Ligue 1 - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Troyes : Montpellier - 19. září 2021   15:00

Troyes
37' Touzghar (Kaboré)
1:1
(1:0)
Montpellier
87' Savanier  (Gioacchini)
Troyes
Gallon – Azamoum, Giraudon (C), El Hajjam (78. Sandler) – Kaboré (69. Banhie-Zoukrou), Kouamé, Tardieu, Dingomé (60. Rodrigues), Biancone (60. Y. Koné) – Chavalerin – Touzghar (78. Chambost).
Batta – Finjean, Evrard
Stade de l'Aube, Troyes
Montpellier
Omlin – Souquet (66. Sambia), Thuler, Esteve, Cozza (66. Ristić) – Ferri, Chotard (66. Wahi) – Mollet (83. Leroy), Savanier (C), Mavididi (84. Gioacchini) – Germain.
Bertaud – Sambia, Ristić, Leroy, Wahi, Suárez, Gioacchini, Makouana, Halhal.

To je ode mě z tohoto utkání všechno. Děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek neděle.

Fauly: 16:11.
Druhý poločas byl dlouho bojem o střed hřiště, kde se ani jednomu z týmů nedařilo získat převahu. Gólových příležitostí bylo velmi málo, postupně ale začaly přibývat hlavně kvůli tomu, že se Montpellier začal tlačit více za vyrovnáním. Aktivitu hostů příliš neotupila ani červená karta pro Thulera a nakonec se branky dočkali, když v 87. minutě vyrovnal kapitán Téji Savanier. Utkání s minimem zajímavých momentů před brankami tak končí zaslouženou remízou.

Troyes je s 5 body na 13. místě a Montpellier s 8 body na 8. místě průběžné tabulky francouzské Ligue 1 Uber Eats.
90+5'
90+4'
Oba týmy si nepřesnými rozehrávkami vystřídaly ve středu pole kontrolu nad míčem, až se vrátil na kopačky obránců Troyes.
90+3'
Rodrigues se snažil rozběhnout za přihrávkou na levé křídlo, na záda se mu ale doslova pověsil Ferri, jenž ho zastavil. Standardka na útočné polovině pro Troyes.
90+1'
Žlutou kartu za zásah loktem do tváře Ristiće dostává Gerson Rodrigues (ESTAC Troyes).
90+1'
Kouamé získal míč a rozběhl se do otevřené obrany Montpellieru. Míč mu ale vypíchl výborným obranným zákrokem Savanier a nakonec ho chytil vybíhající brankář hostů Omlin.
90'
Bude se hrát ještě pět minut.
89'
Hosté se tlačí za vítězným gólem. Gioacchini dostal hezkou přihrávku na levou stranu šestnáctky Troyes, dlouho ale čekal se střelou a tu mu nakonec zblokoval Azamoum.
87'
Montpellier právě vstřelil branku!
Hosté i v oslabení vyrovnávají! Střídající Gioacchini získal míč na levém křídle, odkud ho přihrál na osu hřiště na dobíhajícího TÉJIHO SAVANIERA. Kapitán Montpellieru si míč nezpracoval ideálně, zůstal mu ale kousek od nohy a jelikož u něj nebyl ani jeden obránce Troyes, tak dokázal i vystřelit. Na jeho pokus letící k levé tyči si sice brankář Gallon sáhl, vyrazit ho už ale nedokázal. Asistence: Nicholas Gioacchini.
86'
Rodrigues pak chtěl dalším pasem vysunout Chambosta do úniku, ten si ale tuto přihrávku zpracovat nedokázal. Brankář Montpellieru pak nakopl hrací předmět na útočnou polovinu, kde ho ale jeho spoluhráči vybojovat nedokázali.
85'
Sambia zastavil nákop Troyes na Chambosta a spolu se svým brankářem Omlinem rozehrál. Útok Montpellieru se však skončil už ve středu pole.
84'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Stephy Alvaro Mavididi, přichází Nicholas Gioacchini.
83'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Florent Mollet, přichází Léo Leroy.
82'
Mavididi si dlouho naváděl míč z pravého křídla na osu hřiště, prostor na střelu se mu ale neotevřel a následný oblouček Savaniera do šestnáctky skončil u brankáře Troyes Gallona.
81'
Žlutou kartu za šlápnutí na nohu kapitána hostů Savaniera dostává Xavier Chavalerin (ESTAC Troyes).
79'
Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Matheus Thuler (Montpellier HSC), jenž při snaze hrát vysoký míč zasáhl Rodriguese kopačkou do obličeje.
79'
Aktivní Wahi se dostal na pravém křídle k dalšímu centru, ten ale vyřešil odkopem míče do zámezí Giraudon.
78'
Střídání v týmu ESTAC Troyes: ze hřiště odchází Yoann Touzghar, přichází Dylan Chambost.
78'
Střídání v týmu ESTAC Troyes: ze hřiště odchází Oualid El Hajjam, přichází Philippe Sandler.
76'
Konečně jsme viděli ve druhém poločase velkou gólovou příležitost! Na centr El Hajjama z pravé strany si v šestnáctce vyskočil volný Touzghar, jenž míč hlavou nasměroval těsně nad Omlinovu branku.
75'
Chavalerin nacentroval z rohového kopu Troyes na přední tyč, kde však míč odvrátil do bezpečí hned první bránící hráč Montpellieru.
73'
Hosté postupně zvyšují svůj tlak. Wahi se tlačil dopředu po pravém křídle, kde si obhodil Banhie-Zoukrouho, míč si ale předkopl příliš daleko od nohy a nakonec ho ztratil.
72'
K rozehrávce této standardní situace se opět postavil kapitán Montpellieru Savanier, velmi nepovedeným centrem ale poslal míč až téměř k rohovému praporku na opačné straně.
71'
Žlutou kartu za podražení pronikajícího protihráče na vlastní polovině dostává střídající Tanguy Banhie-Zoukrou (ESTAC Troyes).
70'
Savanier potáhl míč k šestnáctce Troyes a sám vystřelil, jeho slabý pokus se ale dokutálel přímo do rukou domácího brankáře Gallona.
69'
Střídání v týmu ESTAC Troyes: ze hřiště odchází Issa Kaboré, přichází Tanguy Banhie-Zoukrou.
68'
Savanierův centr z rohu odhlavičkoval Touzghar a možný protiútok Troyes zastavili hosté taktickým faulem ve středu pole.
67'
Montpellier se hned po obnovení hry natlačil na útočnou polovinu a ze své aktivity získal díky zblokovanému centru střídajícího Wahiho rohový kop.
66'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Arnaud Souquet, přichází Junior Sambia.
66'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Joris Chotard, přichází Elye Wahi.
66'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Nicolas Cozza, přichází Mihailo Ristić.
64'
Cozza zasáhl obranným skluzem do nohy Kaborého, jenž potřebuje ošetření. Hra je opět přerušena.
63'
Souquet doslova vletěl v hlavičkovém souboji do Koného, jenž nekoordinovaně spadl na trávník. Naštěstí nebude potřebovat ošetření a bude pokračovat v zápase.
62'
Rodrigues se snažil vysunout na levém křídle do otevřeného prostoru Koného, ten ale podklouzl a míč mu odskočil za postranní čáru.
61'
Střídající Rodrigues se hned po svém příchodu na trávník pokusil zaskočit brankáře Montpellieru Omlina střelou ze středu pole, branku hostů ale svým pokusem minul.
60'
Střídání v týmu ESTAC Troyes: ze hřiště odchází Giulian Biancone, přichází Youssouf Koné.
60'
Střídání v týmu ESTAC Troyes: ze hřiště odchází Tristan Dingomé, přichází Gerson Rodrigues.
58'
A ten nakonec po nepřesné přihrávce na Germaina míč získal. Nákop na útočnou polovinu obránci Montpellieru odhlavičkovali, hrací předmět se ale vrátil k hráčům Troyes.
57'
Úspěšně. Hosté získali míč a přenesli hru na opačnou stranu, kde ale narazili na pevnou obranu domácího týmu.
56'
Troyes kombinuje na útočné polovině. Hosté zatím velmi dobře pokrývají všechny prostory, kudy by mohl přijít útok domácích.
54'
Centr z něj vyřešila obrana Montpellieru a míč se poté vrátil na kopačky fotbalistů Montpellieru, kteří mohou zaútočit.
53'
Hra se v posledních minutách pořádně přitvrdila. Esteve podrazil na pravém křídle rozběhnutého Kaborého a Troyes tak bude mít k dispozici přímý kop.
52'
Tardieu ještě musel být ošetřen, zdá se ale, že v utkání bude pokračovat.
51'
Žlutou kartu za zásah rukou do obličeje Tardieuho dostává Téji Savanier (Montpellier HSC). Ten se ještě dostal do sporu se čtvrtým rozhodčím, který ho uklidňuje.
50'
Dingomé vystřelil z přímého kopu nad branku Montpellieru.
49'
Žlutou kartu za podražení rozběhnutého Kouamého před vlastním pokutovým územím dostává Jordan Ferri (Montpellier HSC). Přímý kop pro Troyes ze zajímavé střelecké pozice.
48'
Po zisku míče ale přišel rychlý protiútok domácího týmu, který skončil ztrátou míče před pokutovým územím Montpellieru.
47'
Domácí nepovedenou rozehrávkou rychle odevzdali míč hostům, kteří se hned dostali na útočnou polovinu. Troyes zacouvalo do obranného postavení.
46'
Výkop druhého poločasu měli domácí. Během přestávky nedošlo k žádnému střídání.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:02.
První poločas nám moc fotbalové krásy nenabídl. Územní převahu měl dlouho Montpellier, ten ale ze své aktivity nevytěžil nic a zhruba po půlhodině se začalo v útoku dařit i domácím. Ti vstřelili jedinou branku prvního dějství ve 37. minutě, když Kaborého centr z pravého křídla dorazil ve skluzu do sítě Touzghar. Hosté měli svou největší příležitost až v úplném závěru prvního poločasu, Souquet ale tvrdou střelou trefil jen pravou tyč Gallonovy branky.

Fauly: 7:2
45+3'
45+2'
Nakonec se ale Troyes povedl ještě přece jen jeden útok. Do otevřené obrany hostů centroval z pravé strany Kaboré, před nabíhajícím Touzgharem ale na poslední chvíli úspěšně zasáhl Thuler.
45+1'
Hosté v závěru prvního poločasu opět zvýšili svou aktivitu a tlačí domácí do obrany. Troyes má už teď jediný cíl – udržet těsný náskok do konce prvního dějství.
45'
Bude se hrát ještě dvě minuty.
45'
Souquet si zpracoval přihrávku před šestnáctkou Troyes a jelikož dostal hromadu času na střelu, tak neváhal a vypálil. Jeho tvrdá střela po zemi orazítkovala levou tyč domácí branky.
44'
Žlutou kartu za podražení Savaniera ostrým skluzem do kotníku dostává Tristan Dingomé (ESTAC Troyes).
43'
Dingomé velmi ostrým skluzem u postranní čáry doslova sestřelil Savaniera. Oba hráči zůstávají ležet na trávníku a musí být ošetřeni.
41'
Hosté to proto začali zkoušet nákopy na útočnou polovinu, jeden z nich ale skončil u domácího brankáře Gallona, který si míč přihrává spolu se svými obránci.
40'
Domácí tým vstřelená branka povzbudila a už ve středu pole se jim daří zachytávat možné útoky Montpellieru.
39'
Chavalerin vystihl rozehrávku hostů a hned se rozběhl směrem k šestnáctce Montpellieru. Naštěstí po hosty se povedlo Thulerovi vytlačit Chavalerina na křídlo.
37'
Troyes právě vstřelilo branku!
Domácí otevírají skóre! Mavididi přišel na útočné polovině o míč a domácí okamžitě vyrazili do rychlého protiútoku. Na jeho konci byla kolmice na pravé křídlo na rozběhnutého Kaborého, jenž nacentroval za obranu Montpellieru na YOANNA TOUZGHARA a ten ve skluzu nasměroval míč za záda přesouvajícího se brankáře Omlina. Asistence: Issa Kaboré.
36'
Gallon už je na nohou a pro tuto chvíli pokračuje v zápase. Hned po obnovení hry právě domácí brankář vrátil míč do hry odkopem od své branky.
35'
Ošetřování domácího brankáře pokračuje a uvidíme, zda bude nutné střídání.
34'
Brankář Troyes Gallon vyběhl ze své branky, aby chytil centr Germaina, při tomto zákroku se ale zranil a musí být ošetřen.
33'
Savanier našel centrem z pravé strany na zadní tyči Mavididiho, jeho hlavičku ale srazil na další roh obránce Troyes Giraudon.
32'
Savanierův centr od rohového praporku odhlavičkoval hned první bránící hráč Troyes na přední tyči. I tentokrát se odražený kulatý nesmysl dostal na kopačky hostů, kteří pokračují v obléhání domácí obrany.
31'
Centr z rohu, který Montpellier získal, domácí obrana vyřešila, míč se ale za šestnáctkou Troyes odrazil k hostům. Ti následně získali svůj další rohový kop.
30'
Aktivně presující Germain donutil domácí k malé domů na brankáře Gallona, jenž musel míč odkopnout do středu pole. Hosté mohou opět zaútočit.
28'
Chavalerin si zpracoval přihrávku od spoluhráče z křídla a tvrdě vystřelil. Jeho pokus ale letěl do středu branky, přímo do rukou brankáře Omlina.
27'
Držení míče: 44 % : 56 %
26'
Kaboré dostal přihrávku na pravé křídlo, odkud si chtěl navést míč na osu hřiště. I tentokrát ale vybíhal z postavení mimo hru.
25'
Azamoum zakroutil z přímého kopu míč k pravé tyči, jeho střela ale nebyla příliš prudká a gólman Montpellieru si s ní poradil.
23'
První žlutou kartu utkání dostává za zásah loktem do rozběhnutého Touzghara Matheus Thuler (Montpellier HSC). Touzghar zůstává ležet na trávníku a musí být ošetřen.
22'
Ten rychle rozehrál útok svého týmu, ani tentokrát ale k ohrožení Omlinovy branky nedošlo, protože Kaboré dostal přihrávku do ofsajdu.
21'
Obránci Troyes si ale dokázali poradit a centr Savaniera z levé strany nakonec chytil domácí brankář Gallon.
20'
Cozzův centr z levé strany doletěl přes celou šestnáctku až na druhou stranu, kde se k míči jako první dostal Souquet. Ten hrací předmět vrátil „do ohně“.
19'
Přechody na útočnou polovinu ale Troyes dnes vůbec nevychází a i teď přišli domácí o míč. Ten hned letěl na opačnou stranu na Mavididiho.
18'
Domácí obránci si přihrávají míč na vlastní polovině a navzdory vysokému presinku Montpellieru ho mají pod kontrolou.
17'
Mavididi si zpracoval krásný pas z vlastní poloviny, při snaze o průnik do šestnáctky si ale předkopl míč příliš daleko a nakoniec mu odskočil za brankovou čáru.
16'
Troyes ale zatím funguje v obraně bezchybne a ani teď se hosté nedostali do nebezpečnější střelecké pozice. Domácí otáčejí hru na opačnou stranu.
15'
Tato akce Troyes ale skončila nepřesnou přihrávkou na pravé křídlo na Kaborého. Hosté mají další možnost založit svůj postupný útok.
14'
El Hajjam srazil nedovoleným způsobem na trávník Souqueta. Ani tato standardka se však hostům nepovedla a domácí dokonce po zisku míče vyrazili do rychlého protiútoku.
13'
Montpellier drží míč pod kontrolou, přímočaře dopředu ale zatím nespěchá. Hosté si hrací předmět přihrávají hlavně kolem středové čáry.
12'
Hosté postupně získávají kontrolu nad středem pole a domácím se nedaří proniknout na útočnou polovinu. I teď se jejich útok skončil už u středového kruhu.
11'
Montpellier získal standardní situaci z pravé strany útočné poloviny, centr z ní ale bez problémů vyboxoval daleko od své šestnáctky domácí brankář Gallon.
9'
Hosté vyrazili do vysokého presinku, domácí obránci ale dokázali rozehrát a postupnou kombinací se Troyes dostalo až k pokutovému území Montpellieru. Tam jeho útok skončil dalším mizerným centrem, tentokrát od Bianconea.
8'
Tento útok Montpellieru napokon ukončil Souquet, jehož centr do šestnáctky chytil připravený brankář Troyes Gallon.
7'
Hrotový útočník Montpellieru tak musel míč posunout na spoluhráče dozadu. Hosté přihrávkami ze strany na stranu obléhají pokutové území Troyes.
6'
Savanier získal míč po nákopu na útočnou polovinu, Germaina ale svou přihrávkou zahnal až téměř k rohovému praporku.
5'
Touzghar si zpracoval kolmou přihrávku mezi obránce Montpellieru, nepovedenou kličkou se ale vytlačil na křídlo. Hrací předmět pak posunl na Kaborého, jehož mizerný centr skončil až za brankovou čáru.
4'
Po chybné rozehrávce domácích obránců se k míči před šestnáctkou Troyes dostal Germain, jeho tvrdou ránu ale ve skluzu zblokoval kapitán domácího týmu Giraudon.
3'
Útok Montpellieru k ničemu nebezpečnému nevedl a na opačné straně pak ukončil individuální průnik Kaborého po pravém křídle čistým obranným skluzem Cozza.
2'
Hosté ale míč rychle získali zpátky a poprvé v utkání se nastěhovali na polovinu domácího týmu ke své postupné útočné kombinaci. Domácí jsou seřazeni před vlastní šestnáctkou.
1'
Výkop utkání měli hosté. Jejich první nákop na levé křídlo na Mavididiho nebyl přesný a skončil v zámezí.
1'
Troyes bude hrát v modrých dresech, Montpellier v bílých.
Oba týmy už jsou na hrací ploše, zápas se tak o malou chvíli začne.

ESTAC Troyes: Gallon – Azamoum, Giraudon (C), El Hajjam – Kaboré, Kouamé, Tardieu, Dingomé, Biancone – Chavalerin – Touzghar.

Náhradníci: Moulin – Y. Koné, Rodrigues, Lumeka, Chambost, Sandler, Roberts, Domingues, Banhie-Zoukrou.

Montpellier HSC: Omlin – Souquet, Thuler, Esteve, Cozza – Ferri, Chotard – Mollet, Savanier (C), Mavididi – Germain.

Náhradníci: Bertaud – Sambia, Ristić, Leroy, Wahi, Suárez, Gioacchini, Makouana, Halhal.

Rozhodčí: Batta – Finjean, Evrard.

Vzájemné zápasy

Jelikož Troyes v minulé sezoně vyhrálo Ligue 2, tak se poslední vzájemní zápasy těchto dvou klubů v Ligue 1 odehrály ještě v sezoně 2017/2018. Montpellier tehdy vyhrál venku 1:0 a na svém hřišti remizoval s Troyes 1:1.

Zápasy Montpellieru zatím rozhodně nenudily, protože kromě posledního v nich pokaždé padly alespoň tři branky. Na úvod sezony prohrál Montpellier doma s Marseille 2:3 a poté remizoval 3:3 na půdě Reims. První výhru si připsal až ve třetím kole proti Lorientu (3:1), poté ale prohrál s obhájcem titulu Lille 1:2. Po reprezentační přestávce se Montpellieru povedl souboj se Saint-Étienne, který vyhrál 2:0. Před tímto zápasem je Montpellier se 7 body na devátém místě průběžné tabulky.

Nováčkovi francouzské Ligue 1 Uber Eats se vstup do soutěže nepovedl, když v prvních dvou kolech prohrál s PSG (1:2) a druhým nováčkem Clermontem (0:2). První bod si na své konto připsal až ve třetím zápase se Štrasburkem (1:1), poté ale přišla další domácí porážka s Monacem (1:2). Až v pátém kole zabodovalo Troyes naplno, když vyhrálo v Métách 2:0. Do tohoto souboje tak půjde jako 16. tým průběžné tabulky.
Vítejte u on-line přenosu ze zápasu ESTAC Troyes – Montpellier HSC. Utkání 6. kola francouzské Ligue 1 Uber Eats začíná v 15:00.