Ligue 1 - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Troyes : Lorient - 1. prosince 2021   19:00

Troyes
7' Ripart (Dingomé) • 34' Kouamé (Dingomé)
2:0
(2:0)
Troyes
Gallon – El Hajjam (86. Chadli), Giraudon (C), Salmier – Kaboré (64. Biancone), Kouamé, Tardieu, M. Baldé (64. Touzghar), Chavalerin – Dingomé (76. Chambost) – Ripart (76. Y. Koné).
Stinat – Haquette, Auger
Stade de l'Aube, Troyes
Lorient
Nardi – H. Mendes, Laporte, Petrot – Hergault (46. Boisgard), Monconduit (75. Ouattara), Abergel (C), Le Fée, Loric – Moffi (80. Diarra), Lauriente (75. Grbic).

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 6:5. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 12:11.
Druhá půle neměla s hezkým fotbalem nic společného. Troyes si udržovalo dvougólový náskok z první půle, jenž po asistencích Dingomého vytvořili Ripart a Kouamé. Lorient si po změně stran párkrát vystřelil, ale celkově nešlo o žádné gólové příležitosti. Troyes tedy slaví čtvrtou letošní výhru a nahrazuje svého dnešního soupeře na patnáctém místě.
90+5'
90+4'
Biancone byl první u přihrávky za obranu. Navíc to vypadalo na ofsajd, protože místo rohu rozehrává Troyes.
90+3'
Bylo to ale marné, protože jednu z přihrávek vystihli Nassim Chadli. Následoval další odkop do autu.
90+2'
Jimmy Giraudon nechtěl jít do sebemenšího risku a raději odpálil míč do zámezí. Lorient se ještě snaží usadit na polovině soupeře.
90'
Hrát se bude ještě pět minut. Je to dáno velkým množstvím faulů, zranění i střídání.
89'
Ouattara natáhl krok na pravém křídle. Dorazil až do vápna, jenže tam se mu balon zamotal mezi nohama a bylo víceméně po akci.
88'
Ouattara byl zapleten do ztráty balonu, který vrátí do hry domácí gólman. O vítězství Troyes už je asi jasno.
87'
Mendes zajímavě pálil z druhého doteku. Míč nabral pěknou faleš, ale prosvištěl nad břevnem Gallonovy brány.
86'
Střídání v týmu ESTAC Troyes: ze hřiště odchází Oualid El Hajjam, přichází Nassim Chadli.
85'
A další polehávání přímo na hřišti. V případě El Hajjama to vypadá na křeče.
84'
Poprvé se žlutí na straně Lorientu. Může za to střídající Diarra, který šlapákem sundal k zemi Tardieua.
82'
Slibně rozjetou akci si domácí pokazili nepřesnou přihrávku. U míče ale zůstávají a to je pro ně hlavní.
81'
Laporte ucítil na zádech Kouamého a spadl k zemi, což stačilo k zapískání. Hra je až nezdravě rozkouskovaná.
80'
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Terem Igobor Moffi, přichází Stéphane Diarra.
77'
Nardi podskočil centr ze standardky. Jeho spoluhráči však nepřipustili žádnou střelu na chvilkově opuštěnou bránu.
76'
Střídání v týmu ESTAC Troyes: ze hřiště odchází Renaud Ripart, přichází Youssouf Koné.
76'
Střídání v týmu ESTAC Troyes: ze hřiště odchází Tristan Dingomé, přichází Dylan Chambost.
75'
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Thomas Monconduit, přichází Dango Ouattara.
75'
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Armand Lauriente, přichází Adrian Grbic.
73'
Armand Lauriente vystřelil z přímáku přes tříčlennou zeď. Gallon nebyl nejjistější, nicméně vražený míč neskončil u nikoho, kdo by chtěl dorážet.
72'
Další a další fauly přibývají. Naposledy to odnesl Samuel Loric, jemuž soupeř šlápl na nárt.
71'
El Hajjam přestřelil na konci akce, kterou chtělo Troyes donést až do kuchyně.
70'
A zase rychle na druhou stranu, kde si domácí zajistili výhodu rohového kopu.
69'
První vážnější moment po změně stran. V hlavní roli byl Gallon, který u své pravé tyčky zneškodnil výpad Moffiho. Toho vyslal do brejku pas z obranné poloviny.
68'
Teď je to horně rozkouskované. Není minuta, ve které by Stinat nepískal faul. Většina z nich je ale daleko od branek.
66'
Další tvrdý souboj, po kterém zůstávají ležet Oualid El Hajjam i Enzo Le Fée.
65'
Ripart po zdařené narážečce zařadil zpátečku a domácí se dobrovolně vrátili na vlastní půlku.
64'
Střídání v týmu ESTAC Troyes: ze hřiště odchází Issa Kaboré, přichází Giulian Biancone.
64'
Střídání v týmu ESTAC Troyes: ze hřiště odchází Mama Baldé, přichází Yoann Touzghar.
63'
Issa Kaboré se neohroženě řítil vpřed, jenže Laporte mu odpálil balon od nohy.
62'
Držení míče: 53 % – 47 %.
61'
Ani z něj domácí nic nevymysleli. Naopak čelili protiútoku, který skončil velmi předčasně na nepřesné přihrávce.
60'
El Hajjam se k hlavičce nepropracoval. Bude ale mít další možnost, obránce Lorientu zahrál na roh.
59'
Jen o pár vteřin se Mendes provinil znovu. Tentokráte se při bránění dotkl balonu rukou. Teď už je to mnohem lukrativnější standardka.
58'
Salmier postupoval vpřed tak dlouho, dokud jej nepodrazil Mendes.
57'
Střelba hostům schází. Monconduit to nyní změnil, ale ambiciózní volej proletěl vedle Gallonovy levé tyče.
56'
Troyes se zatáhlo, ale kombinace hostů probíhá jen v klidném středu pole.
55'
Kouamé vybídl Chavalerina k ráně z voleje. Ta se skutečně zrodila, ale Nardi zasahovat nemusel.
54'
Ripart musel čekat na podporu spoluhráčů. Vlevo se mu nabídl Kouamé, jenže střela z delší vzdálenosti se sotva doplazilo k Nardimu.
53'
Hostující záložník s desítkou na zádech se brzy vrátí do hry. Jeho spoluhráči mezitím neproměnili v koncovku přihrávku do druhé vlny, jež šla za paty obou útočníků.
52'
Le Fée nehezky naboural do vlastního spoluhráče Mendese. Vůbec o něm nevěděl a zřejmě to odneslo rameno.
51'
Domácí šli chvíli šest na čtyři. Moc přímočaré to ale nebylo a přihrávka z levého křídla skončila na noze obránce.
50'
Moffi byl příjemcem dlouhého nákopu, nicméně mu byl odpískán další faul na bránícího El Hajjama.
49'
Renaud Ripart byl zezadu atakován Petrotem, jenže ani domácí se na balonu dlouho neudrželi.
48'
Lorient navazuje tam, kde byl celou první půli. Za pár sekund se už několikrát připravil o balon nevynucenými ztrátami.
46'
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Jerôme Hergault, přichází Quentin Boisgard.
46'
Je za námi první půle, po které má Troyes dobře nakročeno k čtvrtému vítězství v sezóně. Domácí vedou 2:0 a u obou gólů měl prsty Dingome, který na začátku sedmé minuty nahrál na otevírací trefu Ripartovi a za necelou půlhodinu se po jeho přihrávce trefil i Kouamé. Lorient malinko vyrovnal hru až s blížící se pauzou. V největší šanci střílel Lauriente vedle.
45+3'
45+2'
Lauriente se snažil zbavit El Hajjama. Dostal se ale z optimálního úhlu a zleva trefil jen vnější boční síť.
45+1'
Od gólu na 2:0 nevykonstruovali hráči Troyes žádnou povedenou akci. Moc atraktivního se toho neděje.
45'
Kvůli několika ošetřením se první půle nastavuje o tři minuty.
44'
Armand Lauriente nedostal přihrávku za obranu dostatečně včas. Při náběhu se vystavil do ofsajdu.
42'
Renaud Ripart se už delší dobu nepotkal s balonem. Nyní o kousek nedosáhl na přihrávku z pravé postranní čáry.
41'
Domácí neměli problém s bráněním rohového kopu. Gallon je v závěru první půle bez jakéhokoliv zákroku.
40'
A další prodleva. Tentokráte je v péči lékařů Mama Baldé, jenž asi špatně došlápl.
39'
Hergault posílal na malé vápno střílenou přihrávku, kterou jeden z domácích vyrazil do relativního bezpečí.
38'
Znovu je hra přerušena. Tentokrát se za špičku pravé kopačky drží Enzo Le Féé. Kousek vedle leží i jeden z jeho spoluhráčů.
37'
Pěknou kombinací se domácí dostali na levé křídlo. Baldé tam uchmátl alespoň autové vhazování.
35'
Tristan Dingomé těsně před gólem narazil do jednoho ze soupeřů. Pak byl dlouho ošetřován, ale zřejmě nepůjde o nic fatálního.
34'
Troyes právě vstřelilo branku!
Ligový nováček navyšuje náskok na 2:0! Přímočarý brejk nezvládli hosté nijak zastavit, a tak si ROMINGUE KOUAMÉ přehodil míč na levačku a ze sedmnácti metrů neomylně zavěsil mimo Nardiho dosah.
33'
Od doby, co Gallon sebral neadresný nákop, se Troyes jen pomalu chystá podniknout nějakou kloudnou akci.
31'
Držení míče: 59 % – 41 %.
30'
Florian Tardieu našel jen hlavu soupeře, od které se míč odrazil vysoko do vzduchu a pak spadl do rukou Nardiho.
29'
Mama Baldé narazil na okraji velkého vápna na zeď jménem Mendes. Troyes bude pokračovat rohovým kopem.
28'
Yoann Salmier rozdal míč na levý kraj, jenže hostující obrana neměla s příchozím centrem problém.
27'
Moffi se natahoval po balonu v pokutovém území, jenže přišel pozdě a dopustil se faulu na Chavalerina.
26'
Kaboré doplatil na kolizi s Loricem. V bolestech leží na trávníku a zatím se nemá zpátky na nohy.
25'
Gallon napravil horší odkop jednoduchým chycením střely z dílny Thomase Monconduita.
24'
Centr letěl ještě před první tyč, kde jeden z hostů hlavičkoval o několik metrů nad bránu.
23'
El Hajjam srazil Loricův centr na rohový kop. Poprvé se všichni stěhují před Gallona.
22'
Tardieu rozjel nacvičený signál. Zleva přihrál metr před vápno, kde střela bez přípravy vůbec nesedla Baldému.
21'
Tvrdý zákrok na Baldého. Mendes se mu férově omlouvá, ale rozhodčí už dávno nařídil standardku pro Troyes.
20'
Enzo Le Fée si vynutil faul ve středovém kruhu. Znovu to bylo bez nějakého využití ze strany hostů.
19'
Nyní už se pískal nedovolený zákrok Chavalerina, jenže hosté se zase daleko nedostali.
18'
Rozhodčí pustil dva hraniční zákroky. Po jednom na každé straně, takže se nikdo na nic zlobit nemůže.
17'
A další várka nepřesností hostujících fotbalistů. Bude se kopat od brány Gauthiera Gallona.
16'
Kvůli laciné ztrátě se Lorient jen tak z tlaku nevymaní. První čtvrthodina se mu absolutně nepovedla.
15'
Ripart se objevil u levé lajny a vystačil si se ziskem vhazování pro Salmiera.
13'
Opět v hlavní roli Dingomé, jenž levačkou vystřelil z dálky. Nardi nebyl v optimálním postavení, ale ve finále jeho zásah zapotřebí nebyl.
12'
Tristan Dingomé napravil chybu spoluhráče a zastavil brejk ještě u půlící čáry.
11'
Ripart dával z jedničky balon před Dingomého. Ten však podklouzl a díky tomu nejdříve zasáhl Paul Nardi.
10'
Teď se hosté vrátili s balonem až k vlastní brance a odevzdali balon neadresným nákopem.
9'
Zatím se tak nestalo, Troyes drží soupeře v bezpečné vzdálenosti od Gallonovy brány.
8'
Jimmy Giraudon sestřelil Laurienteho a Lorient bude hledat cestičku k pokutovému území.
7'
Domácí zkraje sedmé minuty otevírají skóre! Tristan Dingomé doručil zásilku v podobě chirurgicky přesného centru RENAUDU RIPARTOVI a ten pohodlně doklepl balon za bezmocného Nardiho.
5'
Chavalerin fauloval na útočné polovině, hostující zadní řady se tak mohou konečně nadechnout.
4'
Troyes soupeři balón zatím nepůjčuje. Nyní však bylo vytlačeno na vlastní polovinu.
3'
Tristan Dingomé kopal roh. Z toho nebylo nic, nicméně další centr stejného muže už přistál na hlavě Riparta a ten prodloužil míč do tyče!
2'
O úvodní výkop se postarali domácí, kteří nastupují v modrých, zatímco hosté v bílých dresech.
1'

ESTAC Troyes: Gallon – El Hajjam, Giraudon (C), Salmier – Kaboré, Kouamé, Tardieu, M. Baldé, Chavalerin – Dingomé – Ripart.
Náhradníci: Moulin – Biancone, Chadli, Chambost, Y. Koné, Mutombo, Roberts, Suk Hjun-Čun, Touzghar.
Trenér: Laurent Batlles

FC Lorient: Nardi – H. Mendes, Laporte, Petrot – Hergault, Monconduit, Abergel (C), Le Fée, Loric – Moffi, Lauriente.
Náhradníci: Dreyer – Boisgard, Diarra, Fontaine, Grbic, Igor Silva, Le Bris, Ouattara, Mouyokolo.
Trenér: Christophe Pélissier

Rozhodčí: Stinat – Haquette, Auger.
ESTAC Troyes

Jeden z nováčků v nejvyšší soutěži také nezačal sezónu zle. V posledních týdnech každopádně přestal bodovat a před dnešní porcí zápasů se proto nachází na sedmnáctém místě s náskokem jediného bodu na poslední St. Étienne. Na konci října Troyes remizovalo s Renens, ale pak nestačilo 0:4 na Lens, 0:1 na již zmíněné St. Étienne a před pár dny padlo 0:1 v Marseille. Společně se svým dnešním soupeřem má ESTAC nejslabší ofenzivu v lize. Na třígólové metě jsou pouze Baldé a Chaverin.
FC Lorient

Hosté za prvních devět kol narazili na jediného přemožitele. Od 22. září ale nezvítězili a v posledních čtyřech zápasech dokonce nezískali ani jeden bod. Postupně nestačili na Štrasburk, Brest, Angers a Rennes, kterým Lorient dal dohromady jediný gól. V Ligue 1 logicky spadl přes vyrovnaný střed tabulky na patnácté místo a má v záloze už jen tři body na zónu přímého sestupu. S čtyřmi góly vede týmovou tabulku střelců Armand Lauriente.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu šestnáctého kola francouzské Ligue 1. Od devatenácti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Troyes a Lorientem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.