Ligue 1 - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Štrasburk : Montpellier - 16. ledna 2022   15:00

Štrasburk
77' Waris (Thomasson) • 84' Thomasson (Caci) • 86' Gameiro (Sissoko)
3:1
(0:1)
Montpellier
11' Mollet  (Ristić)
Štrasburk
Sels – Perrin (69. Waris), Nyamsi, Caci – Fila (69. Guilbert), Sissoko, Prcić, Bellegarde (63. Aholou), Liénard (C) (63. Kandil) – Thomasson, Gameiro.
Bellaarouch – Guilbert, Aholou, Diarra, Gilbert, Kandil, Waris, Mothiba.
Gaillouste – Luzi, Evrard
Stade de la Meinau, Štrasburk
5 217 diváků
Montpellier
Omlin – Ristić, M. Sakho, Cozza, Souquet – Chotard, Ferri (88. Makouana) – Mavididi (61. Sambia), Savanier (C) (88. Leroy), Mollet (61. Wahi) – Germain (78. Gioacchini).
Bertaud – Thuler, Sambia, Leroy, Wahi, Gioacchini, Delaye, Makouana.

Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 8:5. Střely mimo: 8:2. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 18:9.
Prcičova rána skončila jen těsně nad břevnem, ale o tři minuty později štrasburské prokletí prolomil Waris! Obrana oslabeného Montpellieru se sesypala a následně se v rozemzí dvou minut trefili ještě hlavou Thomasson a přízemní střelou Gameiro. Štrasburk si připisuje tři body za výhru 3:1 a trenér Montpellieru může pouze litovat svého špatného střídání. Mějte hezký zbytek neděle.
Montpellier HSC měl utkání po první půli velmi dobře rozehráno. I druhý poločas nabídl mnoho šancí. Caciho vychytal Omlin, ale i brankář Sels se vytáhl při zakončení Mavididiho. Po hodině hry nejprve Thomasson střílel těsě vedle a Caci opět ztroskotal svým projektilem na Omlinovi. Klíčový moment utkání přišel v šedesátésedmé minutě, kdy se nechal hloupě vyloučit Wahi, který byl na hřišti pouze šest minut!
90+3'
90+2'
Waris byl k zemi sražen skluzujícím Chotardem.
90+1'
Ristić si sám zkomplikoval situaci proti dvěma protihráčům a může být rád, že sudí odpískal faul na jeho osobu.
90'
Rozhodčí nastaví 3 minuty!
89'
Centr Gameira uklízí raději Mihailo Ristić hlavou na rohový kop pro RC Štrasburk.
88'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Téji Savanier, přichází Léo Leroy.
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Jordan Ferri, přichází Beni Makouana.
86'
Štrasburk právě vstřelil branku!
Po strašně snadné ztrátě míče při rozehrávce vše trestá přesným pasem do rozhozené obrany Sissoko a KÉVIN GAMEIRO prokázal své zakončovatelské schopnosti – 3:1! Asistence: Ibrahima Sissoko.
84'
do centru z levé strany se ukázkově halvou opřel ADRIEN THOMASSON – 2:1! Asistence: Anthony Caci.
83'
Štrasburk svírá svého soupeře poblíž pokutového území.
81'
Aholou se dopustil v osobním souboji nedovolého zákroku na protihráče.
80'
Štrasburk dokázal využít výhodu o jednoho muže na trávníku k vyrovnání. Bude mu stačit i s nastavením necelá čtvrthodinka k úplnému otočení výsledku.
78'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Valère Germain, přichází Nicholas Gioacchini.
77'
Kandil posunul míč na Thomassona, který jej předložil napravo MAJEEDU WARISOVI a ačkoliv se nacházel v ostrém úhlu míč dokázal umístit za záda Omlina – 1:1! Asistence: Adrien Thomasson.
76'
Prcićovo svižné zakončení končí pouze v rukavicích brankáře Jonase Omlina, jenž předvádí výtečný výkon.
75'
Caciho centr se k jeho spoluhráčům v pokutovém území nedostal.
74'
Prcićovo zakončení levačkou přibližně z dvacetipěti metrů končí jen těsně nad břevnem Omlinovi branky!
73'
K zemi byl odeslán na hraně pravidel hráč Štrasburku, hra pokračuje bez přerušení.
72'
Thomasson se po svém pádu v pokutovém území jen vyčítavě ohlíží po rozhodčím.
70'
Žlutou kartu dostává Nordine Kandil (RC Štrasburk).
70'
Faul Kandila bude potrestán taktéž žlutou kartou.
69'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Karol Fila, přichází Frédéric Guilbert.
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Lucas Perrin, přichází Majeed Waris.
67'
Červenou kartu dostává Elye Wahi (Montpellier HSC).
67'
Wahi si nedal říci a brutálně zajel do protihráče, konklrétně Lucase Perrina! sudí vytahuje bez váhání červenou kartu, která je potvrzena i VAR systémem.
66'
Caciho ránu musel vyrážet výborný brankář Omlin do bezpečí!
65'
Žlutou kartu dostává Téji Savanier (Montpellier HSC) za nesportovní chování.
64'
Prcić dokázal posunout míč na svého spoluhráče Thomassona, který levačkou vyslal přízemní střelu, která jen těsně minula branku soupeře a exekutor zakončení si jen drbe hlavu!
63'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Jean-Ricner Bellegarde, přichází Jean-Eudes Aholou.
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Dimitri Liénard, přichází Nordine Kandil.
62'
Wahi nešetrně dohrál úspěšnějšího soupeře a následně se pustil aktivně i do následné hromadné rozmíšky. Proto si jej sudí žádá na kobereček, kde mu dává důslednou domluvu.
61'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Stephy Alvaro Mavididi, přichází Junior Sambia.
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Florent Mollet, přichází Elye Wahi.
59'
Centr z přímého kopu byl před Sissokem odehrán na rohový kop pro Štrasburk.
58'
Žlutou kartu dostává Jordan Ferri (Montpellier HSC).
56'
Po rohovém kopu LIénarda nepřesně mimo branku Montpellieru zakončoval Sissoko hlavou.
54'
Po centru Prciće z rohu byla zakončující střela Liénarda zabklokována soupeřem.
52'
Po centru Sissoka minul těsně branku soupeře svým hlavičkovým pokusem Gameiro.
51'
Na druhé straně hřiště nebezpečný pokus vyslaný z kopačky Mavididiho likviduje brankář Sels!
49'
Střela Thomassona byla sražena po zásahu obránce na rohový kop.
47'
Brankář Omlin si výtečným zásahem zneškodnil nebezpečný pokus Caciho!
46'

Fauly: 9:4
První poločas nabídl velmi kvalitní podívanou na velmi slušné úrovni. Ristić skvělým pasem nastartoval Molleta, který pohotovou střelou uspěl! O dvě minuty později stejného hráče vyhcytal brankář Sels! Po dvaceti odehraných minutách se dostali do tlaku také hráči Štrasburku. Kenže Thomassona vychytal Omlin a Gameiro napálil míč pouze do břevna! Poslední desetiminutovka prvního poločasu byla již velmi klidná a vyrovnaná. Druhý poločas by měl začínat cca v 16:05 hodin.
45+2'
45+2'
Následně byl odpískán útočný faul na Nyamsiho.
45+2'
Valére Germain se dostal do rozporu s fotbalovým pravidlem o ofsajdu.
45+1'
Brousek Mihailo Ristić ukázal, že kromě ideálních pasů umí hrát pořádně od podlahy.
45'
Rozhodčí nastaví 2 minuty!
44'
Germain sice uvolnil ukázkově Mavididiho v pokutovém území, jenže selhalo zpracování míče u adresáta.
43'
Stephy Mavididi se stal obětí faulu ve středu hřiště.
42'
Centr z rohu a následně i další centr Molleta dokázala defenzíva Štrasburku odvrátit do bezpečí.
41'
Po sraženém centru bude rozehrávat rohový kop Montpellieru Teji Savanier.
40'
Ve středovém kruhu byl nedovoleně atakován útočník Montpellieru HSC Germain.
39'
Pes Perrina končí pouze u brankáře Jonase Omlina.
38'
Montpellieru se po krušných momentech podařilo účelově velmi zklidnit hru a otupit tlak Štrasburku za vyrovnáním.
37'
Sakho není příliš jistý, ale forčekující protihráči se zatím nemohou radovat ze zisku míče.
36'
Ani Fila svým pasem nenašel v pokutovém území nikoho ze svých spoluhráčů.
35'
Po parádní akci svého spoluhráče nedokázal Germain zpracovat míč v pokutovém území.
34'
Caciho pas za obranu nenašel žádného ze svých spoluhráčů.
33'
Aktivní Mollet se tentokráte sám provinil útočným faulem.
33'
Kévin Gameiro z voleje vysílá na brankáře Omlina pouze propagační střelu.
32'
Kombinace domácích byla nepřesná, ale i nadále zůstávají poblíž pokutového území soupeře.
31'
RC Štrasburk se již dostal do dobré provozní teploty, ale zatím vždy ztroskotal na své koncovce.
30'
Kolotoč před pokutovým územím soupeře končí centrem Fily jenž nenašel žádného spoluhráče a následně Perrin fauloval protihráče.
29'
Mimo hrací plochu jsou ošetřované prsty na levé ruce Valére Germaina.
28'
Centr z levé strany s menšími obtíže nakonec krotí brankář Sels.
26'
Fila nejprve nějakou ránu rozdal Savanierovi a násleně i obdržel od Germaina.
25'
Po tragické rozehrávce Ristiće běžel sám na brankáře Gameiro a jeho střela ze střední vzdálenosti končí pouze na břevně!
24'
Utkání se hraje zatím v dosti svižném tempu.
22'
Žlutou kartu dostává Jean-Ricner Bellegarde (RC Štrasburk) za faul.
22'
Následně po centru z rohu v hlavičkovém souboji se dopustil útočného faulu Bellegarde na Molleta.
21'
Po centru zleva skvělou ránu vyslal Thomasson, ale toto zakončení parádně zneškodnil brankář Omlin – rohový kop!
20'
Lucas Perrin si v osobním souboji vyšlápl na Chotarda.
19'
Sražená střela končí rohovým kopem pro RC Štrasburk, ten následně snadno chytá brankář Omlin.
18'
U rohového praporku se nepěkného zákroku na protihráči dopustil Mollet.
17'
Bellegardeho střele minula tři tyče branky Montpellieru.
16'
Hráči Štrasburku se zatím nemohou vůbec dostat do hry, Montpellier zalsouženě vede a ukazuje, že hraje v naprosté pohodě.
14'
Centr Chotarda končí pouze v rukavicích brankáře Štrasburku Selse.
13'
Brankář Sels napravil své zaváhání a nyní zneškodnil úkazkovým zásahem další velmi nadějný pokus Molleta!
11'
Montpellier právě vstřelil branku!
Autorem branky je FLORENT MOLLET, který obrdžel parádní pas za obranu soupeře a pohotovou střelou pravačkou z pokutového území dostal snadno míč za brankáře Selse – 0:1! Asistence: Mihailo Ristić.
9'
Ristiće chtěl zastavit Fila, jenže shodou náhod se koleno soupeře ocitlo velmi blízko rozkroku polského reprezentanta.
8'
Teji Savanier jako správný kapitán vede další útočnou zteč Montpellieru HSC.
7'
V souboji tělo na tělo obehrál Mihailo Ristiće šikovnější a hbitější Karol Fila.
6'
Úvod utkání patří spíše hráčům z jihofrancouzského Montpellieru.
4'
Po druhém rohovém kopu Montpellier HSC nepřesně zakončoval Joris Chotard.
4'
Po přímém kopu Savaniera míč nad sebe vyboxoval brankář Sels a následně byl míč odehrán na rohový kop pro Montpellier.
3'
Nedovoleným použití faulu se provinil v oosbním souboji Anthony Caci.
1'

RC Štrasburk: Sels – Perrin, Nyamsi, Caci – Fila, Sissoko, Prcić, Bellegarde, Liénard (C) – Thomasson, Gameiro.
Náhradníci: Bellaarouch – Guilbert, Aholou, Diarra, Gilbert, Kandil, Waris, Mothiba.

Montpellier HSC: Omlin – Ristić, M. Sakho, Cozza, Souquet – Chotard, Ferri – Mavididi, Savanier (C), Mollet – Germain.
Náhradníci: Bertaud – Thuler, Sambia, Leroy, Wahi, Gioacchini, Delaye, Makouana.

Rozhodčí: Gaillouste – Luzi, Evrard.
Předpokládané absence:

RC Štrasburk

Diallo a Djiku (oba reprezentační povinnosti)