Ligue 1 - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ajaccio : Nice - 11. září 2022   15:00

0:1
(0:0)
Nice
65' Delort  (Thuram)
Ajaccio
B. Leroy – Youssouf, Avinel, Vidal, I. Diallo (81. Alphonse) – Marchetti, Coutadeur (C) (81. Laci) – Bayala, Spadanuda (30. El Idrissy), Hamouma (74. Barreto) – Túzghár (74. Moussiti-Oko).
Sollacaro – Y. Koné, Nouri, Mangani.
Wattellier – Luczynski, Drouet
Stade François Coty, Ajaccio
Nice
Schmeichel – Lotomba, Dante (C), Todibo, Bard – Pépé, Beka Beka (71. Búdawí), Thuram, Diop (90+2. Ilie) – Laborde, Delort (71. Barkley).
Bulka – Brahimi, An. Mendy, Sörensen, Bryan, Viti.

Nice vítězí po trefě Delorta, bývalého hráče, Ajaccia 1:0. V 65. minutě vystřihl nečekané nůžky přes Dialla z pravé strany na zadní tyč a Leroy to vůbec nečekal. Delort tak odčinil to, že v závěru nudného prvního poločasu spálil tutovku při hostujícím brejku. Ve druhém dějství pak nastřelil střídající El Idrissy horní tyč. Do brankové konstrukce pálil také Ross Barkley, posila z Chelsea, při svém debutu v hostujícím dresu. Tak či onak – soupeř Slovácka v základní skupině Konferenční ligy odskakuje Ajacciu na čtyři body. Domácí zůstávají přikovaní doslova na dně a nadále čekají na svou první výhru v letošní sezoně.
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 4:4. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 9:11.
90+4'
90+4'
Barettovi nevyšla klička na levé straně a hosté postupují směrem k Leroyovi.
90+3'
Míč se nacházel na útočné polovině Nice až šel od Labordeho zprava do autu.
90+2'
Střídání v týmu OGC Nice:
ze hřiště odchází Sofiane Diop, přichází Rareș Ilie.
90+2'
Domácí několikrát nakopli míč do vápna až zakončoval Marchetti hodně nečistě naprosto mimo tři tyče.
90'
Hosté neměli problém s domácím autem z pravé strany, následně byl k vidění faul na Labordeho.
89'
Žlutá karta pro tým OGC Nice (Ross Barkley).
89'
Vidal leží na trávníku, drží se za obličej. Může za to hlavičkový souboj, kdy Barkley fauloval rukou. Vidalovi dokonce teče krev z čela. Při odchodu z hřiště se vztekal a něco nakopl.
88'
Pépé se otočil na středu vápna a levačkou zakončil do pravé tyče.
87'
Pépé odhlavičkoval centr na přední tyč, posléze hosté zastavili Marchettiho.
86'
Todibo postrčil soupeře u levé lajny a domácí zahrávají standardku.
86'
Bevic Moussiti-Oko reklamoval ruku ve vápně, ale o té se nemůžeme bavit, následně skončil balón u Schmeichela.
85'
Ajaccio si dlouho přihrával až centrovalo do vápna, ale hosté odpálili balón do autu.
84'
Zatím se úplně neschyluje k nějakému závěrečnému tlaku Ajaccia, Nice kontroluje hru.
83'
Laci si zpracoval nahrávku na levé straně v ofsajdu, Mohamed Youssouf rozehrával na Leroye.
82'
Ajaccio této standardky nevyužilo a vykopává tak bývalý gólman Leicesteru.
81'
Střídání v týmu AC Ajaccio:
ze hřiště odchází Ismael Diallo, přichází Mickaël Alphonse,
ze hřiště odchází Mathieu Coutadeur, přichází Qazim Laci.
80'
Hrubku Nice v rozehrávce hasil Bard dobrým žlutým faulem na pravé straně na Bayalu těsně před šestnáctkou.
80'
Mounaïm El Idrissy trefil míč z dvaceti metrů hodně nečistě a Schmeichel si něj rád počkal.
79'
Zase postupovalo Nice do otevřené obrany, Diop se málem zamotal na levé straně ve vlastních kličkách.
77'
Dop dostal nahrávku mezi dvěma hráči, spoluhráč mu šel do tandemu, pak přenesl hru a více se toho při akci Nice nestalo.
76'
Diop zpracoval nahrávku zleva pod sebe za vápnem, jeho střela vedle zadní tyče mu moc nesedla.
75'
Nice je v laufu, aktivnější, povzbuzeno gólem Delorta.
74'
ze hřiště odchází Romain Hamouma, přichází Mickaël Barreto,
ze hřiště odchází Júhán Túzghár, přichází Bevic Moussiti-Oko.
73'
Jean-Clair Todibo prohrál jeden na jednoho na pravé straně, ale Schmeichel si našel tečovaný centr Bayaly na první tyči.
72'
Ross Barkley, posila z Chelsea, mohla skórovat hned po pár sekundách, ale jeho střelu z pětadvaceti metrů zastavila levá tyč.
71'
ze hřiště odchází Andy Delort, přichází Ross Barkley.
71'
ze hřiště odchází Alexis Beka Beka, přichází Hišám Búdawí.
69'
Ofsajd Ajaccia na levé straně, sudí pak poskytl oběma týmům opět pauzu na občerstvení.
68'
Nice vysunulo presink, Leroy odkopával na levou stranu, kde je Diallo, ale nemá komu.
65'
Nice právě vstřelilo branku!
Nice rozehrálo roh z levé strany, Thuram sklepl hlavou na ANDYHO DELORTA, ten měl na zádech Dialla a z druhého doteku nůžkami zády k bráně přehodil Leroye na vzdálenější tyč. Domácí gólman tohle nemohl čekat. Delort evidentně hraje proti svému bývalému týmu, protože se hned omlouval směrem do publika.
65'
Hodně nebezpečný nástřel do malého vápna srazili domácí za branku.
64'
Thuram roztahoval hru do levé strany, Bard centroval z druhého doteku na hlavu obránce.
63'
Cyrille Bayala nezpracoval křižnou přihrávku na pravé straně, ale hostující akce měla jepičí život.
62'
Žlutá karta pro tým OGC Nice (Jordan Lotomba).
61'
Mounaïm El Idrissy měl výhodu po faulu Lotomby a vystřelil z osy hřiště přes Danteho do břevna!
60'
Leroy vykopl vyloženou šanci Pépého z pravé části vápna, k dorážce už se Nice nedostalo.
60'
Schmeichel postavil tři hráče do zdi, Hamouma nedosáhl na skákavý centr na opačné tyči.
59'
Mounaïm El Idrissy nadále leží na trávníku a domácí realizační tým mu leduje obličej.
57'
Přece jen píská sudí faul Danteho na pravé straně na ležícího Mounaïma El Idrissyho, tady si ale domácí útočník hodně naběhl na ruku bývalého stopera Bayernu Mnichov.
56'
Cyrille Bayala nacentroval z pravé strany na zadní tyč, kde chtěl jeho spoluhráč vystřihnout nůžky.
55'
Delort to jenom potvrdil ranou z levé poloviny šestnáctky výrazně vedle přední tyče. Přitom pozice to nebyla vůbec špatná.
54'
I nadále sledujeme hodně nepřesností na obou stranách.
53'
Todibo tomu nemůže uvěřit, ale za faul nohou z pravé strany fasuje žlutou kartu.
51'
Odmáván ofsajd Ajaccia na levé straně.
50'
Míč proskákal, Bard už jej nezastihl na hrací ploše a vhazovat může domácí celek.
49'
Nicolas Pépé vybojoval při souboji s bekem na pravé straně rohový kop.
48'
Mounaïm El Idrissy trefil nečistě centr z levé strany a mezi diváky to jen zahučelo.
47'
Diop prošel přes prvního hráče, při souboji s druhým v levé polovině vápna ochotně upadl, ale hvizd nezazněl.
46'
Ajaccio prodloužilo centr z pravé strany jen do náruče Schmeichela.
46'
Zatím sledujeme velmi záživné utkání. Svědčí o tom skutečnost, že domácí vyslali jednu přímou střelu na bránu a s tou si Schmeichel snadno poradil. Hosté až do nastavení pořádně nezahrozili, nicméně pak vykombinovali soupeře a Delort po přenesení Diopa spálil tutovku vedle zadní tyče. Ajaccio má zatím velké problémy se skvělým Dantem, jenž snad neprohrál jediný souboj jeden na jednoho.
45+4'
45+3'
Youssouf faulován na pravé straně na vlastní obranné polovině, Leroy jde k míči.
45+1'
V největší šanci prvního poločasu hosté vyšachovali soupeře, ale Delort spálil loženku z voleje a levé strany vápna těsně vedle zadní tyče, Diop mu krásně připravil míč.
45'
Diallo začal ležet na zemi, jakmile viděl, že sudí nepíská, tak se zvedl. Trošku to zavánělo trapností.
44'
Ajaccio kombinuje na půli.
43'
Bylo to po střetu s Delortem ve středovém kruhu, takových soubojů podstoupí hráč v zápase nespočet. Nicméně Vidal opravdu nesimuloval.
42'
Vidal se svíjí na zemi a drží se za tříslo, bude ošetřovaný.
41'
Vincent Marchetti si našel odražený míč, Coutadeur centroval pravačkou zleva na zadní tyč, kde vyskočil Bayala nad obránce a balón skončil nad brankou.
40'
Žlutá karta pro tým AC Ajaccio (Vincent Marchetti).
40'
Schmeichel si poradil s první střelou na bránu, když chytil pokus z pravé strany na přední tyč.
39'
Dante pokračuje v dominantním výkonu a zatím je jasně nejlepším hráčem na place.
38'
El Idrissy se na sebe zlobí po chybě v pravé polovině vápna, rozehraje Schmeichel.
37'
Roh z pravé strany pro Ajaccio.
36'
Delort si přehodil míč na pravačku na levé straně proti Bayalovi, ale Leroy si zakřičel při centru na bližší tyč.
35'
Ajaccio bylo aktivní při presinku z levé strany, ale Nice udrželo balón na svých kopačkách.
34'
Laborde byl faulovaný na pravé straně Diallem v době, kdy přebíral nahrávku.
33'
Ajaccio nakoplo míč na pravou stranu, ale pak centrovalo již z autu.
31'
Lotomba dával ruce pryč na levé straně na znamení, že nefauloval Hamoumu.
30'
Spadanuda musí střídat, ublížil si při rychlostním souboji, nahrazuje jej El Idrissy.
29'
Jestli se člověk neplete, tak pánové Leroy a Schemichel ještě nemuseli zasahovat proti jediné střele.
28'
Ajaccio zrychlilo pasem na levou stranu na Spadanudu, ale Nice jej včas dostoupilo.
27'
Už se zdálo, že by mohl Túzghár projít na levé straně přes Todiba na posledním, ale sudí pískl faul domácího útočníka.
26'
Thuram se postavil do zakončení z pravé strany, ale hosté se při protiútoku nedostali do vápna.
25'
Dante zablokoval centr rozeběhnutého Bayaly z pravé strany.
24'
Sudí poskytl oběma celkům pauzu na občerstvení.
23'
Marchetti narazil na pravé straně na zatím výborného Danteho.
22'
Schmeichel si zahrál ve spolupráci s Dantem, nakopával na levou stranu, kde Nice nepředvedlo vůbec nic.
21'
Laborde neprošel přes obránce na levé straně, Hamouma ale nedosáhl na přihrávku.
20'
Zatím každý chvilku tahá pilku. Není to tak, že by měl někdo výraznou převahu.
19'
Spadanuda nezvládl zpracování nahrávky v pravé části šestnáctky a Dante pouštěl míč vedle brány.
18'
Diopovi odskočil míč na levé straně při přechodové fázi a festival nepřesností trvá dál.
17'
Hamouma chtěl obhazovat beka na levé straně, to se mu nepodařilo, Diallo pokračuje autovým vhazováním.
16'
Bayala se omluvil Dantemu, že o něj zavadil po odpískání faulu.
15'
Spadanuda chtěl, aby se pískalo držení na levé straně, nicméně podle mínění sudího si počínal Todibo v rámci fotbalových zákonů.
14'
Zápas se zatím nehraje v úplně strhujícím tempu.
13'
Youssouf pouštěl nahrávku Danteho na levou stranu na Diopa do zámezí.
12'
Bard byl aktivní po ztrátě míče na levé straně a hosté můžou kombinovat na své útočné polovině.
11'
Ofsajd Ajaccia na levé straně.
9'
Júhán Túzghár měl rychlost na pravé straně a Nice ho začalo chytat, nicméně stačilo se vrátit.
8'
Zatím se hraje hlavně mimo vápno a především bez pořádné střely na bránu.
7'
Júhán Túzghár seběhl na levou stranu, ale nedostal se přes obránce, hosté následně nikam nepospíchají.
6'
Bayala fauloval z pravé strany u lajny, Nice rozehrálo nakrátko a potom je na míči Dante.
5'
Spadanuda se rychle zbavil na levé straně Todiba, ale nahrával nepřesně za branku soupeře.
4'
Pépé nedosáhl na přihrávku na pravé straně a konci hostující kombinace, aut pro Ajaccio.
3'
Thuram naskočil do Bayaly, ten zůstal ležet na zemi, vše se obešlo bez karetního trestu.
2'
Diváci reklamovali ruku ve vápně, ale hlas lidu, hlas boží úplně neplatilo.
1'
Dante sklepl delší nákop středem do rukou Schmeichela, ten nastoupil s černou páskou na pravé ruce a asi není zapotřebí zmiňovat z jakého důvodu.
1'

AC Ajaccio: B. Leroy – Youssouf, Avinel, Vidal, I. Diallo – Marchetti, Coutadeur (C) – Bayala, Spadanuda, Hamouma – Túzghár.
Náhradníci: Sollacaro – El Idrissy, Y. Koné, Barreto, Nouri, Alphonse, Mangani, Laci, Moussiti-Oko.
Trenér: Olivier Pantaloni

OGC Nice: Schmeichel – Lotomba, Dante (C), Todibo, Bard – Pépé, Beka Beka, Thuram, Diop – Laborde, Delort.
Náhradníci: Bulka – Brahimi, An. Mendy, Búdawí, Ilie, Sörensen, Bryan, Viti, Barkley.
Trenér: Lucien Favre

Rozhodčí: Wattellier – Luczynski, Drouet.
Delegace
Hlavním rozhodčím tohoto zápasu je Eric Wattellier, jeho asistenty Thomas Luczynski a Aurélien Drouet, čtvrtým sudím pak Azzedine Souifi.
OGC Nice
Finalista posledního ročníku Francouzského poháru skončil v Ligue 1 na páté pozici a zajistil si tak účast v základní skupině Konferenční ligy, kde mu společnost dělají Partizan Bělehrad, Kolín nad Rýnem a Slovácko. Bývalý zaměstnavatel kontroverzního italského útočníka Maria Balotelliho se ve čtvrtek představil doma proti německému mužstvu a bylo opravdu veselo. Kvůli potyčkám mezi domácími a hostujícími příznivci byl výkop posunutý o necelou hodinu. Následně se oba celky rozešly smírně, když Delort odpověděl na branku Tiggese. V brance Nice chyběl Kasper Schemichel. Ten v létě přestoupil z Leicesteru. Přednost dostal polský gólman Bulka, jenž kdysi oblékal dres Paris Saint-Germain.

Co se týče nejvyšší francouzské soutěže, tak v ní se Nice vůbec nedaří. Hosté momentálně okupují šestnáctou příčku. Z šesti zápasů vstřelili pouhé čtyři góly a zvítězili jen na půdě Lille, kde otáčeli z 0:1 na 2:1.
AC Ajaccio
Na jaře 2016 sestoupilo Ajaccio z předposlední pozice, kdy bodově horší bylo pouze Troyes. Do nejvyšší francouzské soutěže se vrátilo letos v létě po šestileté odmlce. Postup si zajistilo poté, co v Ligue 2 zaostalo jen za Toulouse a společně s Auxerre a jmenovaným bývalým klubem českého útočníka Pavla Fořta patří mezi trio nováčku Ligue 1. Domácím se ale zatím vůbec nedaří. Se třemi vstřelenými góly disponují vůbec nejhorší ofenzivou v soutěži a v šesti duelech brali jediný bod za remízu s Lens, které momentálně stíhá Paris Saint-Germain. Ajaccio aktuálně táhne šňůru čtyř prohraných duelů za sebou. Naposledy podlehlo v domácím prostředí Lorientu 0:1. Soupeř rozhodl v úvodu druhého poločasu.
Hezký den, vítejte u textové reportáže ze zápasu sedmého kola francouzské Ligue 1 Uber Eats, ve kterém se střetnou AC Ajaccio a OGC Nice. Začínáme v 15:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.