Ligue 1 - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Marseille : St. Etienne - 28. srpna 2021   21:00

Marseille
24' Guendouzi (de la Fuente) • 51' Gerson (Rongier) • 68' Ünder (Payet)
3:1
(1:1)
St. Etienne
32' Kolodziejczak  (Aouchiche)
Marseille
Mandanda – Saliba, Álvaro González, Peres – Guendouzi, Kamara, Rongier (74. Gueye), Gerson (85. Lirola) – Ünder, Payet, de la Fuente (56. Henrique).
Millot – Gringore, Drouet
Stade Vélodrome, Marseille
St. Etienne
Green – Maçon, Sow, Moukoudi, Kolodziejczak – M. Camara (85. Youssouf), Neyou, Douath (58. Hamouma) – Aouchiche (46. Nordin), Chazrí (71. Krasso), Bouanga (71. M. Saban).
Bajič – Nordin, Youssouf, Krasso, Nade, Hamouma, Trauco, M. Saban, Nokoue.

Ode mne je to vše. Přeji klidný večer a dobrou noc.
Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 5:7. Střely mimo: 8:4. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 11:18.
Je konec atraktivního zápasu mezi francouzskými týmy Olympique Marseille a AS Saint-Étienne. Domácí tým ve druhém poločase vstřelil dva góly a nakonec si tak připsal zasloužené vítězství 3:1. O všechny góly Marseille se postaraly letní posily (Guendouzi, Gerson a Ünder). Olympique si připisuje tři body do tabulky, Saint-Étienne naopak odjíždí domů s prázdnou.
90+4'
90+4'
Nakonec jsem to ale zakřikl, protože Mandanda musel zasahovat proti povedené střele Nordina. Následně byl v pokutovém území domácích chaos, gól z toho ale nepadl.
90+3'
Domácí brankář Mandanda jednoduše sbírá do rukavic centrovaný míč a už to vypadá, že se nic nebezpečného nestane.
90+2'
Pape Gueye na polovině v těžké pozici ztratil míč, společně s Guendouzim to ale dokázal napravit. Druhý jmenovaný byl navíc vzápětí faulován.
90+1'
Čekají nás ještě tři minuty nad rámec základního hracího času.
90'
Payet hledal nejspíš hezkou přihrávkou Ündera, hráči Marseille si nyní ale trochu překáželi a nic nebezpečného pro Greena z toho tak nebylo.
89'
Teď už je asi jasné, že domácí tým dnešní utkání vyhraje. Ještě nás ale přece jen čeká pár posledních minut.
88'
Žlutou kartu dostává Pape Gueye (Olympique Marseille).
87'
Marseille ale v současných chvílích dominuje dění na hřišti a nejspíš kvůli sobeckosti hráčů nevede o více než dvě branky.
86'
Luis Henrique také trochu nepochopitelně z levé strany vápna střílel místo toho, aby přihrál míč na prázdnou bránu. Nabíhali mu na to dva volní spoluhráči. Brazilec to ale vzal na sebe a bránu celkem o hodně minul.
85'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Mahdi Camara, přichází Zaydou Youssouf.
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Gerson, přichází Pol Lirola.
84'
Šance Marseille na vstřelení čtvrtého gólu. Gerson si míč ještě zasekl a střílel. Trefil jen obránce. Balon se ale odrazil k Payetovi, jehož následný pokus na bližší tyč Green zlikvidoval.
83'
Hamouma střílel zpoza pokutového území po přihrávce Nordina. Jeho pokus levačkou se ale stáčel pryč od brány a Mandanda tak mohl být v klidu.
81'
Ünder si nyní věřil asi až moc a zazdil tak dobrou možnost. Payet pro to moc nemá pochopení a nespokojeně rozhazuje rukama.
80'
Saban našel centrem z pravého křídla v pokutovém území zcela volného Hamoumu, ten však nedokázal svou hlavičku namířit mezi tři tyče brány soupeře!
79'
O chvíli později letěl do pokutového území Marseille centr. Ten byl ale obranou domácího týmu bez problémů zastaven a odvrácen.
78'
Až teď hosté, konkrétně Nordin, vhazovali na úrovni pokutového území. Jednomu z jejich hráčů, pravděpodobně Sabanovi, ovšem vzápětí utekl míč až do zámezí.
77'
Teď už to musí být pro hosty frustrující. Fotbalisté Marseille jim v posledních minutách prakticky vůbec nepůjčují míč.
76'
Čeká náš přibližně posledních patnáct minut zápasu. Marseille kontroluje výsledek i hry a kráčí za ziskem tří bodů do ligové tabulky.
75'
Peres nejspíš chtěl pokutový kop. Podle rozhodčího šel ale příliš ochotně k zemi a ten mu to tak dal jasně najevo.
75'
A od Ünderova gólu to opět vypadá jako v úvodu poločasu. Saint-Étienne je opět stažené a do žádných akcí ani šancí se nedostává.
74'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Valentin Rongier, přichází Pape Gueye.
73'
Hostům docházejí síly, to je pochopitelné. Také proto už svého soupeře tak moc nenapadají jako v první půli.
72'
Marseille tak do trošku vzrůstajícího odporu soupeře udělalo v posledních minutách velkou ránu. Teď už by si to domácí fotbalisté měli pohlídat.
71'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Denis Bouanga, přichází Mathys Saban.
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Vahbí Chazrí, přichází Jean-Philippe Krasso.
70'
A znovu v akci Ünder! Povedeným centrem našel na levé straně pokutového území nabíhajícího Henriqueho, ten však nedokázal v poměrně těžké pozici míč usměrnit mezi tři tyče.
68'
Marseille právě vstřelilo branku!
Ovšem nyní přichází další úder domácího týmu. CENGIZ ÜNDER potvrzuje svou dobrou formu i výkon. Technický pokus tureckého křídelníka z hranice vápna zapadl k levé tyči a Marseille tak vede už o dvě branky.
67'
Ani z následného rohu ale Saint-Étienne neuspělo a nevyrovnalo. V posledních minutách se však hosté hodně zvedli a už to není tak jednostranné.
66'
Přišla ovšem o pár sekund později. Bouanga pálil z malého vápna z úhlu z levé strany, Mandanda jej ale vychytal. Nordin se zlobí, že jej spoluhráč nehledal. Na druhé tyči by byl totiž úplně volný.
65'
Nařízen tak byl pouze rohový kop, ze kterého žádná příležitost hostů nepřišla.
64'
Video muselo nyní zkontrolovat ruku v pádu Gonzáleze. Ruka ale byla v přirozené poloze a hlavní sudí tak ani nebyl vyzván, aby se na situaci podíval sám.
63'
Tohle byl asi nejsvětlejší moment Saint-Étinne ve druhém poločase, který je ovšem jinak plně pod kontrolou hráčů domácího celku.
62'
Teď to v pokutovém území domácích bylo poměrně nebezpečné, ani jeden z hostů se ale k míči pořádně nedostal a zakončení tak nepřišlo.
62'
Nyní už se musel domácí gólman zapojit o něco více. Byl ale pozorný a vyběhl z brány, aby zastavil možnou příležitost.
61'
Žlutou kartu dostává Mahdi Camara (AS Saint-Étienne).
60'
Mandanda tak za posledních patnáct minut v bráně moc práce neměl. Teď si třeba zahrál s míčem poté, co mu jej přihrál spoluhráč.
59'
Saint-Étienne by potřebovalo trochu oživit protiútoky z prvního poločasu. Ve druhé půli se snad zatím nedostali ani do jednoho.
58'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Lucas Douath, přichází Romain Hamouma.
57'
Domácí tým zatím svého soupeře ve druhém poločase k ničemu nepustil. Dnes je to od Marseille zatím dobrý výkon. Uvidíme, zda jej nakonec budou korunovat třemi body.
56'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Konrad de la Fuente, přichází Luis Henrique.
56'
Guendouzi sice na levém křídle neprošel přes dva obránce, vybojoval ale alespoň vhazování pro svůj tým.
55'
Aby ovšem nepřišel spíše další gól Marseille. Kamara to nyní zkusil v větší dálky a nebylo to špatné. Kdyby o trochu více sklopil nárt, tak vstřelil krásnou branku. Na to se ale nehraje.
54'
A domácí tým opět kombinuje. Uvidíme, zda se hostům podaří opět třeba z nějaké standardky odpovědět.
53'
Prosadily se tak dvě letní akvizice Marseille. Ani jeden přitom nemá v popisu práce střílení gólů. Tohle je od dvou záložníků příjemný bonus v dnešním zápase.
52'
A rázem nám opět více ožili i domácí fanoušci, kteří byli od vyrovnávací branky z prvního poločasu trochu zamlklí.
51'
Domácí fotbalisté se vracejí do vedení. Payet sklepl míč po centru Ündera na Rongiera, ten jej posunul GERSONOVI, který si už věděl rady, když napálil míč pod horní tyč.
50'
Guendouzi na vlastní polovině předvedl špatný první dotek a míč tak získal soupeř. Žádnou šanci si však po tomto zaváhání hosté nevypracovali.
49'
Žlutou kartu dostává Yvann Maçon (AS Saint-Étienne).
48'
Aktivní Cengiz Ünder nyní centroval ze své pravé strany. Nikdo z jeho spoluhráčů se ale ve vápně nenacházel a Green tak měl jednoduchou práci.
47'
Jasný útočný faul jednoho hostů znamená, že míč se vrátí na kopačky fotbalistů Olympique Marseille.
46'
Ünder se na pravém křídle snažil přejít přes dvojici až trojice obránců. To se mu podle očekávání ale nepovedlo.
46'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Adil Aouchiche, přichází Arnaud Nordin.
46'
První poločas utkání je za námi. Viděli jsme zajímavou podívanou. Marseille má převahu v držení více a také mělo více šancí, skóre je ovšem nerozhodné 1:1. V 24. minutě jej střelou do levé části brány otevřel Mattéo Guendouzi. O osm minut později pak hlavičkou po rohovém kopu vyrovnal obránce Timothée Kolodziejczak. Uvidíme, co si pro nás týmy nachystají do druhé půle.
45+1'
45'
To ovšem mohl změnit Rongier, který měl další skvělou šanci. Tentokrát byla jeho střela zevnitř pokutového území z velmi slibné pozice na poslední chvíli ztečována.
44'
První poločas se nám pomalu chýlí ke konci. Zatím to vypadá, že skončí nerozhodným výsledkem.
43'
De la Fuente chycen na levém křídle v ofsajdu. Akce domácího týmu tak pochopitelně nemlže pokračovat.
42'
Chazrí (SET) přistoupl kopačku Guendouziho a tentokrát už rozhodčí nezůstal pouze u napomenutí. Tunisan vidí žlutou kartu.
41'
Peres opět fauloval na útočné polovině, tentokrát to ovšem nebylo nic hrozného a domácí obránce se tak bude moci stáhnout zpět na svoji pozici.
40'
Mladý záložník tak zatím zažívá povedený zápas. Moc nechybělo a už by měl na kontě dvě vstřelené branky.
39'
Málem ani toto nepomohlo. Mattéo Guendouzi totiž vystřelil přízemně z větší dálky a míč se otřel o levou tyč hostující brány!
38'
Ovšem pokud se míči dostanou domácí, tak se Saint-Étienne stáhne ve velkém počtu do obrany a snaží se tak zabránit šancím soupeře.
37'
Ale přece jen to vypadá, že hosté po vyrovnávacím gólu trochu ožili a možná se budou o něco více tlačit dopředu.
36'
Nedovolený zákrok domácího obránce Perese na Chazrího na útočné polovině Marseille. Rozehrávat tak budou hráči v zelených dresech.
35'
Hostující fotbalisté se po svém gólu opět stáhli do defenzivního bloku a Marseille tak opět kombinuje, Takový obrázek nás asi čeká po dobu celého zápasu.
34'
Stade Vélodrome tak byl na chvíli umlčen. Domácí tým totiž poměrně rychle ztratil své vedení a nyní se musí opět snažit překonat obranu soupeře.
32'
Saint-Étienne právě vstřelilo branku!
Je vyrovnáno. Hostující hráči vybojovali rohový kop. Aouchiche našel svým centrem od praporku hlavu TIMOTHÉEHO KOLODZIEJCZAKA, jehož hlavičku ještě na cestě od brány nešťastně tečoval obránce González.
31'
Payet se snažil najít Gersona. Jeho přihrávka byla až moc razantní a míč se tak dostal až k připravenému brankáři Greenovi.
31'
Je skvělé vidět parádní atmosféru na stadionu domácího celku. Tohle všem dozajista v loňské sezoně muselo chybět.
30'
Aouchiche nyní dostával míč do běhu do vápna, neměl to ale se zpracováním jednoduché a míč stejně jako jeho spoluhráč před chvílí jen odrazil do zámezí.
29'
Centr Chazrího byl poměrně přetažený a jeho spoluhráč tak míč pouze hrudí odrazil do zámezí. Mandanda bude odkopávat od své brány.
28'
Camara se pokoušel přihrát do běhu Ünderovi, míč ale mířil více na brankáře Greena. Turecký rychlík by nejspíš ale i tak byl chycen v ofsajdu.
27'
Zatím to ovšem vypadá podobně jako předchozí průběh zápasu. Rongier byl nyní navíc nedaleko poloviny hřiště faulován.
26'
Domácí tak svou převahu přece jen zužitkovali a nyní se budou muset více snažit hráči hostujícího celku. nějaké střely už měli, nyní by to chtělo ovšem více hrát na míči.
24'
Domácí tým jde do vedení. Ünder skvěle hledal před bránou spoluhráče, obránce ale parádně zasáhl. De la Fuente se ovšem nevzdal, přihrál do druhé vlny MATTÉOVI GUENDOUZIMU, který střelou k levé tyči vstřelil svůj první gól v dresu Marseille.
23'
Domácí sice mají velkou převahu v držení míče, na pokusy, které mířily na brankáře, ovšem vede Saint-Étinne.
22'
Cengiz Ünder nastřeloval míč z pravého křídla, jeho centr byl ale ztečován na rohový kop. Z něj si však domácí fotbalisté žádnou příležitost nevypracovali.
21'
Zajímavé zakončení Bouangy na vzdálenější pravou tyč zpoza pokutového území. Střela to nebyla špatná, Mandanda se po míči ale natáhl a lapil jej do svých rukavic.
20'
Chazrí nepříjemně došlápl soupeře a rozhodčí odpískal nedovolený zákrok. Tunisana ovšem žádnou kartou nepotrestal.
19'
Payet opět hledal Rongiera, tentokrát nabíhajícího na hranici pokutového území. Záložník domácího týmu míč ale nezpracoval.
18'
Míč po centru od rohového praporku propadl až k stoperovi Willamu Salibovi, kterému se ovšem střela z pravé strany vápna nepovedla a Green tak nemusel zasahovat.
17'
Gersonův přízemní centr z hranice vápna z levé strany byl obráncem sražen do zámezí a následovat tak bude rohový kop.
16'
Obrázek hry je stále stejný. Domácí si pohrávají s míčem a Saint-Étienne jen dohlíží na to, aby se soupeř neprokombinoval do nějaké šance.
15'
Rongier zakončoval po přihrávce Payeta ze střední vzdálenosti, míč se mu po noze ale svezl a jeho střela tak nebyla nejpovedenější a nejpřesnější.
14'
Kromě velké šance Rongiera ze druhé minuty to ovšem do žádných dalších příležitostí nevede. Uvidíme, zda se to změní.
13'
Marseille má momentálně 76% převahu v držení míče. To je hodně slušný začátek z pohledu domácích z tohoto ohledu.
12'
Saint-Étienne se opět musí bránit kombinacím soupeře. Jeho hráči jsou ale poměrně aktivní a fotbalisté domácího týmu tak musejí odkopávat míč rychle od své nohy.
11'
Hostující gólman bude odkopávat od své brány po nepovedené souhře soupeře. Hra se nám tak po poměrně zajímavém začátku trochu uklidnila.
10'
Guendouzi se často stahuje dozadu a pomáhá obranné trojici svého týmu s rozehrávkou, posledních pár minut se ale domácím nedaří dostat blíže k hostující bráně.
9'
Nyní už ale opět kombinují domácí fotbalisté, kteří jsou v dnešním zápase určitě považováni za favority. Na jejich stadionu také panuje bouřlivá atmosféra.
8'
Chazrí se sice na levém křídle přes obránce neprokličkoval, vybojoval pro svůj tým ale alespoň vhazování na úrovni pokutového území.
7'
Olympique pokračuje nadále na míči a snaží se opět najít cestu k bráně, Saint-Étienne je i nadále pod nátlakem.
6'
Posledních pár minut se tak Marseille podařilo svého soupeře zatlačit. St. Étienne ale tomuto úvodnímu náporu odolat a skóre je tak zatím bezbrankové.
5'
O chvíli později zahrávala Marseille rohový kop. Ünderův centr byl ale příliš dlouhý a navíc jej jeho spoluhráč jen odrazil do zámezí.
4'
Dimitri Payet zahrával standardní situaci, jeho spoluhráč ovšem centr na levou stranu vápna nedokázal zpracovat a míč tak ztratil.
3'
Máme tak za sebou poměrně zajímavý začátek. Vůbec bychom se nezlobili, kdyby to tak pokračovalo i nadále.
2'
Na druhé straně naběhl s míčem do pokutového území Ünder a zprava jej nastřelil před bránu. Po odrazech zakončoval z velké blízkosti Rongier, trefil ovšem jen gólmana Greena!
1'
A domácí se museli hned bránit. Hlavička ovšem byla zablokována a Mandanda tak zasahovat nemusel.
1'
Nad trávníkem se trochu vznáší dým, který pochází z pyrotechniky fanoušků. Začátek zápasu nám to ale nepřekazilo.
1'

Olympique Marseille: Mandanda – Saliba, Álvaro González, Peres, Kamara, Rongier, Ünder, Guendouzi, Gerson, de la Fuente, Payet.
Náhradníci: Pau López – Targhalline, Seghir, Amavi, Dieng, Henrique, Gueye, Sciortino, Lirola.

AS Saint-Étienne: Green – Maçon, Sow, Moukoudi, Kolodziejczak – M. Camara, Neyou, Douath – Aouchiche, Chazrí, Bouanga.
Náhradníci: Bajič – Nordin, Youssouf, Krasso, Nade, Hamouma, Trauco, M. Saban, Nokoue.

Rozhodčí: Millot – Gringore, Drouet.

AS Saint-Étienne

Hostující tým je po třech odehraných zápasech zatím neporažený. To je jistě pro příznivce skvělá zpráva, ovšem Saint-Étienne má na kontě pouze tři body. Ano, myslíte správně, jeho hráči sice ještě neprohráli, ale také ani nevyhráli. Jejich zápasy vždy skončily remízou. Na půdě Marseille to nebudou mít jednoduché, podaří se jim ale sérii neporazitelnosti natáhnout na čtyři utkání?
Olympique Marseille

Fotbalisté celku z jihofrancouzského města zatím dokončili nejméně zápasů z celé ligy. Konkrétně pouze dva. To jim však stačí k průběžnému devátému místu v tabulce. Zatím si připsali čtyři body za vítězství na hřišti Montpellieru a za remízu s Bordeaux. Naposledy nastoupili na půdě Nice, kde ve druhém poločase prohrávali 1:0. Zápas se ovšem kvůli výtržnostem fanoušků nedohrál. V utkání se Saint-Étienne bude Marseille určitě favoritem. Podaří se mu tuhle rolo naplnit?
Zdravím vás u 4. kola francouzské Ligue 1. Společně se zaměříme na souboj týmů Olympique Marseille a AS Saint-Étienne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.