Ligue 1 - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Montpellier : Štrasburk - 2. října 2021   17:00

Montpellier
12' Mollet (Germain)
1:1
(1:1)
Štrasburk
28' Gameiro  (Ajorque)
Montpellier
Omlin – Souquet, Esteve, Cozza (89. Ristić), M. Sakho – Ferri (83. Leroy), Chotard – Mollet, Savanier (C) (83. Makouana), Mavididi (89. Gioacchini) – Germain.
Bertaud – Gioacchini, Leroy, Ristić, Wahi, Sambia, Suárez, Makouana.
Ben El Hadj – Pasqualotti, Benkemouche
Stade de la Mosson, Montpellier
Štrasburk
Sels – Guilbert, Djiku (C), Nyamsi, Le Marchand, Caci – Prcić (68. Liénard), Sissoko (68. Aholou), Bellegarde (83. Perrin) – Ajorque (67. Diallo), Gameiro (89. Waris).
Kawašima – Diallo, Aholou, Kandil, Perrin, Liénard, Waris, Siby.

Z mé strany je to vše, děkuji vám za pozornost a u dalších přenosů nejen z Ligue 1 zase někdy na počtenou!
V dalším kole hrají oba celky doma. Těžšího soupeře má Montpellier, který přivítá aktuálně druhý Lens. Štrasburk si to rozdá s posledním St. Étienne.
Montpellier se rozešel se Štrasburkem smírně

Celý zápas měl vyrovnaný průběh. Domácí poslal ve 12. minutě do vedení Mollet, ale Gameiro o čtvrt hodiny později vyrovnal. Na další šance si diváci museli počkat po přestávce, i tak jich ale moc neviděli. Pouze Savanier vyprášil Selsovy rukavice a na opačné straně Gameiro svou technickou střelou zakroutil míč kolem pravé tyče. Misky vah na jednu či druhou stranu nepřeklopila ani početná střídání, takže stav 1:1 z první půle vydržel až do konce.
Držení míče: 53% : 47%.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 3:2.
Rohy: 3:4. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 12:15.
90+2'
90+2'
Poslední útok hosté ubránili i díky útočnému faulu a v tuto chvíli už je jasné, že si z Montpellieru odvezou cenný bod.
90+1'
Žlutou kartu dostává Mamadou Sakho (Montpellier).

V první ze dvou nastavených minut je za podražení potrestán stoper Sakho.
89'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Kévin Gameiro, přichází Majeed Waris.
89'
Opakuje se situace z 83. minuty, kdy po dvojité výměně Montpellieru následovalo jednoduché střídání Štrasburku. Do hry už se chystá vstoupit Majeed Waris.
89'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Nicolas Cozza, přichází Mihailo Ristić.
89'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Stephy Alvaro Mavididi, přichází Nicholas Gioacchini.
87'
Po kombinaci na levé straně domácí přenesli hru doprava. Arnaud Souquet pak dával okamžitě do vápna, kde se do zakončení z voleje dostal Valère Germain. Tříčlennou hradbu těl neprostřelil.
85'
Štrasburský Habib Diallo nedoběhl průnikovou přihrávku, za kterou se dříve vydal brankář Omlin.
83'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Jean-Ricner Bellegarde, přichází Lucas Perrin.
83'
Po dvojnásobném střídání Montpellieru budeme svědky jednodušší výměny hráčů Štrasburku.
83'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Jordan Ferri, přichází Léo Leroy.
83'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Téji Savanier, přichází Beni Makouana.
81'
Na ten se lépe připravili montpellierští obránci, kteří nabíhající hráče nepustili do zakončení. Od svého trenéra si tím vysloužili pochvalu.
80'
Roh pro Štrasburk.
78'
Jonas Omlin musel zacouvat do své branky, aby si po jednom z hlavičkových soubojů uvnitř vápna nenechal míč spadnout pod břevno!
76'
Při domácím útoku stál na hranici vápna Valère Germain. Po přihrávce mu míč odskočil od nohy, a tak to překvapivě zkusil z otočky. Matz Sels měl odkrytý výhled a pokus hravě zneškodnil.
75'
74'
Nakonec centrem do šestnáctky, v níž byl připraven odhlavičkovat míč Alexander Djiku.
73'
Montpellier má k dispozici standardku na pravé straně hřiště. Jak s ní domácí klub naloží?
71'
Jordan Ferri z Montpellieru si před hranicí vápna našel prostor ke střele, kterou poslal jen do hradby těl. Dvacet minut před koncem tak zůstává stav 1:1.
69'
Trojnásobné střídání jasně dokazuje, že Julien Stéphan není s výkonem svých svěřenců spokojen.
68'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Sanjin Prcić, přichází Dimitri Liénard.
68'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Ibrahima Sissoko, přichází Jean-Eudes Aholou.
67'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Ludovic Ajorque, přichází Habib Diallo.
65'
Hosté v žádném případě nezůstali pozadu! Jeden z nich na pravé straně obehrál dva soupeře a nabil na hranici vápna Kevinu Gameirovi, jehož nepovedený pokus proskákal jen kousek vedle pravé tyče.
63'
Téji Savanier se drží za hlavu poté, co spálil velkou šanci! Domácí hráč měl prostor na hranici vápna, odkud vyprášil Selsovy rukavice.
61'
Stephy Alvaro Mavididi padá po souboji s Alexanderem Djikuem a domácí chtějí penaltu! Vyslyší je rozhodčí? V žádném případě. Podle jeho mínění byl zákrok křišťálové čistý.
60'
Držení míče: 55% : 45%.
59'
Na přízemní centr zleva si k zadní tyči ve skluzu přijížděl Florent Mollet. Balon ale nezasáhl a tak i tato akce končí pouze odkopem.
58'
Štrasburk za půlící čárou ztratil míč, takže Montpellier může začít novou kombinaci.
57'
Domácím se nabízel Valère Germain. Rozbíhal se zbytečně, centr byl přetažený.
55'
Jean-Ricner Bellegarde přenesl hru na pravou stranu vápna, odkud Kévin Gameiro stříleným centrem minul zadní tyč.
54'
Žlutou kartu dostává Florent Mollet (Montpellier).

Domácí hráč v přerušené hře vzteky zakopl míč a první žlutá je tedy za nesportovní chování.
52'
V pokračující akci dostal míč na kopačku znovu Jean-Ricner Bellegarde a tentokrát ze střední vzdálenosti zakončil. Jonas Omlin byl v brance připraven.
51'
Další roh pro Štrasburk, tentokrát zleva. Proto ho zahrával Jean-Ricner Bellegarde, i v tomto případě byl balon odvrácen.
49'
Frédéric Guilbert poslal balon na přední tyč, kde byl připraven odvrátit hlavou Arnaud Souquet.
48'
Na začátku druhé poloviny utkání kopal Montpellier roh. Tomu se soupeř ubránil a po brejku si vyzkouší stejnou standardku.
46'
Žádný z trenérů neměl důvod ke střídání, ve hře tak pokračuje všech dvaadvacet hráčů ze základní sestavy.
46'
První poločas měl vyrovnaný průběh. Domácí poslal ve 12. minutě do vedení Mollet, ale Gameiro o čtvrt hodiny později vyrovnal. Víc šancí k vidění nebylo, takže Montpellier hraje se Štrasburkem po úvodním dějství 1:0.
Držení míče: 52% : 48%.
Střely na branku: 1:1. Střely mimo: 2:1.
Rohy: 1:1. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 4:6.
45+1'
45+1'
Přihrávku nakrátko vystřídal odvrácený centr. Mezitím rozhodčí oznámil jednominutové nastavení.
45'
Domácí šli do útoku až o chvíli později. Téji Savanier hledal křížem Germaina, před ním stačil odhlavičkovat Alexander Djiku na roh.
43'
Ta skutečně přichází. Bohužel pro Štrasburk daleko od branky, když Maxime Esteve po ztrátě míče fauloval Prciće přímo ve středovém kruhu.
42'
Hosté se z tlaku dokázali vymanit a nátlakovým presinkem chtějí soupeře donutit k chybě.
40'
Montpellier je v posledních minutách hodně aktivní a štrasburská defenziva neví kam dřív skočit.
38'
Další pokus měl na svědomí Stephy Alvaro Mavididi. Domácí šikula se protáhl mezi dvěma soupeři, ale ten další jeho ránu zblokoval.
37'
Téji Savanier opět ve střelecké pozici. Přes bránícího Djiku mířil šikovně na pravou šibenici, kterou netrefil. Škoda pro Montpellier.
35'
Ibrahima Sissoko rozběhl na levém křídle Caciho, o toho se ke spokojenosti domácích fanoušků postaral Arnaud Souquet.
33'
K nařízené standardce se postavil Téji Savanier a podle očekávání zvolil přímou střelu. Zeď postavenou Matzem Selsem domácí kapitán nepropálil.
32'
Odpověď na předchozí otázku nám poskytne standardní situace, kterou sudí Ben El Hadj nařídil po faulu Ibrahimy Sissoka.
30'
Držení míče: 51% : 49%.
29'
S vyrovnaným stavem se Montpellier nechce za žádnou cenu spokojit. Vezme si vedení rychle zpět?
28'
Štrasburk právě vstřelil branku!
A povedlo se! Zády k bráně otočený Ajorque ve vápně sklepl Sissokovu geniální přihrávku pro KÉVINA GAMEIRA, ten si levačkou míč posunul na pravou nohu a třetím dotekem vypálil kolem dvou obránců neomylně k pravé tyči. Jonas Omlin na balon neměl šanci dosáhnout, přestože se po něm natahoval jak široký, tak dlouhý – 1:1.
26'
Ani kombinace mezi Gameirem a Sissokem štrasburskému celku štěstí nepřinesla. Racing tak zjevně bude muset vymyslet něco lepšího.
24'
Hosté opět u míče. Nákopem hledali osamoceného Ludovica Ajorquea, který nezvládl vzdušný souboj s obráncem.
22'
Avizovaný roh už Montpellierští ubránili snadněji a posunuli hru doprostřed hřiště.
21'
Kévin Gameiro při kontru hledal před poloprázdnou brankou Maxime Le Marchanda. Před ním stihl vracející se Mamadou Sakho na poslední chvíli odkopnout míč na roh. Domácí teď měli štěstí!
20'
Po faulu na pravé straně standardka pro Montpellier. Střílený centr proskotačil kolem nabíhajících hráčů a namířil si to až za koncovou čáru.
18'
Ten posunul hru dále do pole, kde Valère Germain uvízl v klinči dvou štrasburských protivníků.
17'
Po zisku míče Montpellier rozběhl akci na pravé straně, kde operuje střelec Florent Mollet.
16'
Ibrahima Sissoko se pustil do souboje jeden na jednoho, Joris Chotard ho za svá záda nepustil.
15'
14'
Znovu zle se hosté dívají po Florentu Molletovi, tentokrát za to může jeho nešetrný faul.
12'
Montpellier právě vstřelil branku!
Skóre otevírá výstavní trefa! Na hranici vápna stojící Germain po chirurgicky přesném centru hlavou sklepl míč pro FLORENTA MOLLETA a ten ho po odrazu od země svou nekompromisní levačkou zavěsil přímo pod břevno – 1:0.
10'
Domácí opět roztáhli hru doleva, kde Mavididiho předběhl od začátku aktivní Frédéric Guilbert.
9'
Jenže souhra nikam nevedla a vznikl brejk. Frédéric Guilbert ho táhl po pravém křídle, odkud se prezentoval přetaženým pasem.
8'
Centr odvrácený do bezpečí nechává pokračovat v kombinaci Montpellier.
7'
Frédéric Guilbert to posléze přehnal s agresivitou a Štrasburk bude čelit standardce od levé lajny.
6'
Domácí si narazili míč na malém prostoru, což na zakončení nestačilo.
5'
Ludovic Ajorque spěchal za nakopnutým míčem zbytečně, už si zahrál i Jonas Omlin.
4'
Na druhé straně si Gerzino Nyamsi pod tlakem nekomplikoval život a do rozehrávky zapojil i gólmana.
3'
Jednu z první útočných akcí zmařila dlouhá přihrávka, která nenašla svého adresáta.
2'
Výkop provedl v růžovém hrající Montpellier. Jeho soupeř ze Štrasburku oblékl bílé dresy.
1'
Zatímco domácí trenér Olivier Dall'Oglio zvolil systém s podporou hrotového útočníka (4-2-3-1), jeho protějšek Julien Stéphan vyžaduje především hru ze zajištěné obrany (5-3-2). Která strategie bude úspěšnější?
Hráči jsou uprostřed rozcvičky.

Montpellier HSC: Omlin – Souquet, Esteve, Cozza, M. Sakho – Ferri, Chotard – Mollet, Savanier (C), Mavididi – Germain.
Náhradníci: Bertaud – Gioacchini, Leroy, Ristić, Wahi, Sambia, Suárez, Makouana.

RC Štrasburk: Sels – Guilbert, Djiku (C), Nyamsi, Le Marchand, Caci – Prcić, Sissoko, Bellegarde – Ajorque, Gameiro.
Náhradníci: Kawašima – Diallo, Aholou, Kandil, Perrin, Liénard, Waris, Siby.

Rozhodčí: Ben El Hadj – Pasqualotti, Benkemouche.
A jak to vypadalo v posledním zářijovém kole?

Štrasburk pohostil úřadujícího mistra z Lille a podle očekávání s ním padl. Po dvou trefách kanadského mladíka Jonathana Davida sice vrátil svůj tým do kontaktu čtvrt hodiny před koncem Ibrahima Sissoko, ale po vyloučení Adriena Thomassona už toho domácí víc nestihli a museli skousnout prohru 1:2.

Montpellier odcestoval do Paříže, kde na něj čekal hvězdami nabitý PSG. Ten i bez Lionela Messiho potvrdil roli favorita a po trefách Gueyeho s Draxlerem zvítězil 2:0. Hosté se ale za předvedený výkon nemuseli stydět a z hlavního města odjížděli s hlavou vztyčenou.
Sázkové kanceláře o něco více věří Montpellieru, v jehož prospěch hraje výhoda domácího prostředí. Bodejť by ne, když má na svém stadionu bilanci 2-1-1, zatímco Štrasburk venku 1-0-2. Na stranu jihofrancouzského klubu se přiklání i vzájemná bilance. Montpellier Štrasburk porazil už třikrát v řadě (dvakrát v lize, jednou v poháru) a prognózy nasvědčují tomu, že vítěznou šňůru ještě natáhne.
Deváté kolo Ligue 1 k sobě mimo jiné svede Montpellier a Štrasburk. Oba týmy jsou si tabulkově blízko, když je od sebe dělí pouhý bod. Jejich vzájemný střet napoví, kdo má momentálně lepší formu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.