Ligue 1 - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  St. Etienne : Lorient - 8. srpna 2021   15:00

St. Etienne
70' Chazrí
1:1
(0:0)
Lorient
52' Le Goff
St. Etienne
Green – Maçon, Moukoudi, Nade (90+1. Sow), Kolodziejczak – Aouchiche (64. Nordin), M. Camara (C), Youssouf (82. Dioussé), Bouanga – Chazrí (90+1. Boudebouz), Abi (46. Hamouma).
Léonard – Lang, Luzi
Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Étienne
Lorient
Nardi – H. Mendes, Laporte, Morel – Igor Silva (71. Hergault), Abergel, Lemoine (C) (71. Monconduit), Le Goff – Le Fée (81. Grbic) – Moffi (90+2. Ouattara), Lauriente (81. Hamel).

Děkuji za pozornost a u dalších online přenosů z fotbalu se budu těšit opět na shledanou.
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 11:7. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 10:14.
Je dobojováno. Po bezbrankovém prvním poločase se skóre měnilo v tom druhém, kdy se do vedení dostali hosté. Ovšem domácí zvýšili tlak a srovnali, z nařízené penalty. Nakonec se už nikomu skórovat nepodařilo a oba celky si na úvod sezóny body rozdělily.
90+7'
90+6'
Ale Harold Moukoudi ho rozehrál velmi špatně, míč se dostal jen k obráncům hostů, kteří ho dostali do bezpečí. Ještě se tak vydají asi do poslední akce zápasu.
90+5'
Domácí ještě zahrají volný přímý kop z levé strany.
90+4'
Další domácí akce nekončí gólem, od své branky nyní bude míč odkopávat Paul Nardi a příliš nespěchá.
90+3'
Domácí zahráli rohový kop, z této standardní situace ale nevznikla žádná šance, která by mohla vést ke gólu.
90+2'
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Terem Igobor Moffi, přichází Dango Ouattara.
90+1'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Mickael Nade, přichází Saidou Sow.
90+1'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Vahbí Chazrí, přichází Ryad Boudebouz.
90'
Nad rámec řádné hrací doby se ještě bude nastavovat šest minut navíc.
88'
Až k brance domácích se protáhl Jérémy Morel, ale zblízka nedokázal zakončit přímo před Etiennem Greenem. Po chvilce pak hosté vybojovali rohový kop, ale nic z toho nebylo.
87'
Vleže chytil Etienne Green přízemní pokus Jérémyho Morela a hned míč rozehrál svým spoluhráčům, kteří velmi rychle přenášejí hru na opačnou stranu.
85'
O míč se nyní sami připravili domácí borci, kteří ho dostali za postranní čáru. Následuje tedy autové vhazování pro Lorient.
84'
Po neúspěšném střeleckém pokusu Juliena Laporteho získali míč zase hráči domácího celku, ale na druhé straně příliš brankáře Paula Nardiho neprověřili.
83'
Delší dobu se zdrželi hráči Saint-Étienne na polovině Lorientu, hodně aktivní byl opět Vahbí Chazrí, ovšem jeho dalekonosná střela skončila jen vedle protější tyče.
82'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Zaydou Youssouf, přichází Assane Dioussé.
81'
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Armand Lauriente, přichází Pierre-Yves Hamel.
81'
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Enzo Le Fée, přichází Adrian Grbic.
80'
Jdeme do poslední desetiminutovky řádné hrací doby. Stále je stav nerozhodný, na obou celcích je vidět snaha, že by chtěly zvrátit vedení na svou stranu.
78'
Autové vhazování pro domácí celek, který má šanci se ještě na polovině Lorientu zdržet.
76'
Domácí zahrávali další rohový kop, ale po něm se nedokázali dostat do akce, která by mohla vést k vedoucímu gólu. Nicméně stále Saint-Étienne kombinuje před brankou Lorientu.
74'
Chazrí poslal nadýchaný centr přímo před branku hostů, kde hlavičkoval Denis Bouanga, který orazítkoval břevno hostující brány!
72'
Domácí po vyrovnání ožili a znovu se natlačili před soupeřovu bránu, kde ale další pokus Vahbího Chazrího neprošel za záda brankáře Lorientu.
71'
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Igor Silva, přichází Jerôme Hergault.
71'
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Fabien Lemoine, přichází Thomas Monconduit.
70'
Saint-Étienne právě vstřelilo branku!
A sám faulovaný VAHBÍ CHAZRÍ si postavil míč na značku penaltového puntíku, poté se rozeběhl a balon trefil naprosto přesně do protipohybu brankáře Paula Nardiho – 1:1. Je vyrovnáno a začíná se znovu od začátku.
69'
Penalta pro Saint-Étienne!
66'
Vahbí Chazrí byl sražen soupeřem v pokutovém území a nyní je potřeba jeho ošetření. Zároveň pak hlavní sudí ukazuje, že jde k videu. Bude z toho penalta?
66'
Žlutou kartu dostává Vincent Le Goff (FC Lorient).
64'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Adil Aouchiche, přichází Arnaud Nordin.
63'
Vahbí Chazrí napřáhl pravačkou na hraně velkého vápna, jeho pumelice ale skončila jen vedle tyče soupeřovy branky.
61'
Etienne Green získal míč a po zemi ho rukou poslal obránci, který pak okamžitě táhne další akci domácích. Ti by moc rádi vyrovnali, soupeř ale stále vzdoruje.
59'
Hosté velmi dobře brání svůj těsný náskok, teď se ke střele dostal Mahdi Camara, ale Julien Laporte jeho pokus srazil do bezpečí.
57'
Další žlutá karta, tentokráte za držení ji obdržel domácí Zaydou Youssouf.
56'
Další šance Saint-Étienne, domácím hráčům se ale nedaří přelstít obranu soupeře, která nedovoluje svému soupeři, aby srovnal krok.
54'
Domácí se hned po inkasované brance snažili vyrovnat, ale jejich pokus zaletěl jen mimo tři tyče.
52'
Lorient právě vstřelil branku!
A na druhé straně se do vedení dostávají hosté a otevírají účet dnešního duelu. V pokutovém území se ke střele napřáhl VINCENT LE GOFF, balon se odrazil od břevna a skončil za brankovou čárou. – 0:1.
52'
Romain Hamouma si v pokutovém území zpracoval míč a poté vystřelili, ovšem jen těsně vedle soupeřovy branky.
50'
Hosté se na chvíli usadili na polovině domácího celku, ale před Etiennem Greenem nezahrozili. Následně pak se znovu zmocnili míče hráči Saint-Étienne a míří s ním na druhou stranu.
49'
Silva se opřel do protihráče a od hlavního sudího za to dostává žlutou kartu.
48'
Přímo před malé vápno přiletěl centr, který ale nikdo z domácích mezi tři tyče neusměrnil.
47'
Denis Bouanga byl faulován na hraně pokutového území a domácí budou zahrávat z levé strany nebezpečný volný přímý kop.
46'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Charles Nathan Abi, přichází Romain Hamouma.
46'
Střely na branku: 2 – 0
První poločas je minulostí. V něm jsme se úvodní branky nedočkali, oba týmy si ale vypracovaly dobré šance. Jejich zakončení však skončilo vždy mimo tři tyče či na brankáři soupeře. Uvidíme, co nám nabídne druhý poločas, který začne přibližně v 16:02.
45+2'
45+2'
Domácí ještě stihli zahrát volný přímý kop, ale z této standardní situace nevytěžili vůbec nic.
45+1'
Tentokráte to s tvrdostí přehnal hostující Fabien Lemoine a také on dostává v závěru prvního poločasu žlutou kartu.
45'
Nad rámec řádné hrací doby v prvním poločase se bude nastavovat ještě jedna minut navíc.
44'
Po další nepřesné akci Lorientu zakotvil míč na kopačkách hráčů Saint-Étienne a okamžitě si to namířili před Paula Nardiho. Ale před jeho brankou nezakončili.
42'
Obrana Saint-Étienne zablokovala další pokus soupeře a hned otočila hru směrem před branku Lorientu.
41'
Vahbí Chazrí centroval z pravé strany míč do pokutového území, kde si na něj naskočil Adil Aouchiche, ale u přední tyče zakončil zcela nepřesně.
40'
Jdeme do koncovky prvního poločasu, u míče jsou hosté a zahrávají autové vhazování.
39'
Houboulang Mendes zakončil hlavou po rohovém kopu před domácí brankou, kde ale vše dobře viděl Etienne Green. Ten záhy poslal balon svým spoluhráčům.
37'
Denis Bouanga chtěl zabránit akci soupeře a před brankářem Etiennem Greenem hlavou balon srazil k zemi. Ovšem poté došlo k jeho pádu na zem, ale domácí hráč je jen otřesen a bude hned pokračovat.
36'
Domácí publikum, které už smí do hlediště, neustále tlačí své hráče směrem dopředu, ale zatím se marně dožadují vstřelené branky. Hosté v obraně hrají velmi dobře a útoky domácích brání.
35'
Tam ale nebezpečně poslal k zemi soupeře Timothée Kolodziejczak a prošlápl mu nohu. Hned na to od hlavního sudího dostává napomenutí v podobě první žluté karty zápasu.
34'
Teď už mají zase na svých kopačkách míč hráči Saint-Étienne a pádí směrem před branku soupeře.
33'
Rohový kop zahrávali hosté, míč se dostal před branku domácích, kde ho z voleje nohou poslal do bezpečí Timothée Kolodziejczak.
32'
Dlouhý nákop domácích skončil v pokutovém území, kde se snažil míč dostat do střelecké pozice Vahbí Chazrí, ovšem nepovedlo se mu to a hned na to mu balon sebral jeden z hostů.
30'
Půlhodina hry je minulostí, zatím jsme se nedočkali úvodní branky zápasu. Na ukazateli skóre tak svítí stále stejný stav, jaký byl i před úvodním výkopem, tedy 0:0.
29'
Na Paula Nardiho nyní mířila nebezpečná střela z úhlu, na kterou ale brankář Lorientu dosáhl a vleže dostal míč do rukavic.
28'
Po další slibné akci domácích skončil míč za zadní čárou, ale to díky právě hráči Saint-Étienne a Paul Nardi bude balon odkopávat od své branky.
26'
V poklidu sebrali hráči Lorientu míč a z vlastní poloviny ho opět zatáhli až před velké vápno domácích. Nicméně dále nemohli pokračovat, protože je o balon obral soupeř.
25'
Z levé strany u malého vápna hledal z voleje krásnou zpětnou přihrávkou Vincent Le Goff někoho ze svých spoluhráčů, avšak nakonec nikdo nebyl na místě a nemohl tedy dílo dokonat.
24'
Mickael Nade je už v pořádku a využil pauzy ještě k občerstvení. A také brankář Paul Nardi už je zdá se v pohodě a hra tak může pokračovat dále.
23'
Mickael Nade se srazil s brankářem hostů a oba zůstali ležet na hrací ploše. Bude třeba jejich ošetření, takže se chvíli hrát nebude.
22'
Další rohový kop pro hráče v zelených dresech. Domácí však znovu nedokázali dostat míč za záda Paula Nardiho, který ho rukama vyboxoval do bezpečí.
21'
Ten odehrál Adil Aouchiche, míč nacentroval k malému vápnu, tam ho ale hlavou do bezpečí odvrátil jeden z hostujících hráčů.
21'
Další aktivita domácích končí obranou soupeře, ale jen za cenu dalšího rohového kopu.
19'
Harold Moukoudi upadl ve vápně soupeře a rázem bylo po akci Saint-Étienne.
18'
Domácí začínají zvyšovat tempo hry a vystrkovat drápky. Vycítili šanci na další akci a už se s míčem pohybují na území hostujícího Lorientu.
17'
Následoval rohový kop pro domácí, ti s touto standardní situací ale moc dobře nenaložili. Míč tak mají v moci hosté a jdou dopředu.
16'
Mahdi Camara nyní prověřil brankáře hostů. Po zpětné přihrávce od spoluhráče střílel z první, míč však doplachtil do rukavic Paula Nardiho. Velká šance také na domácí straně.
15'
Jeden z domácích hráčů nyní upadl v pokutovém území, ale pokračovalo se dále. Domácí se dožadovali penalty, ovšem hlavní sudí je jiného názoru. Pokračuje se dále.
13'
Hosté dlouho nemohli dostat míč před branku soupeře, o chvilku později se to už povedlo, ale Jérémy Morel centroval balon jen za postranní čáru. Autové vhazování tak odehraje Saint-Étienne.
12'
Dlouhý centr z kopačky Juliena Laporteho našel cestu až k domácí brance, kde ale byl připraven Etienne Green a odkopem hru otáčí na druhou stranu.
11'
Domácí hráč chtěl na vlastní polovině odehrát míč, ale soupeř ho zastavil a poslal k zemi. Od hlavního sudího si tak vyslechl domluvu. Yvann Maçon byl chvíli otřesen a je v pořádku.
9'
Nyní jsou znovu na polovině Saint-Étienne hosté a kombinují před Etiennem Greenem. Ovšem ten nemusel zasahovat, protože něho neletěla žádná střela.
8'
Hra se znovu přelévala ze strany na stranu, ale ani jeden tým se nedostal do vážnějšího ohrožení soupeřovy branky.
6'
Abergel se dostal k solidnímu zakončení v pokutovém území a orazítkoval tyč domácí branky! Největší šance zápasu.
5'
Obrana St. Étienne odvrátila centr hostů a dostala míč pod kontrolu. Následně pak šli znovu domácí do akce.
4'
Agilní domácí celek znovu mohl zahrozit na půli Lorientu, ale další rodící se akce byla zastavena soupeřem. Ten pak otáčí hru na opačnou stranu.
3'
Hosté táhli akci po levé straně, kde chtěl centrovat do pokutového území Armand Lauriente, ovšem bylo to poněkud nepřesné.
2'
Domácí se hned na úvod zápasu vydali na polovinu Lorientu, kde si několikrát přihráli, ale do prvního zakončení se vůbec nedostali.
1'

AS Saint-Étienne: Green – Maçon, Moukoudi, Nade, Kolodziejczak – Aouchiche, M. Camara (C), Youssouf, Bouanga – Chazrí, Abi.
Náhradníci: Bajič – Boudebouz, Dioussé, Nokoue, Gabriel Silva, Krasso, Sow, Nordin, Hamouma.

FC Lorient: Nardi – H. Mendes, Laporte, Morel – Igor Silva, Abergel, Lemoine (C), Le Goff – Le Fée – Moffi, Lauriente.
Náhradníci: Dreyer – Bourles, Fontaine, Grbic, Hamel, Hergault, Loric, Monconduit, Ouattara.

Rozhodčí: Léonard – Lang, Luzi.
Vzájemná utkání

V loňské sezóně se nejprve z výhry radoval Saint-Étienne, který doma bral tři body po výsledku 2:0. V odvetě pak doma vyhrál Lorient 2:1.
FC Lorient

Hosté z Lorientu na tom byli ještě o něco hůře než Saint-Étienne, když skončili na šestnáctém místě. I oni by určitě chtěli v nové sezóně své umístění vylepšit. Hráčům Lorientu se příprava celkem vydařila, když ani jednou neprohráli. Z pěti zápasů zapsali tři výhry a dvakrát pak remizovali. Zúročí to dnes na půdě soupeře?
AS Saint-Étienne

Fotbalisté dnes domácího týmu zakončili uplynulou sezónu na jedenáctém místě a letos by svou pozici určitě chtěli vylepšit. Za sebou mají přípravu, která čítala šest zápasů. Jednou dokázali vyhrát, dvakrát remizovali a třikrát prohráli. Uvidíme, jak se jim vydaří start do nového ročníku francouzské ligy.
Hezké nedělní odpoledne přeji všem příznivcům fotbalu. Na programu je Ligue 1 a my budeme prostřednictvím tohoto textového online přenosu sledovat duel mezi týmy AS Saint-Étienne a FC Lorient.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.