Ligue 1 - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Monaco  : Štrasburk - 28. listopadu 2021   15:00

Monaco
45+1' Ben Yedder
1:1
(1:0)
Štrasburk
48' Ajorque
Monaco
Nübel – R. Aguilar, Maripán, Disasi, Caio Henrique (60. Jakobs) – Y. Fofana (70. Matazo), Jean Lucas (53. Tchouaméni) – Golovin, Volland, Diop (60. Boadu) – Ben Yedder (C) (70. G. Martins).
Gautier – Danos, Mouysset
Stade Louis-II, Monaco
Štrasburk
Sels – Guilbert, Perrin, Nyamsi, Djiku (C), Caci – Sissoko (87. Liénard), Thomasson, Bellegarde – Diallo, Ajorque (72. Gameiro).
Kawašima – Aholou, Fila, Gameiro, Kandil, Liénard, Waris, Prcić, Sahi.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 3:1. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 12:9.
Zápas tabulkových sousedů vítěze nepoznal. Monako toužilo po třech bodech více, ale průměrný výkon na víc, než na remízu 1:1, nestačil. Oba týmy skórovaly jen z pokutových kopů. AS dostal do vedení Wissam Ben Yeder, ovšem pár vteřin po přestávce se do stejné branky trefil i Ajorque. Znamená to, že Monako počtvrté za sebou nevyhrálo a je až deváté. Štrasburk je po třetí remíze za sebou osmý.
90+5'
90+5'
Myron Boadu odmítl šanci stát se domácím hrdinou. Zleva obdržel centr na malé vápno, jenže z voleje vypálil vedle brány.
90+4'
Po faulu Martinse rozehráli hosté nakrátko. Centrovat zkoušel Caci, ale Monačané se bez obtíží ubránili.
90+3'
Když to nešlo ze standardky, tak to Golovin zkusil přímo ze hry. Z větší dálky však levačkou hodně minul.
90+2'
Golovinův nákop z osy sklepával Maripán pouze k připraveným zadákům ve službách Štrasburku.
90+1'
Gelson Martins si na sobě vynutil faul Djikua a zařídil pro domácí barvy výhodu standardní situace.
90'
Nastavuje se pět minut. V koncovce zápasu ukazuje Monako mnohem větší zájem o rozhodnutí.
88'
Djiku se postavil do cesty letícímu centru a odrazil balon na rohový kop, z něhož Golovin zase nic moc nevymyslel.
87'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Ibrahima Sissoko, přichází Dimitri Liénard.
86'
Ibrahia Sissoko potřebuje ošetření. Pravděpodobně pro něj zápas i skončil, u hostující lavičky již je připraven Liénard.
85'
Opět Boadu zafungoval jako koncový hráč v tom negativním slova smyslu. Bývalý hráč Alkmaaru marně hledá někdejší formu.
83'
Boadu se dostal přes Nyamsiho. V nejméně vhodný okamžik ale ztratil stabilitu a ojedinělý únik kvůli tomu zanikl.
82'
Pár dobrých centrů už Golovin měl. Ten poslední mezi ně ale rozhodně nepatřil, balon odletěl do zámezí.
81'
Jean-Ricner Bellegarde s realizací nespěchal a nakonec pravačkou našel jen rukavice německého gólmana AS.
80'
Deset minut před koncem se vše schyluje k realizaci hostujícího rohového kopu.
78'
Frédéric Guilbert předvedl dlouhatánský aut, nicméně si ho pro sebe ukořistili fotbalisté domácího Monaka.
77'
Sissoko si počínal v rozporu s pravidly. Ze středu pole rozehrávali Monačané, jenže brzy o balon přišli.
76'
Golovin měl volněji na levém kraji, ze kterého centroval na Vollanda. Ten skončil po souboji s Djikuem na zemi, ale i vsedě dokázal vystřelit do Selsovy náruče.
75'
Nějaký životabudič v podobě šancí by zápasu rozhodně přišel vhod. Trochu vzruchu přinesl Jakobs centrem zleva, jenž Sels vyrazil do bezpečí.
74'
Frédéric Guilbert dal nechytatelnou přihrávku Gameirovi, který vycestoval do autu a tam nepříjemně zakopl o reklamní plachtu.
72'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Ludovic Ajorque, přichází Kévin Gameiro.
70'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Youssouf Fofana, přichází Eliot Matazo.
70'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Wissam Ben Yedder, přichází Gelson Martins.
69'
Znovu je pískáno. Tentokráte v domácí prospěch, neboť to byl Habib Diallo, jenž fauloval Ben Yeddera.
68'
Kevin Volland si vyšlápl na otáčejícího se Sissoka a od 68. minuty bude hrát se žlutou kartou.
68'
Na úrovni přední tyče domácí obrana neškodný centr Guilberta odhlavičkovala. Míč se záhy přesunul k Selsovi.
67'
Tchouaméni se dopustil faulu v křídelní lokalitě, kde se chystá rozehrát standardní situaci Guilbert.
66'
Kromě jedné tyčky Ben Yeddera si Monako nevytvořilo ze hry žádnou další šanci. Cesta za potřebným vítězstvím bude nepochybně hodně trnitá.
64'
Ben Yedder pěkně posouval balon proti noze Vollandovi. Německý útočník střílel bez přípravy jen na střed brány, kde Sels nemohl chybět.
63'
Držení míče: 59 % – 41 %.
62'
Guilbertova rána z dálky neprošla. Jeden z domácích ji zablokoval ještě před proniknutím do pokutového území.
61'
Boadu se ihned snažil zapojit do akce, jenže ve vápně nepřevzal podle představ trenéra Kovače přihrávku od Vollanda.
60'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Sofiane Diop, přichází Myron Boadu.
60'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Caio Henrique, přichází Ismail Jakobs.
59'
Golovin se dočkal podpory od Aguilara. Ten chtěl z jedničky centrovat, ale zabránil mu v tom Anthony Caci.
58'
Spolupráce mezi Vollandem a Ben Yedderem nezafungovala. Štrasburk však zbabral přechodovou fázi a zase brání.
57'
Guilbertův centr byl odvrácen k Cacimu, který vracel míč do vápna, ale zároveň jen k Nübelovi.
56'
Diallo byl na pravém křídle zdvojen. Henrique a Tchouaméni ho ubránili jen částečně, Alsasané získali rohový kop.
55'
Tempo zase malinko padlo. K vidění je urputná snaha Monaka o přechod zahuštěného středu pole.
53'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Jean Lucas, přichází Aurélien Tchouaméni.
52'
Jean Lucas už poněkolikáté není schopen pohybu. Zase se drží za pravou nohu a vypadá to na jeho předčasný konec. Rychle se totiž vysléká Tchouaméni.
51'
Po zneškodněném rohu vracel míč do ohně Henrique. Nadýchaný nákop však zmizel v autu.
50'
Domácí začali obléhat vápno soupeře a prokombinovali se alespoň k rohovému kopu.
48'
Štrasburk právě vstřelil branku!
Je vyrovnáno! LUDOVIC AJORQUE vyřešil pokutový kop střelou do dolního pravého rohu, přičemž gólman Nübel skákal na opačnou stranu.
47'
Žlutou kartu dostává Youssouf Fofana (AS Monaco FC).
46'
Z druhé půle uteklo sotva 20 vteřin a už je pískána další penalta! Youssouf Fofana si pomohl zjevným faulem na Ajorquea.
46'
Monako začalo lépe, ale Ben Yedderova střela do tyče byla na dlouhou dobu jedinou velkou šancí. Štrasburk se po nějaké půlhodině osmělil a počastoval Nübela několika méně škodnými střelami. Závěr poločasu ale patřil znovu domácím, které po faulu Djikua ve vápně poslal z penalty do vedení Ben Yedder.
45+2'
45+2'
Habib Diallo si zpracoval nákop z půlící čáry do běhu, ovšem rozměry Nübelovy brány mu byly malé.
45+1'
Monaco právě vstřelilo branku!
WISSAM BEN YEDDER se ze značky pokutového kopu nemýlil! Domácí kapitán vystřelil přesně do levého horního rohu. A také dostatečně tvrdě, takže Selsovi nebylo nic platné, že vystihl směr.
45'
Videorozhodčí nemají žádné námitky, takže protesty Štrasburku na úrodnou půdu nepadly.
44'
Několikátý podezřelý zákrok v hostujícím pokutovém území tentokrát končí penaltou! Po nahrávce od Golovina fauloval Djiku Vollanda tím, že ho stáhl za ruku k zemi.
43'
Jen Lucas svalil na trávník Thomassona. Chvilku před přestávkou se tak buduje další akce Alsasanů.
42'
Zlepšenému výkonu Štrasburku chybí jen kvalitnější koncovka. Sissoko se přesunul zleva k pokutovému území. Tam předal balon Diallovi a ten o půlmetr přestřelil.
41'
Lucas Perrin si našel nákop Golovina a hlavou přisunul balon ke svému brankáři Selsovi.
40'
Teď jsou to naprosto klidné desítky vteřin. Zápasu nepomáhá ani komorní kulisa.
38'
Bellegarde nevykonstruoval vůbec zlý centr, jenže Sissokovi spadl balon někam na stehno a nenasměroval ho na bránu.
37'
Jistá nervozita se v posledních minutách přestěhovala na kopačky Monaka. To začíná kupit chyby na vlastní polovině, kvůli kterým nyní čelí standardní situaci.
36'
Jean-Ricner Bellegarde dostal na nohu nečekaný dárek od Disasiho. Připravil si střelu z třiceti metrů, jenže ani ta nebyla pro vývoj zápasu nijak zásadní.
34'
Štrasburk se znenadání ocitl ve velkém přečíslení. Ajorque se ale dost ukvapil a střelou zpoza vápna zařídil Nübelovi propagační zákrok.
33'
Po rohu Golovina a následné hlavičce Maripána se spustily domácí protesty týkající se možné ruky Djikua. Hlavní arbitr se poradí s videem.
32'
Alexander Djiku překazil Golovinovy plány, když odhlavičkoval centr z pravého křídla na rohový kop.
31'
Ajorque to zkusil z uctivé vzdálenosti, ale přes velký provoz před bránou střelu k Nübelovi nepropasíroval.
30'
Držení míče: 56 % – 44 %.
29'
Volland ucítil Caciho kontakt zezadu a ochotně padl k zemi pár centimetrů před vápnem. Faul se nepíská.
27'
Zdravotní potíže má Jean Lucas. Vypadá to na problém v oblasti pravého lýtka.
26'
Monako nalezlo na rozehrávku soupeře. Ten se vracel až k brankáři Selsovi, jenž poslal výkop do autu.
25'
Sissokův nákop na hrot zůstal u jeho spolubojovníku nepochopen, a tak propadl až k Nübelovi.
24'
Hra je kouskovaná velkým počtem faulů. Dosud poslední z nich nyní spáchal Axel Disassi na Diallovi.
23'
Adrien Thomasson byl Guilbertem maličko zahnán k zadní čáře, odkud dostal balon jen do rukavic Nübela.
22'
Ben Yedder byl zakřižován na pravém kraji, kde ho vybízel k akci Golovin. Následoval faul na Ajorquea.
21'
Jean Lucas spadl ve vápně, ale hlavní rozhodčí nijak nereagoval. Poté střílel Fofana do vystavěných bloků.
20'
Golovin dával míč na zadní tyč, odkud jej vracel Henrique zpátky na střed, nicméně neobjevil žádného ze spoluhráčů.
18'
Až Guilbert mohl vyrazit na polovinu soupeře a strávit tam nějaký čas. Rozhodl se však rozjet kolotoč přihrávek v bezpečné vzdálenosti od Nübela.
17'
Caio Henrique se dobře vrátil a znovu nepovolil Štrasburku ani pár přihrávek. Alsasané budou muset zabrat.
16'
Youssouf Fofana chytil kolem krku Aguilara. Tím ho stáhl k zemi a výsledkem je první žluté napomínání.
15'
Vollandovi se nepovedla krátká přihrávka na Diopa. Domácí ale získali míč na útočné polovině zpátky a mohou pokračovat v tlaku.
14'
Sissoko byl chvíli v nefotbalové pozici. Jeho kolegové zakopli míč do autu, ale v ten moment už se dokázal zvednout.
13'
Vzájemné přetlačování mezi Fofanou a Sissokem bylo posouzeno jako nedovolený zákrok domácího fotbalisty.
12'
Nízký centr Diopa hostům problém nenadělal. Totéž platilo v případě Lucasovy přihrávky z pravého křídla.
11'
Opět účinný kontra-presink od domácího týmu. Po zisku balonu fauloval Diallo a je z toho standardka z levého kraje.
10'
Caci nešikovně vyběhl s míčem za zadní čáru a na programu bude rohový kop domácího AS.
9'
Znovu v akci Ruben Aguilar, jenž prostrčil přihrávku na Ben Yeddera. Ten zprava trefil vzdálenější tyčku a měl smůlu, že míč o kousíček nepřekročil brankovou čáru.
8'
Ruben Aguilar se neprosadil v souboji jeden na jednoho a musí se smířit s odkopem od branky Matze Selse.
7'
Golovinův centr byl sražen, tudíž následuje jen aut Rubena Aguilara.
6'
Jean Lucas narýsoval až moc dlouhou kolmici pro Diopa. Rozhodčí každopádně dopískl předchozí faul a vrátil míč Monaku.
5'
Aguilar si učebnicově pokryl balon před dotěrným Cacim, kterému sudí Gautier odpískal nedovolený zákrok.
4'
Poměrně brzy si Nübel připsal první zákrok. Po centru Thomassona řešil nepříliš nebezpečnou hlavičku.
3'
Hraje se v idylických povětrnostních podmínkách. Hřiště je zalito sluncem, kolem kterého se však nachází jen pár stovek fanoušků.
2'
Zahajovacího výkopu se zhostili domácí, kteří nastupují v červenobílých, kdežto hosté v modrých dresech.
1'

AS Monaco FC: Nübel – R. Aguilar, Maripán, Disasi, Caio Henrique – Y. Fofana, Jean Lucas – Golovin, Volland, Diop – Ben Yedder (C).
Náhradníci: Majecki – Boadu, Jakobs, Lemaréchal, G. Martins, Matazo, Matsima, Sidibé, Tchouaméni.
Trenér: Niko Kovač

RC Štrasburk: Sels – Guilbert, Perrin, Nyamsi, Djiku (C), Caci – Sissoko, Thomasson, Bellegarde – Diallo, Ajorque.
Náhradníci: Kawašima – Aholou, Fila, Gameiro, Kandil, Liénard, Waris, Prcić, Sahi.

19.01.2019 Monako – Štrasburk 1:5.
Stade Louis-Ii bude svědkem přímého střetu o sedmé místo, které po sobotních zápasech Ligue 1 patří hostům. Alsasané na tom jsou v porovnání s osmým Monakem lépe jen díky plusovému skóre. Za posledních šest duelů prohráli jen s Rennes. Následně přejeli 4:0 Lorient v soubojích s Nantes a Remeší brali alespoň po bodu za remízy 2:2 a 1:1. Se sedmi trefami je nejlepším střelcem Habib Diallo.

Monako v lize zvítězilo naposledy na začátku října nad Bordeaux. Pak nečekaně padlo 0:2 v Brestu a dvakrát po sobě remizovalo proti Remeši a Lille. Na dnešní partii se Štrasburkem se svěřenci trenéra Kovače naladili v Evropské lize. Porazili 2:1 španělský Real Sociedad a zajistili si postup do jarní vyřazovací fáze. Klíčovým hráčem AS v ofenzivě je se sedmi trefami Ben Yedder.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu patnáctého kola francouzské Ligue 1. Od patnácti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Monakem a Štrasburkem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.