Ligue 1 - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ajaccio : Angers - 28. prosince 2022   15:00

Ukončeno
Ajaccio
40' Bilajlí 
1:0
(1:0)
Ajaccio
Sestavy:
B. Leroy – Youssouf, Alphonse, Mayembo, I. Diallo – Nouri (89. Laci), Marchetti, Coutadeur (C), Bilajlí (71. Bayala) – El Idrissy, Túzghár (77. Moussiti-Oko).
Náhradníci:
Sollacaro – Chabrolle, Mangani, Levine, Khelifa.
Rozhodčí
Stinat – Mouysset, Courbet.
Stade François Coty (Ajaccio)
Angers
Sestavy:
Bernardoni (C) – Valery, Blažič, Hountondji, S. Doumbia – B. Mendy, Abdelli – Al Milálí, Hunou (68. Thioub), Sima – Salama.
Náhradníci:
Borne – Abdoula. Bamba, Bahoya, Bobichon, Ousm. Camara, Šabanović, Taïbi, Šettí.
Přenos se aktualizuje automaticky

Pěkný zápas plný šancí a jednoho gólu z penalty, kterou chvíli před pauzou proměnil Júsuf Bilajlí. Ani by mě nenapadlo, že před tímto utkáním se obě mužstva nacházela v sestupových vodách. Každopádně už to po závěrečném hvizdu neplatí. Ajaccio díky nejtěsnější možné výhře poskočilo na čtrnáctou pozici, zatímco Angers po desáté prohře v řadě zůstává na chvostu dvacetičlenného pole.
Držení míče: 45% : 55%.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 5:8.
Rohy: 3:5. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 13:13.
90+5'
Konec zápasu.
90+5'
Konec Ajaccio odbránilo zkušeně, ještě osvobozující výkop a už je tady závěrečný hvizd.
90+3'
Souleyman Doumbia bráněn Mohamedem Youssoufem tváří v tvář. Projít do šestnáctky nemohl, a tak musel přihrát. Bohužel pro Angers do míst, v nichž se žádný z hráčů v černo-bílém dresu nevyskytoval.
90+2'
I vzhledem k situaci z 87. minuty se Ajaccio snaží držet míč co nejdále od své branky.
90'
Utkání se protáhne o 5 minut.
89'
Střídání v týmu AC Ajaccio:
ze hřiště odchází Riad Nouri, přichází Qazim Laci.
87'
Bdělé Ajaccio ve stavu nejvyšší pohotovosti! Rozehrávku rohového kopu na kratší vzdálenost vystřídal nebezpečný centr, na něhož si naskočil Abdallah Sima. Senegalského dlouhána vychytal zákrokem utkání Benjamin Leroy, dorážející Sada Thioub pak jeho bránu z malého vápna o kousíček přestřelil. Měli jste vidět tu úlevu na tribunách, a na domácí střídačce jakbysmet.
86'
Fotbalisté Angers točili hru všemi směry, až míč procpali do vápna z pravé strany. Amine Salama se už už chystal zakončit, jenže těsně před ním Fernand Mayembo odkopl míč na roh.
84'
Sledujeme pasáž nepřesných přihrávek. Abdallah Sima tak tak dostihl dlouhý nákop, ale spolupráce s jeho týmovými kolegy značně kulhala.
83'
Ajaccio už začíná taktizovat s časem.
81'
Souleyman Doumbia ze sebe vydal spoustu sil. Přesprintoval polovinu hřiště, než přihrávkou do vápna oslovil Abdallaha Simu. Ten tělo na tělo s vracejícím se obráncem podle rozhodčího fauloval. Takové akce si hosté prostě nesmějí dovolit promarnit.
79'
Yan Valery se čertí na rozhodčí. U koncové čáry absolvoval souboj, po kterém míč zmizel v zámezí. Hosté chtěli aut, jenže asistent rozhodčího přiřkl balon brankáři. Těžko říct, zda správně, protože opakovaný záběr nebyl k dispozici. Každopádně měl muž s praporkem v ruce situaci jako na dlani, a tak lze věřit, že je jeho rozhodnutí správné.
77'
Střídání v týmu AC Ajaccio:
ze hřiště odchází Júhán Túzghár, přichází Bevic Moussiti-Oko.
76'
Faríd Al Milálí ve střelecké pozici. Z pravé nohy si přehodil míč na levou, ještě si ho posunul do lepší pozice a před vápnem vypálil. Mohamed Youssouf stál na správném místě a dobrý pokus zblokoval.
75'
Držení míče: 48% : 52%.
74'
Amine Salama zezadu stáhl k zemi Mayemba a tady už byla pravidla bezesporu porušena. Však taky Jeremy Stinat situaci vyhodnotil správně.
72'
Ismael Diallo zkřížil cestu Farídu Al Milálímu a tvrdě při tom narazil. Domácí se domnívají, že šlo o faul, nicméně rozhodčí má jiný názor. Je z toho jen aut a ještě k tomu pro útočící Angers.
71'
Střídání v týmu AC Ajaccio:
ze hřiště odchází Júsuf Bilajlí, přichází Cyrille Bayala.
71'
Změnit to chtěl střídající Sada Thioub. Míč si vedl z pravé strany, rozhlédl se komu přihrát a nakonec překvapivě vystřelil. Nepřesně, nad branku.
70'
Dvacet minut před koncem stále platí, že Ajaccio po Bilajlího proměněné penaltě ze závěru poločasu vede nad Angers nejtěsnějším rozdílem.
68'
Střídání v týmu Angers SCO:
ze hřiště odchází Adrien Hunou, přichází Sada Thioub.
67'
Toho si je dobře vědom i Abdelaziz Bouhazama, který se rozhodl pro první střídání.
66'
Zdánlivě bezpečný centr ze standardky u lajny byl nakonec rizikový! Balon totiž propadl na zadní tyč, kde se z čista jasna objevil hlavičkující Júsuf Bilajlí. Co chybělo? Metr, možná ani ne... Na podobné situace si obránci Angers musejí dát pozor, druhý inkasovaný gól by jejich tým prakticky vyřadil ze hry o body.
65'
Poté, co Himad Abdelli převzal diagonální přihrávku, předal balon Abdallahu Simovi. Ten se chvíli rozmýšlel, co udělá, a nakonec míč ztratil.
63'
Mounaïm El Idrissy zaútočil zcela sám. Po ruce neměl opravdu nikoho, takže se rozběhl proti obraně. Ta zůstala pevná jako z oceli.
61'
Dobrá zpráva: hráč Angers je v pořádku.
60'
Držení míče: 51% : 49%.
59'
Vynucené přerušení z důvodu ošetřování přímo na hrací ploše, tam se v bolestech svíjí Souleyman Doumbia.
58'
Z tohoto mráčku nezapršelo...
57'
Fotbalisté Angers se po přestávce zlepšili a v posledních minutách utahují šrouby! Amine Salama vypálil ze střední vzdálenosti křížem do šibenice, Benjamin Leroy se vyznamenal parádním zákrokem, když vytáhl míč na roh.
55'
Žlutá karta pro tým AC Ajaccio (Mohamed Youssouf).
Trest pro krajního beka je za podražení.
54'
Po Simovi měl na kopačce vyrovnání i Adrien Hunou! Souleyman Doumbia ho našel nahrávkou pro změnu z levé strany, avšak rychlá rána nártem proletěla jenom kolem přední tyče.
53'
Abdallah Sima ztroskotal v obrovské šanci! Senegalec dostal parádní kolmici přímo před branku, jenže ve skluzu a natěsno bráněn napálil jen Leroye. Gólový půst někdejší slavistické komety tak nadále trvá.
52'
Nebojácný Batista Mendy se vrhl proti trojnásobné přesile. Dva soupeře obešel, dalšího už ne. Bylo to však s faulem, takže Angers zůstávají u míče.
50'
V době, kdy je balon v autu, potvrzuji, že během poločasové pauzy neproběhlo žádné střídání na jedné či druhé straně.
49'
Dva vyhrané hlavičkové souboje na pravé straně hřiště. Díky nim se Mounaïm El Idrissy dostal do šestnáctky, kde zkusil štěstí pravačkou. Rána na zadní tyč měla razanci, ale postrádala přesnost.
48'
Naštěstí se nejednalo o nic vážného, zakopnutý balon pak hosté v rámci fair-play vrátili soupeři.
47'
Ou, zdá se, že Amine Salama utrpěl v souboji s Mayembem nějakou bolístku a zůstává ležet na zemi.
46'
Začal druhý poločas.
Pěkný poločas plný šancí a jednoho gólu z penalty, kterou chvíli před pauzou proměnil Júsuf Bilajlí. Ajaccio vede zaslouženě, hrálo více s míčem, mělo větší šance nebo lepší pohyb. Na druhou stranu Angers taky nepředvedlo špatný fotbal, stejně jako jeho soupeř nastřelilo tyčku a nebýt toho penaltového momentu, hrálo by stále bez branek. To je ale jenom kdyby, realita je taková jaká je, takže trenér Bouhazama bude se svým týmem řešit, jak se po návratu z kabin dopracovat k přívětivějšímu výsledku. Umístění Angers na samém chvostu tabulky si to přímo žádá.
Držení míče: 59% : 41%.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 3:2.
Rohy: 3:2. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 5:5.
45+2'
První poločas skončil.
45+2'
Tak ne, ještě jedny exkluzivní nůžky, které uvnitř vápna vystřihl Mounaïm El Idrissy! Třiadvacetiletý útočník pálil přes bránícího Blažiče metr vedle tyče. Škoda, tohle mohl být gól do vitríny.
45+2'
Kolem střídaček se rozběhl Faríd Al Milálí, ale Vincent Marchetti ho doběhl a ukradl mu míč. Tahle zlodějina je zřejmě tím posledním, co se v první půli stane.
45+1'
Souhra na malém prostoru, postup vpřed a potom? Další nevynucená ztráta míče
45'
První poločas se chýlí ke konci, nad jeho rámec Jeremy Stinat nastavil 2 minuty.
44'
Kombinace po celé šíři hřiště pokazila špatná Marchettiho přihrávka přímo do spárů defenzivy Angers.
43'
Ne, ne, Ajaccio brání dobře a jde do brejku.
42'
Na tahu je Angers, Abdallah Sima však s míčem nic nevykouzlil. Co jeho spoluhráči?
40'
Ajaccio právě vstřelilo branku!
Nebylo mu nic platné, že vystihl směr střely. Paul Bernardoni na penaltu JÚSUFA BILAJLÍHO nedosáhl a jeho Angers na Korsice pět minut před přestávkou prohrává.
39'
Penalta je potvrzena!
37'
Anebo ne? Sudí ještě celou věc diskutuje s VAR. Na konečný verdikt si tak ještě chvíli počkáme.
36'
Pozor! Júsuf Bilajlí převzal přihrávku v pokutovém území, vyběhnuvší Bernardoni mu podrazil nohy a je z toho penalta!
34'
Všemu učinil přítrž Himad Abdelli. Nevěděl, co s míčem, a tak podle známé fotbalové poučky vystřelil. Ze střední distance a vedle. O pořádný kus.
33'
Nyní je hra klidná, už několik desítek vteřin probíhá výhradně kolem středového kruhu. Taková oddechovka.
31'
Ošemetná situace pro Ajaccio! Benjamin Leroy správně vyběhl proti průnikové přihrávce, Adrienu Hunouovi skočil pod nohy, jenomže vyděsil tribuny špatným odkopem a pak měl co dělat, aby všechno napravil.
30'
Držení míče: 60% : 40%.
29'
Ačkoliv si Souleyman Doumbia dal na rozehrávce rohového kopu záležet, pro Ajaccio to nemělo žádný fatální dopad. Následný brejk měl život jepice.
28'
Rozehrávka nakrátko a Mayembem prodloužený centr na roh. Houf hráčů už naběhl do pokutového území, kde se odehraje další děj.
27'
Fernand Mayembo to u lajny přehnal s agresivitou, Angers budou kopat standardku.
26'
Aktivní Bilajlí opět v akci. Tentokrát si na kraji hřiště šel za obranu pro načechraný lob, jenže po kontaktu s protivníkem ztratil stabilitu a šel k zemi.
24'
Po roztažení hry doleva to vzal Júsuf Bilajlí znovu na sebe. Neohroženě nakráčel do pokutového území a hledal prostor pro střelu. Valeryho oklamal dvojitou kličkou, ale další bek už mu balon odkopl.
23'
Teď už se kamery soustředí doprostřed hřiště, kde po zisku míče kombinuje Ajaccio. Jakou další kulišárnu domácí tým vymyslí?
21'
Rozehrávka na kratší vzdálenost, míče se zmocnil Júsuf Bilajlí a zleva si ho vedl na střed osy hřiště. Dobré zakončení placírkou zpoza vápna dolů k levé tyči, Bernardoni musel natáhnout celé svoje tělo.
20'
Hra nahoru-dolů a roh pro Ajaccio.
18'
Jenže hra se velmi rychle otočila a po exkluzivní nahrávce Amineho Salamy byl spatřen v šanci Adrien Hunou! Vyběhnuvšího Leroye parádně obstřelil a už už zvedal ruce nad hlavu. Bohužel pro něj byla proti tyčka!
17'
Míč zatoulaný u střídaček vhodili zpět do hry domácí fotbalisté.
16'
Mounaïm El Idrissy a Souleyman Doumbia při souboji o míč v objetí. V jejich podání to vypadalo jako řecko-římský zápas, který sudí Stinat rychle ukončil. Karty netřeba, vše vyřešeno domluvou.
15'
Držení míče: 47% : 53%.
13'
Překvapivá rozehrávka nařízené standardky byla hodně nebezpečná! Kolmice k hranici vápna, kam si naběhl střílející Vincent Marchetti. Paul Bernardoni sebou mrsknul jako ryba na suchu, jedině tak mohl zabránit otevření skóre. Obdivuhodný zákrok!
12'
Po Al Milálího podražení na levé straně hřiště má Ajaccio k dispozici standardku.
10'
Odvrácený centr vystřídal nebojácný brejk. Po levém křídle rozběhnutý Adrien Hunou našel na zadní tyči špatně pokrytého Farída Al Milálího, tomu střela z první do šibenice nesedla, takže gólman Leroy měl usnadněnou práci.
9'
Na druhé straně uvidíme roh.
8'
A Benjamin Leroy musel vytasit těžký zákrok proti dělovce vyprodukované z šestnáctky! Hosté pak z dorážky dosáhli gólu, ale Adrien Hunou se z něj dlouho neradoval, protože byl v ofsajdu.
7'
Snaha o centr na přední tyč, kde vytyčil svou hlavu Ismael Diallo. Tento krajní bek poslal balon mimo rizikovou zónu, i tak nebezpečí trvá.
6'
Hosté se konečně probrali a po odvážném průniku Al Milálího mají k dispozici roh. Jak s ním Souleyman Doumbia naloží?
5'
Mounaïm El Idrissy znovu v zakončení. Tentokrát to po centru zprava zkusil hlavou a nebylo to vůbec špatné rozhodnutí. K přesnosti mu scházel metr, možná dva.
3'
Na první šanci jsme nečekali dlouho! Mounaïm El Idrissy ji měl na kopačce už na začátku třetí minuty, kdy z hranice malého vápna poslal svou pravačku do tyče! Smůla pro Ajaccio, štěstí pro Angers.
2'
Poněkud kostrbatá kombinace Ajaccio nikam nedostala, a tak soupeře přišel z protiútokem. Valeryho nákop po lajně obrana hravě odvrátila.
1'
Pro úplnost ještě doplním, že domácí Ajaccio hraje v bílých dresech a červených trenýrkách, hosté z Angers oblékli černo-bílou sadu a začali bránit.
1'
Utkání právě začalo.
Rozhodčí přivedl hráče základních jedenáctek na hřiště, mezi kapitány už také proběhl los o stranu. Vše je nachystáno, vše je připraveno. Užijte si zápas!
V českých končinách nejznámějším hráčem, který do zápasu nastoupí, je Abdallah Sima. Talentovanému útočníkovi ze Senegalu se po odchodu ze Slavie Praha nedaří, Brighton ho poslal na hostování nejprve do Stoke City a před aktuální sezonou do Angers, kde ve dvanácti utkáních nevstřelil žádný gól. Zlomí konečně zahraniční prokletí?
Úvodní sestavy:

AC Ajaccio: B. Leroy – Youssouf, Alphonse, Mayembo, I. Diallo – Nouri, Marchetti, Coutadeur (C), Bilajlí – El Idrissy, Túzghár.
Náhradníci: Sollacaro – Bayala, Chabrolle, Laci, Moussiti-Oko, Mangani, Levine, Khelifa.
Trenér: Olivier Pantaloni.

Angers SCO: Bernardoni (C) – Valery, Blažič, Hountondji, S. Doumbia – B. Mendy, Abdelli – Al Milálí, Hunou, Sima – Salama.
Náhradníci: Borne – Abdoula. Bamba, Bahoya, Bobichon, Ousm. Camara, Šabanović, Thioub, Taïbi, Šettí.
Trenér: Abdelaziz Bouhazama.

Rozhodčí: Stinat – Mouysset, Courbet.
Do svízelné situace dostala fotbalisty Angers ostudná šňůra porážek, těch ligových je hned sedm v řadě. Poslední na půdě Lille, kde tým z departementu Maine-et-Loire prohrál tím nejtěsnějším rozdílem – 0:1. Prosincovou přestávku si celek z Angers vyplnil hned čtyřmi přátelskými zápasy a zvítězit dokázal akorát v tom posledním, když 2:1 přehrál třináctý tým Ligue 2 Laval. Naopak další účastník druhé francouzské ligy Niort i belgický Royale Union byly nad jeho síly, zatímco s Auxerre uhrál aspoň remízu. To Ajaccio sehrálo pouze jeden přátelák, v něm přehrálo Saint-Étienne na neutrálním hřišti po hodině hry gólem z penalty. V lepším rozpoložení jsou tak jednoznačně domácí.
Oba soupeři vinou sestupových pozic prožili svátky plné starostí. Rozdíl najdeme jen v umístění a celkovém počtu bodů. Na tom je o trochu lépe osmnácté Ajaccio, za nímž poslední Angers zaostává o čtyři body. Před tímto vzájemným duelem je tak jisté jen to, že Angers ani v případě výhry svého rivala nepředběhne.
Po vánoční pauze se znovu hlásí o slovo Ligue 1! Francouzská nejvyšší fotbalová soutěž má před sebou 16. kolo a spolu s ním zápas Ajaccio – Angers, kterým vás dopodrobna provede Lukáš Jasoněk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
38.kolo
Tabulka 2020/2021
Z V R P Skóre B
1. Lille 38 24 11 3 64:23 83
2. Paris SG 38 26 4 8 86:28 82
3. Monaco 38 24 6 8 76:42 78
4. Lyon 38 22 10 6 81:43 76
5. Marseille 38 16 12 10 54:47 60
6. Rennais 38 16 10 12 52:40 58
7. Lens 38 15 12 11 55:54 57
8. Montpellier 38 14 12 12 60:62 54
9. Nice 38 15 7 16 50:53 52
10. Metz 38 12 11 15 44:48 47
11. St. Etienne 38 12 10 16 42:54 46
12. Bordeaux 38 13 6 19 42:56 45
13. Angers 38 12 8 18 40:58 44
14. Lorient 38 11 9 18 50:68 42
15. Reims 38 9 15 14 42:50 42
16. Štrasburk 38 11 9 18 49:58 42
17. Stade Brest 38 11 8 19 50:66 41
18. Nantes 38 9 13 16 47:55 40
19. Nîmes 38 9 8 21 40:71 35
20. Dijon 38 4 9 25 25:73 21
Články odjinud