Ligue 1 - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Marseille : Bordeaux - 15. srpna 2021   20:45

Marseille
34' Ünder (Gerson) • 41' Payet (Guendouzi)
2:2
(2:0)
Bordeaux
51' Pembélé  (Koscielny) • 57' Oudin  (Bašić)
Marseille
Mandanda (C) – Saliba, Balerdi, Peres – Kamara, Gueye, Ünder (73. Radonjić), Guendouzi (65. Benedetto) – Gerson (72. Rongier), de la Fuente (90. Álvaro González) – Payet.
R. Buquet – G. Debart, C. Mugnier
Stade Vélodrome, Marseille
Bordeaux
Costil – Kwateng, Mexer (46. Pembélé), Koscielny (C), Mensah – Otávio, Mangas – Kalu (14. Oudin), Sissokho (85. Pardo), Bašić (68. Adli) – Hwang Ui-jo (85. Mara).
Poussin – Adli, Benito, Pardo, Oudin, Mara, Briand, Medioub, Pembélé.

Je dohráno, byl to vyčerpávající den. Já děkuji za vaši přízeň, přeji dobrou noc a příště se těším opět na počtenou. Mějte se hezky a úspěšně vkročte do nového týdne.
Držení míče: 67 % : 33 %.
Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 5:5. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 6:11.
Takže i ve druhé půli padly dva góly, tentokrát však do domácí sítě. Hosté dokázali během první třetiny druhé pětačtyřicetiminutovky vyrovnat a nebyli daleko i od třetí branky, ovšem žádnou další šanci už nevyužili. Domácím se povedlo jednou skórovat, ale branka nebyla pro ofsajd správně uznána. A ač v závěru dohrávali o deseti, povedlo se jim nerozhodný stav udržet.
90+6'
90+6'
Tak přeci jenom ještě jedna šance mohla přijít, Timothee Pembélé si zpracoval v pokutovém území balón a v situaci jeden na jednoho chtěl obejít přes obránce, to se mu málem povedlo, ale přeci jen o míč přišel.
90+5'
Hosté drží míč ve své moci a nikam už moc nepospíchají.
90+4'
Domácí mohou zahrozit rohovým kopem.
90+3'
Míč se po dlouhém centru do pokutového území odrazil od země do náruče připraveného domácího gólmana.
90+2'
Žlutou kartu dostává William Saliba (Olympique Marseille), který musel zatáhnout za záchranou brzdu a poslat k zemi unikajícího soupeře.
90+1'
Hrát se bude ještě pět minut.
90'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Konrad de la Fuente, přichází Álvaro González.
88'
Červenou kartu dostává Leonardo Balerdi (Olympique Marseille). Mladý argentinský obránce dobře věděl, že už jednu žlutou kartu na kontě má, přesto šel do souboje o míč hodně tvrdě a za svůj zákrok vidí rovnou červený trest.
87'
Boubacar Kamara se hodně rozčiloval na pomezního arbitra, který praporkem signalizoval, že míč opustil už hrací plochu. Byl to zřejmě správný výrok, míč byl celým objemem mimo.
86'
Nemanja Radonjić znovu v akci, tentokrát nedokázal stihnout míč utíkající za postranní čáru a o rozehrávku se tak postará Benoît Costil.
85'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Issouf Sissokho, přichází Rubén Pardo.
85'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Hwang Ui-jo, přichází Sekou Mara.
84'
Žlutou kartu dostává Otávio (Girondins Bordeaux FC), který ve středovém kruhu poslal k zemi unikajícího Payeta.
82'
Nemanja Radonjić naběhl za obranu Bordeaux a tvrdou ranou pod břevno překonal brankáře hostů, avšak branka nemůže být pro ofsajd uznána.
81'
Teď už i sám hlavní kouč Marseille vehementně gestikuloval poté, co skončil na trávníku před bránou Bordeaux jeden z jeho svěřenců, avšak zbytečně, tohle faul nebyl.
80'
Nemanja Radonjić si vynutil faul, rozehrávat tak bude pro změnu jeho mužstvo.
79'
Teď se hodně diví poté, co hlavní arbitr píská faul ve prospěch soupeře. Ten tak bude rozehrávat ze své poloviny.
78'
Tým s bílými dresy dlouho kontroluje balón, ovšem do nějaké slibné vzdálenosti k bráně se nedokáže dostat.
77'
Domácí dnes už poněkolikáté reklamovali faul v pokutovém území, ale penalta jim dopřána není ani v tomto případě.
75'
Valentin Rongier si zpracoval letící míč na prsa, poté popošel blíž k bráně a pálil z pravé strany, leč vysoko nad.
74'
Hosté rozehráli standardku, ovšem soupeř míč odvrátil a vyrazil do protiútoku.
73'
Žlutou kartu dostává za faul na Hwang Ui-joa Leonardo Balerdi (Olympique Marseille).
73'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Cengiz Ünder, přichází Nemanja Radonjić.
72'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Gerson, přichází Valentin Rongier.
71'
Boubacar Kamara hledal centrem do pokutového území někoho ze spoluhráčů, avšak nepodařilo se. Cengiz Ünder mezitím odchází ke střídačce a do utkání už tak nezasáhne.
69'
Cengiz Ünder je ošetřován za bránou hostů, uvidíme zda bude moct zasáhnout ještě do utkání.
68'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Toma Bašić, přichází Yacine Adli.
68'
Hráč zřejmě zasáhl míč poněkud nešťastně a zranil se při tom. Bude se střídat a to na obou stranách zřejmě.
67'
Cengiz Ünder dokázal projít přes několik protihráčů, jeho rána z bezprostřední blízkosti však proletěla pouze nad břevnem.
66'
No, ale hosté by neměli zapomínat na zadní vrátka. Nyní je nechali otevřená a domácí toho málem využili. V poslední chvíli odvrátil míč skluzem do bezpečí jeden z hráčů Bordeaux.
65'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Matteo Guendouzi, přichází Darío Benedetto.
64'
Pěkná kombinace hostů, na jejíž konci stál střelec vyrovnávací trefy Rémi Oudin, ten však střílel pouze nad břevno. Lépe zamířit a mohli se hosté radovat potřetí.
64'
Zblokovaná přihrávka před bránu přináší mužstvu Bordeaux další roh.
63'
Přetahovanou o balón ve středovém kruhu vyhráli hosté a vyráží na zteč.
61'
Po delší době vyrazili do útoku i domácí, ovšem brankáře nijak neohrozili a musí zpátky.
59'
Timothee Pembélé mohl dokonat obrat a vsítit svůj druhý gól, jeho zakončení bylo ovšem sraženo nad bránu.
57'
Bordeaux právě vstřelilo branku!
A máme srovnáno, hosté vstoupili do druhé půle famózně. Bašić velmi dobře rozehrál rohový kop, k míči doběhl na středu RÉMI OUDIN a střelou po zemi do volné části domácí svatyně nedal Mandandovi šanci. Ten se sice snažil na míč dosáhnout, ale nepovedlo se mu to.
57'
Hosté rozehráli roh, odvrácený míč letí do zámezí a roh se bude zahrávat znovu.
56'
Málem vyrazili domácí do přečíslení, avšak celá akce byla příliš pomalá, navíc se ještě provinili faulem.
55'
Hosté pokračují v útočné snaze a jdou znovu dopředu.
51'
Hosté hned v úvodu druhého dějství snižují. Těžko říct, zda chtěl TIMOTHEE PEMBÉLÉ spíše přihrávat nebo střílet na vzdálenější tyč, avšak jeho ránu tečoval jeden z hostů do bližšího dolního rohu brány a navíc do protipohybu brankáře, který už nestihl zareagovat.
51'
Hwang Ui-jo neměl šanci prudkou přihrávku doběhnout včas, u míče byl jako první brankář Marseille.
50'
Konrad de la Fuente pálil z dálky a trefil jen před sebou stojícího soupeře.
49'
Gideon Mensah odcentroval na střed a míč tečoval hlavou Rémi Oudin, leč vedle vzdálenější tyče.
48'
Issouf Sissokho se skrz obranou hradbu před sebou nedostal a o míč kousek za středovou lajnou přišel.
46'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Mexer, přichází Timothee Pembélé.
46'
Domácí se v úvodu první půle docela trápili, třebaže byli aktivnější i více u míče, nedokázali se dlouho střelecky prosadit. To se povedlo až po půl hodiny hry a před odchodem do kabin ještě jednou. Favorit tak o poločase vede o dvě branky, vyhráno ovšem zdaleka nemusí mít.
45+4'
45+3'
Závěr první půle se už jen dohrává, u míče jsou hosté, kteří vyčkávají na hvizd hlavního arbitra.
45+2'
Ještě jeden rohový kop pro Marseille.
45+1'
První půle bude prodloužena o tři minuty.
44'
Po následném rohu se míč snesl přímo do rukavic připraveného Costila.
43'
A mohlo to být 3:0, Gersonova střela byla zblokována do zámezí.
41'
Marseille právě vstřelilo branku!
Ještě před odchodem do kabin domácí zvyšují. DIMITRI PAYET prošel kolem několika protihráčů, naběhl k hranici velkého vápna a míč poslal po zemi přesně k levé tyči, kam se Costil natahoval marně.
39'
Domácí zastavili útočnou akci Bordeaux a útočí oni.
37'
Hosté reklamovali faul, ale byl to ofsajd. Rozehrávat tak bude protivník.
36'
Steve Mandanda se neukvapil s rozehrávkou, nakonec přihrál nejbližšímu spoluhráči.
34'
Teď už se domácí radují. Gerson naběhl s míčem až k brankové postranní čáře, stihl přihrát na střed, kde byl zcela nepohlídaný CENGIZ ÜNDER, který rychlou ranou do vzdálenějšího rohu brány nedal gólmanovi žádnou šanci.
33'
Nepřesný letí vzduchem až k brankáři Bordeaux, ten s rozehrávkou nepospíchá.
31'
Domácí rozehráli přímý kop z levého křídla, Dimitri Payet zkoušel ohrozit soupeřovu svatyni přímo, balón však proletěl nad břevnem.
30'
Ale teď to Enock Kwateng (Girondins Bordeaux FC) přehnal a vidí po zásluze žlutou kartu.
29'
Favorit se zatím dopředu dostává těžce, hosté dobře brání.
27'
Hwang Ui-jo viděl vyběhnutého brankáře a zkoušel to jako Patrik Schick na EURU, ovšem jeho rána letí vysoko nad bránu. Navíc by to Steve Mandanda zřejmě stihl.
24'
No, co chybělo. Gideon Mensah se opřel do míče a mířil ke vzdálenější tyči a minul ji jen o kousek.
23'
Hwang Ui-jo se snažil vyměnit přihrávku se spoluhráčem, býval by se dostal do velké šance, avšak míč odkopl jeden z domácích hráčů včas do bezpečí.
21'
Bílí celou akci až moc překombinovali, po nepřesné přihrávce končí míč za postranní čárou.
19'
Domácí sebrali míč a vyrazili do útoku, soupeř se přitom provinil faulem.
18'
Rohový kop nyní rozehraje hostující celek, který může zkusit zahrozit.
17'
Konrad de la Fuente upadl v pokutovém území po kontaktu s Mexerem, penalta se nepíská.
16'
Gerson se pokoušel vyslat do úniku svého spoluhráče, avšak jeho přihrávka byla až příliš prudká a míč skončil v zámezí.
14'
Nakonec přeci jen je hostující fotbalista stažen ze hřiště.
14'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Samuel Kalu, přichází Rémi Oudin.
13'
Benoît Costil obdržel malou domů a pomohl spoluhráčům s rozehrávkou, míč poslal k pravé postranní lajně.
11'
Hráči Marseille teď doslova odevzdali míč soupeři, když daleký nákop adresovali jeho brankáři.
9'
Jeden z domácích výborným obranným skluzem zabránil šanci, kdy jeden z hostů mohl jít osamocen na brankáře.
8'
Samuel Kalu zřejmě přesvědčil svého kouče, že se nic neděje, a vrací se zpět na trávník.
8'
Domácí mohli konečně rozehrát standardku, k té se postavil jiný hráč s číslem deset a sice Dimitri Payet, mířil ovšem pouze nad bránu.
6'
Jedná se o hráče s číslem deset, kterým je Samuel Kalu. Ten naštěstí nakonec odchází po svých za postranní čáru.
6'
Vypadá to na něco vážného, hráči obou celků ukazovali k postranní lajně, aby si pospíšili.
5'
Pozor, jeden z hostů zkolaboval a jsou povoláni zdravotníci!!
4'
Dimitri Payet byl faulován, jeho tým rozehraje přímý kop.
3'
Souhra na jeden dotek domácím nevyšla, míč získává soupeř.
1'

Olympique Marseille: Mandanda (C) – Saliba, Balerdi, Peres – Kamara, Gueye, Ünder, Guendouzi – Gerson, de la Fuente – Payet.
Náhradníci: Ngapandouetnbu – Benedetto, Amavi, Ćaleta-Car, Dieng, Radonjić, Rongier, Álvaro González, Henrique.

Girondins Bordeaux FC: Costil – Kwateng, Mexer, Koscielny (C), Mensah – Otávio, Mangas – Kalu, Sissokho, Bašić – Hwang Ui-jo.
Náhradníci: Poussin – Adli, Benito, Pardo, Oudin, Mara, Briand, Medioub, Pembélé.

Rozhodčí: R. Buquet – G. Debart, C. Mugnier.
Olympique Marseille

Na opačné straně stojí favorit tohoto zápasu, kterým je Olympique Marseille. Marseille v minulém ročníku předváděla hodně kolísavé výkony, přesto z toho byla konečná pátá pozice, což znamenalo základní skupinu Evropské ligy. Olympique Marseille však musí pomýšlet mnohem výš, letošní ročník by ráda strávila na příčkách zaručující Ligu mistrů. Olympique Marseille vstoupila do sezony velice dobře. V souboji proti Montpellier sice prohrávala o dvě branky, avšak fantastická dvacetiminutovka nakonec přinesla obrat na konečných 3:2.
Girondins Bordeaux FC

Fotbalisté Bordeaux se v loňském ročníku museli smířit až se dvanáctou pozicí, což znamená spodní polovinu tabulky. Girondins na pohárové pozice ztrácelo hned třináct bodů, naopak od sestupových vod je dělilo pět bodů. Bordeaux by se tak v letošním ročníku rádo dostalo do horních pater tabulky, avšak vstup do ligové scény se nepovedl. V prvním kole totiž Bordeaux na domácím hřišti přivítalo nováčka z Clermontu. Duel dlouhou dobu nepřinášel žádné branky, nakonec se o jediné dvě postaral právě Clermont, který si trefy schoval do závěru zápasu.
Francouzská Ligue 1 Uber Eats startuje novým ročníkem, my budeme společně sledovat souboj mezi Olympique Marseille a Girondins Bordeaux FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.