Ligue 1 - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Marseille : Paris SG - 24. října 2021   20:45

0:0
(0:0)
Marseille
Pau López – Saliba, Ćaleta-Car, Peres – Ünder (78. Gerson), Rongier (71. de la Fuente), Kamara (71. Gueye), Lirola, Payet (C) – Guendouzi – Milik (78. Dieng).
Bastien – Berthomieu, Pages
Orange Vélodrome, Marseille
Paris SG
Navas – Hakimí, Marquinhos (C), Kimpembe, N. Mendes – Verratti (45+4. I. Gueye), Danilo Pereira – Di María (61. Kehrer), Messi, Neymar (83. Wijnaldum) – Mbappé.

Děkuji za pozornost, přeji dobrou noc a na počtenou.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 1:4. Střely mimo: 9:3. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 4:4. Fauly: 7:8.
Tak ani druhý poločas žádnou branku nepřinesl, třebaže především domácí k ní byli blízko. PSG hrálo od 57. minuty bez vyloučeného Hakimího, ale Marseille z toho tolik kýžený gól vytěžit nedokázalo, nevyužilo žádnou svoji možnost a početnou fanouškovou návštěvu tak nerozradostnilo. Těšit jej může alespoň fakt, že ani favoritovi žádný zásah nedovolili a obrali jej o dva body.
90+5'
90+4'
Zakončení hlavou jednoho z domácích fotbalistů končí nad bránou a to je vše.
90+4'
Thilo Kehrer v poslední chvíli zblokoval letící míč do zámezí a je z toho možná poslední roh Marseille v tomto utkání.
90+3'
Dimitri Payet obehrál Messiho, do šance se následně dostal Pape Gueye, ovšem jeho střela minula levou tyč.
90+2'
Matteo Guendouzi se málem dostal k volnému balónu ve velkém vápně, ale jeden z protihráčů byl přeci jen rychlejší.
90+1'
Rohový kop pro Marseille.
90+1'
Podobně jako v první půli, i tentokrát se nastavuje kvarteto minut.
90+1'
Matteo Guendouzi zatočil svoji střelu přesně do náruče Navase.
90'
Standardka pro domácí po dalším faulu hostujícího celku.
89'
Hosté rozehrávají od své brány, základní hrací doba se chýlí ke konci.
87'
Payet ale trefil hlavu jednoho z hráčů ve zdi, gólmana tak neohrozil.
85'
Žlutou kartu dostává Marquinhos (Paris Saint-Germain FC), zřejmě za poznámky.
85'
Žlutou kartu dostává Danilo Pereira (Paris Saint-Germain FC).
85'
Bude to přímý kop, Keylor Navas si staví zeď a Marseille má dobrou možnost jít pět minut před koncem základní hrací doby do vedení.
84'
Na druhé straně se po faulu na Payeta píská, hosté hodně protestují a poukazují právě na předchozí situaci v hlavním roli s Mbappém, ačkoliv hostující hráč svému pádu docela přidal, u Payeta není co řešit.
84'
Kylian Mbappé dostal přihrávku do běhu, málem se dostal sám před brankáře, ale nakonec o míč přišel. Odpískání nedovoleného zákroku ve velkém vápně se nedočkal.
83'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Neymar, přichází Georginio Wijnaldum.
82'
Zatím doplácí domácí celek na nepřesnosti, zbytečně přetažený centr letí pouze do zámezí a Navas s rozehrávkou pospíchat jistě nebude.
81'
Teď hosté faulovali, arbitr ponechává výhodu.
80'
Ojedinělá akce pařížského týmu zůstává nevyužita, obrana Marseille veškeré nebezpečí zažehnala včas, Pau López si dlouho na míč nesáhl.
79'
Balón končí u Navase, který s rozehrávkou nepospíchá.
78'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Cengiz Ünder, přichází Gerson.
78'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Arkadiusz Milik, přichází Bamba Dieng.
77'
Velká škoda pro Marseille. Konrad de la Fuente zůstal na levé straně úplně nepokrytý, ale míč nezasáhl vůbec ideálně a adresoval jej pouze do zámezí. Tohle měl být gól.
76'
Další střelecký pokus domácích, znovu zblokovaný.
75'
Konrad de la Fuente si zatančil na levé straně, odcentroval kolmo do prava, kde stál Cengiz Ünder, jehož střelu do protipohybu zblokoval jeden z protihráčů do zámezí.
73'
No, tento zápas nabízí zajímavé příběhy. Na trávník vběhl jeden z fanoušků, pořadatelé jej ale rychle zneškodnili a odvedli pryč.
71'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Boubacar Kamara, přichází Pape Gueye.
71'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Valentin Rongier, přichází Konrad de la Fuente.
70'
Obrana pařížského mužstva měla dost práce, jeden z hráčů v poslední chvíli zblokoval nebezpečný pas do autu.
69'
Zaútočili i hosté, ale přetažený centr z pravé strany nenašel žádného příjemce.
68'
Jeden z nich ale pokazil přihrávku a míč poslal z pravého křídla po zemi jenom k Navasovi.
67'
Domácí jsou nyní jasně aktivnější, pomalými krůčky se blíží znovu k soupeřově bráně.
65'
Valentin Rongier byl blízko úspěšnému zásahu, když hlavou tečoval balón v bezprostřední blízkosti brány, mířil ale těsně vedle pravé tyče. Štěstí pro PSG.
65'
Domácí tým pokračuje v útočné snaze, nyní si přihrává na soupeřově straně.
63'
PSG ustálo útok Marseille a bude vhazovat.
61'
Valentin Rongier už jednu žlutou kartu má a nyní měl nejspíš obdržet druhou poté, co udeřil do obličeje Neymara, hlavní arbitr je v tomto případě benevolentní.
61'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Ángel Di María, přichází Thilo Kehrer.
60'
A domácí krátce na to zastavuje ofsajd.
59'
Keylor Navas pomáhá s rozehrávkou, balón odkopává ke středové lajně.
58'
Dimitri Payet sice přehodil zeď, ale společně s ní i bránu hostů.
57'
Vše je jinak, červenou kartu dostává Ašraf Hakimí (Paris Saint-Germain FC), který poslal u hranice pokutového území k zemi Ündera, jenž by šel sám na brankáře. Penalta to tedy sice není, ale přímý kop z dobré pozice ano.
56'
Rozhodčí se jde ještě osobně podívat na video.
54'
Podruhé se Marseille dožadovalo pokutového kopu, podruhé není jeho přání vyslyšeno.
54'
Domácí odvrací míč do bezpečí a vyráží do brejku.
53'
Rohový kop bude rozehrávat pařížský tým.
52'
Navas musel zasáhnout, ovšem lehký míč jenom uklidil do rukou.
50'
Obrana PSG pohlídala míč v cestě do zámezí a Navas bude odkopávat.
49'
Payet upadl v pokutovém území, penalty se dožaduje marně.
48'
Centr domácího celku před bránu byl zastaven hostující obranou. Na druhé straně byl odmáván ofsajd.
46'
První poločas sice regulérní branku nenabídl, ale bylo na co koukat. Obě mužstva dostala jednou míč do sítě, ale v obou případech nebyl gól pro ofsajd uznán. PSG mělo více ze hry a bylo nebezpečnější, ale ani Marseille nebylo pouze pasivní. Druhé dějství bude ještě napínavé.
45+5'
45+4'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Marco Verratti, přichází Idrissa Gueye.
45+4'
Pau López pomohl spoluhráčům a po malé domů odkopl míč do bezpečí.
45+2'
Cengiz Ünder z levé strany pálil vysoko nad bránu.
45+2'
Domácí si před hranicí pokutového území dávali přednost při střele a ani jeden z nich gólmana neohrozil, Valentin Rongier se sice odhodlal, ale trefil pouze protihráče.
45+1'
Nastavují se ještě čtyři minuty.
45'
Hosté se dostávali do velké šance, ale znovu je v akci praporek pomezního arbitra.
44'
Akce na jeden dotek domácím nevyšla, Cengiz Ünder zpětnou přihrávku nedostihl a míč mu utekl.
42'
O míč ale přišli a do brejku vyrazilo PSG. Lionel Messi si naťukl míč se spoluhráčem a poté střílel z hranice velkého vápna, těsně minul vzdálenější tyč soupeřovy svatyně.
42'
Domácí si přihrávají u středového kruhu a vymýšlí další útok.
41'
Cengiz Ünder nabíhal sám na brankáře, ale nejen, že gól nedal, navíc stál v ofsajdu.
41'
Kylian Mbappé se dožadoval autového vhazování, ale verdikt hlavního arbitra je jasný, míč mají domácí hráči.
40'
Presnel Kimpembe se dostal na hranici malého vápna k hlavičce, mířil ale příliš vysoko nad bránu.
39'
Hodně mizernou přihrávku nedokázal Dimitri Payet zpracovat, míč končí za postranní lajnou.
38'
Obrana domácího mužstva zastavila všechny útočné ataky favorita.
37'
Neymar si v pokutovém území sice zpracoval balón, ale o ten vzápětí přišel. Jeho tým rozehraje roh a opět na trávník létají věci z hlediště, které tam nemají co dělat.
36'
Domácí se v útoku dlouho nezdrželi a už musí zase rychle zpátky ke své bráně.
35'
Tvrdá Messiho střela z ostrého úhlu po zemi skončila v náruči připraveného Lópeze.
35'
Zblokovaná přihrávka přináší PSG rohový kop.
34'
Hosté až příliš dlouho zbytečně kombinovali, nakonec si špatně přihráli a dopředu jde protivník.
33'
Domácí teď reklamovali ve své šestnáctce ruku protihráče, ta sice nebyla odpískána, ale Marseille se zmocnilo balónu.
32'
Pau López vyběhl hodně daleko ze své svatyně a skluzem odehrál míč do bezpečí.
32'
Rohový kop rozehraje domácí celek.
31'
Velké šance pařížského mužstva zůstávají nevyužity. Kylian Mbappé nabíhal osamocen před brankáře, ale ten jeho pokus vyrazil levou nohou, následovala ještě dorážka dalšího z hráčů PSG, avšak i v tomto případě stačil Pau López zasáhnout.
30'
Hodně špatná rozehrávka PSG, u míče soupeř.
29'
Kylian Mbappé tečoval míč vedle bližší tyče, nic nebezpečného. Pau López tak může v klidu rozehrávat.
29'
Zřejmě na trávník létali věci, které tam nepatřily.
28'
Těžko říct, na co se čeká. Hosté mají rozehrávat roh, ale rozhodčí rozehrávku oddaluje.
26'
Lionel Messi byl blízko gólu, když před v malém vápně zůstal nepokrytý, hlavou poslal míč pod břevno, ovšem Pau López jej konečky prstů vyrazil na břevno a od něj se balón odrazil do zámezí.
25'
Zblokovaný balón letí za postranní lajnu, vhazovat budou hosté.
24'
Marco Verratti byl zezadu nepříjemně atakován, jeho tým může v klidu rozehrát ze své poloviny.
21'
Tak na neuznané branky je to 1:1. Arkadiusz Milik dostal přihrávku na střed, zpracoval si míč a tvrdou ranou k bližší tyči překonal brankáře, ale vinou předchozího těsného ofsajdu se domácí radují zbytečně.
19'
Další ofsajd a znovu v něm byli chyceni hostující hráči.
18'
Žlutou kartu dostává Valentin Rongier (Olympique Marseille), který tvrdě atakoval Nuno Mendese.
17'
Kouč domácího mančaftu si vysloužil žlutou kartu.
14'
Neymar poslal z levé strany přihrávku před bránu, skluzem si míč srazil do vlastní sítě Luan Peres, ovšem gól není pro ofsajd uznán.
12'
Ángel Di María nedokázal přihrát, míč byl zblokován do autu.
11'
Pau López byl ve střehu, včas vyběhl z brány, sklouzl se po trávníku a míč sebral do náruče.
10'
Kylian Mbappé si nabíhal před odrytou části domácí brány na centr, ale na vysoký míč neměl šanci dosáhnout.
9'
Teď už byl faul na Ángela Di Maríu odpískán, PSG rozehraje na soupeřově straně.
7'
Kylian Mbappé si faul za středovou lajnou nevynutil a musí se rychle vracet.
5'
Boubacar Kamara pálil z dálky z voleje, ovšem vysoko nad břevno.
4'
Arkadiusz Milik byl blízko první brance utkání, domácí hráč se ocitl sám před brankářem, hlavou však mířil vedle vzdálenější tyče.
3'
Hodně tvrdý faul inkasoval od soupeře Matteo Guendouzi, karta však udělena není.
2'
Hosté se dostávali do první možnosti, ale nakonec o balón přišli. Obranná hráz Marseille jim nedovolila projít.
1'

Olympique Marseille: Pau López – Saliba, Ćaleta-Car, Peres – Ünder, Rongier, Kamara, Lirola, Payet (C) – Guendouzi – Milik.
Náhradníci: Mandanda – Álvaro González, Balerdi, Amavi, Harít, Gerson, Gueye, Dieng, de la Fuente.

Paris Saint-Germain FC: Navas – Hakimí, Marquinhos (C), Kimpembe, N. Mendes – Verratti, Danilo Pereira – Di María, Messi, Neymar – Mbappé.
Náhradníci: G. Donnarumma – Bernat, A. Diallo, Kehrer, Wijnaldum, A. Herrera, Draxler, I. Gueye, Icardi.

Rozhodčí: Bastien – Berthomieu, Pages.
Zápas na Orange Vélodrome začne ve 20:45, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Benoît Bastien, kterému budou na pomezí asistovat Aurelien Berthomieu a Benjamin Pages.
Olympique Marseille

Domácí tým je v tuto chvíli na třetím místě tabulky se 17 body, ale již desetibodovou ztrátou na svého dnešního soupeře. V posledním kole dal Olympique zapomenout na třízápasovou sérii bez výhry a na svém stadionu rozbil Lorient 4:1. Hosté sice rychle vedli po proměněné penaltě Laurientého, ale ještě do pauzy srovnal Kamara a po přestávce se trefil Milik a hned dvakrát Guendouzi. Dnes ale na Marseille čeká písemka ze všech nejtěžší, PSG bude velkým favoritem.

Paris Saint-Germain FC

Jak už bylo řečeno, hosté jsou lídry francouzské ligy a mají už velký náskok na své pronásledovatele. PSG do dnešního utkání půjde povzbuzeno výhrou v Lize mistrů nad Lipskem a co se domácí soutěže týká, tam dali Pařížané zapomenout na prohru v Rennes a na svém stadionu otočili nepříznivě se vyvíjející duel proti Angers. Hosté vedli po gólu Fulginiho, ale v 69. minutě srovnal Pereira a domácí pak v 87. minutě uklidnil proměněnou penaltou Mbappé. PSG tak vyhrálo 2:1 a ukázalo, že to jde i bez největších hvězd Messiho a Neymara.
Dobrý večer u francouzské Ligue 1. Společně se podíváme na utkání 11. kola mezi týmy Olympique Marseille a Paris Saint-Germain FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.