Ligue 1 - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Reims : Bordeaux - 6. února 2022   15:00

Reims
40' Ekitike  • 46' Munetsi  • 59' Matusiwa (Mbuku) • 62' Faes  • 76' Munetsi
5:0
(1:0)
Reims
P. Rajković – Foket (46. Locko), Faes, J. Abdulhamíd (C) – Busi, Matusiwa, Cassama (37. Munetsi), Konan – Touré (26. van Bergen), Mbuku (70. Adeline) – Ekitike.
Diouf – Locko, Munetsi, Hornby, Kebbal, Doumbia, Adeline, Flips, van Bergen.
Gautier – Aube, Finjean
Stade Auguste-Delaune, Reims
Bordeaux
Poussin – Pembélé (75. Kwateng), Medioub, Ahmedhodžić, G. Mensah – Guilavogui, Fransérgio (64. Ignatěnko) – Elis (63. Dilrosun), Y. Adli (C), Oudin (64. Niang) – Hwang Ui-jo.

Naprostým debaklem končí duel mezi Stade de Reims a Girondins Bordeaux. Domácí nastříleli celkem pět branek a nedali hostům žádnou šanci. Dvěma góly se o demolici postaral Munetsi. Po jedné brance vstřelil Matusiwa, Faes a Ekitike, který už byl původně jednou nohou v Newcastlu.
Hosté navíc ani jednou netrefili bránu. Jedinou kaňkou na straně domácích zůstávají tři zranění fotbalisté z prvního poločasu.
Stade de Reims si tímto výsledkem upevňuje 14. pozici. Bordeaux naopak padá až na 19. místo kvůli výhře Lorientu a remíze Mét.

Toto je pro dnešek vše a já děkuji za pozornost.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 7:0. Střely mimo: 7:3. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 5:12.
90+3'
90+2'
Na trávníku leží opět hráč v červeno-bílém. Je to Ekitike, který už před několika minutami měl problém s kotníkem, a teď schytal další skluz.
90+1'
Niang nezpracovává míč a domácí stoper Faes ho vrací k Rajkovićovi.
90'
Nastavovat se budou tři minuty.
90'
Matusiwa se ještě na závěr ze střední vzdálenosti opřel do míče a poslal ho nad břevno Poussinovy brány.
90'
Locko si ještě vykoledoval faul, takže Remeš zůstává u balónu.
89'
Opět sledujeme jen přihrávky mezi domácími fotbalisty na vlastní polovině hřiště.
87'
Hugo Ekitike byl v ofsajdu a poté zůstal klečet na trávníku a drží se za kotník. To už by bylo dnes čtvrté zranění na straně Stade de Reims. Navíc se opět jedná o klíčového hráče.
87'
Sektor hostů se dává do pohybu, fanoušci už představení svého týmu nechtějí přihlížet a odchází do útrob stadionu.
85'
Další ohromná chyba na vlastní polovině v podání Girondins. Ekitike s Munetsim naštěstí pro hosty vše překombinovali a bude to pouze roh.
85'
Bídu hostů demonstruje i Hwang, kterému teď utekl naprosto jednoduchý balón za čáru.
84'
Hra se nyní odehrává zejména na polovině Remeše, kde si domácí kontrolují výsledek. Přišel ale také dlouhý pas na Van Bergena. Ten ho ale nedostihl.
82'
Utkání už se spíš jen tak dohrává. Věřím, že hosté už by byli nejraději úplně někde jinde.
80'
Stade de Reims si teď nahrává okolo středového kruhu a každá nahrávka je doprovázena aplausem publika.
78'
Další roh domácích po zákroku Ahmedhodžiće.
76'
Reims právě vstřelilo branku!

Obrovskou chybu hostů po autovém vhazování trestá MARSHALL MUNETSI! Yacine Adl nevěděl, že má domácího hráče s číslem 15 za zády a nechal se snadno obrat o míč. Munesti poté šel sám na Poussina a střelou k tyči vsítil svůj dnešní druhý gól – 5:0!
75'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Timothee Pembélé, přichází Enock Kwateng.
74'
Dnešní zápas se pro hosty stává noční můrou. Prohrávají čtvrt hodiny před koncem o čtyři branky a ještě se po osmi minutách poroučel ze hřiště Ignatěnko, který tým nově posílil z ukrajinské ligy.
72'
Červenou kartu dostává Danylo Ignatěnko (Girondins Bordeaux FC).
72'
Nepochopitelným způsobem vletěl do souboje s Busim u vápna soupeře Danylo Ignatěnko. Naprosto zbytečné a vypadá to na červenou kartu.
71'
Rohový kop Van Bergena si znovu našel Faes. Tentokrát to však nebyla taková hrozba a Poussin pokryl balón.
70'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Nathanaël Mbuku, přichází Martin Adeline.
69'
Akce Bordeaux jsou i nadále bezzubé. Střídající Niang se aspoň sráží se soupeři, i když je to často dost zbytečné.
68'
Střelec posledního gólu Wout Faes na středu plochy odlétl od Nianga a chvíli si poseděl na trávníku. Belgičan je v pořádku a bude pokračovat ve hře.
67'
Guilavogui teď dobře zakročil proti akci domácích. Ti ale zůstávají na míči.
65'
Hosté provedli tři střídání, ale utkání je prakticky rozhodnuto. Čtyřgólový příděl je možná až krutý. Na druhou stranu hosté opravdu nepředvádí výkon hodný účastníka nejvyšší francouzské soutěže.
64'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Rémi Oudin, přichází M'Baye Niang.
64'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Fransérgio, přichází Danylo Ignatěnko.
63'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Alberth Elis, přichází Javairo Dilrosun.
62'

Velmi podobná situace té u druhé branky. Opět závar před bránou po rohovém kopu, ale tentokrát si míč odražený od Pembélého nalezl obránce WOUT FAES a byl to on, kdo ho poslal nekompromisně pod břevno – 4:0!
62'
Situace hostujícího celku už vypadá takřka beznadějně. Když si ještě k aktuálnímu skóre přidáme herní projev, tak by si na Bordeaux vsadil asi jen opravdu zarytý fanoušek nebo skutečný hazardér.
59'

Další skvostná trefa domácích! Mbuku zpětnou přihrávkou nabídl balón AZORU MATUSIWOVI a ten tvrdou ránou ze střední vzdálenosti k tyči zvyšuje skóre – 3:0!
57'
Nadějným centrem Van Bergena vyzval Ekitikeho. Jedinému dnešnímu střelci ale pár čísel k míči chybělo.
56'
Na centr si naběhl Belgičan Maxime Busi, který hostuje v domácím celku z italské Parmy, ale zakončení šlo hodně mimo.
56'
Na druhé straně pálil skvěle Mbuku! Bude z toho roh.
55'
Teď šel ale nepříjemný tečovaný centr směr brána Rajkoviće, ale zkušený srbský brankář si se situací poradil.
54'
Hosté nyní kombinují na polovině Remeše, ale stále se nemohou dostat k zakončení.
52'
Mladý nizozemský útočník svůj centr přetáhl.
51'
Dobře si pro faul u vápna hostů došel Van Bergen a rovnou také rozehraje standardní situaci.
49'
Van Bergen nedokázal zpracovat balón a je tu odkop od brány Bordeaux.
48'
Roh také na druhé straně, ale zakončen pouze ofsajdovým postavením Pembélého.
46'

Nádherná trefa střídajícího MARSHALLA MUNETSIHO! Po rohovém kopu si našel balón v chumlu hráčů a z otočky ho poslal od břevna do branky – 2:0!
46'
Hned na úvod poločasu uvidíme roh domácích po zákroku Mediouba.
46'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Thomas Foket, přichází Bradley Locko.
46'
Lepší první poločas mají za sebou rozhodně domácí. Herně svého soupeře jasně přehrávali a nepustili ho k ani jedné střele mezi tři tyče. Jedinou branku vstřelil ve 40. minutě Hugo Ekitike dorážkou sporně odpískané penalty, kterou sám zahrával.
Bordeaux musí určitě zapracovat na svém přechodu do útoku, protože ten zatím vypadá dost nefunkčně.
45+4'
45+3'
Rajković vyboxoval Adliho centr mimo vápno. Následně šli do protiútoku domácí, ale klíčová přihrávka do brejku nevyšla. Tribunami to jen zklamaně zahučelo.
45+2'
Aktivní Mensah opět provětral levou lajnu a vybojoval roh pro hosty.
45+1'
Další neúspěch v rozehrávce Girondins končí autovým vhazováním Remeše na polovině hracího pole.
45'
45'
Remi Oudin přišlápl nohu Foketovi a toho poté chytla křeč do zadní strany stehna. Domácí se dnes poměrně trápí, co se týká zdravotních komplikací.
44'
Fransérgio je opravdu brousek. Nyní trefil Matusiwu, který se celý roztočil a padl k zemi. García ale brazilskému záložníkovi znovu neudělil kartu.
43'
Hosté i po obdržené brance vyjadřovali nesouhlas s odpískáním penalty, ale nyní už se musí soustředit na zbytek poločasu a ideálně se pokusit o vyrovnání skóre.
40'

Penaltu si k exekuci vzal devatenáctiletý HUGO EKITIKE. Vybral si střed brány, kde nechal dobře své nohy Poussin. Míč ale vyrazil pouze zpět k Etikitikemu a ten neměl potíž dorazit do odkryté brány – 1:0!
40'
Hugo Ekitike (Stade de Reims) neproměňuje pokutový kop.
39'
A je tu opravdu penalta!
39'
Žlutou kartu dostává Hwang Ui-jo (Girondins Bordeaux FC).
37'
Méžná tu bude penalta pro Stade de Reims! Po rohovém kopu se míč ještě jednou vrátil do vápna Bordeaux a vypadalo to na útočný zákrok Ekitikeho. Sudí Gautier ale komunikuje s videorozhodčím o nějakém jiném momentu.
37'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Moreto Cassama, přichází Marshall Munetsi.
36'
Míč si na kraji vápna krásně na pravou nohu navedl Ekitike a vyprášil rukavice brankáře Poussina. Uvidíme roh domácích.
35'
Stade de Reims oslabené o ošetřovaného Cassamu musí čelit Bordeaux, které má teď snad nejdelší dobu míč pod svou kontrolou. Zatím je ale daleko od domácího vápna.
33'
Že by další zranění na straně domácích? Cassamu skluzem nekompromisně trefil defenzivní záložník Fransérgio.
Drobný středový hráč z Guiney-Bissau se drží za koleno a je ošetřován.
31'
Mensah teď krásně získal balón a pak soupeři nasadil jesličky a pokračoval vpřed. Spoluhráči se mu ale vůbec nenabízeli a slibná akce Bordeaux tak opět končí nezdarem.
30'
Útočný zákrok Konana dává trochu odpočinku hostům.
29'
Hlavně po pravé straně, kde je Busi a Foket teď fungují akce domácích. Levý bek Bordeaux Gideon Mensah se tak má co ohánět.
27'
Centr Busiho odpálila obrana Bordeaux na aut. Remeš ale začíná čím dál víc okupovat oblast okolo vápna hostů.
26'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází El Bilal Touré, přichází Mitchell van Bergen.
25'
Remeš opět dlouze kombinovala, ale tentokrát nepřišel konec kvůli nepřesnosti, ale křeč zabránila Tourému dostihnout balón před lajnou. Trenér García okamžitě poslal rozcvičovat dvojici náhradníků.
Útočník z Mali dnes asi dohrál.
24'
Doposud jsme neviděli žádnou střelu mezi tři tyče.
22'
Centr Mensaha teď na opačné straně hřiště jen proletěl vápnem domácích.
21'
Narážečkou hráči Remeše nevyzráli na levého beka Mensaha. Ghaňan hostující ze Salcburku skvěle tělem pokryl a Bordeaux má k dispozici rozehrávku od branky Poussina.
21'
Predrag Rajković si bez problémů vyskočil pro centr.
20'
Kapitán Abdulhamíd odvrátil jen na roh a uvidíme první standardní situaci také ze strany hostů.
19'
Foket se neprobil přes obrannou hradbu Girondins. Sedminásobný belgický reprezentant si vzal moc velké sousto.
17'
Tak nyní měl Rajković co dělat s nepříjemným stříleným centrem z levé strany Bordeaux. Adli dobře směřoval balón a srbský gólman musel vystřelit nohu, aby zamezil pokračování míče dál. Pomohli mu také obránci, kteří nepustili k zakončení Hwanga.
16'
Nejsem si jist, zda jsme už viděli nějakou přesnou přihrávku Girondins na polovině červeno-bílých. Teď opět přišla naprosto zbytečná ztráta.
14'
Nad bránu hostů směřoval skákavý míč zpoza vápna Nathanael Mbuku.
14'
Statistika držení míče je zatím 70 % ve prospěch Stade de Reims. Hosté se opravdu nemůžou dostat do hry.
13'
Tentokrát obrana hostů centr zablokovala. V dohrané akci se ještě k nůžkám dostal Touré. Elegantní kousek však směřoval hodně mimo.
12'
Konan si vykoledoval faul na Pembélém a opět tu máme zajímavou standardku domácích. Při té první nechybělo moc k vedoucí brance.
10'
Souboj ve vápně Bordeaux měl rozhodčí přímo před sebou a okamžitě rozpažil, aby zamezil jakýmkoliv dohadům o penaltě.
10'
Domácí mají opět balón na svých kopačkách a postupují vpřed. Jejich akci na moment zbrzdil Mensah.
8'
Brilantně po levé straně pronikl Konan a před brankou našel Ekitikeho. Mladý útočník ale nemířiil mezi tři tyče.
Útok Remeše je celkově mladý. Ekitikemu je zmíněných 19 let, stejně starý je také Mbuku a jen o rok víc je Tourému.
8'
Kapitán hostů Adli byl tvrdě ubráněn a zůstal po souboji klečet. Píšťalka sudího Gautiera ale zůstala němá.
6'
Stade de Reims přišlo o míč, ale Bordeaux ho hned zpět odevzdalo svému soupeři. Poté přišel ještě útočný faul Albertha Elise.
4'
Moreto Cassama nakonec poslal svou pravačkou míč na Faese a ten hlavou zblízka minul!
4'
Standardní situace Remeše z poměrně dobré pozice. U balónu stojí dvojice Mbuku a Cassama.
3'
Nabíhající Korejec Hwang Ui-jo donutil k vyběhnutí domácího brankáře Rajkoviće. Ten odehrál míč do bezpečí.
2'
Tři ze čtyř obránců Girondins jsou v klubu pouze na hostování. Uvidíme, jak dnes bude nejhorší obrana ligy fungovat.
1'
Do útoku se hned vrhli domácí, ale k zakončení se okolo vápna Bordeaux nedostali.
1'
Domácí se představí v klasických červeno-bílých dresech. Bordeaux s početným kotlem fanoušků nastupuje v tmavě modrém.

Stade de Reims: P. Rajković – Foket, Faes, J. Abdulhamíd (C) – Busi, Matusiwa, Cassama, Konan – Mbuku, Touré – Ekitike.
Náhradníci: Diouf – Locko, Munetsi, Hornby, Kebbal, Doumbia, Adeline, Flips, van Bergen.
Trenér: García

Girondins Bordeaux FC: Poussin – Pembélé, Medioub, Ahmedhodžić, G. Mensah – Guilavogui, Fransérgio – Elis, Y. Adli (C), Oudin – Hwang Ui-jo.
Náhradníci: Rouyard – Mangas, Kwateng, Marcelo, Gregersen, Ignatěnko, Dilrosun, Mara, Niang.
Trenér: Petković

Rozhodčí: Gautier – Aube, Finjean.
Stade de Reims

Jestliže zápasy Bordeaux jsou často divoká přestřelky, tak u Remeše je to přesně naopak. Skóre 22:27 po 22. kolech znamená, že právě v utkáních Remeše padá nejméně branek v celé lize. Z 22. branek dal rovnou osm mladík Hugo Ekitike, kterého lákal Newcastle, ale útočník přestup odmítl.
Červeno-bílí mají na svém kontě sérii tří proher v řade s nečekanou pohárovou prohrou s druholigovou Bastií. V lize naposledy přišla vysoká prohra 0:4 na hřišti PSG.
Remeš na přestupovém poli ke konci ledna příliš aktivní nebyla. Původně se pokoušela získat Ahmedhodžiće, který nakonec odešel hostovat právě do Bordeaux. Do Portugalska odešel hostovat devatenáctiletý forvard Koffi.
Svalové zranění nejspíš nepustí do zápasu Berišu a Zeneliho.
Girondins Bordeaux FC

Pro Bordeaux je obrovským problémem obranná hra. Obdrželo dokonce o 10 branek víc než dva další nejhorší týmy v této nelichotivé statistice. Příkladem je debakl 6:0 od Stade Rennes z předminulého kola. V posledním duelu však přišel tříbodový zářez díky výhře 4:3 nad Štrasburkem, kterému tak oplatili prohru 2:5 ze začátku prosince. Zmíněnou výhru z posledního kola zařídil hattrickem Korejec Hwang. Ten je zároveň s devíti trefami nejlepším střelcem týmu. Zdatně mu sekunduje osmigólový Argentinec Alberth Elis.
Bordeaux bylo dost aktivní, co se týká změn na soupisce. Tým opustila už v první polovině ledna pětice hráčů včetně zkušeného Koscielnyho. Do Watfordu přestoupil Kalu, do Stoke City Maja a na hostování do Brazílie odešel Otávio. Do své obrany Girondins hodně stálo o Phila Jonese z Manchesteru United, ale jeho hostování se nepovedlo dotáhnout do konce kvůli nezájmu anglického obránce. Do defenzívy přišel na hostování alespoň Anel Ahmedhodžić z Malmö a dvojice záložníků Joshua Guilavogui a Danylo Ihnatenko.
Pod trenérem Petkovićem se celkem významně třese židle a už se spekuluje o tom, že by tým mohl v budoucnu převzít legendární Thierry Henry. Bývalý kouč švýcarské reprezentace bude navíc postrádat již zmiňovaného Brianda. Lýtko trápí také Costila a koleno stále Baysseho. Kvůli účasti na africkém šampionátu nebude k dispozici Onana.
Součástí 23. kola francouzské Ligue 1 je duel mezi Stade de Reims a Girondins Bordeaux FC. Jde o souboj celků ze spodní poloviny tabulky. Bordeaux v pozici 17. týmu cestuje na severovýchod země se čtyřbodovou ztrátou na 14. Remeš. Domácí můžou svou pozici maximálně tak upevnit, protože na Brest, který je o příčku před nimi, jim chybí taktéž čtyři body.
První vzájemný zápas této sezóny proběhl v 12. kole. Jednalo se o velmi vypjaté utkání, ve kterém ještě 20 minut před koncem vedli hosté z Remeše o dvě branky. Poté ale Adli a Briand rychle vyrovnali a v páté minutě nastavení druhou brankou Jeremy Briand dokonal obrat Girondins. Paradoxně to byly jeho jediné dvě trefy v této sezóně a navíc bude chybět kvůli zraněnému lýtku.
Kurzy v tomto souboji favorizují domácí. Zajímavostí je rozhodně to, že Bordeaux letos obdrželo takřka dvojnásobný počet branek (53) než Remeš (27).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.