Ligue 1 - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Rennais : Nantes - 22. srpna 2021   17:00

Rennais
58' Terrier (Santamaría)
1:0
(0:0)
Rennais
A. Gomis – H. Traoré (C), Badé, Aguerd, Meling – Bourigeaud (86. Del Castillo), Santamaría, Tait (86. Abline) – Doku (43. Sulemana), Terrier (76. Camavinga), Guirassy (86. Ugochukwu).
Frappartová – Berchebru, Torregrossa
Roazhon Park, Rennes
Nantes
Lafont (C) – Corchia (67. D. Appiah), Castelletto, Pallois, Ch. Traoré – Girotto (67. Moutoussamy), Chirivella (88. Merlin) – Blas, Emond (67. Bukari), Simon (46. Pereira De Sa) – Coco.

Je konec. Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Rennes, které svého soupeře porazilo výsledkem 1:0. Druhý poločas nám rovněž přinesl celkem vyrovnanou podívanou, avšak tentokráte jsme se dočkali přesného zásahu. O ten se zhruba po hodině hry postaral domácí Terrier, jehož rána z otočky skončila za zády Lafonta. Nantes mělo k případnému vyrovnání ještě hodně času, jenomže domácí celek si čisté konto a tři body pohlídal.
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 3:2. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 14:13.
90+3'
90+2'
Rennes se nyní s míčem dostalo k rohovému praporku, kde ovšem nedokázal roh vybojovat Sulemana.
90+1'
Domácím se povedlo obejít brankáře, posléze ale dokázal zakročit obránce Pallois.
90'
Nastavují se tři minuty.
88'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Pedro Chirivella, přichází Quentin Merlin.
88'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Rennes kráčí za třemi body, ještě ale musíme počítat s nastaveným časem.
86'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Benjamin Bourigeaud, přichází Romain Del Castillo.
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Flavien Tait, přichází Matthis Abline.
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Sehrou Guirassy, přichází Lesley Ugochukwu.
85'
Rennes předvedlo slušnou pasáž s míčem na polovině soupeře. Guirassy se ale nedostal přes Traorého, který zakročil čistým způsobem.
84'
Bourigeaud cpal ostrou nabídku směrem do malého vápna, tam se ovšem nacházel pouze pozorně hrající zadák Pallois.
83'
Appiah nyní svojí nabídkou našel pouze připraveného protihráče, volného míče se poté ujal Gomis, který bude moci odkopávat.
82'
Coco se z levé strany postaral o provedení standardní situace. S ní si domácí obrana dokázala poradit, u balónu je nyní Blas.
81'
Do konce tohoto zápasu zbývá poslední desetiminutovka. Rennes stále drží hubené vedení, avšak na vyrovnání zbývá celkem dost času.
80'
Žlutou kartu dostává Kamaldeen Sulemana (Stade Rennes FC).
79'
Gomis to zkoušel dalekonosným odkopem, přičemž se mu na druhé straně povedlo najít Taita, jenž prodlužoval míč pouze za sebe.
78'
Na zadní tyči si o nabídku řekl hostující Blas, který ovšem na centr nedosáhl a bude se pouze odkopávat od domácí branky.
77'
Kousek od středového kruhu byl pro změnu nedovoleným způsobem poslán na zem Guirassy, který vybojoval další standardku.
76'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Martin Terrier, přichází Eduardo Camavinga.
75'
Traoré se ujal autového vhazování z pravé strany. Na hranici pokutového území mu přesně na kopačku narazil volný Terrier.
74'
K pohotovému zakončení se nyní dostal domácí Sulemana, který to měl na levou nohu. Lafont si ovšem připsal pohodový zákrok.
73'
A po krátké kombinaci z toho byl další faul. Pozdě v souboji se totiž ocitl hostující Chirivella, který protihráče poslal na zem.
72'
Santamaría měl na zádech hned dvojici protihráčů, proto musel roztáhnout hru do strany, kde se mu pro změnu nabídl Meling.
71'
Do konce tohoto zápasu zbývá poslední dvacetiminutovka. Rennes i nadále vede o jednu branku a svého soupeře k ničemu nepouští.
69'
Rennes pokračovalo v kombinaci na vlastní polovině. O nahrávku si posléze řekl Guirassy, který do kombinace zapojil Traorého.
67'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Andrei Girotto, přichází Samuel Moutoussamy.
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Sébastien Corchia, přichází Dennis Appiah.
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Renaud Emond, přichází Osman Bukari.
66'
Nyní to zavánělo nedovoleným zákrokem, jenomže Corchia si dle sudí počínal čistě a Meling si tak znovu vyzkouší vhazování.
65'
Sledovali jsme další nedovolený zákrok, avšak následovat bude autové vhazování, ke kterému se postavil Meling.
63'
Rohový kop nakonec přinesl centr na přední tyč, kde se do souboje dostával Guirassy, který ale nevybojoval ani další rohový kop.
62'
Guirassy se pokoušel o zakončení z otočky, se kterým si ovšem hostující brankář Lafont dokázal poradit. Na řadu přijde rohový kop.
61'
Je za námi zhruba hodina hry. Před malým momentem jsme se dočkali úvodní branky a nyní jsou na tahu hráči Nantes.
60'
Pro ní ovšem přispěchal brankář Gomis, kterému se povedlo schovat míč do svých rukavic a následovat tak bude rozehrávka.
59'
Nyní jsme sledovali nedovolený zákrok, po kterém na zemi skončil hostující Emond, který svému celku vybojoval standardní situaci.
58'
Rennes právě vstřelilo branku!
Domácí celek se nakonec dostává do vedení! Kousek za pokutovým územím se k míči dostal MARTIN TERRIER, který to nakonec vzal sám na sebe. Jeho prudká rána pravou nohou nakonec od rukavice směřovala do hostující branky.
58'
Autového vhazování se tak ujal hostující obránce Corchia. Tomu na pomoc sice přispěchal Blas, jenomže ani on se daleko s míčem nedostal.
57'
Žlutou kartu dostává Jean-Charles Castelletto (FC Nantes).
56'
S míčem se na druhou stranu dostal také obránce Aguerd, který se pokouel přenést hru na levé křídlo, kde měl k míči daleko Meling.
55'
Guirassy se prodíral přes střed hrací plochy, kde nakonec po souboji skončil na zemi. Hlavní sudí ale nechává pokračovat ve hře.
54'
Na opačné straně táhl rychlou protiakci svého celku Meling, který sice pronikl do pokutového území, avšak tam ho zastavil protihráč.
53'
Do pokutového území nyní přiletěl centr z levé strany. Hostující Traoré svojí nabídku ovšem poslal pouze k pozornému Badému.
52'
Badé to následně zkoušel prudkým pasem na opačnou stranu, kde se jako první dostal k míči obránce Castelletto.
51'
Do menších problémů se posléze dostal domácí Santamaría, který v tísni vyprodukoval zpětnou nahrávku na Gomise, jenž dále přenášel hru.
50'
Stade Rennes se s míčem usadilo na polovině soupeře, kde to Meling zkoušel průnikem do pokutového území, kde ho ale zastavil Corchia.
49'
Nyní se o provedení autového vhazování postaral obránce Corchia, kterému se ovšem na druhé straně nepovedlo najít Emonda.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu se poprvé k míči dostal domácí brankář Gomis, který to zkoušel vysokým pasem na druhou stranu.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Moses Simon, přichází Roli Pereira De Sa.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nepřinesl ani jednu branku. Sledovali jsme poměrně vyrovnanou podívanou, přičemž si oba celky vypracovaly šance. Nejblíže ke vstřelení branky bylo Nantes, které při jedné ze svých střel trefilo horní brankovou konstrukci. Sledovali jsme také dost osobních soubojů, hlavní sudí zatím vytasila dvě žluté karty.
45+3'
45+2'
Pallois měl málo času na práci s míčem, při snaze o odkop nakonec odehrál hrací předmět pouze na hlavu Taita.
45'
44'
Corchia to nyní zkoušel centrem do pokutového územím, jenomže na ten si počkal domácí brankář Gomis, který v poklidu zakročil.
43'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Jeremy Doku, přichází Kamaldeen Sulemana.
42'
Do kombinace se po několika minutách zapojil také domácí brankář Gomis, který znovu roztáhl hru do strany na Melinga.
40'
Do pokutového území nyní přiletěl přízemní centr, se kterým si obrana Nantes dokázala poradila. Po souboji skončila na zemi dvojice hráčů.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco nastavovat.
37'
Rennes se přesto s míčem usadilo na polovině soupeře, kde se k centru přes obránce dostal Traoré. Guirassy ale hlavičkoval nad branku.
36'
Na hranici pokutového území nyní fauloval Corchia a Bourigeaud tak rozehrál také standardní situaci. Tu ovšem poslal pouze k soupeři.
35'
Před malým momentem jsme sledovali rozehrávku rohového kopu. K němu se postavil domácí Bourigeaud, který našel pouze hlavu Palloise.
34'
Tait přenechal provedení autového vhazování na Traorého. Druhý jmenovaný nakonec u středového kruhu oslovil Santamaríu.
33'
Tutovka pro Nantes! Domácí obrana v pokutovém území zapomněla na zakončujícího Blase, jehož ránu Gomis vyrazil na břevno.
32'
Na hranici svého pokutového území nyní zasahoval hostující zadák Pallois, kterému se povedlo dostat míč pouze nad sebe.
31'
Je za námi zhruba třetina utkání, jenomže na první branku stále čekáme. Rennes je sice častěji na míči, jenomže naráží na pozornou obranu.
29'
Coco byl vytlačen mimo pokutové území, proto musel spolupracovat s Traorém. Na nabídku ale nedokázal doskočit Emond.
28'
Rennes znovu rozjelo útočnou akci ze své poloviny. Míč ovšem dokázal ukořistit hostující Simón, který počkal na podporu od spoluhráčů.
27'
Žlutou kartu dostává Ludovic Blas (FC Nantes).
27'
V hlavičkovém souboji se nyní dokázal prosadit domácí Santamaría, který nahrál míč do dalšího hlavičkového souboje.
26'
Gomis musel rychle jednat, přičemž se mu povedlo rozehrát do tandemu na Melinga. Rennes nyní postupuje na druhou stranu.
25'
Na pořadu dne bylo autové vhazování z levé strany. Traoré si dával celkem načas, nakonec mu do kombinace přispěchal Simóna.
24'
Hostující obrana věnovala hodně prostoru Bourigeaudovi, který pálil ihned po odskoku míče. Ránu ale poslal zhruba metr vedle branky.
23'
Sám na sebe to posléze vzal Terrier, který posléze spolupracoval s Melingem. Po jeho centru ale zakončoval vysoko nad branku Traoré.
22'
Do kombinace domácího celku se nyní zapojil také brankář Gomis, kterému se rozehrávkou po zemi povedlo najít Melinga.
21'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku tohoto zápasu. Nyní se hra hodně vyrovnala a navíc sledujeme dost osobních soubojů.
19'
Nantes konečně dokázalo uklidnit hru na vlastní polovině. Na té opačné to centrem zkoušel Coco, kterému se nakonec povedlo najít Simóna.
18'
V osobním souboji se dokázal prosadit hostující Coco, který tak za sebe nepustil Melinga. Stade Rennes bude moci vhazovat zleva.
17'
S míčem si posléze pohrával domácí Aguerd. Stade Rennes rozjelo kombinaci, která zatím pokračuje na obranné polovině.
16'
A v krátkém časovém sledu tu byl další ofsajd. Tentokráte se v něm po dalekonosné nahrávce nacházel domácí forvard Guirassy.
15'
Už se opět pokračuje ve hře. Z vlastní poloviny mohl rozehrávat zkušený obránce Pallois, kterému se povedlo přenést hru na Corchiu.
14'
Po předchozím souboji skončil na zemi jeden z hostujících hráčů, kterého nedovoleným způsobem zastavil domácí zadák Traoré.
13'
Je za námi úvodní desetiminutovka. Stade Rennes je nyní aktivnější, první rohový kop ovšem hostující obrana dokázala odvrátit.
12'
Rennes bude zahrávat svůj druhý rohový kop.
11'
Žlutou kartu dostává Hamari Traoré (Stade Rennes FC).
10'
A zajímavou šanci poté měl také Bourigeaud. Ten se dostal ke střele z hranice pokutového území, jeho rána ovšem byla tečovaná nad branku.
9'
A první zakončení tohoto zápasu. Do něj se po hezké kombinaci dostal domácí Tait, s jehož ránou si ale brankář Lafont dokázal poradit.
8'
Lafont znovu pracoval s míčem, tentokráte rozehrál po zemi nakrátko na Castellatta, který mu po chvilkovém váhání vracel zpět.
7'
Aguerd to rovněž zkoušel vysokým pasem na druhou stranu, kde si faulem pomohl hostující Pallois. Jednalo se ale o ofsajd Stade Rennes.
6'
Poprvé se k míči dostal hostující brankář Lafont, který to zkoušel nákopem na druhou stranu, kde za sebe dokázal prodloužit Emond.
5'
Na levém křídle si o nahrávku řekl domácí Bourigeaud, který měl se zpracováním menší problémy, přesto se mu povedlo najít Santamaríu.
4'
Nantes se tak hned v úvodu postaralo o rozehrávku standardní situace. Tu nakonec rozehrál Blas, který svým centrem našel pouze Aguerda.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu jsme sledovali nedovolený zákrok, po kterém na zemi skončil hostující obránce Corchia.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hosté, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Stade Rennes FC: A. Gomis – H. Traoré (C), Badé, Aguerd, Meling – Bourigeaud, Santamaría, Tait – Doku, Terrier, Guirassy.
Náhradníci: Salin – Camavinga, Del Castillo, Assignon, Abline, Sulemana, Ugochukwu, Truffert, Omari.

FC Nantes: Lafont (C) – Corchia, Castelletto, Pallois, Ch. Traoré – Girotto, Chirivella – Blas, Emond, Simon – Coco.
Náhradníci: Petrić – Bukari, D. Appiah, Fábio, Manveljan, Merlin, Moutoussamy, Pereira De Sa, Sylla..
Stade Rennes FC

Na opačné straně stojí Rennes, které se v minulém ročníku dokázalo usadit na šesté pozici, což znamenalo kvalifikaci Evropské konferenční ligy. Rennes přitom o evropské poháry bojovalo do samotného konce, v posledním kole totiž dokázalo uspět na domácím stadionu proti Nimes a právě tato výhra sesunula Lens mimo pohárové pozice. Rennes během úvodních dvou duelů nedokázalo vyhrát ani prohrát. Logicky oba duely skončily nerozhodnými výsledky. Ten první se odehrál na domácím stadionu proti Lens, ten druhý pro změnu na hřišti Brestu.
FC Nantes

Fotbalisté Nantes se v minulém ligovém ročníku umístili na osmnácté pozici, což znamenalo baráž o udržení v nejvyšší soutěži. Nantes se tak ve finálovém souboji utkalo s Toulouse, které jako první mělo výhodu domácího prostředí. Tu ovšem nedokázalo naplnit a Nantes tak mělo díky venkovní výhře 2:1 nakročeno k postupu. Situace se ovšem v odvetném duelu hodně zkomplikovala, Toulouse se totiž dostalo do vedení a k postupu potřebovalo ještě jednu branku. Tu se mu nakonec nepovedlo vstřelit, Nantes i v případě porážky nakonec mohlo slavit setrvání ve francouzské nejvyšší soutěži.
Francouzská Ligue 1 Uber Eats má na programu zápasy třetího kola, my uvidíme souboj mezi Stade Rennes FC a FC Nantes.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.