Ligue 1 - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Stade Brest : Angers - 12. září 2021   15:00

Stade Brest
62' Faivre
1:1
(0:0)
Angers
78' Mangani
Stade Brest
Bizot – Pierre-Gabriel, Chardonnet (C), Brassier, Duverne – Agoumé (88. Belkebla), Mbock – Del Castillo (75. Faussurier), Faivre, Honorat (75. Le Douaron) – Cardona (64. Badji).
Larsonneur – Bain, Belkebla, Faussurier, Le Douaron, Magnetti, Saïd, Badji.
Stinat – Luzi, Mouysset
Angers
Bernardoni – Manceau, I. Traoré (C), Thomas – Cabot, Mendy, Mangani (79. Capelle), Doumbia (52. Ebosse) – Fulgini (79. Ounahi) – Cho, Boufal (88. Al Milálí).

Z tohoto klání je to všechno. Děkujeme za pozornost a přejeme hezký zbytek víkendu. Na viděnou.
V příštím kole se Brest představí na hřišti pátého Clermontu. Angers bude hostit třinácté Nantes.
Fotbalisté Angers přidali ke svým třem letošním výhrám druhou remízu a s 11 body zůstávají v tabulce Ligue 1 druzí za suverénním PSG. Brest je se třemi remízami a stejným počtem bodů na osmnácté pozici.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 4:5. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 19:9.
Zápas mezi Brestem a Angers skončil nerozhodně 1:1, když o výsledku rozhodly dva proměněné pokutové kopy. Domácí celek do utkání vlétl ve velkém stylu a vypracoval si během úvodní desetiminutovky celkem tři nadějné šance na otevření stavu. Cardona ale po centru z levé strany mířil vedle a Honorata dvakrát parádně vychytal brankář Bernardoni. Tempo utkání postupně opadlo, na další zajímavé možnosti se čekalo do druhé půle. V 55. minutě se domácí radovali z vedení po standardce, Duverne ale zakončoval z ofsajdu. O šest minut později už mohla propuknout euforie naplno. Faivre proměnil penaltu a Brest byl blízko první letošní výhře. Angers ale naopak nepřipustil premiérovou porážku, když po faulu Mbocka vyrovnal rovněž z pokutového kopu Mangani. V nastavení pak ještě bombou zpoza vápna protáhl Bizota Bahoken, tři body ale hostům nevystřelil.
90+5'
90+4'
Hosté zničehonic naposledy zahrozili. Zpoza pokutového území vyslal dělovku Stéphane Bahoken a Marco Bizot tygřím skokem k levé tyči uchránil domácím bod!
90+4'
Tribuny teď hnaly jako jeden muž domácí do rychlého kontru, Julien Faussurier ale u postranní čáry celou akci zbrzdil.
90+3'
Dlouhý nákop doputoval jen do rukavic připraveného brankáře Paula Bernardoniho. Více než polovina z avizovaného nastavení je pryč.
90+2'
Zdálo se, že Angers podnikne akci po pravé straně, nakonec z toho ale nic nebylo. Teď už hrají s balonem domácí.
90+1'
Youssouph Badji vyrazil na levé straně proti trojnásobné přesile. Na okraji šestnáctky si zasekl balon, pak o něj ale dle očekávání přišel.
90'
Naplnila se řádná hrací doba. Rozhodčí Jérémy Stinat ovšem přidá ještě čtyři minuty navrch.
89'
Angers drží balon na vlastní polovině a nikam s ním nepospíchá. Nerozhodný výsledek by hosté zřejmě brali. Znamenal by, že letos nenašli přemožitele ani v pátém ligovém utkání.
88'
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Lucien Agoumé, přichází Haris Belkebla.
88'
Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Sofiane Boufal, přichází Faríd Al Milálí.
87'
Jimmy Cabot ostře zajel u postranní čáry do Jérémyho Le Douarona a vysloužil si naprosto zaslouženou žlutou kartu.
86'
Jérémy Le Douaron si navedl míč na hranici šestnáctky, jeho rána ale byla zblokovaná. Odraženého míče se ještě zmocnil Youssouph Badji. Mířil výrazně vedle levé tyčky.
85'
Před branku Angers přilétly dva ostré centry z pravé strany. Paul Bernardoni ale ani jednou zasahovat nemusel, pokaždé mu včas vypomohla obrana.
84'
Sledujeme urputný boj o balon. Ten aktuálně vyrezultovat v autové vhazování, které uvede do hry Enzo Ebosse.
82'
Ani jeden z celků se aktuálně nikam nežene. Častěji u míče jsou nicméně hosté.
80'
Do konce střetnutí schází posledních deset minut plus nějaké to nastavení. Po dvou penaltách to aktuálně vypadá na dělbu bodů.
79'
Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Angelo Fulgini, přichází Azzedine Ounahi.
79'
Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Thomas Mangani, přichází Pierrick Capelle.
78'
Angers právě vstřelilo branku!
Autorem branky z pokutového kopu je THOMAS MANGANI, který nic nevymýšlel a poslal míč doprostřed branky a pod břevno. Marco Bizot skočil napravo. Je vyrovnáno.
77'
Domácí trenér Michel Der Zakarian vyfasoval za protesty druhou žlutou kartu a je vykázán na tribunu.
76'
Stadion rázem utichl. Hianga'a Mbock naběhl ve vápně zezadu do Sofiana Boufala a kopat se bude druhá penalta – tentokrát na straně Angers.
75'
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Franck Honorat, přichází Jérémy Le Douaron.
75'
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Romain Del Castillo, přichází Julien Faussurier.
74'
Romain Faivre po kontaktu s Batistou Mendym znovu na trávníku. Tentokrát už byl míč přisouzen domácím, kteří ale nejprve vystřídají.
72'
Manganiho centr na přední tyč byl okamžitě odvrácen až někam k půlící čáře.
71'
Mohamed-Ali Cho vybojoval na útočné polovině pro Angers rohový kop z pravé strany.
69'
Po vzájemném střetu skončili na trávníku Romain Faivre a Ismaël Traoré. Podle rozhodčího fauloval prvně jmenovaný, čemuž se domácí strana hodně diví.
68'
Ve druhém poločase budeme dost možná svědky podobného obrázku jako v prvním. Brest zřejmě i díky vedoucí brance upouští od aktivity a přenechává taktovku hostům.
66'
Sofiane Boufal poslal z pravé strany před malé vápno nižší centr, do kterého se bez přípravy opřel Angelo Fulgini. O zem střílel asi metr vedle pravé tyče.
65'
Angers nejprve přečkalo domácí brejk po levé straně a nyní může samo zahrozit ze standardní situace.
64'
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Irvin Cardona, přichází Youssouph Badji.
62'
Brest právě vstřelil branku!
ROMAIN FAIVRE kopl míč neomylně k pravé tyči. Paul Bernardoni se vrhl na opačnou stranu. Brest jde po hodině hry do vedení!
61'
Enzo Ebosse fauloval uvnitř pokutového území Romaina Del Castilla. Brest bude mít možnost otevřít skóre ze značky pokutového kopu!
60'
Největší šance hostů v dosavadním průběhu zápasu. Mohamed-Ali Cho potáhl balon na hranici šestnáctky a poslal nízkou skákavou střelu jen pár decimetrů vedle pravé tyče!
59'
Hodně podobná situace i tentokrát. Franck Honorat vystřelil křižnou ránu k pravé tyči. Paul Bernardoni vyrážel nohou a následně se rychle musel vrhnout po míči před dotírajícím protihráčem.
58'
Z otočky vypálil zpoza šestnáctky Franck Honorat. Jeho přízemní ránu Paul Bernardoni u pravé tyče bez větších potíží lapil.
57'
Domácí družina zůstává i nadále velice aktivní. Je na ni vidět něco s výsledkem udělat. Angers je v těchto chvílích dost pasivní.
56'
Brest si ještě vynutil přezkum rozhodčího u videa, z opakovaných záběrů bylo nicméně na první pohled patrné, že o ofsajd skutečně šlo. Skóre zůstává bezbrankové.
55'
Po centru do šestnáctky si za obranu Angers zaběhli hned tři hráči v červeném. Míče se zmocnil Jean-Kévin Duverne a střelou po zemi k levé tyči zhruba z penaltového puntíku odšpuntoval domácí radost. Ta ale měla jen krátkého trvání, neboť byl máván ofsajd.
54'
Batista Mendy nastavil nohu rozběhnutému Romainu Faivremu a ten se skácel k zemi. Standardka pro Brest.
53'
Souleyman Doumbia si dal se svým odchodem ze hřiště pořádně načas. Fanoušci Brestu ho vyprovodili pískotem.
52'
Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Souleyman Doumbia, přichází Enzo Ebosse.
50'
Brest se zatím marně snaží prokombinovat do nějaké příležitosti k zakončení. Územní převahu by měl, avšak jen po vápno.
48'
Irvin Cardona prováhal po zpětné přihrávce vhodný moment ke střele. Místo toho zvolil kličku, přešel přes protihráče, ale to už se s míčem dostal hodně do úhlu. Sáhnout tak musel k pokusu o přihrávku, který nevyšel.
47'
Marco Bizot se musel mít po prudké přízemní přihrávce z pravé strany hodně na pozoru, prostor u své tyče ale ustřežil.
46'
Zdá se, že ani jeden z trenérů nesáhl během přestávky ke změně v sestavě. Kolečko střídání se ale jistě za chvíli roztočí.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:01.
Brest vlétl do zápasu s Angers ve velkém stylu a vypracoval si během úvodní desetiminutovky celkem tři velké šance na otevření stavu. Cardona ale po centru z levé strany mířil vedle a Honorata dvakrát parádně vychytal brankář Bernardoni. Tempo utkání postupně opadlo a s blížící se přestávkou převzali taktovku hosté. Ti se ale do vyložené možnosti nepropracovali.
45+2'
45+2'
Závěrečná standardka hostů skončila nákopem do šestnáctky. Pomalého odraženého míče se zmocnil brankář Marco Bizot. Více už se toho nestane.
45+1'
Franck Honorat žduchl zezadu rozběhnutého Jimmyho Cabota, který se až příliš ochotně poroučel k zemi. Následná žlutá karta byla zřejmě za protesty, ne zákrok jako takový.
45+1'
Nastavovat se bude jedna minuta.
45'
Úvodní poločas se dohrává na polovině Brestu. Fotbalisté v Angers v posledních minutách hodně přidali.
44'
Souleyman Doumbia tančil s míčem na postranní čáře. Rozhodčí postřehli, že mu v jeden moment utekl do zámezí. Vhazování pro Brest.
44'
Centr Thomase Manganiho mířil za zadní tyč, kde se do ohrožení branky nikdo z jeho spoluhráčů nedostal. Angers už je ale znovu u míče, aktuálně uvede do hry autové vhazování zhruba na polovině hřiště.
43'
Po nepovedené, leč tečované střele bude Angers kopat roh z pravé strany.
42'
Na pravé straně pokutového území se za balonem dral Ronaël Pierre-Gabriel. Míč ubránil tělem Romain Thomas.
40'
Do konce úvodní části hry schází zhruba posledních pět minut. Na první branku stále čekáme.
39'
Z pravé strany šestnáctky se odhodlal ke střele Jimmy Cabot. Balon doputoval jen do náruče připraveného Marca Bizota.
38'
Fotbalisté Angers po nevýrazném začátku vyrovnali hru a momentálně jsou to oni, kdo častěji kombinuje s merunou na kopačkách.
36'
Rychlá akce Brestu, kterou vedl po pravé straně aktivní Franck Honorat, nakonec ztroskotala po jeho centru na špatném zpracování míče v podání jednoho z jeho spoluhráčů.
34'
Následnou standardku rozehráli hosté bídně. Přízemní centr byl na okraji šestnáctky domácí obranou zpacifikován.
33'
Na hřišti začínají plápolat pomyslné ohně. Ronaël Pierre-Gabriel stáhl za dres rozběhnutého Sofiana Boufala a rozhodčí musel mírnit vášně mezi menšími hloučky.
31'
Romain Thomas skolil nevybíravým skluzem Francka Honorata a domácí se zase čertí, že by to mělo být za žlutou. Sudí Stinat do kapsičky nesahá.
29'
Domácí tým si teď spolu s fanoušky žádal odpískání pokutového kopu. Romain Faivre si v pokutovém území zasekl balon a při kontaktu s Vincentem Manceauem upadl. Rozhodčí ale zůstal klidný a nechal hru k nevoli Brestu pokračovat.
28'
Po narážečce Faivreho se z levé strany pokoušel odcentrovat Jean-Kévin Duverne. Jeho počínání zblokoval Vincent Manceau na rohový kop.
27'
Další žlutá karta. Ronaël Pierre-Gabriel zatáhl u postranní čáry za dres jednoho z protihráčů a bude si muset dávat na své další zákroky zvýšený pozor.
26'
Centr z kopačky Francka Honorata byl přetažený. Vše končí jen odkopem od hostující klece.
25'
Následovat bude standardní situace Brestu. Aktéři zápasu už se shromažďují v šestnáctce.
24'
Souleyman Doumbia nakopl na pravé straně do holeně Romaina Del Castilla, kterého jeho premiéra v novém působišti hodně bolí. Domácí záložník musí být po žlutém faulu protihráče ošetřen.
22'
Zápas nám pomalu, ale jistě sklouzl do průměru, ne-li ještě níže. Po krásné úvodní desetiminutovce se už delší dobu na hrací ploše neděje nic zajímavého.
21'
Arménský trenér Brestu Michel Der Zakarian obdržel za svou vehementní gestikulaci směrem k hlavnímu rozhodčímu žlutou kartu.
20'
Brendan Chardonnet dopadl po vzdušném souboji nepříjemně na kostrč a zůstává ležet na trávníku. Momentálně se tak nehraje.
19'
Obránci Brestu kombinují s míčem na vlastní polovině, kde zapojují do hry i Marca Bizota. Ten se dnes mezi tyčemi zatím musí nudit.
18'
Franck Honorat si na pravé straně naběhl na dlouhý pas za obranu. Jeho následnou přihrávku před branku zblokoval jeden z navrátivších se beků.
16'
Tentokrát je pískán útočný faul na straně Angers. Proti pravidlům se provinil Sofiane Boufal.
14'
Domácí to ale neudělali vůbec dobře. Krátce po rozehrávce druhého roku navíc fauloval Franck Honorat Mohameda-Aliho Choa. Rozehrávat může z vlastní poloviny Romain Thomas.
13'
Teď už další možnost na ohrožení hostující klece. Brest bude kopat roh z pravé strany.
12'
Po divokém začátku tempo hry přeci jen trochu opadlo. Červení sice drží i nadále častěji míč, operují s ním ovšem daleko od branky Bernardoniho.
10'
Je za námi úvodních deset minut utkání a zatím se zejména díky domácím borcům rozhodně nenudíme. Brest už si stačil vypracovat tři gólovky, ve vedení je ale nepřetavil.
8'
Po centru z levé strany se do odraženého míče opřel na středu pokutového území Franck Honorat, tentokrát ale pálil vysoko nad branku.
7'
Brest opět zahrozil! Romain Faivre se skvěle prosmýkl kolem protihráčů na pravé straně a předložil míč na střelu Francku Honoratovi, jehož křižnou přízemní ránu z pravé strany šestnáctky tygřím skokem vyrazil Paul Bernardoni na roh.
6'
Na dlouhý centr z pravé strany si na zadní tyči nabíhal Romain Thomas. Na balon ale nedosáhl ideálně a umístil ho jen slabě vedle branky.
5'
Poprvé o sobě může dát vědět také Angers. Hosté získali standardní situaci na útočné polovině.
3'
Domácí jsou při chuti. Franck Honorat dostal skvělou přihrávku na pravou stranu, odkud si to mašíroval de facto sám na branku. Jeho technický dloubáček na zadní tyč Paul Bernardoni konečky prstů vytěsnil mimo.
2'
Brest získal na pravé straně rohový kop, který rozehrál nakrátko. Po přenesení hry na levou přišel centr na bližší tyč, po němž střílel Irvin Cardona jen kousek vedle levé tyče.
2'
Domácí fotbalisté nastoupili do utkání v červených dresech. Hosté hrají v bílo-černé kombinaci.
1'

Stade Brestois 29: Bizot – Pierre-Gabriel, Chardonnet (C), Brassier, Duverne – Agoumé, Mbock – Del Castillo, Faivre, Honorat – Cardona.
Náhradníci: Larsonneur – Bain, Belkebla, Faussurier, Le Douaron, Magnetti, Saïd, Badji.

Angers SCO: Bernardoni – Manceau, I. Traoré (C), Thomas – Cabot, Mendy, Mangani, Doumbia – Fulgini – Cho, Boufal.
Náhradníci: Petković – Bahoken, Capelle, Ebosse, Al Milálí, Ninga, Ounahi, Pereira Lage, Taïbi.

Rozhodčí: Stinat – Luzi, Mouysset.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.