránce Ambroise Oyongo.
Lille OSC

Domácí tým dokazuje, že něco jako mistrovská kocovina skutečně existuje. Dogy po dlouhých letech sundaly bohaté PSG z francouzského trůnu, jenže obhajoba se jim v úvodních třech kolech nové sezóny vzdálila už na sedm bodů. Lille v prvním kole zachraňovalo remízu 3:3 v Métách. Doma ostudně padlo 0:4 s Nice a minulý týden zase bralo jenom bodík za výsledek 1:1 v St. Étienne. O výhru přitom přišlo pět minut před koncem. Mužstvo s nejhorší obranou v lize je v tabulce až šestnácté, bod před sestupovým pásmem. Navíc nemá k dispozici portugalského záložníka Renata Sanchese.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu čtvrtého kola francouzské Ligue 1. Od sedmnácti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Lille a Montpellierem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.