Ligue 1 - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Rennais : Stade Brest - 6. února 2022   17:00

Rennais
20' Laborde (Majer) • 90' Terrier (Badé)
2:0
(1:0)
Rennais
Alemdar – Hamari Traoré (C), Omari (89. Badé), Akird, Meling – Bourigeaud (80. Sulemana), Martin, Santamaría, Majer (86. Truffert) – Terrier, Laborde (80. Guirassy).
Bonet – Assignon, Badé, Diouf, Guirassy, Sulemana, Tel, Tchaouna, Truffert.
Johan Hamel
Roazhon Park, Rennes
Stade Brest
Bizot – Duverne, Hérelle, Chardonnet (C), Pierre-Gabriel – Bilajlí (60. Cardona), Belqebla, Magnetti (90+2. H. Mbock), Honorat (90+2. Saïd) – Le Douaron (60. Satriano), Mounié (46. Del Castillo).

Mockrát Vám děkuji za pozornost, doufám, že se uvidíme u dalšího utkání francouzské nejvyšší soutěže. S přáním hezkého nedělního večera, Vojtěch Adamek – au revoir.
V dnešním utkání jsme byli svědky vítězství domácího celku. Rennes si dokázalo vytvořit hned několik zajímavých příležitostí a dvě akce skončily gólem. Díky těmto třem bodům Rennes potvrdilo útok na pohárové příčky, na druhé straně hosté zaznamenli nevyhnutelnou porážku, odčinit ji mohou příští neděli na domácí půdě proti Troyes.
90+4'
90+3'
Hostům se nedaří překonat fungující obrannou linii soupeře, záložní řada Rennes kolem Santamaríi funguje dnes zkrátka na jedničku.
90+2'
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Franck Honorat, přichází Rafiki Saïd.
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Hugo Magnetti, přichází Hianga'a Mbock.
90+1'
Sudí nastavuje 3 minuty nad rámec základní hrací doby.
90'
Rennes právě vstřelilo branku!
Po rohovém kopu se domácímu celku povedlo zpečetit své dnešní vítězství! Na nádherný centr si naskočil osamocený MARTIN TERRIER a nekompromisně překonal bezmocného gólmana Bizota. Asistence: Loic Badé
89'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Warmed Omari, přichází Loïc Badé.
88'
Rozvíjející se akci hostujícího celku dokázal skvělým zákrokem zastavit obránce Omari, po zisku míče se okamžitě snaží uklidnit situaci na hrací ploše.
87'
Povedenou střelou se nyní prezentoval jeden z fotbalistů domácího celku, velmi dobře ovšem reagoval gólman Bizot, který již nyní popohání své soupeře směrem vpřed.
86'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Lovro Majer, přichází Adrien Truffert.
84'
Nově příchozí Kamaldeen Sulemana se dostal do obrovské příležitosti, jeho pokus ovšem dokázal včas přečíst gólman Bizot a udržel tak šanci na zisk bodu.
83'
Po nepřesné přihrávce kapitána Hamari Traorého jsou u míče hostující fotbalisté, ti se samozřejmě snaží okamžitě vytvořit nějakou tu příležitost k zakončení.
82'
Domácí fotbalisté drží míč ve své moci, pomocí krátkých přihrávek se snaží profesorsky dohrát utkání s čistým kontem.
81'
Máme před sebou necelých deset minut základní hrací doby, uvidíme, zda se hostujícím fotbalistům podaří zesílit tlak na branku soupeře.
80'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Gaëtan Laborde, přichází Sehrou Guirassy.
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Benjamin Bourigeaud, přichází Kamaldeen Sulemana.
79'
Ani napodruhé se nepovedlo hostujícím fotbalistům kvalitně odcentrovat, hrotový útočník del Castillo rozhazuje rukama a právem se zlobí na své spoluhráče.
78'
Tak tenhe centr bez větších problémů nalezl pouze rukavice domácího gólmana, ten nyní poněkud zaváhal a pozastavil akci Rennes.
76'
Ze všech nejvýše dokázal vyskočit kapitán Chardonnet, kterému se podařilo odhlavičkovat míč do bezpečí, domácí i přesto zůstali u míče.
75'
Domácí fotbalisté budou mít k dispozici rohový kop z pravé strany hřiště, jeho exekuce se ujme Bourigeaud.
74'
Centrovaný míč z pravé strany hřiště pohodlně končí v náruči domácího gólmana, ten se svým výkopem samozřejmě příliš nespěchá a hraje na nervy příznivcům hostujícího klubu.
73'
Fanoušci ženou domácí fotbalisty k lepším výkonům, nutno podotknout, že i přes nepříznivé počasí vytvářejí na stadionu skvělou diváckou kulisu.
72'
Útočným faulem se provinil hostující Satriano, domácí jsou tak vysvobozeni z tohoto obléhání.
71'
Domácí fotbalisté se opět velmi rychle dostali k míči, nyní rozehrává gólman Alemdar, který se bude snažit svým výkopem hledat adresáta na polovině soupeře.
69'
Povedenou ránu vyslal na branku hostujícího celku domácí Martin, nakonec ovšem jeho střelecký pokus končí na pouze na boční síti.
68'
Majer nedokázal zpracovat prudkou přihrávku, která na něj směřovala od jednoho z kolegů, i proto se k míči dostávají fotbalisté Brestu.
67'
Hosté mají k dispozici rohový kop z levé strany hřiště, uvidíme, jak s touto příležitostí naloží.
66'
Gaetan Laborde, autor jediné branky dnešního utkání, si nepohlídal své ofsajdové postavení, i proto budou tedy rozehrávat fotbalisté hostujícího celku.
65'
Myslím si, že sudí má již domácího Santamaríi plné zuby, neustále se hádá po každém verdiktu, tady bych si i vsadil, že brzy přijde nějaká ta karta.
64'
Dalekonosná rána jednoho z hostujících hráčů končí v zámezí, odkop od své svatyně tak bude mít na starosti gólman Alemdar.
63'
Na hrišti se toho moc neděje, hostům se i nadále nedaří proniknout skrze zahuštěný střed hřiště, kde dominuje výrazný Majer.
61'
Máme za sebou dvě třetiny dnešního utkání, domácí i nadále hájí své těsné vedení.
60'
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Júsuf Bilajlí, přichází Irvin Cardona.
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Jérémy Le Douaron, přichází Martin Satriano.
59'
Žlutou kartu dostává Martin Terrier (Stade Rennes FC).
58'
Sudí na chvíli přerušil utkání z důvodu pyrotechniky, která zapříčinila dým, skrze který nelze vidět míč.
57'
Na přední tyči se dostal k míči Omari, jeho pokus ovšem netrefil branku soupeře, a proto bude následovat odkop od branky v podání Bizota.
56'
Domácí fotbalisté mají k dispozici rohový kop z pravé strany hřiště, uvidíme, jak s ním naloží.
55'
Aktuální držení míče v procentech: 70:30
54'
Právě jsme byli svědky velmi důrazného souboje na polovině hřiště mezi domácím Terrierem a hostujícím Belqeblem, tentokrát z něj vychází o něco lépe záložník Brestu.
53'
Skvělým obranným zákrokem se nyní blýskl hostující Duverne, tomu se podařilo zastavit unikajícího Martina.
52'
Žlutou kartu dostává Romain Del Castillo (Stade Brestois 29).
50'
I nadále se u míče drží zejména fotbalisté hostujícího celku, uvidíme, zda se jim podaří překonat obranu soupeře pomocí nějaké kulišárny, kterou se jim podaří vymyslet.
49'
Po delší době se k míči dostali také fotbalisté hostujícího celku, těm se ovšem nedaří překonat obrannou blokádu Rennes.
48'
Velmi povedenou hlavičku vyslal na branku soupeře Laborde, jeho pokus ovšem míří vysoko nad svatyni Brestu.
47'
Fotbalisté domácího celku kombinují na své vlastní polovině a vyčkávají na zaváhání svého soupeře.
46'
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Steve Mounié, přichází Romain Del Castillo.
46'
Domácí se ujali úvodního výkopu.
46'
První poločas nám přinesl dominanci domácího celku, ten se po pár minutách dokázal dostat do vedení, konkrétně se o to postaral Gaetan Laborde, který vsítil již svou osmou branku v letošní sezóně. Hosté nezačali vůbec špatně, přesto hostující stratég nemůže být spokojen s výkonem svých svěřenců, uvidíme, co se změní v následujícím poločase.
45'
44'
Laborde nedokázal dosáhnout na přihrávku Majera, míč tak nakonec končí v rukavicích hostujícího gólmana.
43'
Domácí Terrier se provinil nedovoleným zákrokem, a proto si hosté mohou oddechnout, jelikož budou rozehrávat standartní situaci a vymaní se tak z tlaku fotbalistů Rennes.
41'
Tak tohle se tedy nepovedlo, centrovaný míč, který vyslal jeden ze záložníků domácího celku, končí pouze v rukavicích hostujícího brankáře Bizota.
40'
Domácí fotbalisté kombinují na své vlastní polovině, snaží se pomocí konstruktivní rozehrávky proniknout do vápna svého soupeře.
39'
Baptiste Santamaría vyslal parádní střelu do levé části svatyně Brestu, na poslední chvíli tento nebezpečný pokus dokázal odvrátit hostující Hérella.
38'
Dalekonosný centr z levé strany hřiště končí pouze u bránicího obránce hostujícího celku, míč ovšem i nadále drží fotbalisté Rennes.
37'
Hra se nám přelévá ze strany na stranu, ovšem přece jen o něco aktivněji působí fotbalisté domácího celku, kteří drží své hubené vedení.
36'
Tentokrát ovšem Mounié svůj pohyb zastavit nedokázal, praporek sudího tak okamžitě míří vzhůru, rozehrávat tak budou fotbalisté Rennes.
34'
Majer vyslal velmi nebezpečný projektil na branku soupeře, jeho rána ovšem končí v zámezí, a proto odkop od své svatyně bude mít na starost gólman Bizot.
33'
Do ofsajdového postavení by se dostal hostující Mounié, proto se k míči přiliš nehrnul, aby zbytečně nemusel pískat sudí Johan Hamel.
32'
Jedovatou ránu dokázal zneškodnit domácí Alemdar, jeho pozornost se snažil prověřit kapitán Chardonnet.
31'
Žlutou kartu dostává Baptiste Santamaría (Stade Rennes FC).
30'
Máme za sebou první třetinu dnešního utkání, domácí se dostali do vedení po hlavičce Labordeho.
29'
Santamaría vyslal velmi zajímavý centr do pokutového území, kde si pro míč ovšem chladnokrevně došel hostující Bizot, který jej vyboxoval do bezpečné zóny.
27'
Terrier se pustil do silového souboje na půlce soupeře, nedokázal ovšem odtlačit hostujícího Belgebla, který získal míč pro svůj celek.
26'
Dalekonosnou ránu vyslal na branku soupeře domácí Majer, jeho střelecký pokus ovšem končí pouze v zámezí, a proto bude následovat odkop od branky Brestu.
25'
Fotbalisté Rennes i nadále zesilují tlak na branku svého soupeře, tomu se nedaří vytlačit domácí mimo nebezpečné území.
24'
Rohový kop z levé strany hřiště žádný úspěch nepřinesl, secvičená akce domácího celku končí u gólmana Bizota, který si přispěl bravurní zákrok.
23'
Domácí budou mít k dispozici rohový kop z levé strany hřiště.
22'
Domácí fotbalisté drží míč ve své moci, pomocí krátkých přihrávek se snaží rozpohybovat obrannou linii soupeře.
21'
Dalekonosná rána Magnettiho končí v zámezí, odkop od branky bude mít an starost domácí Alemdar.
20'
Po nadýchaném centru z levé strany hřiště se GAETAN LABORDE dostal k hlavičce a parádním způsobem překonal gólmana Bizota. Asistence: Lovro Majer
18'
Po delší době se k míči dostávají opět fotbalisté hostujícího celku, uvidíme, jak dlouho vydrží kombinovat s míčem u kopaček.
16'
Terrier se osamocen ocitl před brankou soupeře a chladnokrevně posílá míč za záda Bizota, přihrávce ovšem předcházelo ofsajdové postavení zmiňovaného útočníka.
15'
Své defenzivní povinnosti si nyní splnil hostující Bilajlí, nová posila hostujícího celku skvěle zabránila postupu Melinga.
14'
Držení míče v procentech: 78:22
13'
Do obrovské příležitosti se dostal domácí Laborde, jeho střelecký pokus skvělým zákrokem chytil gólman Bizot.
12'
Hostující stratég, Michel Der Zakarian, může být spokojen s výkonem svých svěřenců, ti si zatím počínají znamenitě, chybí tomu branka.
11'
Útočníci hostujícího celku aktivně napadají rozehrávku svého soupeře, ten si ovšem počíná profesorsky a hravě kombinuje dále.
10'
Obléhání domácího celku končí neúspěchem, přesto má míč na svých kopačkách Terrier, který hledá další skulinku v obraně Brestu.
9'
Domácím se nyní povedlo usídlit na polovině svého soupeře, uvidíme, zda dokáží vymyslet nějakou tu kulišárnu.
7'
Fotbalisté hostujícího celku drží míč na svých kopačkách, snaží se usídlit na polovině soupeře a vymyslet si nějakou tu příležitost k zakončení.
6'
Hostům se nedaří překonat obrannou linii soupeře, uvidíme, zda naleznou recept na záložní řadu Rennes.
5'
I nadále se míč nachází u stoperů domácího celku, ti se snaží rozpohybovat útočící hráče hostujícího Brestu.
4'
Domácí fotbalisté se až nyní dostávají konečně k míči, pomocí krátkých přihrávek se snaží překonat obranný val svého soupeře.
3'
Dalekonosná střela končí pouze v dobře postavené zdi, u míče ovšem i nadále fotbalisté hostujícího celku.
2'
Fotbalisté Brestu budou mít k dispozici standartní situaci ze slibné vzdálenosti.
1'
Žlutou kartu dostává Jonas Martin (Stade Rennes FC).
1'
Hostující fotbalisté se ujali úvodního výkopu.
1'

Stade Rennes FC: Alemdar – Hamari Traoré (C), Omari, Akird, Meling – Bourigeaud, Martin, Santamaría, Majer – Terrier, Laborde.
Náhradníci: Bonet – Assignon, Badé, Diouf, Guirassy, Sulemana, Tel, Tchaouna, Truffert.
Trenér: Bruno Génésio

Stade Brestois 29: Bizot – Duverne, Hérelle, Chardonnet (C), Pierre-Gabriel – Bilajlí, Belqebla, Magnetti, Honorat – Le Douaron, Mounié.
Náhradníci: Larsonneur – Brassier, Cardona, Faussurier, H. Mbock, Saïd, Satriano, Uronen, Del Castillo.
Trenér: Michel Der Zakarian

Rozhodčí: Johan Hamel.
Vzájemná utkání v letošní sezóně:
Stade Brestois 29 : Stade Rennes FC 1:1
STADE BRESTOIS 29
13. místo, 22 zápasů, 28 bodů, skóre 28:33

Hostující celek zatím splňuje své předsezónní ambice, nachází se ve středu ligové tabulky s 9 bodovým náskokem na sestupové příčky, přesto musí pravidelně sbírat body jako veverka oříšky.

V posledním ligovém utkání Brest dokázal porazit obhájce titulu z Lille (2:0). Hned ve 3. minutě si vlastní branku vstřelil Tiago Djalo a v nastaveném čase zpečetil šokující tři body z penaltového puntíku Steve Mounie.

Mezi hvězdičky hostujícího celku rozhodně patří Franck Honorat, tento francouzský útočník má na svém kontě již šest branek a tři asistence, naposledy se trefil v prosinci roku 2021, i proto se dá očekávta, že brzy znovu udeří.
STADE RENNES FC
6. místo, 22 zápasů, 34 bodů, skóre 41:21

Domácí fotbalisté mají rozhodně velkou motivaci umístit se na pohárových příčkách, k tomu ovšem potřebují získávat body všude, kde se jen dá, tedy i nyní s Brestois.

V posledním utkání Rennes utrpělo velmi krutou porážku s Clermontem (1:2). Rennes se sice dokázalo dostat do vedení zásluhou Baptisty Santamarii, ale nakonec o své vedení přišlo a ztratilo všechny body.

Největší hvězdičkou domácího celku je Gaetan Laborde, tento útočník francouzského původu má na svém kontě již deset branek, což z něj dělá jednoho z nejlepších střelců letošního ročníku nejvyšší francouzské soutěže.
Bonjour, zdravím všechny fotbalové fanoušky. Dnes se podíváme na 23. kolo nejvyšší francouzské soutěže. Stade Rennes FC bude hostit Stade Brestois 29. Utkáním Vás bude provázet Vojtěch Adamek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.