Ligue 1 - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Metz : St. Etienne - 30. října 2021   17:00

Metz
9' Boulaya
1:1
(1:1)
St. Etienne
16' Chazrí  (Kolodziejczak)
Metz
Úkíddžá – Centonze, Jemerson, Bronn (C), Delaine – Kouyaté – Niane (76. Nguette), N'Doram (76. Bassi), Maïga (40. Pajot), Boulaya – de Préville (60. Sarr).
Caillard – Alakouch, Pajot, Bassi, Yade, Mbengue, Sarr, Nguette, L. Gueye.
S. Frappart – M. Berchebru, B. Courbet
Stade Saint-Symphorien, Mety
St. Etienne
Green – M. Camara (C), Sow, Kolodziejczak, Maçon (46. Gabriel Silva) – Douath, Neyou (7. Moueffek), Youssouf – Boudebouz (89. Aouchiche) – Nordin (67. Hamouma), Chazrí (89. Bouanga).

Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.
Držení míče: 37 % : 63 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 3:6. Rohy: 5:8. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 16:11.
Druhá půle už branku nenabídla, blízko k ní měla obě mužstva, avšak buď zasáhli brankáři, nebo pomohlo štěstí. Z celkového pohledu je remíza nejspíš spravedlivá pro obě mužstva. O Chazrího gólu se bude nejspíš ještě dlouho mluvit.
90+2'
90+2'
Ještě jeden závar v samém závěru, po kterém následovala střela hráče Saint-Étienne vysoko nad břevno.
90+1'
Nastavovat se bude o minutu méně, než v první půli, čili dvě minuty.
90'
Nebezpečný pokus vyslal na bránu Mét Denis Bouanga a Alexandr Úkíddžá měl co dělat, aby balón vyrazil do zámezí.
89'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Vahbí Chazrí, přichází Denis Bouanga.
89'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Ryad Boudebouz, přichází Adil Aouchiche.
88'
Domácí poslali vzápětí lehký centr znovu před bránu hostů a tentokrát hostující gólman měl uklidit balón do rukavic, místo toho jej opět vyboxoval a bylo z toho nebezpečí. Jeden z domácích fotbalistů zakončoval na vzdálenější tyč, ovšem strážce hostující svatyně vytěsnil míč se štěstím mimo.
88'
Etienne Green byl ve správný čas na správném místě a balón vyboxoval.
88'
Situace se otáčí a rohový kop budou rozehrávat Méty.
87'
Žlutou kartu dostává Mahdi Camara (AS Saint-Étienne) za faul na Bassiho.
86'
Fabien Centonze výborným obranným skluzem zabránil šanci hostů, ti rozehrají roh.
83'
Boubakar Kouyaté si nabíhal za obranu Saint-Étienne na centrovaný balón, ale ten se k němu ve finále nedostal.
82'
Alexandr Úkíddžá po rohovém kopu vyboxoval míč do bezpečí.
81'
Domácí se v posledních minutách spíše jen brání, nyní překazili útok soupeře a balón odkopli na jeho polovinu.
79'
Vahbí Chazrí posílal z pravého křídla centr na vzdálenější tyč, tam byl připravený domácí brankář.
77'
Jemerson se málem dostal sám před brankáře, ale v poslední chvíli byl od míče čistě odstaven. Bude to roh.
76'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Ibrahima Niane, přichází Opa Nguette.
76'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Kévin N'Doram, přichází Amine Bassi.
74'
Nyní se však chytili do ofsajdové pasti.
73'
Hosté si přihrávají u středového kruhu a hledají cestu, kudy vést útok.
71'
Vahbí Chazrí se spíše vlastní vinou zranil, nyní zůstává ležet na trávníku.
69'
Timothée Kolodziejczak chtěl poslat hlavou malou domů, ale nevšiml si vyběhnutého brankáře a míč poslal směrem k jeho prázdné svatyni. Naštěstí pro hosty se míč odrazil od tyče do zámezí. Nechybělo moc a viděli jsme vlastenec.
68'
Dlouhý míč doletěl do rukou natahujícího se Etienna Greena.
67'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Arnaud Nordin, přichází Romain Hamouma.
66'
Hosté se v útoku příliš nezdrželi a musí hodně rychle zpátky.
64'
Farid Boulaya nepříliš prudkou střelou mnoho problémů svému brankáři neudělal, ten celkem s klidem sebral balón do náruče.
61'
Alexandr Úkíddžá zastavuje míč pravou kopačkou, s rozehrávkou příliš nepospíchá.
60'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Nicolas de Préville, přichází Pepe Sarr.
58'
Saidou Sow hlavou tečoval balón do zámezí a následovat bude roh.
56'
Nicolas de Préville se málem dostal k letícímu balónu a zakončoval by sám před brankářem, chybělo mu málo, snad půl kroku.
54'
Hosté rozehráli přímý kop, míč byl po střele Youssoufa tečován a skončil nad bránou.
53'
Nepřesný centr končí v zámezí a rozehrávat bude domácí gólman.
51'
Gabriel Silva se dostal k odraženému míči, měl před sebou odkrytou části domácí svatyně, avšak jeho prudká rána z voleje letí vysoko nad.
49'
Zblokovaný centr dopadl za postranní lajnu, u míče pokračují hosté.
48'
Míč zůstal na chvíli volný před bránou Saint-Étienne, hosté jej ale včas odkopli do bezpečí.
46'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Yvann Maçon, přichází Gabriel Silva.
46'
První poločas tak vítěze nemá, domácí se sice v jeho úvodu ujali vedení, ale to jim příliš dlouho nevydrželo, po excelentní střele se hostům povedlo vyrovnat. Ti měli v závěru ještě dobrou možnost dokonat obrat, ovšem domácí brankář podržel svůj tým a změnu skóre nepovolil. Zůstane remízový stav na ukazateli i po závěrečném hvizdu?
45+4'
45+3'
Mahdi Camara neprošel přes posledního hráče Mét a do šance se tak nedostal.
45+2'
Žádný z hráčů Mét se u velkého vápna hostů neodvážil střílet a jsou to hosté, kdo může vyrazit do útoku.
45+1'
Nastavují se ještě tři minuty v prvním poločase.
45'
Domácí pohlídali v obraně balón v cestě do zámezí, rozehrávat bude jejich gólman.
44'
Farid Boulaya zkoušel podruhé štěstí, jenže tentokrát soupeřovu svatyni těsně minul.
43'
A nyní mají dobrou příležitost jít zpátky do vedení, rozehrávat budou druhý přímý kop v utkání.
43'
Po následném faulu hostů mohou domácí v klidu rozehrávat ze své poloviny od levé postranní lajny.
42'
Hosté poslali dalekým nákopem míč pouze domácímu gólmanovi, který jej chytá do rukavic a rozehrává na levou stranu.
40'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Habib Maïga, přichází Vincent Pajot.
39'
Po následném rohu hostující gólman vyběhl a vyboxoval míč do bezpečí.
38'
Saint-Étienne bylo blízko dokonání obratu, když se dostalo do přečíslení, Vahbí Chazrí se místo přihrávky rozhodl pro střelu po zemi, ovšem Alexandr Úkíddžá napravil své předchozí zaváhání a vystrčenou pravou nohou překazil míči cestu.
36'
Arnaud Nordin zůstává ležet na trávníku po ataku soupeře, míč tak získává jeho tým.
36'
Souhra na jeden dotek hostujícím fotbalistům nevyšla, do útoku spěchají Méty.
33'
Ryad Boudebouz si narazil míč se spoluhráčem, následně přihrával z levé strany pokutového území před bránu, kde tečoval další z jeho spoluhráčů míč do protipohybu brankáře, ale minul bližší tyč.
31'
Kévin N'Doram se dostal k hlavičce, tu adresoval do země, od níž se balón odrazil mimo tři tyče.
30'
Etienne Green si zpracoval po malé domů míč, ale pak jej odehrál pouze za vzdálenější postranní čáru.
28'
Žlutou kartu dostává Saidou Sow (AS Saint-Étienne), který skluzem atakoval Farida Boulayu.
26'
Ibrahima Niane dostal přihrávku na střed velkého vápna, ale míč si nezpracoval úplně dobře a poté navíc skončil na trávníku, penalta se ale nepíská.
24'
U míče nyní mužstvo Staint-Étienne, jeho hráči volí přihrávky mezi sebou u středové čáry.
22'
Hráči Mét se osvobozují z tlaku odkopnutím balónu až na stranu soupeře.
20'
Tentokrát byl Alexandr Úkíddžá připraven, vyběhl z brankové čáry a míč sebral do rukavic.
20'
Zblokovaná přihrávka z pravé strany končí v zámezí a hosté mohou zkusit štěstí rohovým kopem.
18'
Žlutou kartu dostává za svůj faul Yvann Maçon (AS Saint-Étienne).
18'
Domácí se budou moct vrátit do vedení, rozehrávat budou z pravé hranice velkého vápna hostů.
16'
Saint-Étienne právě vstřelilo branku!
Dámy a pánové, hosté srovnávají naprosto fantastickým gólem. VAHBÍ CHAZRÍ sebral míč u svého velkého vápna, trochu popošel dopředu, ale všiml si, že domácí gólman je daleko ze své svatyně, tak to zkusil z obranné poloviny a trefil se parádně přímo do prázdné brány. Alexandr Úkíddžá, který trochu zaváhal, se už nestihl vrátit rychle zpátky.
16'
Domácí však vyrazili do brejku, původně se zdálo, že Thomas Delaine v situaci jeden na jednoho přejde kolem soupeře, ale to se nakonec nestalo.
15'
Hosté budou rozehrávat roh.
14'
Nicolas de Préville hledal přihrávkou z pravé strany nabíhajícího spoluhráče, míč ale tečoval ke svému brankáři jeden z obránců v bílém dresu.
13'
Teď už v akci Alexandr Úkíddžá, který vyběhl z brány a letící míč sebral do rukou. Možná si na něj sáhl poprvé v zápase.
12'
Málem se do šance dostal hostující tým, ale domácí obrana v poslední chvíli zastavila přihrávku směřující na pravé křídlo.
9'
Méty právě vstřelily branku!
FARID BOULAYA se s tím nepáral a z přímého kopu zamířil k levé straně hostující brány do její horní části. Etienne Green si na míč sice sáhl, ale stihl jej tečovat pouze do své sítě.
8'
Domácí si vynutili faul před pokutovým územím, rozehrávat budou z dobré pozice.
7'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Yvan Neyou, přichází Aimen Moueffek. Zranění hostující devatenáctky je vážnější, než se zdálo.
6'
Hráči hostů odkulhal za postranní lajnu, uvidíme, zda bude moci pokračovat ve hře.
5'
Yvan Neyou zůstává po ataku v pokutovém území ležet na trávníku, hra je přerušena.
4'
Etienne Green si počkal a po rohovém kopu soupeře vyběhl z brány, aby míč ukryl do rukavic.
3'
Domácí si špatně přihráli, míč končí v autu.
1'

FC Méty: Úkíddžá – Centonze, Jemerson, Bronn (C), Delaine – Kouyaté – Niane, N'Doram, Maïga, Boulaya – de Préville.
Náhradníci: Caillard – Alakouch, Pajot, Bassi, Yade, Mbengue, Sarr, Nguette, L. Gueye.

AS Saint-Étienne: Green – M. Camara (C), Sow, Kolodziejczak, Maçon – Douath, Neyou, Youssouf – Boudebouz – Nordin, Chazrí.
Náhradníci: Bajic – Gabriel Silva, Nade, Aouchiche, Hamouma, Moueffek, Ramírez, Krasso, Bouanga.

Rozhodčí: S. Frappart – M. Berchebru, B. Courbet.
Ještě jednou vás vítám u dnešního přenosu z dvanáctého kola francouzské Ligue 1 Uber Eats. Již jsou známy sestavy, a tak si je za pár okamžiků představíme. Doufejme, že nás čeká zajímavé utkání, které nabídne alespoň pár gólů.
Pro oba je tak utkání velmi důležité, jelikož se mohou posunout blíže k záchranářským ambicím. Duel startuje od 17 hodin a je z něj připravený podrobný textový přenos. Budeme svědky dělby bodů, nebo konečně někdo zvítězí?
V dnešním přenosu budeme sledovat souboj hluchého se slepým. I tak by se dal nazvat zápas nejhorších mužstvem francouzské nejvyšší soutěže, oba ceky v ní odehrály už jedenáct zápasů. Méty se zatím nacházejí na devatenácté pozici, když zaznamenaly šest bodů. Domácí celek za tři body přehrál Brest a následně uhrál tři remízy. To Saint-Étienne na vítězství stále čeká a sbírá pouze remízy. ASSE pětkrát dovedlo střetnutí do nerozhodného stavu, a tak pochopitelně zapsalo do tabulky pouze pět bodů.
Vítám všechny fanoušky francouzské nejvyšší soutěže, v dnešním duelu budeme sledovat dva nejhorší týmy Ligue 1. Proti sobě se totiž představí FC Méty a AS Saint-Étienne. Kdo se odrazí k lepším zítřkům?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.