Ligue 1 - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nantes : Lens - 10. prosince 2021   21:00

Nantes
51' Kolo Muani (Blas) • 57' Kolo Muani (Geubbels) • 90' Simon (Merlin)
3:2
(0:2)
Lens
7' Costa   • 14' Kalimuendo  (Costa)
Nantes
Lafont (C) – Fábio, Castelletto, Pallois, Merlin (90+3. Coco) – Geubbels (70. Simon), Girotto, Cyprien (70. Moutoussamy), Chirivella – Blas, Kolo Muani (90+3. D. Appiah).
Petrić – K. Coulibaly, Coco, D. Appiah, Ch. Traoré, Moutoussamy, Bukari, Simon, Sylla.
Frappartová – Berchebru, Torregrossa
La Beaujoire-Louis Fonteneau, Nantes
21 890 diváků
Lens
Leca (46. Faríñez) – Medina, Danso, Gradit – Frankowski, Fofana, Costa (75. Jean), Cahuzac (C) (90+2. Varane), Haidara (90+2. Boli) – Kalimuendo (75. Ganago), Sotoca.
Faríñez – Wooh, Ganago, Jean, Boli, Varane, Baldé, S. Sow.

Děkuji za pozornost. Přeji všem čtenářům příjemný večer.
Po čase zase ideálně sklapla Csaplárova past! První poločas vyzněl jasně pro Racing Lens po trefách Costy a Kalimuenda. O přestávce musle být v kjabině Nnates hotový uragán. Trenér Kombouare možná překvapivě nikoho nestřídat, Racing Lens museli pro zranění vystřídat brankáře Lecu a to byl jeden z klíčových momentů. Kolo Muani během šesti minut dokázal srovnat, přičemž obě branky musel potvrdit VAR systém. Dvacet minut před koncem na hřiště přišel Moses Simon a v poslední minutě po drzém průniku nádhernou trefou do šibenice dokonal obrat a rozhodl zápas ve prospěch FC Nantes!
Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 4:1. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 10:10.
90+4'
90+3'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Randal Kolo Muani, přichází Dennis Appiah.
90+3'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Quentin Merlin, přichází Marcus Coco.
90+2'
Merlina chytají křeče a bude muset být vystřídán.
90+2'
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Yannick Cahuzac, přichází Jonathan Varane.
90+2'
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Massadio Haidara, přichází Charles Boli.
90'
Rozhodčí Frappartová nastaví 4 minuty!
90'
Nantes právě vstřelili branku!
MOSES SIMON to vzal individuálně na sebe zleva prošel přes tři bránící soupeře jako nůž máslem a nádhernou ránou přímo do pravé šibenice otáčí výsledek z 0:2 na 3:2! Asistence: Quentin Merlin.
89'
Fofana to vzal opět individuálně na sebe, jenže v souboji jeden na jednoho pohořel.
88'
Hráči FC Nantes se v posledních minutách nedokáží dostat na polovinu soupeře.
87'
Podavači míčů v Nantes moc nefungují opět byli na hrací ploše dva míče.
85'
Fofana uvolnil Haidaru jeho pas našel čerstvého Jeana a jeho ránu na poslední chvíli zablokoval famózně bránící Girotto!
84'
Ludovic Blas i přes faul na svou osobu udržel míč pro své spoluhráče,. Jenže finální přihrávka do pokutového území byla značně nepřesná.
83'
Nepřesnou přihrávku snadno uzmula připravená obrana FC Nantes.
81'
Tlak domácích poněkud odpadl. Nicméně do konce utkání zbývá i s nastavením necelých patnáct minut. Stát se může ještě cokoliv.
80'
Následný centr snadno lapil ještě ve vzduchu do svých rukavic brankář Faríňez.
79'
Moses Simon rozehrál roh pouze nakrátko ve spolupráci s Chirivellou.
78'
Merlinův nebezpečný cnetr zleva raději odhlavičkoval Haidara na rohový kop pro FC Nantes.
77'
Ganogo se marně u rozhodčí Frappartové dožaduje autového vhazování ve prospěch Racingu Lens.
76'
Žlutou kartu dostává Pedro Chirivella (FC Nantes).
76'
A po dalším faulu padne opět žlutá karta.
75'
Ludovic Blas se po gestu rozhodčí Frappartové vrací zpět na hřiště po krátkém ošetření.
75'
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází David Costa, přichází Corentin Jean.
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Arnaud Kalimuendo, přichází Igniatius Ganago.
74'
Ludovic Blas se jen stěží zvedá z trávníku.
72'
Mose Simon svou otočkou dokonale vykoupal obránce soupeře, ale následně trefuje pouze boční síť.
71'
Uvídímě zda Moses Simon vyslyší mou predikaci a pomůže Nantes otočit tento zápas ve vítězství a zisku tří bodů.
70'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Wylan Cyprien, přichází Samuel Moutoussamy.
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Willem Geubbels, přichází Moses Simon.
69'
Před Merlinem velmi dobře zasáhl bránící Gradit.
68'
Kolo Muaniho centr od pravého rohového praporku nenašel nikoho ve žlutém v pokutovém území soupeře.
67'
Ludovic Blas si s míčem velmi dobře rozumí, to zas né že né a je těžké ho od něj čistě oddělit..
66'
Slibnému zakončení Ludovica Blase předcházel správně odpískaný, útočný faul na Przemyslawa Frankowského.
65'
Rohový kop pro FC Nantes z pravé strany hřiště.
64'
Hráči Racing Lens po výtečné první půli úplně odešli z dění, jestli i nadále budou takto pokračovat nakonec prohrají.
63'
Nicméně převaha FC Nantes ve druhé půli i nadále trvá.
61'
Žlutou kartu dostává Facundo Medina (Racing Club De Lens).
60'
Žlutou kartu dostává Ludovic Blas (FC Nantes).
Žlutou kartu dostává Jonathan Gradit (Racing Club De Lens).
59'
Sudí Frappartové skoro jako vždy se utkání vymyká z rukou a má plné ruce práce ukočírovat dosud vellmi klidné a jednoduché utkání.
58'
I tento gól musel schválit VAR systém! Na což je velmi alergický trenér FC Nantes Kombouare.
57'
A po pěkné akci přes čtyři hráči po přihrávce Geubbelse skóruje druhou dnešní trefou, skluzující na zadní tyči RANDAL KOLO MUANI – 2:2! Asistence: Willem Geubbels.
55'
Po delší pasáži hry se k míči dostávají hráči Racingu Lens.
54'
Centr Ludovica Blase končí pouze za koncovou čárou u vzdálenější tyče.
53'
Utkání dostává rázem nový náboj a opět je o co hrát.
51'
Po pěkné kombinaci před pokutovým územím se ke střele dostal Ludovic Blas, kterou navíc tečoval RANDAL KOLO MUANI a náhradní brankář Lens byl tedy na změnu pohybu míče bezmocný – 1:2! Asistence: Ludovic Blas.
49'
Hráči Nantes dostali míč do sítě, ale VAR systém na dlouhé minuty řeší platnost branky, jelikož míč byl tečován, tak zda jestli nešlo o ofsajd.
47'
Centr do pokutového území z přímého kopu odvrátil hned do bezpečí první, bránící hráč.
46'
Žlutou kartu dostává Massadio Haidara (Racing Club De Lens).
46'
Unikajícího Kolo Muaniho zezadu zasáhl nedovoleným způsobem Haidara.
46'
Leca nakonec protrpěl celý poločas než se nechal kvůli zranění vystřídat.
46'
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Jean-Louis Leca, přichází Wuilker Faríñez.
46'

Fauly: 5:4
Jak se bude utkání vyvíjet ukázala první čtvrhodina hry, ve které se dvakrát trefili hráči Racingu Lens Costa a Kalimuendo.
45+2'
45+2'
I ve hlavičkovém souboji sudí Frappartová viděla nedovolený pohyb hráče Nantes Castelletta.
45+1'
Facundo Medina byl při vzájemném souboji osolen Kolo Muanim.
45'
Rozhodčí Frappartová nastaví dvě minuty!
45'
Hráčům Nantes se celkem povedl rychlý kontr, jenže finální přihrávku nikdo ve žlutém v pokutovém území nezasáhl.
44'
Centr zleva nyní ve vzduchu do rukavic jistě lapil brankář Lafont.
43'
Ze stranu hráčů FC Nantes se dnes jedná o velký zmar až depresi. Hlavně směrem dopředu.
42'
Nemohu si pomoci hře FC Nantes významně chybí motorá myš v podobě Mosese Simona.
41'
Frankowského skvělým skluzem nyní vymazal u postranní čáry poctivý dělník fotbalu Pallois.
40'
V souboji dvou dvacetdevítek byl úspěšný, i když byl pod tlakem soupeře Przemyslaw Frankowski.
39'
Hráč Racingu Lens má problémy s pravým nártem.
38'
Po špatně odvráceném centru byla následná rána Ludovica Blase na poslední chvíli ztečována obráncem na další roh pro FC Nantes.
37'
Kombinace po levé straně pokutového území končí díky důslednému bránění pouze u brankáře Lafonta.
35'
Střela Chirivelly z dálky byla sražena obětavým obráncem na rohový kop pro FC Nantes.
34'
Tempo hry po dvou rychlých brankách Racingu Lens má dle očekávání sestupnou tendenci.
33'
Následný rychlý brejk končí pouze nepřesným zakončením vedle levé tyče, navíc byl pískán ofsajd.
32'
Blas se proti dvěma protihráčům individuálně driblinkem neprosadil.
31'
Žlutou kartu dostává Andrei Girotto (FC Nantes).
31'
Girotto dostal v souboji jeden na jednoho potupné jelsičky, na což reagoval taktickým faulem a poněkud nečekaně uvidí první napomínání v dnešním utkání o čemž si myslí své.
30'
Hráči Racingu Lens nemusejí již nikem chvátat a stačí jim hrát dlouhé kombinaci ve středu hřiště.
29'
Kolo Muani nedostává příliš volného prostoru což mu samozřejmě příliš nevyhovuje a nemůže se potřebně prosadit.
28'
Na hrací ploše jsou dva míče, kteří podstatně o několik desítek vteřin pozdrží autové vhazování hráčů Nantes.
26'
Nnyí je pasáž utkání ve které je dosti hluchých míst a nepřesných rozehrávek u obou týmů.
25'
Rozhodčí Frappartová s velkým nadhledem přehlédla útočné držení Costy, které jej dosti zvýhodnilo.
24'
Sražený pokus o střelu končí rohovým kopem pro Racing Lens.
23'
Chybička se vloudila i do kombinace hráčů Racingu Lens, kteří dnes místo červenožluté oblékli netradiční černozelenou.
21'
Zakončení hráčů Nantes po přímém kopu bylo doslova žalostné.
20'
Wylana Cypriena poslal nedovoleně agresivním způsobem na zem Massadio Haidara, což překvapivě nebude potrestáno kartou barvy žluté.
19'
U postranní čáry došlo k nedovolenému zákroku na hráče FC Nantes.
18'
Pokud fotbalisté domácího klubu mohou kombinovat je to pouze ve středu hrací plochy.
16'
Hráči Racingu Lens zatím drží svého soupeře pěkně zkrátka na uzdě.
14'
Lens právě vstřelilo branku!
Hráči lens jsou v naprosté pohodě což dokazují další kombinací, po které po přihrávce Costy skóruje útočník ARNAUD KALIMUENDO – 0:2! Asistence: David Costa.
12'
Rohový kop z levé strany pro hráče ve žlutých dresech.
11'
Hráči Nantes zatím neumí nalézt recept jak hrát proti aktivnímu týmu ze severu Francie.
9'
Rozhodčí Frappartová si na kobereček pozvala útočníka Lens Sotocu.
7'
Centr zleva vyrazil brankář Lafont pouze přímo před sebe, kde ve správnou chvíli na správném místě číhal dorážející DAVID COSTA – 0:1!
6'
Sotoca nenašel přesně Frankowského, ale hráči Lens jsou stále u míče.
5'
Nyní je pro změnu ošetřován silně kulhající brankář Racingu Lens Jean-Louis Leca.
4'
Z hrací plochy se jen těžce zvedá záložník Racingu Lens David Da Costa.
3'
Hosté zahrozili po své levé straně, ale v pokutovém území ztroskotali na připravené obraně soupeře.
2'
Útočník Kolo Muani u pravé postranní čáry táhne útočnou kombinaci FC Nantes.
1'
Hostující hráči Racingu Lens rozehráli toto utkání.
1'
Poslední vzájemné zápasy

Nantes – Lens 2:4
Nantes – Lens 1:1
Lens – Nantes 1:1
Lens – Nantes 1:0
Nantes – Lens 1:0
FC Nantes má po sedmnácti zápasech na svém kontě 22 bodů a v tabulce se nachází na 13. místě, což samozřejmě není špatné umístění. Z posledních pěti kol ale domácí celek vyhrál pouze jednou, když v zatím posledním zápase porazil Lorient 1:0. Dnes jdou domácí do utkání s jasným cílem, a to potvrdit tuto výhru.

Racing Club De Lens zažívá naprosto skvělou sezonu. Hostující celek totiž zatím vybojoval 27 bodů a nachází se na skvělém pátém místě. Celek Lens z posledních pěti utkání prohrál pouze jednou, a to když nestačil na Brest. V posledním kole celek Lens hostil hvězdné PSG. Domácí mužstvo bylo jasně lepší, vedlo 1:0, ale hosté v závěru vyrovnali. Domácí ale předvedli skvělý výkon.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Francouzská Ligue 1 má na programu úvodní zápas 18. kola, ve kterém Nantes vyzve celek Lens. Čeká se hodně vyrovnaný duel, tak uvidíme, jak to nakonec celé dopadne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.