Ligue 1 - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ajaccio : Lyon - 29. ledna 2023   17:05

Ukončeno
0:2
(0:1)
Lyon
20' Lepenant  (Barcola) • 72' Lacazette  (Tagliafico)
Ajaccio
Sestavy:
Sollacaro – Youssouf, Gonzalez, Avinel, I. Diallo – Bayala (54. Nouri), Marchetti (C) (81. Chabrolle), Mangani, Bilajlí – El Idrissy (81. M. Soumano), Moussiti-Oko (71. Botué).
Náhradníci:
Quilichini – Alphonse, Lebas, Levine, Vidal.
Rozhodčí
Léonard – Auger, Evrard
Venue Stade François Coty, Ajaccio
Lyon
Sestavy:
Lopes – Kumbedi, Diomande, Lovren (75. Boateng), Tagliafico – Caqueret, Lepenant – Tolisso (75. T. Mendes), Cherki, Barcola (79. Aouar) – Lacazette (C).
Náhradníci:
Riou – D. Da Silva, M. Dembélé, Henrique, Dib, El Arouch.
Přenos se aktualizuje automaticky

Viděli jsme střetnutí, v němž si Ajaccio vypracovalo řadu šancí, ale střelecky se neprosadil. Domácí celek tak doplatil na ubohou koncovku a i proto se krčí na konci francouzské nejvyšší soutěže. Naopak Lyon si v prvním poločasu vypracoval jedinou šanci, kterou se dostal do vedení. Po přestávce navíc zlepšil svou hru a definitivní klid mu dal kapitán Alexandre Lacazette. A tak po třech nezdarech Olympique zvítězil.

Tímto se s vámi loučím a přeji vám příjemný zbytek večera.
90+7'
Konec zápasu.
89'
Kouamé Botué znovu vbíhal do šestnáctky, avšak důrazně ho atakoval Jérôme Boateng. Následná přihrávka zamířila jen k jinému bránícímu hráči.
88'
Olympique u pokutového území ztratil míč, ke kterému se chtěl vrátit Rayan Cherki. Hlavní rozhodčí viděl jeho faul a Ajaccio se bude moci přesunout na útočnou polovinu.
86'
Domácí celek nehrál špatné utkání, ale doplatil na koncovku. Z mnoha šancí se neprosadil, a tak to vypadá, že bude znovu bez bodů.
85'
Zpoza vápna se napřáhl střídající Moussa Soumano, který dal balonu opačnou rotaci, a tak zamířil jen vedle levé tyče.
83'
Těžko říct, zda Rayan Cherki střílel nebo hledal na zadní tyči lyonského kapitána. Ať tak či onak, balonu se chopil François-Joseph Sollacaro.
81'
Střídání v týmu AC Ajaccio:
ze hřiště odchází Vincent Marchetti, přichází Florian Chabrolle,
ze hřiště odchází Mounaïm El Idrissy, přichází Moussa Soumano.
80'
Deset minut a nastavení, tolik času zbývá domácímu mužstvu k tomu, aby s výsledkem něco udělalo.
79'
Střídání v týmu Olympique Lyon:
ze hřiště odchází Bradley Barcola, přichází Houssem Aouar.
78'
Lékařský tým Lyonu je znovu na zeleném pažitu. Odhaduji, že ve druhém poločase se bude nastavovat hodně minut navíc.
76'
V kotli Lyonu jsou nepokoje, fanoušci se postrkávají s pořadateli. Doufejme, že nedojde k něčemu většímu a utkání v klidu doplyne ke svému konci.
75'
Střídání v týmu Olympique Lyon:
ze hřiště odchází Corentin Tolisso, přichází Thiago Mendes,
ze hřiště odchází Dejan Lovren, přichází Jérôme Boateng.
73'
Zleva postupoval sám na brankáře Kouamé Botué, jehož nohou zastavil brankář Anthony Lopes. Po chvíli se míč dostal před branku a na malém vápně se nacházel osamocený Mounaïm El Idrissy. Ovšem ten v jasné pozici zazmatkoval a poslal míč nad bránu.
72'
Lyon právě vstřelil branku!
Na centr z pravé strany ještě kapitán Lyonu nedoskočil. Ovšem hostující tým pokračoval v akce a zleva přihrával Nicolás Tagliafico, který ALEXANDRE LACAZETTE vybídl ke skórování – 0:2. Asistence: Nicolás Tagliafico.
71'
Střídání v týmu AC Ajaccio:
ze hřiště odchází Bevic Moussiti-Oko, přichází Kouamé Botué.
70'
Nicolás Tagliafico (Lyon) se natahoval po balonu a šlapákem trefil soupeře. Rozhodčí neměl jinou volbu, než vytáhnout žlutou kartu.
69'
Alexandre Lacazette patičkou vrátil míč na hranici vápna, kde se pohyboval teprve devatenáctiletý hráč. Jenomže Rayan Cherki chtěl pokutový kop, a tak padl k zemi.
68'
Johann Lepenant se dostal do klinče se dvěma soupeři. Hlavní rozhodčí znovu povolává lékařský tým Lyonu.
67'
Ismael Diallo poslal dlouhý aut směrem dopředu a po straně mohl postupovat Mounaïm El Idrissy, který si ale nejdříve pomohl faulem.
66'
Ismael Diallo se na pozici obránce pokoušel o kličku, kterou Rayan Cherki vystihl. Ovšem následný odkop si obrana domácího mužstva pohlídala.
65'
Hráči v černých dresech více drží balon, než-li v prvním poločase. Přihrávka z pravé strany mířila k penaltovému puntíku, jenomže Rayan Cherki zamířil vysoko nad branku.
62'
Johann Lepenant posunul hru na pravou stranu, kde byl sám proti přesile Rayan Cherki. Hostující hráč přes soupeře nepřešel. V přerušené hře se na hrací plochu posadil Vincent Marchetti, jenž potřebuje lékařskou pomoc.
61'
Vincent Marchetti ve snaze dostat míč na své kopačky fauloval. Olympique chvíli zůstal u míče, ale následný nákop si pohlídal François-Joseph Sollacaro.
59'
Ajaccio si vynutilo u postranní čáry faul a hlavičkáři se nastěhovali před branku Lyonu. Za vápnem se nacházel nikým nehlídaný Vincent Marchetti, jehož střela byla zablokovaná. Následně se domácí hráči ocitli v ofsajdovém postavení.
58'
Za balonem se vydali Cedric Avinel a Alexandre Lacazette. Oba hráči se v zárodku drželi, ovšem hostující kapitán si poté pomohl podražením.
57'
Dalším potrestaným hráčem je Sael Kumbedi (Lyon), který si od rozhodčího vysloužil žluté ocenění.
56'
Zleva se do vápna vydal Bradley Barcola, kterého obrana soupeře zastavila. Následně chtěl zakončovat Johann Lepenant, který trefil obránce.
55'
Kombinace domácího celku pramenila na levé straně, odkud cpal přihrávku po zemi Ismael Diallo. Ovšem v osobním souboji byl důslednější obránce, jenž míč odmázl na tribunu.
54'
Střídání v týmu AC Ajaccio:
ze hřiště odchází Cyrille Bayala, přichází Riad Nouri.
53'
Žlutá karta pro tým AC Ajaccio (Mounaïm El Idrissy).

Žlutá karta pro tým Olympique Lyon (Anthony Lopes).
52'
Anthony Lopes a Mounaïm El Idrissy za začali postrkovat a samozřejmě se do toho přidali další hráči. Jediným rozumným je Dejan Lovren, který hráče uklidňuje. Ostatní by se snad nejraději pobili.
51'
Rozhodčí na malou chvíli pozastavil hru a VAR něco zkoumal. Po rohovém kopu došlo na hlavičku, kterou domácí celek trefil brankovou konstrukci!
50'
Na levé straně byl sám před brankářem Bevic Moussiti-Oko, ovšem Anthony Lopes skvěle vyběhl a míč srazil k dalšímu soupeři. A tak se dorážkou prezentoval Ismael Diallo, jenž vybojoval rohový kop.
49'
Na levé straně vápna se snažil přes soupeře přejít Júsuf Bilajlí, který po kličce ztratil míč a ještě soupeře fauloval.
48'
Centr z pravé strany byl odvrácený za vápnem, odkud se ke střele neodhodlal Nicolás Tagliafico. Lyon po přihrávce doleva ztratil míč a ještě se dopustil faulu.
47'
Thomas Mangani se natahoval po balonu, ovšem trefil Corentina Tolissoa do kolene. Olympique se dál posouvá blíže k brance soupeře.
46'
Pokračujeme druhým poločasem, do kterého oba týmy nastoupily beze změn. Hráči v černých dresech drží balon na vlastní polovině.
46'
Začal druhý poločas.
Viděli jsme první poločas, v němž bylo Ajaccio nebezpečnější. Avšak fotbal se nehraje na počet šancí, ale na góly, a tak je zatím spokojenější Lyon. Ten si připravil jedinou velkou příležitost, kterou proměnil Johann Lepenant. Favorit zápasu je ve vedení, ale pokud si i nadále bude zahrávat s osudem, mohl by být potrestaný.
45+3'
První poločas skončil.
45+3'
Skvělým způsoben vyvezl míč po levé straně Alexandre Lacazette, jehož následně fauloval Mohamed Youssouf. Lyon se k rozehrání volného kopu nehlásil, a tak rozhodčí první poločas ukončil.
44'
Sinaly Diomande se dopustil faulu u rohového praporku a následný centr mířil na první tyčku. Domácí hráč se dostal k hlavičce, která padala do branky. Jenomže dobře postavený Anthony Lopes udržel Lyon ve vedení.
42'
Mohamed Youssouf je na pravé straně hodně drzí, ovšem zatím mu souboje jeden na jednoho spíše nevycházejí. Po kombinaci na pravé straně vápna přišla přihrávka na zadní tyč, jenomže ve slibné pozici netrefil míč ideálně Bevic Moussiti-Oko.
41'
Jdeme do koncovky prvního poločasu, v němž zatím nejmenším možným rozdílem vede hostující Lyon.
40'
Přes dvojici soupeřů odcentroval z pravé strany Rayan Cherki, avšak před brankou se nacházel pouze bránící Cedric Avinel.
39'
Ajaccio vyslalo další dlouhý pas, který měl mířit na pravou stranu útočné poloviny. Jenomže místo dalšího postupu míč skončil mimo hrací plochu.
38'
Rayan Cherki přihrával za šestnáctku, kam dobíhal Johann Lepenant. Jeho zakončení bylo ale před brankou zablokované.
37'
Pod tlakem dvojice soupeřů se nacházel Mohamed Youssouf, který balon ztratil. Následně se zlobil na spoluhráče, jenž mu nešel vůbec na pomoc.
36'
Mohamed Youssouf už je za postranní lajnou, kam odešel po svých. Vypadá to, že domácí hráč bude schopen pokračovat v zápase.
35'
Po souboji zůstal na hrací ploše Mohamed Youssouf, který při výskoku přeletěl přes Nicoláse Tagliafica. S domácím hráčem to nevypadá dobře a na zelený pažit míří lékaři.
34'
K rozehrání přímého kopu se postavili Alexandre Lacazette a Rayan Cherki. Zakončení druhého jmenovaného zamířilo jen nad břevno.
33'
Po rozehrání rohového kopu na zakončení nedošlo, jenomže na hranici vápna přišel faul. Olympique bude rozehrávat přímý kop z nadějné pozice.
32'
Za domácí obranou se nacházel nabíhající Johann Lepenant, který v situaci jeden na jednoho netrefil branku. Následně Ismael Diallo míč uklidil raději na rohový kop.
31'
Z levé strany cpal míč na hranici pokutového území Ismael Diallo, který viděl nabíhajícího spoluhráče. Mounaïm El Idrissy nezvládl zpracování, a tak hraje Lyon.
29'
Ještě před rozehráním Lyonu si rozhodčí našel dalšího domácího hráče. Také Oumar Gonzalez (Ajaccio) viděl žlutou kartu. Těžko říct, o co se jednalo...
28'
Chvíli to trvalo a až po dohadech si rozhodčí našel viníka. Prvním hráčem, jenž viděl žlutou kartu je Cedric Avinel (Ajaccio).
28'
Dvojice domácích hráčů vystoupila proti hostujícímu kapitánovi, který dostal pořádně naloženo. Lyonu se nelíbí, že hlavní rozhodčí nevytáhl žlutou kartu.
27'
Hostující tým se přesunul na útočnou polovinu, kde se nacházel i atakovaný Alexandre Lacazette. Díky souboji tak nemohl postupovat za míčem, bude se kopat jen od branky.
25'
Ajaccio táhlo další akci po levé straně a už bylo blízko vápnu. Jenomže Júsuf Bilajlí dal nepřesnou nahrávku na nabíhajícího spoluhráče, a tak míč opustil hrací plochu.
24'
Olympique uklidňoval tempo hry, když si balon chvíli předávali obránci. Následně byl u postranní lajny faulován Sael Kumbedi.
23'
Domácí celek nepolevuje, ovšem kombinace na pravé straně byla neúspěšná. Nováček soutěže se za úvod zápasu nemusí stydět, ale potřebuje smazat manko.
20'
Lyon právě vstřelil branku!
Kvalita obou týmů je rozdílná, což se potvrzuje i nyní! Po kombinaci na levé straně přihrál ve vápně do druhé vlny Bradley Barcola, který viděl nabíhajícího spoluhráče. JOHANN LEPENANT měl snadnou úlohu, a tak míč dopravil do sítě. Po gólové radosti zastavil spoluhráče Dejan Lovren, jenž je upozorňoval, jak mají dále hrát – 0:1. Asistence: Bradley Barcola.
19'
Júsuf Bilajlí znovu centroval na zadní tyčku, kde si Sinaly Diomande pomohl přistrčením a Oumar Gonzalez skončil na trávníku. Ovšem na pokutový kop to ale bylo málo.
18'
Olympique si zahrává s osudem zápasu, jelikož jej domácí celek už třikrát ohrozil, ovšem branky jsme se zatím nedočkali. Další podobná situace by už gólem ale skončit mohla.
17'
Na centr z pravé strany si naskočil Cyrille Bayala, kterého atakoval Sinaly Diomande. Zakončení hlavou ale zamířilo jen vysoko nad branku.
16'
Ve vápně došlo na souboj, kterého se účastnil Bevic Moussiti-Oko, jenž přistrčil balon na levou stranu. Mounaïm El Idrissy měl před sebou chvíli odkrytou bránu, ale Anthony Lopes místečko rychle vyplnil a nohama zakročil!
15'
Na levé straně zamotal ve svých kličkách Júsuf Bilajlí soupeře a centroval před branku. Na zadní tyči se po balonu skluzem natahoval Cyrille Bayala, avšak chybělo mu jen pár desítek centimetrů k tomu, aby se zapsal mezi střelce.
14'
Júsuf Bilajlí se rád mazlí s míčem, což předvedl i při poslední akci. Domácí mužstvo ale volí postupnou kombinaci. Zpoza vápna vyslal bombu pod břevno Vincent Marchetti, avšak Anthony Lopes vyrazil balon nad břevno!
13'
Ze střední vzdálenosti se napřáhl Rayan Cherki, jemuž zakončení vůbec nesedlo. Střela po zemi zamířila jen vedle branky.
12'
Centr od postranní lajny byl vrácen na hranici vápna, kde ale domácí hráč nebyl připravený, a tak Ajaccio muselo dát rychlou zpátečku.
11'
U středové čáry si balon pokryl Maxence Caqueret, kterého nedovoleně atakoval Ismael Diallo. Lyon sice rychle rozehrál, ovšem po chvíli se musel bránit a faulu se dočkal Mohamed Youssouf.
10'
Domácí mužstvo se pokoušelo o další průnikovou přihrávku, ovšem Lyonu se akce podařila zastavit. Naopak Olympique přechází na útočnou polovinu, kde Rayan Cherki dával míč pod sebe, ale před brankou spoluhráče nenašel.
9'
Při snaze jít za balonem se střetli Ismael Diallo a Rayan Cherki. Oba hráči se po chvilce zvedli a oba budou schopni pokračovat v utkání.
8'
Středem hrací plochy postupoval dopředu Cyrille Bayala, kterému přihrávka do vápna nevyšla. Domácí celek zůstal u míče, avšak centr ze strany si pohlídal Anthony Lopes.
7'
Hlavní rozhodčí ještě přizdržel autové vhazování a vydal se do středového kruhu, kde od něj kázání schytal Júsuf Bilajlí.
6'
Ajaccio je v úvodu zápasu aktivnější, hodně drží balon na útočné polovině. Ovšem další akce skočila po nepřesné přihrávce a míče se chopil Anthony Lopes.
4'
Domácí mužstvo hraje dlouhé pas vzduchem, ten poslední hledal Cyrillea Bayalu, který se za balonem mohl pouze ohlídnout.
3'
Pas z levé strany mířil za obranu, kam si nabíhal Bevic Moussiti-Oko. Vypadalo to, že domácí útočník by mohl postupovat sám na branku, ovšem zradilo ho zpracování.
3'
Do dnešního souboje nastoupilo Ajaccio v bíločervených pruhovaných dresech, naopak Olympique zvolil černou sadu.
2'
Na pravou stranu šestnáctky se dostal Mounaïm El Idrissy, jehož pokus přišel z úhlu a mířil na první tyčku, kde se nacházel připravený Anthony Lopes.
1'
Hlavní rozhodčí Léonard zahájil dnešní střetnutí, které rozehrál domácí celek. Jeho pas na pravou stranu byl nepřesný a opustil hrací plochu.
1'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

AC Ajaccio: Sollacaro – Youssouf, Gonzalez, Avinel, I. Diallo – Bayala, Marchetti (C), Mangani, Bilajlí – El Idrissy, Moussiti-Oko.
Náhradníci: Quilichini – Alphonse, Botué, Chabrolle, Lebas, Nouri, Levine, M. Soumano, Vidal.
Trenér: Pantaloni.

Olympique Lyon: Lopes – Kumbedi, Diomande, Lovren, Tagliafico – Caqueret, Lepenant – Tolisso, Cherki, Barcola – Lacazette (C).
Náhradníci: Riou – Aouar, Boateng, D. Da Silva, M. Dembélé, Henrique, T. Mendes, Dib, El Arouch.
Trenér: Blanc.

Rozhodčí: Léonard – Auger, Evrard.
Ještě jednou vás vítám u dnešního střetnutí, které startuje zhruba za devadesát minut. Zhruba za hodinu si představíme sestavy a budeme se společně těšit na zajímavou podívanou.
Oba kluby se nacházejí v rozdílných pozicích, ovšem ani jeden z nich nemůže být s dosavadním průběhem spokojený. Ajaccio v dosavadním průběhu soutěže posbíralo patnáct bodů, což jej řadí na záchranářské pozice. Ovšem aby nováček vyskočil mimo sestupové pozice, stačí mu pouze vylepšit skóre, a nebo získat bod. Jenomže domácí celek není v pohodě, v posledních třech případech vždy prohrál. Ani v Lyonu nejsou s devátou příčkou spokojeni. Hostující mužstvo zaznamenalo pětadvacet bodů a v roce 2023 ještě nevyhrál, naopak získal pouze bod za remízu a dvakrát prohrál. Pokud chce Olympique hrát v příští sezoně evropské poháry, musí smazat dvanáctibodovou ztrátu na páté Rennes nebo uspět ve francouzském poháru.
Vítám všechny fanoušky francouzského fotbalu u Ligue 1 Uber Eats, která má na programu dvacáté kolo, v němž se proti sobě postaví AC Ajaccio a Olympique Lyon.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:05.
38.kolo
Tabulka 2020/2021
Z V R P Skóre B
1. Lille 38 24 11 3 64:23 83
2. Paris SG 38 26 4 8 86:28 82
3. Monaco 38 24 6 8 76:42 78
4. Lyon 38 22 10 6 81:43 76
5. Marseille 38 16 12 10 54:47 60
6. Rennais 38 16 10 12 52:40 58
7. Lens 38 15 12 11 55:54 57
8. Montpellier 38 14 12 12 60:62 54
9. Nice 38 15 7 16 50:53 52
10. Metz 38 12 11 15 44:48 47
11. St. Etienne 38 12 10 16 42:54 46
12. Bordeaux 38 13 6 19 42:56 45
13. Angers 38 12 8 18 40:58 44
14. Lorient 38 11 9 18 50:68 42
15. Reims 38 9 15 14 42:50 42
16. Štrasburk 38 11 9 18 49:58 42
17. Stade Brest 38 11 8 19 50:66 41
18. Nantes 38 9 13 16 47:55 40
19. Nîmes 38 9 8 21 40:71 35
20. Dijon 38 4 9 25 25:73 21
Články odjinud