Ligue 1 - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Rennais : Lyon - 7. listopadu 2021   20:45

Rennais
45' Laborde (Bourigeaud) • 51' H. Traoré  • 76' Truffert (Tait) • 83' Truffert (Sulemana)
4:1
(1:0)
Lyon
90+3' Paquetá
Rennais
A. Gomis – H. Traoré (C) (87. Assignon), Omari, Aguerd, Meling – Bourigeaud (73. Sulemana), Santamaría, Tait, Majer (90. Ugochukwu) – Laborde (90. Guirassy), Terrier (73. Truffert).
B. Bastien – A. Berthomieu, D. Zitouni
Roazhon Park, Rennes
Lyon
A. Lopes – Dubois (C), J. Boateng, Denayer, Emerson – Mendes, Guimarães (46. Slímání), Caqueret – Aouar, Paquetá, Toko Ekambi (82. Cherki).

Děkuji za pozornost a přeji dobrou noc.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 12:4. Střely mimo: 8:2. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 5:2. Fauly: 12:12.
Domácí pokračovali ve druhé půli ve své aktivitě a soupeře prakticky k ničemu nepouštěli. Gomis musel zasahovat proti jediné těžké střele, když vyrážel střelu po přímém kopu, o čisté konto pak přišel v úplném závěru vinou penalty. Rennes vyhrává naprosto zaslouženě, Lyon dnes neměl žádnou šanci.
90+4'
90+3'
Lyon právě vstřelil branku!
Sám faulovaný LUCAS PAQUETÁ se ujal exekuce a svou střelu poslal na levou stranu a do horní části domácí svatyně. Gomis si vybral opačně, takže neměl šanci. Na konečném výsledku to ovšem nic nemění.
90+2'
Domácí mohou v samém závěru přijít o čisté konto. Lucas Paquetá byl faulován ve velkém vápně a hlavní sudí ukazuje na penaltový puntík. Faul to opravdu byl.
90+1'
Nastavují se symbolické dvě minuty.
90'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Gaëtan Laborde, přichází Sehrou Guirassy.
90'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Lovro Majer, přichází Lesley Ugochukwu.
89'
Jeden z domácích obránců hlavou posunul míč svému brankáři, který jej rychle uklidil do náruče. Stadionem obíhá mexická vlna.
87'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Hamari Traoré, přichází Lorenz Assignon.
87'
Lovro Majer střílel levačkou na bližší tyč, ale trefil pouze boční síť. Někteří fanoušci se už možná radovali.
84'
Hlavní arbitr se ještě radil s VAR, ale gól nakonec uznává.
83'
Rennes právě vstřelilo branku!
Doteď měli hosté ještě teoretickou šanci, ale nyní už je o vítězi jasno. ADRIEN TRUFFERT se dostal na levé straně k tečovanému balónu a tvrdou střelou levačkou na bližší tyč překonal Lopese počtvrté. Ten se tentokrát zmohl jen na ohlédnutí, obrana mu vůbec nepomohla.
82'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Karl Toko Ekambi, přichází Rayan Cherki.
79'
Domácí nemají dost a jsou s míčem opět před velkým vápnem Lyonu.
76'
A platí otřepané nedáš – dostaneš. ADRIEN TRUFFERT si zpracoval dlouhý křižný pas a zamířil si to směrem k brankáři. Byl faulován, ale v pádu ještě dokázal levačkou zakončit a zamířit do vzdálenějšího dolního rohu brány, kam Lopes nemohl dosáhnout.
75'
Emerson málem dokázal snížit, jeho střelu z přímého kopu ale domácí brankář bravurním zákrokem vyráží.
73'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Benjamin Bourigeaud, přichází Kamaldeen Sulemana.
73'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Martin Terrier, přichází Adrien Truffert.
70'
Thiago Mendes střílel z pořádně velké dálky a míč poslal vysoko nad břevno.
69'
Alfred Gomis, který se musí spíš nudit, pomáhá spoluhráčům s rozehrávkou a odkopává po malé domů míč až za středovou čáru.
67'
První slušná možnost hostů, po více jak hodině hry. Lucas Paquetá vyslal dlouhý centr do pokutového území, kde nezasáhl míč vůbec ideálně jeden z jeho spoluhráčů a balón tak skončil přesně v náruči brankáře.
66'
Střídání se ale nechystá, hráč pokračuje dál.
65'
Hamari Traoré, střelec druhé branky, zůstává ležet na trávníku.
63'
Snad vůbec první pěkná souhra Lyonu, avšak Karl Toko Ekambi se do zakončení nedostal. Bude to roh hostů.
60'
Už to mělo být 3:0. Benjamin Bourigeaud si vyskočil na středu pokutového území na hlavičku, ovšem Anthony Lopes excelentním zásahem vyrazil balon do bezpečí.
58'
Martin Terrier tečoval míč vedle bližší tyče, tohle nemělo šanci na úspěch.
57'
A další roh pro Rennes.
56'
Po pěkné kombinaci se jeden z nich dostal do zakončení, ale střílel nepřesně.
56'
Domácí rozehrají rohový kop.
53'
Nebezpečný centr před bránu odvrátili hosté do bezpečí.
51'
Žlutou kartu dostává Islám Slímání (Olympique Lyon).
51'
Domácí vedou už o dva góly. Lovro Majer odcentroval do pokutového území, kde jeho spoluhráči nevyšly nůžky, ale míč se odrazil od Aouara k HAMARIMU TRAORÉMU, který zblízka střílel tvrdě na bližší tyč.
49'
Houssem Aouar se dostával do zakončení, ale o míč přišel a pak se sám provinil faulem.
46'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Bruno Guimarães, přichází Islám Slímání.
46'
Domácí jsou zatím jasně lepším mužstvem na trávníku, jsou více na míči, aktivnější, více tvoří hru a především mají více šancí. Pouze díky hostujícímu gólmanovi i místy velkému štěstí Lyonu je to jenom o jednu branku, kterou si Rennes zcela zasloužilo. Pokud dnes hosté chtějí uspět, budou muset hodně zvýšit své tempo a přidat na aktivitě.
45+2'
45+1'
Nastavuje se jedna minuta.
45'
Tak přeci jen se domácí ještě před odchodem do šaten dočkali. GAËTAN LABORDE si v pokutovém území našel správné místo a hlavičkoval na pravou stranu, kde bylo dost volného prostoru. Anthony Lopes neměl šanci na míč dosáhnout.
45'
Čtvrtý rohový kop pro domácí mužstvo. Lyon neměl zatím ani jeden.
43'
Lovro Majer byl tím, kdo zkusil štěstí, jenže míč po jeho střele letí nad břevno. Docela škoda pro Rennes, nutno říct, že by si za svůj výkon minimálně jeden gól v první půli zasloužilo.
42'
Rozhodčí rovná zeď, u míče stojí Benjamin Bourigeaud a Lovro Majer. Jeden z nich zřejmě exekuci provede.
40'
Žlutou kartu dostává Bruno Guimarães (Olympique Lyon) a jeho tým bude čelit nepříjemnému přímému kopu.
40'
Flavien Tait tvrdou ránu z pravé strany velkého vápna poslal na bližší tyč, Anthony Lopes vyrazil míč levačkou.
39'
Domácí jsou opět v útoku a dobývají soupeřovu bránu.
37'
Anthony Lopes vyběhl až k hranici pokutového území, kde sebral volný míč do rukavic.
36'
Hosté si přihrávají u své brány, trochu uklidnili hru po soupeřově tlaku.
34'
Žlutou kartu dostává Warmed Omari (Stade Rennes FC).
33'
Pěknou souhru Rennes zakončil střelou z levé strany, Gaëtan Laborde, skluzem se ještě snažil míč tečovat do odkryté brány Benjamin Bourigeaud, ale nedosáhl na něj a balón minul vzdálenější tyč.
31'
Flavien Tait si počínal podobně, navíc se provinil faulem.
29'
Příliš dlouhý míč na levém křídle Martin Terrier nemohl doběhnout, hosté budou vhazovat.
27'
Lovro Majer vyslal obloučkem do šance Labordeho, ten si zpracoval balón, udělal kličku brankáři, ale poté střílel pouze do něj. Vyražený míč letí do zámezí.
25'
Žlutou kartu dostává Baptiste Santamaría (Stade Rennes FC), který srazil u středové lajny k zemi unikajícího protihráče, tím byl Lucas Paquetá.
24'
Na chvíli se v útoku usadil opět Lyon, ale o míč brzy přišel a musí rychle zpátky.
21'
Birger Meling nedokázal skrz bránícího obránce poslat přihrávku spoluhráči a o míč přišel.
19'
Vzápětí další obrovská příležitost Rennes. Nejprve jeden z hráčů Lyonu odrazil míč, který směřoval do prázdné brány, balón si zpracoval Gaëtan Laborde a měl před sebou prázdnou svatyni, avšak trestuhodně mířil pouze do protihráče.
18'
Pěkná souhra domácího týmu, kterou zakončoval zblízka Birger Meling, avšak stál v jasném ofsajdu, takže gól neplatí.
16'
Jeden z domácích fotbalistů si špatně zpracoval balón, který dostal pouze na patu. Do šance se tak nedostal.
14'
Další pokus o centr ze strany Lyonu, v tomto případě z druhé strany, ale i v tomto případě skončil neúspěchem.
12'
Snad vůbec poprvé se dopředu dostal i Lyon, centr z pravého křídla byl ovšem nepřesný.
10'
Rohový kop pro domácí tým.
8'
A další příležitost Rennes, tentokrát opravdu velká gólovka. Martin Terrier z hranice malého vápna tvrdě pálil, ale pouze do připraveného Anthonyho Lopese. Ten podržel svůj tým.
7'
Domácí si přihrávají na své polovině a hledají cestu, kudy vést další útok. Zatím jsou u míče převážně oni.
5'
Ofsajd a v něm tým Rennes. Bylo to těsné, ale správné.
2'
První šance utkání, Benjamin Bourigeaud střílel přesně z hranice velkého vápna, ale pravačkou poslal míč do náruče připraveného gólmana.
1'

Stade Rennes FC: A. Gomis – H. Traoré (C), Omari, Aguerd, Meling – Bourigeaud, Santamaría, Tait, Majer – Laborde, Terrier.
Náhradníci: Salin – Truffert, Badé, Assignon, Ugochukwu, Guirassy, Sulemana, Tchaouna, Abline.

Olympique Lyon: A. Lopes – Dubois (C), J. Boateng, Denayer, Emerson – Mendes, Guimarães, Caqueret – Aouar, Paquetá, Toko Ekambi.
Náhradníci: Pollersbeck – Diomande, Lukeba, Henrique, Gusto, Da Silva, Shaqiri, Cherki, Slímání.

Rozhodčí: B. Bastien – A. Berthomieu, D. Zitouni.
Posledních pět vzájemných zápasů

Lyon – Rennes 1:0
Rennes – Lyon 2:2
Lyon – Rennes 0:1
Lyon – Rennes 2:3
Rennes – Lyon 0:1

Rennes porazilo Lyon na svém hřišti naposledy 2. února 2014, kdy zvítězilo 2:0.
Oba týmy mají na kontě shodně 19 bodů a pohybují se okolo pohárových míst, Rennes je lepší díky skóre. Doma si ze šesti zápasů připsalo třináct bodů díky čtyřem výhrám a jedné remíze, vstřelilo jedenáct branek a jen tři inkasovalo. Zato Lyonu se venku moc nedaří, z pěti utkání si odvezl pouze čtyři body za jedno vítězství a jednu remízu, skóroval v pěti případech, zatímco devětkrát inkasoval.

Francouz Gaetan Laborde z Rennes v této sezóně vstřelil už sedm branek a okupuje přední příčky mezi střelci celé ligy. V Lyonu se o místo nejlepšího střelce se čtyřmi zásahy dělí tři hráči – Paquetá, Toko Ekambi a Dembélé.
Krásný dobrý den, posledním dnešním zápasem nejvyšší francozské fotbalové ligy bude souboj týmů z přední části tabulky, Rennes a Lyonu. Očekává se vyrovnaný souboj.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.