Ligue 1 - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Štrasburk : Bordeaux - 1. prosince 2021   19:00

Štrasburk
22' Thomasson (Guilbert) • 42' Gameiro  • 45+2' Ajorque (Liénard) • 48' Liénard (Gameiro) • 65' Ajorque (Thomasson)
5:2
(3:1)
Bordeaux
9' Hwang Ui-jo  (Y. Adli) • 58' Elis  (Mensah)
Štrasburk
Sels – Guilbert (70. Fila), Perrin, Nyamsi, Djiku, Liénard (C) (89. Caci) – Sissoko, Ajorque, Thomasson (70. Aholou) – Gameiro (79. Sahi), Prcić (70. Bellegarde).
Kawašima – Aholou, Bellegarde, Caci, Diallo, Fila, Sahi, Kandil, Waris.
Delajod – Finjean, Pasqualotti
Stade de la Meinau Strasbourg, Štrasburk
Bordeaux
Costil (C) – Kwateng, Mexer, Gregersen, Mensah – Hwang Ui-jo (72. Niang), Fransérgio, J. E. Onana (87. Sissokho), Oudin (79. Pembélé) – Y. Adli (72. Dilrosun) – Elis (79. Briand).
Poussin – Lacoux, Dilrosun, Briand, Mangas, Niang, Otávio, Pembélé, Sissokho.

Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 8:6. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 14:11.
90+4'
90+3'
Nic se v tomto utkání už nestane, domácí vyhrají 5:2!
90+1'
Rozhodčí přidal tři minutky.
90'
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
89'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Dimitri Liénard, přichází Anthony Caci.
88'
Duel se už pouze dohrává, nic zajímavého se na trávníku neděje.
87'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Jean Emile Onana, přichází Issouf Sissokho.
84'
Nakonec se domácí dopředu vydali, ale byla z toho jen nepřesná přihrávka a hrát tak mohou hosté.
83'
Domácí hráči drží míč a kombinují na své polovině. Hráči Štrasburku nyní nikam nepospíchají, což je zcela pochopitelné.
81'
Je před námi posledních zhruba deset minutek. O vítězi je rozhodnuto, tak uvidíme, co nám hráči na trávníku ještě předvedou.
79'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Kévin Gameiro, přichází Moïse Sahi.
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Rémi Oudin, přichází Timothee Pembélé.
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Alberth Elis, přichází Jimmy Briand.
78'
Hosté nyní skvěle napadali, ale nakonec to M'Baye Niang to přehnal s důrazem a provinil se faulem.
76'
Po parádní kombinaci se do vápna dostal Kévin Gameiro, ale místo střely ještě zvolil zasekávačku a nakonec byl zastaven hostujícím zadákem.
74'
Ani tento zápas hostům vůbec nevychází. Bordeaux se v této sezoně hodně trápí a pokud brzy nezabere, tak bude mít obrovské sestupové starosti.
72'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Hwang Ui-jo, přichází M'Baye Niang.
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Yacine Adli, přichází Javairo Dilrosun.
71'
Žlutou kartu dostává Alberth Elis (Girondins Bordeaux FC).
70'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Sanjin Prcić, přichází Jean-Ricner Bellegarde.
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Adrien Thomasson, přichází Jean-Eudes Aholou.
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Frédéric Guilbert, přichází Karol Fila.
68'
Po zajímavém centru z levé strany se ve vápně k míči prodral důrazný Rémi Oudin, ale jeho hlavička přesná nebyla.
67'
Je zřejmě definitivně rozhodnuto a vypadá to, že domácí budou střídat.
65'
Štrasburk právě vstřelil branku!
Jenže to je asi konec nadějí, protože domácí zvyšují na rozdíl tří branek. Hostující obránce chyboval, Adrien Thomasson získal míč a poslal ho do vápna, kde se přesnou hlavičkou prezentoval LUDOVIC AJORQUE.
62'
Hraje se ze strany na stranu, sledujeme poměrně zajímavou pasáž. Hosté nesložili zbraně a znovu se snaží něco vymyslet.
60'
Je před námi posledních zhruba třicet minutek. Hosté dokázali snížit na rozdíl dvou branek, takže je jasné, že to bude ještě hodně zajímavé.
58'
Bordeaux právě vstřelilo branku!
Tak pozor, protože hostující celek po rychlé akci snižuje. Mensah odcentroval, k hlavičce se na hranici malého vápna doslova prodral ALBERTH ELIS, který nedal brankáři žádnou šanci!
56'
Na druhé straně zahrál po centru rukou Ibrahima Sissoko a akce domácích tím tedy skončila. Na tahu jsou hosté, tak uvidíme, zda něco vymyslí.
54'
Po další akci dokázal odcentrovat Jean Emile Onana, ale domácí zadáci si poradili a žádný z hostujících hráčů se do zakončení nedostal.
53'
Yacine Adli čaroval u postranní lajny, ale nakonec ho domácí obránce zastavil a nic z toho tedy nebylo.
52'
Snažení domácích tentokrát skončilo ofsajdem a hrát tak mohou hráči Bordeaux.
50'
Domácí jsou při chuti, rychle se dostali k míči a opět se tlačí dopředu.
48'
Je zřejmě rozhodnuto, protože domácí jdou na začátku druhého poločasu do vedení 4:1! Gameiro poslal lehký oblouček před branku, míč propadl, dostal se k němu DIMITRI LIÉNARD, který sám před brankářem nezaváhal!
47'
Vypadá to, že ani jeden celek v poločase nestřídal, takže pokračujeme ve stejném složení, jako na začátku utkání.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 20:03 hodin.
45+3'
45+2'
Tak pozor, protože domácí ještě jednou udeřili a jdou do vedení 3:1! Po kombinaci přišla přihrávka před branku a LUDOVIC AJORQUE uklidil míč za brankáře!
45+1'
Rozhodčí přidal dvě minutky.
45'
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
43'
Žlutou kartu dostává Stian Gregersen (Girondins Bordeaux FC).
42'
K míči se postavil zkušený KÉVIN GAMEIRO, který nedal brankáři žádnou šanci a poslal domácí celek do vedení 2:1!
41'
Po faulu je tu pokutový kop pro domácí!
40'
Domácí se snaží v závěru něco vymyslet, ale směrem dopředu se jim nyní nedaří podle představ.
38'
Ze standardní situace to vyzkoušel Hwang Ui-jo, ale branku z dobré pozice trefit nedokázal a stav utkání se tedy nemění.
37'
Alexander Djiku fauloval na hranici velkého vápna a vyfasoval žlutou kartu.
35'
Ludovic Ajorque si v vzápětí navedl míč na hranici velkého vápna, ale poté ho levačkou zakroutil vysoko nad branku Bordeaux.
33'
Domácí dlouho kombinovali na polovině soupeře, ale jejich snažení nakonec zastavil dobrým obranným zákrokem Jean Emile Onana.
31'
Je za námi úvodních třicet minutek a rozhodně se nenudíme. Štrasburk, který je zatím jasně lepší, hraje s Bordeaux 1:1. Uvidíme, co nám hráči ještě předvedou v prvním poločase.
29'
Po dalším rohovém kopu to z hranice velkého vápna zkoušel aktivní Sanjin Prcić, ale jeho pokus byl hodně nepřesný a od své branky tak bude rozehrávat Benoît Costil.
27'
Velká šance domácích! Po rohu hlavičkoval Gerzino Nyamsi, poslal míč na zadní tyč, kde se ve skluzu zjevil Alexander Djiku, ale z hranice malého vápna nedokázal míč usměrnit do poloprázdné branky!
26'
Sanjin Prcić to vyzkoušel z hranice velkého vápna, ale jeho rána byla zblokována a je z toho rohový kop pro domácí celek.
24'
Hostující Yacine Adli se dostal do vápna soupeře, tam po souboji upadl, ale rozhodčí byl blízko a pokutový kop neodpískal.
22'
Ale to už neplatí, protože po další akci domácí vyrovnávají na 1:1! Na parádní centr si skvěle naběhl ADRIEN THOMASSON, který ho pohotově uklidil za přemisťujícího se brankáře!
21'
Domácí jsou směrem dopředu aktivnější, ale ve finální fázi se jim zatím nedaří podle představ a Bordeaux tak stále vede o jednu branku.
19'
Adrien Thomasson dostal přihrávku do vápna a vyzkoušel to z úhlu, ale rána se mu nepovedla a míč skončil vysoko nad brankou Bordeaux.
18'
Žlutou kartu dostává Enock Kwateng (Girondins Bordeaux FC).
17'
Domácí hráč se nyní dostal na hranici velkého vápna ke střele, míč se odrazil od obránce do jeho ruky a toto hraní rukou už rozhodčí odpískal. Domácí se samozřejmě hodně zlobí.
15'
Žlutou kartu dostává Sanjin Prcić (RC Štrasburk).
14'
Nakonec vše přezkoumal videorozhodčí, ale pokutový kop rozhodčí nenařídil.
14'
Domácí reklamují ruku hostujícího hráče ve vápně!
13'
Po další akci domácí se do míče opřel na hranici velkého vápna čekající Sanjin Prcić, ale z první ho poslal několik metrů vedle hostující branky.
11'
Domácí se snaží co nejrychleji odpovědět, hned se usadili na polovině soupeře, ale do zakončení se žádný z hráčů Štrasburku nedostal.
9'
Ale po protiútoku jde hostující celek do vedení! Adli odcentroval z levé strany, na malém vápně byl zcela volný HWANG UI-JO, který míč hlavou zády k brance poslal za bezmocného brankáře!
8'
Dimitri Liénard poslal míč do vápna soupeře, naskočil si na něj Adrien Thomasson, ale zakončit přesně nedokázal, branku nakonec vůbec neohrozil.
6'
Domácí se nyní skvěle prokombinovali na vápna soupeře, ale ani jeden z hráčů se nakonec do zakončení nedostal. Hostující obrana to s vypětím všech sil zvládla.
5'
Úvod utkání je zatím hodně opatrný. Ani jeden celek nechce udělat zbytečnou chybu, což je samozřejmě pochopitelné.
3'
Další snažení domácích skončilo útočným faulem, takže hrát mohou hrát Bordeaux.
2'
Z prvního dlouhého nákopu hosté ale nic nebylo. Domácí to zkusili po pravé straně, ale byla z toho také jen nepřesná přihrávka.
1'
Úvodní výkop obstarali fotbalisté hostujícího celku.
1'
Hráči obou celků jsou na trávníku, duel začne za malý okamžik.

RC Štrasburk: Sels – Guilbert, Perrin, Nyamsi, Djiku, Liénard (C) – Sissoko, Ajorque, Thomasson – Gameiro, Prcić.
Náhradníci: Kawašima – Aholou, Bellegarde, Caci, Diallo, Fila, Sahi, Kandil, Waris.
Trenér: J. Stéphan

Girondins Bordeaux FC: Costil (C) – Kwateng, Mexer, Gregersen, Mensah – Hwang Ui-jo, Fransérgio, J. E. Onana, Oudin – Y. Adli – Elis.
Náhradníci: Poussin – Lacoux, Dilrosun, Briand, Mangas, Niang, Otávio, Pembélé, Sissokho.
Trenér: V. Petković

Rozhodčí: Delajod – Finjean, Pasqualotti.
Poslední vzájemné zápasy

Bordeaux – Štrasburk 2:3
Štrasburk – Bordeaux 0:2
Bordeaux – Štrasburk 0:1
Štrasburk – Bordeaux 3:2
Štrasburk – Bordeaux 1:0
Girondins Bordeaux FC se naopak v této sezoně trápí. Hostující celek odehrál také patnáct utkání, ale získal v nich pouze 13 bodů a nachází se až na 16. místě. Bordeaux má stejný počet bodů, jako osmnáctý Clermont, který je na barážové pozici. Hosté mají problémy hlavně v obraně, protože inkasovali už 32 branek, nejvíce ze všech týmů v soutěži. V posledním kole Girondins Bordeaux hostilo Brest a prohrálo 1:2.
RC Štrasburk si v této sezoně nevede vůbec špatně. Po patnácti zápasech má domácí celek na svém kontě 29 bodů a nachází se na osmé pozici, což není vůbec špatné. Z posledních pěti utkání Štrasburk pouze jednou vyhrál, ovšem také pouze jednou prohrál, protože v posledních třech kolech remizoval. Dnes by domácí potřebovali nutně získat všechny tři body, protože tabulka je velmi vyrovnaná.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Ligue 1 má na programu vložené kolo a my budeme sledovat duel RC Štrasburk – Girondins Bordeaux FC. Mírným favoritem je domácí celek, ale uvidíme, jak to celé dnes nakonec dopadne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.