Ligue 1 - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Metz : Lorient - 12. prosince 2021   15:00

Metz
5' Sarr  • 10' Jenz(vl.)  • 19' Boulaya  • 81' Niane (Boulaya)
4:1
(3:0)
Lorient
70' Jenz
Metz
Caillard – Bronn, Kouyaté, Maïga (81. Mbengue) – Centonze, Pajot, Sarr, Delaine – Boulaya (84. Tchimbembé) – Nguette (84. Alakouch), de Préville (74. Niane).
Wattellier – Aube, Courbet
Stade Saint-Symphorien, Mety
Lorient
Nardi – H. Mendes (59. Grbic), Laporte, Jenz – Igor Silva, Diarra (81. Boisgard), Abergel (59. Lauriente), Le Fée, Le Goff – Ouattara (59. Monconduit), Moffi.

To je z mé strany vše, přeji hezký zbytek víkendu.
Držení míče: 33 % : 67 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 0:9. Rohy: 3:8. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 2:0.
90+4'
90+3'
Domácí drží míč na své polovině, už se čeká pouze na závěrečný hvizd. Domácí celek získá hodně cenné tři body.
90+1'
Rozhodčí přidal tři minutky.
90'
Žlutou kartu dostává Pepe Sarr (FC Méty).
90'
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
88'
Domácí jsou u míče a kombinují na své polovině...
86'
Duel se už pouze dohrává, ani jeden celek nikam nepospíchá a nic zajímavého se tedy na trávníku neděje.
84'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Opa Nguette, přichází Sofiane Alakouch.
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Farid Boulaya, přichází Warren Tchimbembé.
81'
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Stéphane Diarra, přichází Quentin Boisgard.
81'
Méty právě vstřelily branku!
Domácí opět odskakují na rozdíl tří branek! Farid Boulaya poslal parádní míč do vápna, k němu se dostal IBRAHIMA NIANE a nechytatelnou hlavičkou nedal brankáři šanci!
81'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Habib Maïga, přichází Amadou Mbengue.
80'
Je před námi posledních zhruba deset minutek. U míče jsou domácí, kteří kombinací na své polovině šetří cenné vteřinky.
78'
Z následného rohového kopu ale nic nebylo, takže pokračujeme za stavu 3:1 pro domácí Méty, které kráčí za třemi body.
77'
Velká šance hostů gólem neskončila! Po zpětné přihrávce se do míče z hranice penalty opřel Adrian Grbic, ale s jeho pokusem si parádně poradil Marc-Aurèle Caillard, který míč vyrazil na roh!
76'
Hosté se snaží ještě něco vymyslet, ale času už příliš nemají a stále prohrávají o dvě branky. Čeká nás zajímavý závěr.
74'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Nicolas de Préville, přichází Ibrahima Niane.
72'
A hosté jsou po vstřelené brance samozřejmě na koni a znovu se tlačí dopředu. Je pravda, že domácí celek ve druhém poločase nepředvedl téměř nic.
70'
Lorient právě vstřelil branku!
Ale po něm se hosté nakonec prosazují a snižují na rozdíl dvou branek! S prvním pokusem si ještě Marc-Aurèle Caillard poradil, jenže k odraženému míči se dostal MORITZ JENZ a ten ho uklidil do branky!
69'
Hosté získali míč a šli tři na jednoho. Terem Igobor Moffi to vzal na sebe, ale neudělal to vůbec dobře a jen vybojoval rohový kop.
67'
Nyní už ale hosté zahrozili. Po kombinaci přišla střela z úhlu, ale Marc-Aurèle Caillard si s tím pokusem v pohodě poradil.
65'
Na druhé straně hřiště byl k vidění nepřesný centr, po kterém se žádný z hráčů do zakončení nedostal.
63'
Na skvělý dlouhý míč si výborně za obranu naběhl Nicolas de Préville, který to zkusil z první, ale hlavou branku těsně minul!
61'
Je před námi posledních zhruba třicet minutek a Méty stále vedou nad Lorientem 3:0. Uvidíme, co nám hráči na hrací ploše ještě předvedou.
59'
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Laurent Abergel, přichází Armand Lauriente.
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Houboulang Mendes, přichází Adrian Grbic.
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Dango Ouattara, přichází Thomas Monconduit.
57'
Terem Igobor Moffi dostal dlouhou přihrávku za obranu, ale byla až příliš dlouhý a míč nakonec sebral pozorný Marc-Aurèle Caillard.
55'
Hostující hráč se opět tlačil dopředu, ale tentokrát skončil s míčem v zámezí a rozehrávat tak bude Marc-Aurèle Caillard, který nikam nepospíchá.
53'
Terem Igobor Moffi dostal dlouhou přihrávku, dostal se do vápna, ale pak upadl a zakončit tedy už nedokázal.
51'
Vzápětí ale fauloval unikajícího protihráče Vincent Pajot a to už v pořádku nebylo, žlutá karta.
49'
Hodně ostrým skluzem se nyní prezentoval domácí obránce Fabien Centonze! Hosté se zlobí, ale vše bylo v rámci pravidel.
47'
Vypadá to, že ani jeden celek v poločase nestřídal, takže pokračujeme ve stejném složení, jako na začátku tohoto utkání.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:02 hodin.
První poločas je za námi. Domácí vstoupili do utkání skvěle, během dvaceti minut se třikrát prosadili a rázem vedli 3:0. Žádná další branka už nepadla a Méty tedy vedou nad Lorientem 3:0. O vítězi je nejspíše rozhodnuto, ale uvidíme, co nám přinese druhý poločas.
45+1'
45+1'
Rozhodčí přidal jednu minutku.
45'
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
44'
Stéphane Diarra se nyní skvěle tlačil dopředu, ale nakonec ho skluzem zastavil poslední domácí hráč. Hráči Lorientu jsou ale stále u míče.
42'
Hosté nyní doslova zamkli domácí hráče v pokutovém území, ale ohrozit branku nedokázali. Ve finální fázi je to dnes ze strany Lorientu velké trápení.
40'
Nicolas de Préville byl poslán k zemi na polovině hřiště a Julien Laporte může být rád, že za tento zákrok nevyfasoval žlutou kartu.
38'
Z následného rohu ale nic nebylo a domácí celek tak stále vede o tři branky.
37'
Po chybě domácích se na hranici velkého vápna do míče opřel Terem Igobor Moffi, ale s jeho přízemním pokusem si dobře poradil pozorný Marc-Aurèle Caillard! Roh pro Lorient!
35'
Hostující hráč šel nyní do souboje s domácím brankáře, byl z toho pád hráče Lorientu, ale pokutový kop rozhodčí neodpískal.
33'
Hosté po zisku míče hned zvolili dlouhý nákop, ale Stéphane Diarra se ani tentokrát k míči nedostal.
31'
Tempo hry v posledních minutách výrazně opadlo a nic zajímavého se nyní na trávníku nyní neděje. Domácí kontrolují své vedení a nikam už tolik nepospíchají, což je pochopitelné.
29'
Žlutou kartu dostává Julien Laporte (FC Lorient).
27'
A opět povedená kombinace, jenže domácí obrana funguje dnes zatím opravdu skvěle.
25'
Nyní ale hosté skvěle kombinovali na polovině soupeře, ale do zakončení se žádný z hráčů nedostal a stav se tedy nemění.
23'
Hosté se snaží, bojují, ale dnes jim zatím nevychází vůbec, ale vůbec nic. Domácí dominují a po dobrém začátku jsou hodně na koni.
21'
Domácí jsou na koni a není se čemu divit, protože po úvodních dvaceti minutách vedou 3:0 a vypadá to, že o vítězi tohoto utkání je rozhodnuto.
19'
Po faulu zahrávali domácí zajímavou standardní situaci poblíž velkého vápna. K míči se postavil FARID BOULAYA, který to trefil naprosto fantasticky a Paul Nardi byl bez šance! Je to 3:0!
18'
Žlutou kartu dostává Laurent Abergel (FC Lorient).
17'
Po dalším centru měl práci Marc-Aurèle Caillard, který si skvěle došel pro míč a hodně tak pomohl svým spoluhráčům.
16'
Hostující hráč s velkou dávkou štěstí pronikl do vápna soupeře, poté napálil míč před branku, ale skvěle postavený Thomas Delaine se ho zmocnil.
14'
Nyní se na trávníku nic zajímavého neděje, sledujeme pasáž plnou nepřesných přihrávek, takže na další šanci čekáme.
12'
Snad poprvé se dopředu vydali i hosté, ale jejich dlouhý nákop byl zastaven a Stéphane Diarra se k míči tedy nedostal.
10'
A domácí rychle přidávají druhou branku! Po centru z pravé strany si míč za svého brankáře nešťastně hlavou umístil MORITZ JENZ. Další smolný moment Lorientu!
9'
Domácí stále kombinují na polovině hostujícího celku, který po inkasované brance vůbec neví, co hrát. Méty jasně dominují!
7'
A domácí jsou po úvodní brance samozřejmě při chuti, rychle se dostali k míči a okamžitě se usadili na polovině svého dnešního soupeře.
5'
A po rohovém kopu jde domácí celek do vedení 1:0! Po centru vznikl na hranici malého vápna obrovský závar, který chtěl jeden z hostujících hráčů vyřešit odkopem, jenže napálil míč jen do stojícího PEPEHO SARRA, od kterého se odrazil za bezmocného brankáře. Hodně kuriózní branka.
4'
Domácí celek vybojoval první rohový kop v tomto utkání.
2'
Nakonec z toho byl dlouhý nákop směrem dopředu, ale tomu scházela přesnost a na tahu je poprvé také Lorient.
1'
Domácí začali tento zápas poklidnou kombinací na své polovině.
1'

FC Méty: Caillard – Bronn, Kouyaté, Maïga – Centonze, Pajot, Sarr, Delaine – Boulaya – Nguette, de Préville.
Náhradníci: Úkíddžá – B. Traoré, Niane, Sabaly, Alakouch, Tchimbembé, Mbengue, Yade, Niakaté.
Trenér: F. Antonetti

FC Lorient: Nardi – H. Mendes, Laporte, Jenz – Igor Silva, Diarra, Abergel, Le Fée, Le Goff – Ouattara, Moffi.
Náhradníci: Dreyer – Hergault, Petrot, Monconduit, Lauriente, Mouazan, Boisgard, Fontaine, Grbic.

ŽK: 80. Volland – 79. Bronn, 90+1. Traoré

Méty: Úkíddžá – Bronn, Jemerson, Kouyaté – Centonze, B. Traoré, Boulaya (72. Yade), Pajot – Delaine, Niane (46. Sarr), Nguette (72. L. Gueye).
Poslední utkání FC Lorient:

FC Lorient – FC Nantes 0:1 (0:0)

Branka: 83. Cyprien

ŽK: 26. Ouattara – 18. Coulibaly, 48. Moutoussamy, 90+1. Girotto

Lorient: Nardi – H. Mendes, Laporte, Petrot (88. Boisgard) – Igor Silva, Diarra (67. Lauriente), Abergel (C), Le Fée, Le Goff – Ouattara, Moffi (82. Grbic).
FC Méty po čtyřech zápasů bez prohry se také vrátily do starých kolejí a utržili hned dva nepříznivé výsledky s Montpellier 1:3 a zejména na hřišti AS Monaca debakl 0:4.
FC Lorient neustále klesá tabulkou čemuž není divu po šesti prohrách v řadě. Navíc Lorient nevstřelilo branku už ve čtyřech zápasech po sobě. Bodový zisk nabraný během srpna a září tedy příchází vniveč a Lorient čeká opět pouze těžká záchranářská mise.
FC Méty (19) přivítají na svém stadionu soupeře s nejhorší momentální formou ze všech týmů FC Lorient (16). Rozdíl mezi soupeři jsou pouhé tři body.