Ligue 1 - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lorient : Rennais - 28. listopadu 2021   15:00

0:2
(0:0)
Rennais
75' Laborde   • 78' Doku  (Aguerd)
Lorient
Nardi – Igor Silva, H. Mendes (81. Soumano), Petrot, Laporte, Loric – Abergel (C), Le Fée (64. Moffi), Monconduit (81. Le Bris) – Lauriente (65. Boisgard), Grbic (64. Ouattara).
Dechepy – Parinet Le Tellier, Torregrossa
Stade Yves Allainmat Le Moustoir, Lorient
16 321 diváků
Rennais
A. Gomis – H. Traoré (C) (85. Assignon), Badé, Aguerd, Truffert – Bourigeaud (73. Guirassy), Majer (69. Santamaría), Martin, Sulemana (69. Doku) – Terrier (85. Meling), Laborde.
Salin – Assignon, Omari, Meling, Ugochukwu, Santamaría, Tait, Doku, Guirassy.

Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 0:5. Střely mimo: 5:2. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 11:11.
Ačkoliv utkání velmi dlouho vypadalo na remízový výsledek, tak větší kvalita Stade Rennes se nakonec projevila, když během tří minut skórovali Laborde a střídající Doku. Mějte hezký zbytek dne.
90+3'
90+3'
Z voleje to zkusil na hranici pokutového území Laurent Abergel, ale nebyl ani za málo úpěšný.
90+2'
Ve středu hrací plochy byl nedovoleně atakován Sehrou Guirassy.
90+1'
Moffi byl faulován ve středovém kruhu.
90'
Rozhodčí nastaví 3 minuty!
89'
Utkání se pomalu, ale jistě chýlí ke svému konci.
88'
Jasné přišlápnutí Martina soupeřem Boisgardem po odehrání míče nechal sudí bez povšimnutí.
87'
Meling se velmi neúspěšně zapoil do kombinace svého týmu.
86'
Marná je snaha hráčů FC Lorient aspoň o zkorigování nepříznivého výsledku.
85'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Martin Terrier, přichází Birger Meling.
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Hamari Traoré, přichází Lorenz Assignon.
83'
Žlutou kartu dostává Jeremy Doku (Stade Rennes FC) za faul.
83'
Jeremy Doku předvedl nepěkný zákork u postranní čáry.
83'
Hráči soupeře nechávají hrát ve středu hřiště FC Lorient.
82'
Stade Rennes si tedy během pouhých tří minut vypracovali pěkný dvojgólový náskok.
81'
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Thomas Monconduit, přichází Theo Le Bris.
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Houboulang Mendes, přichází Sambou Soumano.
78'
Rennes právě vstřelilo branku!
Po dlouhém nákopu Aguerda si míč nechal pouze pro sebe JEREMY DOKU a po obejití obránce přesně vystřelil – 0:2! Asistence: Nayef Aguerd.
77'
Jedna nepřesnost za druhou se vkrádá do hry Lorientu.
75'
Po kiksu čtvrtého hráče před brankářem, končí střelou Santamrii, kterou pouze před sebe ztlumil brankář Nardi a GAËTAN LABORDE už věděl co s dorážkou – 0:1!
74'
Pěkné prodloužení méče patičkou prošlo pouze až k brankáři Nardimu.
73'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Benjamin Bourigeaud, přichází Sehrou Guirassy.
72'
Dobrou reakci ukázal proti nabíhající dvojici hráčů Gomis a jako první byl u míče.
71'
Boisgard se nedobrovelně ocitl na trávníku.
70'
Točený centr zprava končí pouze u připraveného brankáře Gomise.
69'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Lovro Majer, přichází Baptiste Santamaría.
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Kamaldeen Sulemana, přichází Jeremy Doku.
68'
Postrčení soupeře vedlo pouze ke zbrklé a nepřesné rozehrávce hráčů Stade Rennes.
67'
Nákop hostujícího hráče končí pouez za koncovou čárou.
66'
Stade Rennes na svou první změnu v sestavě stále ještě čeká.
65'
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Armand Lauriente, přichází Quentin Boisgard.
64'
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Enzo Le Fée, přichází Terem Igobor Moffi.
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Adrian Grbic, přichází Dango Ouattara.
62'
Nardiho nákop našel přesně Laurientého, který se obtočil kolem obránce a dával míč dozadu ndo druhé vlny, což jeho spoluhráč evidentně nečekal.
62'
Centr z přímého kopu skončil na prvním bránicím hráči v pokutovém území soupeře.
61'
Laurent Abergel byl tvrdě a nedovoleně dohrán přímo před zraky asistenta rozhodčího.
60'
Hodina hry za námi, branka stále nepdla a FC Lorient chystá hend dvojí změnu ve svém kádru.
59'
Terrier marně reklamuje, že nastřelil ruku protihráče v pokutovém území. Následné Traoré vybojoval rohový kop pro Stade Rennes.
58'
Terrier neuspěl v souboji v pokutovém území, ale Stade Rennes i nadále zůstává u míče.
57'
Odkop hráčů FC Lorient mizí rychle pouze za postranní čárou.
56'
Po rohovém kopu se při zpracování míče provinil hrou rukou Loic Badé.
55'
Rohový kop zprava pro Stade Rennes.
54'
Trenér Genésio není přiliš spokojen s výkonem svých svěrenců a brankář Nardi příliš nepospíchá s výkopem od své branky.
53'
Stade Rennes z dlouhého obléhání pokutového území soupeře nedokáže nic vytěžit.
52'
Individuální akce Grbiće nebyla zrovna z těch úspěšných.
51'
Jedna střela byla zblokována, druhý střelecký pokus Stade Rennes šel vysoko and břevno branky Lorientu.
50'
Na centr zprava Terrier nedoskočil a tak posléze končí pouze v rukavicích brankáře Nardiho.
48'
Grbić šel do skluzu, ale přes veškerou svou snahou balon na hrací ploše neudržel.
47'
Výpad Lorientu po levé straně vyšel, ke střele se na hranici pokutového území dostal Samuel Loric, ale branku soupeře lehce přestřelil.
46'

Fauly: 4:7
První pločas sice skončil 0:0, ale o zajímavé momenty nebyla nouze. Hned v úvodu utkání rozdýchal tvrdý střet brankář Nardi s Labordem. Posléze Stade Rennes Bourigeaudem vsítilo branku, která vška nebyla uznána pro ofsajd. Lorient reagoval nebezpečnou příležitostí, kterou měl na hlavě Grbić. druhý pločas začne cca v 16:05 hodin.
45+4'
45+3'
Majer udržel sice míč v moci Stade Rennes, ale jeho spoluhráči už ho nebyli schopni poslat dále na své útočníky.
45+2'
Po vzdušném souboji před pokutovým územím nerozdýchal špatný dopad na zem Hamari Traoré.
45+1'
Po několika minutách se bude znovu hrát. VAR systém řešil oba zmíněné inkriminované zákroky v pokutovém území Lorientu.
45'
Rozhodčí nastaví 4 minuty!
44'
Po dalíšm centru zleva od pokutového území chtěli hráči stade Rennes odpískání pokutového kopu za hru rukou skluzujícího bránícího hráče.
43'
Sulemana je dalším hráčem co neustál souboj v pokutovém území a vyčítavě se dívá na rozhodčího.
42'
Hra je v posledních minutách velmi rozkouskována kvůli častým faulům.
41'
Abergel se ve středu hřiště dopustil taktického faulu proti Sulemanovy.
40'
Loric sice běhá na hřišti zatím jako trysková myš, zatím vška bez gólového efektu pro svůj tým.
38'
Centr Lorica před branku soupeře odehrála obrana Stade Rennes raději na rohový kop.
37'
Kapitán Lorientu Laurent Abergel se ocitl v pokutovém území soupeře na zemi.
36'
Dobrý zásah proti střele ze střední vzdálenosti vyslanou Majerem předvedl brankář Nardi.
35'
Monconduit se držel Majera jako nasosané klíště, přesto sudí odpískal faul až dvacet vteřin poté co Majer ztratil míč proti třem protihráčům. domácí hráč dostal pouze ústní důtku od rozhodčího.
34'
Kolmice byla dobře vymyšlena jenže také zároveň příliš dlouhá na nabíhajícího hráče v bílém dresu.
33'
Pro kličky Sulemany u postranní čárty neměl vůbec žádné pochopení Igor Silva.
32'
Žlutou kartu dostává Lovro Majer (Stade Rennes FC) za nedovolený zákrok.
32'
Majer za zády sudího sundal jednoho z hráčů Lorientu. A rozhodčí instiktivně jelikož šlo o dva tvrdé zásahy během chvíle udlěuje žlutou kartu.
31'
Lovro Majer se prezentoval opět tvrdým střetem ve středu hřiště tentoráte proti Le Fée.
30'
Po druhém rohovém kopu následovala nepřesná koncovka mimo domácí branku.
29'
Po centru od levého rohového praporku prostor čistil hlavou nejvíce vyskovšívši obránce Lorientu na další roh soupeře.
28'
Zablokovaný cnetr končí po odkopu obránce rohovým kopem pro Stade Rennes.
27'
Lovro Majer pořádně v souboji okopal protihráče Monconduita jak řádek brambor.
26'
Traoré na pravé straně se vydal na ofenzivní výlet, záhy vška přeci jen radjěi posílá míč zpět na polovinu hřiště svým spoluhráčům.
25'
Útočník Lorientu Adrian Grbić ve slušné pozici posílá míč hlavou pouze mimo pravou tyč!
24'
F Lorient opět dlouze operuje s míčem na své útočné polovině hřiště.
22'
A je to tak VAR systém doporučil branku neuznat kvůli ofsajdovému postavení hráčů Stade Rennes!
21'
Bourigeaud dostal míč po skvělém centru Sulemany, na který nedosáhl Laborde do sítě, ale sudí řeši se systémem VAR přes sluchátko regulérnost branky.
20'
Fc Lorient tahá zatím všechny své útoky po levé straně hřiště.
19'
Dlouhý nákop Lorientu po vyhraném hlavičkovém souboji byl odevzdán pouze soupeři.
18'
Obránci Stade Rennes se spoléhají na dobrou kopací techniku svého brankáře Gomsie.
17'
Centr po přímém kopu a jemné teči hlavou v pokutovém území končí pouze u brankáře Gomise.
16'
Nyní byl Loric nedovoleně zastaven u levé postranní čáry obráncme Traoré.
15'
Dlouhý pas mířící na Labordeho dokázala zlikvidovat pozorná obrana Lorientu.
14'
Po hektickém úvodu se hra poněkud uklinila a zároveň i zpomalila.
12'
Ve středu hřiště se v osobním souboji dopustil faulu chorvatský reprezentant Lovro Majer.
11'
Loric ve snaze odcentrovat ztroskotal v souboji jeden na jednoho na kapitánu Hamari Traorém.
10'
Paul Nardi dostal tampóny do obou nosních dírek a měl by pokračovat ve hře.
9'
I nadále pokračují střidavě z obou táborů diskuze s rozhodčím.
8'
Brankář Nardi je dlouze ošetřován na hrací ploše.
7'
Brankář Nardi sice jako první odehrál míč, ale střetu s labordem se již nedokázal vyhnout!
5'
útočná snaha Sulemany nebyla zrovna dvakrát úspěšná.
3'
Rozehrávka přímého kopu skončila pouze na dobře postavené zdi Stade Rennes.
2'
Přímý kop doimácích z velmi nebezpečné vzdálenosti poblíž pokutového území.
1'
FC Lorient hraje v oranžových dresech, Stade Rennes nastoupilo k utkání v bílé barvě dresů.
1'

FC Lorient: Nardi – Igor Silva, H. Mendes, Petrot, Laporte, Loric – Abergel (C), Le Fée, Monconduit – Lauriente, Grbic.
Náhradníci: Dreyer, Bartouche – Fontaine, Mouyokolo, Boisgard, Bourles, Le Bris, Mouazan, Moffi, Ouattara, Soumano.

Stade Rennes FC: A. Gomis – H. Traoré (C), Badé, Aguerd, Truffert – Bourigeaud, Majer, Martin, Sulemana – Terrier, Laborde.
Náhradníci: Salin – Assignon, Omari, Meling, Ugochukwu, Santamaría, Tait, Doku, Guirassy.

Rozhodčí: Dechepy – Parinet Le Tellier, Torregrossa.
Předpokládané absence:

FC Lorient

Jenz, Le Goff, Morel (všichni svalové zranění)
Diarra, Monconduit (oba poranění stehna)
Hergault (červená karta)
Lemoine (poranění lýtka)

Stade Rennes

Gelin (poranění kolena)
FC Lorient má opačné starosti již osm kol za sebou nezvítězilo, naposledy 22.9. nad Nice 1:0. Poslední tři zápasy navíc skončili vždy prohrou. Kromě ztráty formy je to zapříčeněno velkou marodkou tohoto týmu.
Stade Rennes má velmi solidní formu. Dvanáct zápasů za sebou nepoznal tento tým hořkost porážky, od poloviny září s Olympique Marseille 0:2. Postoupilo i díky dobrým výsledkům ze základní skupiny EKL i když v posledním utkání promrhalo vedení 3:1 nad Vitesse Arnhem a zápas skončil remízou 3:3.
V bretaňském derby se střetne FC Lorient (14) proti týmu bojujícím o pohárové příčky Stade Rennes (3). Rozdíl mezi soupeři je deset bodů.