Ligue 1 - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Montpellier : Clermont Foot - 5. prosince 2021   15:00

Montpellier
28' Wahi (Mollet)
1:0
(1:0)
Montpellier
Omlin – Sambia (79. Souquet), Cozza, M. Sakho, Ristić – Ferri, Chotard – Mollet (68. Gioacchini), Savanier (C), Mavididi (79. Makouana) – Wahi (69. Germain).
Batta – Luzi, Torregrossa
Stade de la Mosson, Montpellier
Clermont Foot
Djoco – Zedadka (85. A. Sidibé), Magnin, Ogier (C), N'Simba – Samed, Gastien – Dossou (66. Seidu), Berthomier (66. Chauí), Mendy (78. Allevinah) – Bayo (85. Tell).
Desmas – Allevinah, Boyer, Iglesias, Chauí, Tell, Seidu, Mohamed, A. Sidibé.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 3:5. Rohy: 1:3. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 19:15.
Clermont ani v sedmnáctém kole sbírku tří výher nerozšířil. Hlavně ve druhé půli byl na hřišti Montpellieru lepším týmem, jenže z pár šancí na Wahiho trefu z 28. minuty neodpověděl. Domácí svůj těsný náskok uhájili až do konce a upevnili si místo v horní polovině tabulky.
90+3'
90+3'
Montpellieru se daří kouskovat hru. Před odkopem od brány už pomalu finišuje třetí ze tří nastavených minut.
90+2'
Vital N´Simba pronikl do vápna. Tam neustál souboj s Makouanou, ale hvizdu signalizující penaltu se nedočkal.
90+1'
Ve druhé půli se bude hrát ještě tři minuty.
90'
Allevinah byl v rychlém přechodu faulován Chotardem, který po dokončení ponechané výhody zinkasoval žlutý trest.
89'
Poslední vteřiny jsou hodně neurovnané. Ferri a Savanier chtěli dostat do hry Makouanu, který byl na pravém křídle uhlídán.
88'
Seidu dával dlouhý pas na útočnou polovinu. Tell ho ale nezpracoval a míč se dokutálel až k Omlinovi, jenž bude šetřit další čas.
86'
Sajfaddín Chauí nechtěně vrazil rukou do hlavy Savaniera. Ten to pochopitelně prodal a nejevil zájem o zvednutí se.
85'
Střídání v týmu Clermont Foot: ze hřiště odchází Akim Zedadka, přichází Aboubakar Sidibé.
85'
Střídání v týmu Clermont Foot: ze hřiště odchází Mohamed Bayo, přichází Jordan Tell.
84'
Savanier se snažil dát na zem vysokou přihrávku Sakha. Zahrál ale rukou, takže po dalším střídání bude útočit Clermont.
83'
K nepochopení Seidua je po boji na křídle nařízen odkop od branky Jonase Omlina. Další cenné sekundy pro domácí jedenáctku.
82'
Domácí díky mrštnosti Saveniera utekli z hromadného presinku, ale sami se balonu rychle zbavili neadresným nákopem k pokutovému území.
81'
Allevinah dostal loktem do zad. Autorem nedovoleného zákroku byl další náhradník Arnaud Souquet.
80'
Svou pasivitou si Montpellier trochu koleduje o problémy. Při vedení 1:0 se může dlouhodobá defenzivní taktika rychle vymstít.
79'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Stephy Alvaro Mavididi, přichází Beni Makouana.
79'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Junior Sambia, přichází Arnaud Souquet.
78'
Střídání v týmu Clermont Foot: ze hřiště odchází Arial Mendy, přichází Jim Allevinah.
77'
Gastien natáhl ke střele z dobrých třiceti metrů. Míč se blížil k břevnu, a tak ho Omlin raději vytáhl na nezužitkovaný roh.
76'
Mendy měl hodně místa na levé straně. Moc mu to ale nepomohlo, protože centr zablokoval dobře postavený Junior Sambia.
75'
Diváci nezaplnili stadion ani z poloviny. Přesto se teď starají o hlučnou atmosféru a snaží se povzbudit domácí fotbalisty, kteří jsou v zataženém bloku.
74'
Chotart šel tvrdě do souboje se Seiduem. Podle názoru rozhodčího fauloval, nicméně z následné standardky u Omlina rušno nebylo. Zdvojený Mendy neodcentroval.
73'
Mihailo Ristić je namočen do většiny akcí, které na hřišti vzniknou. Nyní si pohlídal Zedadku a doprovodil míč do autu.
72'
Do konce zápasu zbývá nějakých dvacet minut. Po změně stran se Montpellier hlavně brání, ale o vyložených šancích Clermontu na vyrovnání nemůže být řeč.
71'
Zedadka se zase vydal podpořit ofenzivu. Vpravo si od něj vzal míč Seidu, jenže Ristić ho z ostrého úhlu zakončit nenechal.
70'
Po neúplně komfortní malé domů se Omlin rozhodl zakopnout balon za postranní čáru. Clermont pokračuje kombinací uprostřed pole.
69'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Elye Wahi, přichází Valère Germain.
68'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Florent Mollet, přichází Nicholas Gioacchini.
67'
Alidu Seidu sotva přišel na hřiště a hned pěknou kličkou znemožnil Ristiće. Při střele levačkou mu ale sjel balon na vnější nárt a vytočil se hodně vedle branky.
66'
Střídání v týmu Clermont Foot: ze hřiště odchází Jason Berthomier, přichází Sajfaddín Chauí.
66'
Střídání v týmu Clermont Foot: ze hřiště odchází Jodel Dossou, přichází Alidu Seidu.
66'
Zedadka si vzal míč od Dossoua. V ten moment už byl ve vápně, nicméně následnou střelu zablokoval zkušený stoper Sakho.
65'
N´Simba si dovolil drzou otočku v době, kdy ho nepříjemně presovalo hned několik soupeřů. Bylo to ale ku prospěchu věci.
64'
Ristićův centr byl před Mavididim zneškodněn. Další střela Sambii byla zablokována a ta dalekonosná od Cozzy proletěla nějaké dva metry vedle brány.
63'
Sambia přenesl těžiště na Ristiće. Ten měl chvíli volno na levé straně, ale skvěle se s ním vrátil Dossou.
62'
Držení míče: 52 % – 48 %.
61'
Dossou si přivlastnil přetažený centr. Míč posouval proti noze Zezadky a ten ze střední vzdálenosti jen o kousek přestřelil.
60'
Mendyho nahrávka k Bayovi nedorazila. Protiakci domácího celku přerušil ofsajd Wahiho.
59'
Na hřišti plane docela dost emocí. Atmosféra houstne každým dalším faulem. Jeden takový nyní u středového kruhu odnesl Berthomier.
58'
Berthomier si rychle nachystal ránu z osy hřiště. Bránu trefil, ale uprostřed ní bez potíží zasahoval Djoco.
57'
Mavdidi se posunul na metu osmnácti metrů od brány Djoca, kterou o kousíček minul.
56'
Tento roh se Berthomierovi ale hrubě nepovedl. Míč z jeho levé kopačky opustil hřiště a políbil vnější síť.
55'
Zedadkův centr daleko nedoletěl, nicméně přinesl hostujícím barvám alespoň výhodu rohového kopu.
54'
N´Simba přenášel míč přes půlící čáru. O pár metrů dál už ho zastavil drobný přestupek Savaniera.
52'
Trochu rozkouskovaná fáze zápasu. Zase se přerušilo kvůli faulu N´Simby na Molleta.
51'
Standardku z křídelní lokality obstaral Jason Berthomier, jenomže domácí obran i tento centr odpravila mimo nebezpečí. Za taktický faul v Mavdidiho protiútoku dostal kartu Abdul Samed.
50'
Na žluté karty vede Montpellier 2:0. Sambia pyká za podražení Mendyho, který na něj vyzrál rychlou kličkou na křídle.
49'
Ristić skončil na zemi a na programu je rozehrávka z dílny domácího gólmana Jonase Omlina.
48'
N´Simbova nepřesná nahrávka znegovala útočné snažení hostujícího týmu.
47'
Ani jeden z trenérů nestřídal, takže pokračujeme v původních základních jedenáctkách.
46'
První poločas dlouho nabízek taktickou svázanou bitvu, kterou otevřel až první Wahiho trefa z osmadvacáté minuty. Clermont okamžitě přidal a vytvořil si i nějakou tu šanci, jenže Omlin své čisté konto uhájil.
45'
45'
Mollet roztáhl hru k Sambiovi, s jehož centrem neměl Magnin žádné problémy. Nic víc se už před pauzou nestane.
45'
Nachýlil se konec poločasu. Montpellier drží míč a nechce se ho bezhlavě zbavovat. Proto tolik přihrávek na obranné polovině.
44'
Ristić zpomalil protiútok a Clermont se v plném počtu vrátil. Cozza dokonce odkopl míč ze hřiště, někdo na něm asi měl zdravotní potíže.
43'
Elye Wahi se vzorně vrátil až do místa vedle vlastní šestnáctky. Čistě tam vypíchl míč N´Simbovi. Z autu hosté nic nevymysleli.
42'
Vedoucí trefa zápasu hodně pomohla. Rázem se začalo hrát ve strhujícím tempu. Clermont se nehodlá s nepříznivým stavem ani trochu smířit.
41'
Bayo si až moc dlouho chystal střelu na půlkruhu ležícím na pokutovém území. Vracející se soupeř ho o balon pohodlně oloupil.
40'
Mendy se rozběhl po levé straně, jenže přihrávkou do vápna minul nabízejícího se Baya. Savanier vzápětí otočil hru, ale slibný brejk překazil N´Simba.
39'
Jason Berthomier to přehnal s razancí přihrávky a vyhnal svého nabíhajícího kolegu až mimo hrací plochu.
38'
Rozhodčí Batta poprvé sáhl pro žlutou kartu. Uviděl ji nechápající Mavididi, který přitvrdil v souboji s Dossouem.
37'
A zase rychle na druhou stranu. Do křídla tam dostal míč Elye Wahi, nicméně levačkou nacentroval jen ke Djocovi.
36'
Tohle už bylo pro obranu Montpellieru kritičtější! Bayo si zasekl míč ve vápně. Ošálil tím hned tři soupeře a vystřelil. Omlin balon vyrazil pouze na volného Mendyho, jenže mu zneškodnil lukrativní dorážku.
35'
Omlin měl starosti s vyražením centru z pravé strany. Míč každopádně posunul na nohy svých spoluhráčů.
35'
Junior Sambia se podle všeho dotkl míče rukou. Znamená to standardku pro Berthomiera, byť z hodně velké dálky.
34'
Berthomierův nákop hostující obrana zneutralizovala ještě před Bayem, který byl zase odříznut od svých spoluhráčů.
33'
Bleskový přechod přes celé hřiště měl po Ferriho centru vyvrcholit hlavičkou Mavdidiho. Anglický fotbalista ale doběhl do místa určení pozdě a ani se balonu nedotkl.
32'
Ristić zlikvidoval centr z levé strany. Hosté se po inkasovaném gólu probudili a ojediněle operují na polovině soupeře.
31'
Bastien nepropasíroval přihrávku na Baya. Snajpr Clermontu se zatím nemohl pořádně zapojit do hry.
30'
Držení míče: 60 % – 40 %.
28'
Montpellier právě vstřelil branku!
V osmadvacáté minutě registrujeme první gól zápasu! Celá akce začala dalším centrem Ristiće. Mollet vzdal snahu o zpracování balónu a jenom po posunul k ELYE WAHIMU, jenž zleva zvedl pěknou střelu do vzdálenějšího horního rohu.
27'
Elye Wahi získal pro Ristiće aut. Ten ale byl vhozený velmi špatně a Clermont se pohodlně ubránil.
26'
Zatím je to velká taktická bitva. Až na pár zablokovaný střel se ještě nestalo nic podstatného. Obě obrany působí velmi stabilně.
25'
Mollet si myslel, že byl faulován N´Simbou. Sudí však rozhodli o autu pro hosty.
24'
Sambia podkopl nohy rozběhnutému Mendymu. Smrdělo to kartou, ale hlavní rozhodčí byl ještě shovívavý.
23'
Mavididi byl na levém křídle zdvojen. Získal aspoň aut pro Ristiće, z něhož nepřesně centroval Savanier.
22'
Hned první přihrávkou na Dossoua se hosté připravili o držení míče. Montpellier po riskantní rozehrávce vybruslil z nepříjemného presinku.
21'
U střídaček skončil v kotrmelcích Zedadka, do kterého naboural Jordan Ferri. Znovu k tomu došlo daleko od obou branek.
20'
Ristić ubránil Dossoua. Míč ale odkopl jen na Magnina a hosté z Clermontu pokračují v postupném útoku.
19'
Jodel Dossou stepoval nad balonem pouhý metr před vápnem. Zkusil i zakončit, ale trefil hned první clonící překážku.
18'
Téji Savanier zleva centroval k zadní tyči, kde se stal útočný faul na Ariala Mendyho. Spáchal ho Cozza.
17'
Florent Mollet nahrával Mavididimu, kterému Magnin odkopl míč na rohový kop.
16'
Savanier si nevyhověl se Sambiou, který přetáhl přihrávku po pravém křídle až za koncovou čáru.
15'
N´Simba zůstal chvilku v nefotbalové pozici. Obešlo se to ale bez zásahu realizačního týmu Clermontu.
14'
Wahi ani Mollet nezkrotili neposedný balón, který k nim centrem zleva posílal Ristić.
13'
Savanier obdržel do vápna přihrávku od Ristiće, jenže neprostřelil předním stojícího protihráče. Následoval faul na Zedadku.
12'
Savanier se nechal lehce obehrát. Domácí ale měli štěstí, že po centru zleva spadl míč na ruku Dossoua.
11'
Zedadkův skluz způsobil pád Ristiće a další hvizd hlavního rozhodčího. Míč pro Montpellier.
10'
Ristićova diagonála nenašla žádného z jeho spoluhráčů. Abdul Samed vyvezl míč na Mendyho a toho poslal k zemi Savanier.
9'
Wahi nevěděl, jak dál. Zkusil trochu naivní střelu, kterou N´Simba zastavil ještě před pokutovým územím.
8'
Přenesení na pravý kraj se hostům nepovedlo. Míč odletěl až za postranní čáru.
7'
Abdul Samed byl faulován Savanierem. Z vlastní poloviny uvede míč zpátky do pohybu Gastien.
6'
Berthomierův centr odhlavičkoval Mavididi na Zedadku, jenž z voleje katapultoval balon vysoko nad břevno.
5'
Od Chotarda šel míč do autu, tudíž tu máme první rohový kop pro Clermont.
4'
Vital N'Simba vcelku snadno ztratil balon, který Savanier obratem nakopával na Wahiho, jenže tomu selhalo zpracování.
3'
Elye Wahi odvážně vtrhl mezi hostující obránce, kteří mu odpálil míč krátce po příchodu do pokutového území.
2'
O úvodní výkop se postarali hosté, kteří nastupují v bílých, zatímco domácí v modrooranžových dresech.
1'

Montpellier HSC: Omlin – Sambia, Cozza, M. Sakho, Ristić – Ferri, Chotard – Mollet, Savanier (C), Mavididi – Wahi.
Náhradníci: Bertaud – Germain, Gioacchini, Leroy, Makouana, Oyongo, Souquet, Suárez, Thuler.
Trenér: Olivier Dall'Oglio

Clermont Foot: Djoco – Zedadka, Magnin, Ogier (C), N'Simba – Samed, Gastien – Dossou, Berthomier, Mendy – Bayo.
Náhradníci: Desmas – Allevinah, Boyer, Iglesias, Chauí, Tell, Seidu, Mohamed, Maurer.
Trenér: Pascal Gastien

Rozhodčí: Batta – Luzi, Torregrossa.

Hosté ve své první sezóně mezi francouzskou elitou začali výborně, jenže od patnáctého srpna vyhráli už jenom jeden z čtrnácti zápasů. Posledně hrál Clermont doma s Lens a zastavil šňůru pěti porážek, když dvakrát smazal náskok a remizoval 2:2. V tabulce je na sedmnáctém místě s náskokem pouhých dvou bodů na poslední St. Étienne. Klíčovým hráčem je osmigólový guinejský útočník Bayo.
Montpellier HSC

Domácí tým se s vyrovnanou bilancí šesti výher, čtyř remíz a šesti porážek pohybuje na rozmezí horní a dolní poloviny tabulky. V sobotu večer se nacházel na desátém místě se ztrátou dvou bodů na šestý Brest a s náskokem tří bodů na čtrnáctou Remeš. První prosincový den Montpellier přerušil krátkou sérii dvou porážek a zvítězil v Métách 3:1. O post nejlepšího střelce se s čtyřmi góly dělí Savanier, Mavididi a Mollet.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu sedmnáctého kola francouzské Ligue 1. Od patnácti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Montpellierem a Clermontem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.