Ligue 1 - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ajaccio : Lille - 26. srpna 2022   21:00

84' Bayala
1:3
(0:2)
Lille
17' Yazıcı   • 43' Bamba III  (Ismaily) • 67' Djaló
Ajaccio
B. Leroy – Alphonse (63. Youssouf), Gonzalez, Mayembo, I. Diallo – Bayala, Marchetti (C) (74. Laci), Mangani, Spadanuda (62. Nouri) – El Idrissy (64. Botué), Hamouma (74. Moussiti-Oko).
Sollacaro – Vidal, Avinel, Cimignani.
T. Léonard – E. Finjean, B. Courbet
Stade François Coty (Ajaccio).
Lille
Jardim – B. Diakité, Fonte (C), Djaló (80. Yoro), Ismaily (77. Zedadka) – André, Gomes – Žegrova (70. Gudmundsson), Yazıcı (70. Martin), Bamba III – David.
Jakubech, Chevalier – Alexsandro, Baleba, Virginius.

Děkuji za pozornost a přeji dobrou noc.
Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 5:2. Rohy: 6:0. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 13:13.
Druhý poločas nabídl znovu dvě branky a tentokrát se o ně oba celky podělily. Domácí nejprve měli smůlu, když nastřelili břevno a prakticky z protiútoku inkasovali potřetí. Sami se prosadili až šest minut před koncem, kdy se jim povedlo snížit, ale na zdramatizování už měli málo času. Naopak Lille mohlo znovu odskočit na třígólový rozdíl, ale David z pokutového kopu nastřelil pouze tyč.
90+5'
90+4'
Hráči Ajaccia se v závěru ještě snaží, ale o vítězi je nejspíš rozhodnuto.
90+2'
Riad Nouri mohl ještě zdramatizovat tento duel, jenže levačkou adresoval svůj pokus příliš mimo, třebaže byl v dobré palebné pozici.
90'
Jonathan David (Lille OSC) neproměňuje pokutový kop. Hostujícímu hráči dnes není přáno, svou střelou sice překonal brankáře, ale trefil pouze levou tyč jeho svatyně.
89'
A pozor, máme tu pokutový kop. Bamba byl atakován už za hranicí vápna a hlavní arbitr, jenž stál blízko, se nerozpakoval ukázal na penaltový puntík.
88'
Dlouhý nákop Lille do pokutového území šanci nepřinesl, ale hosté zůstávají u balónu.
86'
Žlutá karta pro tým AC Ajaccio (Cyrille Bayala). Střelec gólu zatáhl o chvíli později protihráče za dres a kartu vidí oprávněně.
84'
Ajaccio právě vstřelilo branku!
Tak nakonec se i Ajaccio dočkalo a rovněž se tak stalo po chybě soupeřovy obrany, která nedokázala odehrát balón pryč z pokutového území, k tomu doběhl CYRILLE BAYALA a hlavou jej usměrnil přesně k pravé tyči. Léo Jardim se mohl jen ohlédnout.
82'
Léo Jardim si nechce pokazit čisté konto, nyní musel rychle z brány, aby volný míč včas odehrál do bezpečí.
80'
Střídání v týmu Lille OSC:
ze hřiště odchází Tiago Djaló, přichází Leny Yoro.
77'
ze hřiště odchází Ismaily, přichází Akim Zedadka.
76'
Hodně nepřesný centr domácích z pravého křídla, míč letí daleko za bránu Lille a Léo Jardim jistě spěchat nebude.
74'
Střídání v týmu AC Ajaccio:
ze hřiště odchází Vincent Marchetti, přichází Qazim Laci.
74'
ze hřiště odchází Romain Hamouma, přichází Bevic Moussiti-Oko.
73'
Žlutá karta pro tým AC Ajaccio (Oumar Gonzalez).
72'
Ani tohle není penalta, Vincent Marchetti se ale k zemi poroučel hodně ochotně.
71'
Žlutá karta pro tým AC Ajaccio (Thomas Mangani). Domácí hráč neunáší emoce a zbytečně strčil do jednoho z protihráčů.
70'
ze hřiště odchází Edon Žegrova, přichází Gabriel Gudmundsson.
70'
ze hřiště odchází Yusuf Yazıcı, přichází Jonas Martin.
67'
Lille právě vstřelilo branku!
Hostům dnes vychází prakticky každá nebezpečná akce. Domácí po rozehrávce volného kopu opět odvrátili míč velmi mizerně, k tomu se dostal TIAGO DJALÓ, který na nic nečekal a prudkou ranou na levou stranu rozjásal partu příznivců Lille potřetí.
66'
Stejný hráč o chvíli později počastoval Davida nedovoleně a Lille rozehraje standardku na útočné půlce.
65'
Velká smůla pro Ajaccio. Fernand Mayembo se opřel hlavou do míče, poslal jej na vzdálenější stranu, jenže trefil pouze břevno.
65'
Rohový kop pro Ajaccio.
64'
ze hřiště odchází Mounaïm El Idrissy, přichází Kouamé Botué.
63'
Sympaticky z dálky to zkusil Vincent Marchetti, jeho střela z voleje levačkou však byla hodně nepřesná.
63'
ze hřiště odchází Mickaël Alphonse, přichází Mohamed Youssouf.
62'
ze hřiště odchází Kevin Spadanuda, přichází Riad Nouri.
61'
Benjamin André si šel pro faul a dočkal se ho. Dokonce měla být udělena i žlutá karta, ale nestalo se.
58'
Jonathan David se na úrovni penalty sice dostal k hlavičce, ale ta byla až příliš slabá na to, aby domácímu gólmanovi nadělala nějaké problémy.
57'
Žlutá karta pro tým Lille OSC (Edon Žegrova).
57'
Také na druhé straně přichází útočný faul, v tomto případě byl vinen Yusuf Yazıcı.
55'
Fernand Mayembo se provinil útočným faulem, míč tak musí odevzdat.
54'
Hosté faulovali a budou čelit standardce. Protesty jsou zbytečné.
53'
Domácí se snaží útočit, ale naráží na pevnou obrannou hráz Lille. Hraje se docela nudný fotbal.
51'
Žlutá karta pro tým Lille OSC (Bafodé Diakité).
48'
Domácí vstoupili do druhého dějství aktivně, oblehli pokutové území, ale znovu z toho nebyla žádná šance.
46'
Duel se zatím vyvíjí lépe pro Lille, které sice není vyloženě lepším týmem, ale když dostane příležitost, okamžitě ji využije, vždyť ze dvou střel na bránu dalo dva góly. Domácí budou muset hodně přidat na tempu, pokud dnes chtějí bodovat. Podaří se jim duel zdramatizovat?
45+2'
45'
Domácí mohli před odchodem do kabin dát kontaktní gól, nebezpečnou přihrávku před bránu ale stačila obrana Lille zastavit.
43'
Lille v závěru první půle zvyšuje své vedení a z druhé střely na bránu dává druhý gól. Ismaily vedl útok, chtěl přihrát, ale míč byl zblokován a dostal se k němu zpět. Před hostující jednatřicítkou se poté otevřel prostor, čehož hráč využil, dostal se do pokutového území, přihrál na střed, kde se balónu zmocnil JONATHAN BAMBA, jenž přesnou střelou ke vzdálenější tyči nedal strážci domácí svatyně žádnou šanci.
42'
Romain Hamouma se málem dostal do šance, avšak míč se mu zamotal mezi nohama a domácí fotbalista tak ve finále nevystřelil.
39'
Dobrý centr domácího fotbalisty na vzdálenější tyč, který byl v poslední chvíli odvrácen. Nechybělo moc a bylo srovnáno.
38'
Lille vyrazilo do brejku, Edon Žegrova se snažil z pravé strany hledal vzdušnou přihrávkou na penaltové úrovni své spoluhráči, avšak byl pískán útočný faul a z šance tak nebylo nic.
36'
A nic na tom nezmění ani následný dlouhý aut do vápna, hosté odehrávají míč do bezpečí.
35'
V posledních minutách jsou na míči hráči domácího týmu, ale do žádné šance nebo alespoň ke střele se dostat nemohou.
32'
Žádná šance z toho pro domácí tým ale nebyla a hráči se musí stáhnout.
31'
Rozhodčí nejprve ponechal domácím výhodu, ale poté přeci jen faul zapískal. Ajaccio rozehraje na útočné polovině od středového kruhu.
31'
Edon Žegrova nedokázal ve vápně vystřelit ani přihrát, míče se tak zmocnil soupeř.
29'
Léo Jardim si došel pro letící míč a snadno jej uklidil do rukou.
28'
Penalta to není, nýbrž jenom rohový kop.
27'
Domácí se vehementně dožadují penalty po údajné ruce hostujícího fotbalisty, hlavní arbitr se pochopitelně radí s VAR.
25'
Jonathan Bamba centroval před bránu, ale David se k hlavičce nedostal.
24'
Na hřišti se nyní nic mimořádného neděje, hosté šetří čas a daří se jim to.
22'
Hráči Lille teď hodně brzdí rozehrávku, což se domácím fans moc nezamlouvá a hlasitě to dávají najevo.
20'
Na druhé straně to zkusil jeden z hráčů Ajaccia, zblokovaný míč přináší jeho týmu už třetí roh.
17'
Hosté jdou do vedení po velmi krásném gólu. Vše začalo tím, když Fernand Mayembo špatně zapracoval v obraně a míč neodvrátil do bezpečí, ten si levačkou zpracoval YUSUF YAZICI a z otočky kolem protihráče jej poslal na levou stranu brány, kde bylo dost volného místa. Benjamin Leroy se natahoval marně.
15'
Trochu škoda pro Lille, Jonathan David se dostal do dobré palebné pozice, ale míč hodně špatně trefil a adresoval jej příliš vysoko nad bránu.
14'
David si znovu nabíhal za obranu Ajaccia, přihrávka na něj sice směřovala, ale včas byla zblokována.
12'
Skrumáž před bránou Lille šancí nekončí, hosté odkopávají balón do bezpečí.
10'
Sražená střela, kterou poslal do pokutového území Edon Žegrova, se dostala k Davidovi, který sám před brankářem zamířil na pravou stranu, kde bylo dost volného místa, ke smůle Lille nemůže být branka pro jasný ofsajd uznána.
9'
Hostům se povedlo dostat míč na soupeřovu polovinu.
8'
Domácí rozehrají první rohový kop utkání.
6'
Hráči Lille si znovu špatně přihráli v útoku a o balón přišli.
4'
Hosté na tom nejsou o mnoho lépe, nepřesný centr končí u domácího gólmana.
4'
Domácí se vymanili z tlaku pouze za cenu odkopnutí k hostujícímu brankáři.
2'
Edon Žegrova se dobře uvolnil na levé straně, místo střely z ostrého úhlu volil přihrávku vzduchem, která byla nepřesná.
1'

AC Ajaccio: B. Leroy – Alphonse, Gonzalez, Mayembo, I. Diallo – Bayala, Marchetti (C), Mangani, Spadanuda – El Idrissy, Hamouma.
Náhradníci: Sollacaro – Vidal, Youssouf, Avinel, Nouri, Laci, Cimignani, Moussiti-Oko, Botué.
Trenér: O. Pantaloni.

Lille OSC: Jardim – B. Diakité, Fonte (C), Djaló, Ismaily – André, Gomes – Žegrova, Yazıcı, Bamba III – David.
Náhradníci: Jakubech, Chevalier – Alexsandro, Gudmundsson, Zedadka, Yoro, Martin, Baleba, Virginius.
Trenér: Paulo Fonseca.

Rozhodčí: T. Léonard – E. Finjean, B. Courbet.
Posledních pět vzájemných zápasů

Ajaccio – Lille 2:3
Lille – Ajaccio 3:0
Ajaccio – Lille 1:3
Lille – Ajaccio 2:0
Lille – Ajaccio 4:1

Ajaccio porazilo Lille naposledy 21. května 2005, kdy na jeho hřišti vyhrálo 2:0.
Lille

Hosté jsou na tom o trochu lépe, na úvod nové sezóny si před svými fanoušky zastříleli a vyprovodili Auxerre poměrem 4:1. Následovala remíza 1:1 v Nantes, ovšem poté těžký domácí debakl. V zatím posledním klání narazilo Lille na giganta PSG, který byl nemilosrdný a deklasoval svého protivníka vysoko 7:1, hattrickem se blýskl Mbappé, dva góly zaznamenal Neymar. Hráči hostujícího celku si tak dnes budou chtít jistě spravit chuť a odvést si všechny body.
Ajaccio

Domácí v nové sezóně ještě nevyhráli, třebaže sehráli vždy vyrovnané duely. V tom prvním v Lyonu prohráli 1:2, doma se pak rozešli smírně bez branek s týmem Lensu, následovala další prohra 1:2, tentokrát na hřišti Rennes, kde Ajaccio navíc neproměnilo pokutový kop. Dočká se výhry na čtvrtý pokus? Lehké to mít rozhodně nebude.
Dobrý den, předehrávku 4. kolo nejvyšší francouzské fotbalové ligy dnes obstará jeden duel. Utkají se celky, kterým se v nové sezóně zatím příliš nedaří, a sice Ajaccio a Lille. Favoritem je druhý zmíněný tým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.