Ligue 1 - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ajaccio : Auxerre - 9. dubna 2023   15:00

0:3
(0:3)
Auxerre
3' B. Touré   • 6' Da Costa  (Raveloson) • 45+2' Alphonse (vl.)
Ajaccio
B. Leroy – Alphonse (46. I. Diallo), Mayembo (46. Avinel), Gonzalez, Y. Koné – Barreto, Marchetti (76. Mangani), Coutadeur (C), Spadanuda (76. Nouri) – El Idrissy, Hamouma (71. M. Soumano).
Sollacaro – Vidal, Botué, Chabrolle.
B. Dechepy – B. Parinet Le Tellier, J. Haulbert
Stade François Coty (Ajaccio).
Auxerre
Radu – Raveloson (77. Pellenard), Jubal, Jeanvier – Zedadka, M'Changama, B. Touré (C) (89. Danois), Boto – Hein (77. Autret), G. Perrin (76. Niang) – Da Costa (67. Abline).
Léon – Massengo, Sinayoko, S. Dembélé.

Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 6:6. Rohy: 7:5. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 13:15.
Druhá půle už góly nenabídla, hosté celkem v poklidu bránili svůj slušný náskok, mohli jej i navýšit, když v obrovské šanci trefili břevno, ovšem mrzet je to příliš nemuselo, tři body si odváží s sebou. Domácí ukázali, že na spodu tabulky nejsou náhodou.
90+3'
90+2'
Hosté si přihrávají na své polovině a už jen čekají na závěrečný hvizd.
90'
Útočný faul hostů v pokutovém území nezůstal nepovšimnut. Benjamin Leroy bude odkopávat.
89'
Střídání v týmu AJ Auxerre:
ze hřiště odchází Birama Touré, přichází Kevin Danois.
89'
Youssouf M'Changama se sice dostal před brankáře, ovšem ke střele už nikoliv. O míč byl čistě připraven.
87'
Žlutá karta pro tým AJ Auxerre (Akim Zedadka).
84'
Dlouhý centr do vápna odhlavičkoval směrem na bránu jeden z domácích fotbalistů, avšak balón nebyl nijak nebezpečný a doputoval přímo do rukou připraveného hostujícího gólmana.
82'
Na trávníku zůstává ležet Oumar Gonzalez, zřejmě bez cizího zavinění.
80'
Ofsajd domácího mužstva, které tak musí míč odevzdat.
78'
Už to mohlo být o čtyři góly. Hodně tvrdá rána jednoho z hráčů Auxerre se odrazila jen od břevna.
77'
ze hřiště odchází Gauthier Hein, přichází Mathias Autret.
77'
ze hřiště odchází Rayan Raveloson, přichází Théo Pellenard.
76'
ze hřiště odchází Gaëtan Perrin, přichází M'Baye Niang.
76'
Střídání v týmu AC Ajaccio:
ze hřiště odchází Vincent Marchetti, přichází Thomas Mangani.
76'
ze hřiště odchází Kevin Spadanuda, přichází Riad Nouri.
74'
Mickaël Alphonse se vyhnul těsně ofsajdu a dostal se zcela sám před brankářem do zakončení, avšak míč odehrál slabě jen na střed brány, kde stál připraven její strážce. Tohle měl být gól.
71'
ze hřiště odchází Romain Hamouma, přichází Moussa Soumano.
71'
Ismael Diallo si na pravé straně pokutového území zpracoval křižnou přihrávku, míč si dal na levou nohu, kterou odehrál míč nad břevno.
69'
Další faul přichází ze strany domácích, v tomto případě bez karty, ale je to dobrá standardka pro hosty.
67'
ze hřiště odchází Nuno Da Costa, přichází Matthis Abline.
66'
Žlutá karta pro tým AJ Auxerre (Youssouf M'Changama).
66'
Youssouf M'Changama zcela jasně a tvrdě fauloval v souboji o míč a zaslouženě vidí žlutou kartu.
63'
Vypadalo to na slušnou možnost domácího celku, avšak to by musel Vincent Marchetti balón lépe trefit.
63'
Hosté naběhli do otevřené obrany domácího celku, ovšem špatně si přihráli a z šance tak není rázem nic.
61'
Jubal dobře stříle z dálky směrem k pravé tyči, Benjamin Leroy se včas položil na zem a míč vyrazil.
59'
Přetažený centr domácího celku z pravé strany žádné nebezpečí nepřinesl. Hosté se zmocňují balónu.
58'
Mathieu Coutadeur se s ničím nepáral a střílel z voleje, leč příliš vysoko nad břevno.
57'
A další roh, tentokrát opět pro Ajaccio.
55'
Hra se otočila a roh si zkusil i hostující mančaft, ovšem bez šance.
54'
Dlouhý centr po rohovém kopu Ajaccia se snesl přímo do rukou připraveného gólmana hostů.
52'
Ionuț Radu si vyběhl z brány a lehký míč snadno schoval do náruče.
50'
Žlutá karta pro tým AC Ajaccio (Ismael Diallo).
50'
Po hodně nešetrném faulu bude Auxerre rozehrávat a také se bude žlutit.
49'
Druhá půle zatím nic nenabídla, rozehrává brankář hostů, ke kterému míč doputoval.
46'
ze hřiště odchází Fernand Mayembo, přichází Cedric Avinel.
46'
ze hřiště odchází Mickaël Alphonse, přichází Ismael Diallo.
46'
První půle končí, domácí vyprovází pískot nespokojených fans a není se moc čemu divit. Hosté jsou zatím nebezpečnějším týmem, umí si vytvořit šance a ty poté i využít, oproti tomu hráči Ajaccia toho směrem dopředu moc nepředvedli a budou muset hodně přidat, pokud chtějí dnes bodovat. Podaří se jim to?
45+4'
45+2'
Auxerre právě vstřelilo branku!
Přeci jen přichází ještě jeden gól v síti domácího mančaftu. Hosté rozehráli roh na krátko, míče se zmocnil Perrin, který obešel protihráče a z pravé strany přihrával do malého vápna, kde míč smolně do vlastní brány tečoval MICKAËL ALPHONSE.
45+1'
Hosté mohli inkasovat do kabin třetí gól, Gaëtan Perrin dostal přihrávku na střed a prudkou ranou prověřil domácího brankáře, Benjamin Leroy předvedl vynikající zákrok a levačkou míč vyrazil.
44'
Kenji-Van Boto střílel z dálky pravačkou hodně nepřesně, míč doputoval po zemi vedle bližší tyče.
43'
Balón drží hosté na soupeřově polovině, ale nikam se už moc neženou, spíš šetří čas.
40'
No, skoro jsem to zakřikl. Youssouf M'Changama se dostal k odraženému balónu, levačkou jej však poslal ze svého pohledu kousek vedle pravé tyče.
38'
Centr do pokutového území obrana Auxerre odvrací do bezpečí. Dlouhou dobu se čeká na nějakou šanci. Myslím, že po druhé brance už žádná pořádná možnost k vidění nebyla.
36'
Vincent Marchetti si stěžuje na křeč, dlouho na trávníku ale nezůstal.
34'
Jednomu z hráčů domácího mužstva se povedlo sice na pravé straně míč pravačkou trefit, lehkou střelu však adresoval po zemi jen do připravených rukavic gólmana.
33'
Domácí se nyní sice dožadovali pokutového kopu, ovšem hlavní arbitr jej správně neodpískal.
31'
Střídání není nutné, hra pokračuje.
30'
Mickaël Alphonse zůstává sedět na trávníku a vyžaduje si ošetření.
28'
To ovšem nyní končí, neboť byl odmáván zcela jasný ofsajd.
28'
Ionuț Radu s vypětím sil vyboxoval míč do bezpečí, domácí ale pokračují v obléhání.
27'
Domácí tým vybojoval rohový kop, jeho fans jej ženou vpřed.
26'
Nepřesná kombinace Auxerre před pokutovým územím znamená ztrátu balónu, dopředu vyráží soupeř.
24'
Nepřesný přízemní pas putuje po zemi k brankáři hostů, který rychle chytá míč do rukou.
24'
Hosté rozehráli rohový kop, Benjamin Leroy si při svém vyběhnutí nebyl moc jistý, ale povedlo se mu míč odehrát do bezpečí.
22'
Těsně na centr v malém vápně nedosáhl hráč Ajaccia, kdyby se mu to povedlo, možná už tu bylo snížení.
20'
Špatná kombinace Ajaccia u středové lajny posílá balón za postranní čáru.
19'
K hlavičce se nyní ve vápně sice dostal jeden z hráčů Auxerre, ovšem temenem hlavy odehrál míč daleko od brány. Hodně nepřesné zakončení, na druhou stranu moc místa neměl.
17'
Přetažený centr domácího celku letí pouze za brankovou lajnu a Ionuț Radu může v klidu rozehrát. Takto to jistě nepůjde.
15'
A hned se dostával do další možnosti, křižná přihrávka před bránu však byla tentokrát zblokována.
15'
Až nyní se může pokračovat dál, u míče hostující celek.
13'
Dva hráči se nyní srazili v souboji o míč, oba zůstávají na trávníku.
12'
Domácí brankář na nic nečekal a po malé domů odkopl míč daleko do bezpečné vzdálenosti.
10'
Romain Hamouma v pádu odehrál svůj centr z levé strany do protihráče, odražený míč se poté odrazil právě od domácího fotbalisty a následně do zámezí. Roh to tedy nebude.
9'
Po jeho rozehrávce se k hlavičce sice dostal jeden z domácích fotbalistů, ovšem brankáře svým nepřesným zakončením vůbec neohrozil.
8'
Nebezpečí pro hosty, míč končí odvrácen na rohu.
6'
Pro domácí je situace hned v úvodu velmi špatná. NUNO DA COSTA se dokázal zbavit obránce, dostat se po křižném centru z pravé strany k hlavičce a míč poslat do volné části soupeřovy brány. Původně se zdálo, že se jednalo o těsný ofsajd, rozhodčí se však ani neporadil s VAR.
6'
Rozehrávka standardky za moc nestála, soupeř vzápětí získává míč pod svoji moc.
5'
Žlutá karta pro tým AJ Auxerre (Julian Jeanvier).
5'
Ajaccio si vynutilo faul na pravém křídle, bude se navíc žlutit.
4'
Domácí málem rychle odpověděli, jenže nejen, že svou šanci nevyužili, navíc se chytili do ofsajdu.
3'
Na gól se opravdu dlouho čekat nemuselo. BIRAMA TOURÉ si zpracoval míč na pravou nohu a z dálky jej parádní ranou odehrál přesně k bližší tyči a do dolního rohu brány. Domácí gólman se natahoval, co mohl, ovšem byl bezmocný.
2'
Domácí špatně vhodili aut, hlavní arbitr přiřkl míč soupeři.
1'

AC Ajaccio: B. Leroy – Alphonse, Mayembo, Gonzalez, Y. Koné – Barreto, Marchetti, Coutadeur (C), Spadanuda – El Idrissy, Hamouma.
Náhradníci: Sollacaro – I. Diallo, Vidal, Avinel, Nouri, Mangani, Botué, Chabrolle, M. Soumano.
Trenér: O. Pantaloni.

AJ Auxerre: Radu – Raveloson, Jubal, Jeanvier – Zedadka, Massengo, B. Touré (C), Boto – Hein, G. Perrin – Da Costa.
Náhradníci: Léon – Pellenard, M'Changama, Autret, Danois, Niang, Sinayoko, Abline, S. Dembélé.
Trenér: C. Pélissier.

Rozhodčí: B. Dechepy – B. Parinet Le Tellier, J. Haulbert.
Posledních pět vzájemných zápasů

Auxerre – Ajaccio 1:0
Ajaccio – Auxerre 0:0
Auxerre – Ajaccio 0:0
Auxerre – Ajaccio 5:1

Ajaccio porazilo Auxerre na svém hřišti naposledy 22. února 2019, kdy vyhrálo těsně 2:1.
Auxerre

Hosté na tom nejsou o mnoho lépe, ale rozhodně mají lepší výchozí pozici, s 26 body drží první sestupové místo, ovšem stejný počet bodů, jen lepší skóre, má i šestnáctý Štrasburk a patnáctý Brest je lepší jen o bod. Mimo své hřiště se však fotbalistům Auxerre moc nedaří, z patnácti zápasů si přivezli jen devět bodů za dvě výhry a tři nerozhodné stavy, skóroval dvanáctkrát, zato jednatřicet gólů dostali. V posledním venkovním duelu prohráli 0:2 ve zmíněném Štrasburku, předtím však třikrát za sebou mimo svůj trávník bodovali.
Senegalec M'Baye Niang je s kvartetem zásahů nejlepším střelcem celku.
Ajaccio

Domácí jsou až na předposlední příčce, dosud sesbírali jen 21 bodů. Na svém hřišti si ze čtrnácti klání odnesli pouhých deset bodů díky třem výhrám a jedné remíze, vstřelili devět branek, zato dvaadvacet jich inkasovali. Pět z posledních šesti utkání na svém hřišti prohráli.
Francouz Mounaim El Idrissy a Alžířan Youcef Belaili se se šesti zásahy dělí o první místo mezi střelci mužstva.
Dobrý den všem fotbalovým fanouškům a příznivcům. Nejvyšší francouzská fotbalová liga dnes sedmi zápasy zakončí své 30. kolo. V tomto přenosu budeme sledovat souboj týmů ze sestupových příček, a sice Ajaccio a Auxerre. Očekává se vyrovnaný souboj, který může rozhodnout jediný gól.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.